​W studiu zapadła cisza. Trudno uwierzyć, że polityk PO to powiedział – WIDEO

TVP Info/print screen

  

Na moment w studiu „Minęła dwudziesta” zapanowała kompletna cisza. Konsternację uczestników i gospodarza programu wywołały słowa senatora Platformy Obywatelskiej Mieczysława Augustyna. Polityk tzw. totalnej opozycji stwierdził, że szokujących wyników ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej – szczątki kilku osób w jednej trumnie – nie można nazwać zbezczeszczeniem zwłok. 

W połowie przypadków – 12 na 24 – badania identyfikacyjne po dotychczasowych ekshumacjach ofiar katastrofy smoleńskiej wykazały nieprawidłowości. W dziewięciu trumnach znaleziono części ciał innych osób, m.in. w grobie śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego były fragmenty ciał dwóch innych ofiar. O takich wynikach przeprowadzonych dotychczas badań po ekshumacjach ofiar tragedii w Smoleńsku poinformował zastępca prokuratora generalnego Marek Pasionek. Jak ujawnił, wykryte nieprawidłowości polegały one głównie na umieszczeniu w jednej trumnie części ciał więcej niż jednej osoby – w skrajnym przypadku aż ośmiu – bądź na zamianie ciał ofiar.

Na ten temat rozmawiali w programie „Minęła dwudziesta” na antenie TVP Info goście Michała Rachonia. Jednym z nich był senator Platformy Obywatelskiej Mieczysław Augustyn. Ku zaskoczeniu wszystkich, polityk PO oświadczył, że bulwersujące wyniki ekshumacji to właściwie… nic takiego. Według niego, jeśli „obok zwłok kochanych ludzi jest jakiś szczątek kogoś kochanego przez kogo innego, który zginął w tej samej katastrofie, czy to kogokolwiek obraża”. 

Szkoda, że tak się stało, ale tej sytuacji nazywać zbezczeszczeniem by się nie odważył 

– stwierdził Augustyn

W tym momencie w studiu zapanowała cisza. W końcu Michał Rachoń postanowił dopytać senatora PO, czy nie ma żadnych wątpliwości i na pewno powiedział to, co chciał powiedzieć. 

Tak, tak. Uważam, że to przykre, ale nie bezczeszczące, jeżeli obok ciała kogoś jest niestety szczątek kogoś, kto poległ w tej samej katastrofie 

– odparł Augustyn.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl,TVP Info

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

​Nie potrafiła tego ukryć. Spojrzenie HGW na Andrzeja Dudę mówi wszystko – WIDEO

twitter.com

Paweł Krajewski

Dziennikarz portalu Niezalezna.pl, specjalizuje się w tematyce politycznej. Wcześniej pracował m.in. w portalu telewizjarepublika.pl.

Kontakt z autorem

  

Podczas wczorajszych uroczystości związanych z 73. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego prezydent stolicy dała niezły „popis”. W swoim wystąpieniu nie mogła powstrzymać się od skandalicznych odniesień do bieżącej sytuacji politycznej. Jednak mocniejsze wrażenie niż jej żenujące słowa robi spojrzenie Hanny Gronkiewicz-Waltz, którym „obdarzyła” Andrzeja Dudę. 

Prezydent stolicy podczas uroczystości w przeddzień 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego powiedziała, że w Polsce każde pokolenie, także dzisiejsza młodzież, musi przejść próbę. Jak mówiła, jest nią obrona wartości jakimi są: wolność, demokracja i prawa człowieka, bo żadna z tych wartości nie jest gwarantowana raz na zawsze.

To jest wypowiedź skandaliczna, która nie powinna mieć miejsca przy okazji tej uroczystości, bo rzeczywistość mamy zupełnie inną niż za czasów Powstania Warszawskiego 

skomentowała słowa HGW rzecznik Prawa i Sprawiedliwości

Raczej wolałabym, żeby aktywność pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz była skoncentrowana przede wszystkim na stawieniu się przed komisją reprywatyzacyjną i wyjaśnieniu złodziejskiej reprywatyzacji, która miała miejsce w Warszawie, bo to jest sprawa uczciwości, rzetelności i też demokracji 

– dodała Beata Mazurek. 

Tego samego dnia kamery TVP zarejestrowały dość wymowny moment. Chodzi o krótkie ujęcie zarejestrowane w czasie uroczystości, w czasie którego Gronkiewicz-Waltz podaję rękę prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Spojrzenie HGW mówi wszystko o stosunku prezydent Warszawy do głowy państwa…
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl