Manewry stargardzkich saperów

mat. 12. SDZ. http://12sdz.wp.mil.pl/pl/4_1698.html

Pod koniec maja br. Grupa Ratunkowo-Ewakuacyjna (GRE, pod dowództwem st. chor. szt. Jarosława Smoczyńskiego) z 2. stargardzkiego batalionu saperów zabezpieczała szkolenie chemików na OC Głębokie. Zabezpieczano pływania transporterów opancerzonych BRDM 2-RS na jeziorze Zalane - podaje 12. Szczecińska Dywizja Zmechanizowana. 

Zadanie polegające na pokonaniu przeszkody wodnej jest bardzo skomplikowane. Wymaga od żołnierzy profesjonalnego przygotowania, gdyż poziom wody i ukształtowanie gruntu nie są wszędzie jednakowe. – Jeżeli zauważymy awarię lub otrzymamy drogą radiową meldunek o awarii, natychmiast wydaję rozkaz o rozpoczęciu akcji ewakuacyjnej. Do akcji przystępuje drużyna ewakuacji załóg na łodzi z nurkami oraz drużyna ewakuacji sprzętu na PTS-M (gąsienicowym transporterze pływającym - przyp. red.)  – podkreślił dowódca GRE st. chor. szt. Jarosław Smoczyński, cytowany przez oficjalny portal szczecińskiej dywizji. 

Szybkość działania oraz profesjonalne wyszkolenie żołnierzy GRE jest kluczowe jeśli dojdzie do jakiejkolwiek awarii sprzętu i zaistnieje potrzeba ewakuacji.
 
W skład GRE wchodzi sekcja ewakuacji załóg (działa na łodzi ŁS wyposażonej w silnik zaburtowy marki Honda), sekcja ewakuacji sprzętu na dwóch transporterach pływających PTS-M oraz wydzielona drużyna ewakuacji na WPT MTLB "Mors" wydzielona z 14.  batalionu Ułanów Jazłowieckich (12BZ) - czytamy na portalu 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. 


 
Źródło: DG RSZ,12 SDZ

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Kodziarze nie mogą pogodzić się z sukcesem Marszu Niepodległości. Odlot Frasyniuka

Władysław Frasyniuk / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Partie „totalnej opozycji” i środowiska je wspierające postanowiły po raz kolejny pokazać, co sądzą o największym patriotycznym marszu w Europie - tego, który odbył się 11 listopada w Warszawie. Zorganizowali protest przeciwko „narastającej fali faszyzmu i rozrastającego się rasizmu, antysemityzmu i ksenofobii”. Jak daleko się jeszcze posuną w obrzydzaniu Marszu Niepodległości?

Demonstrację przygotowały organizacje Wroclawdlademokracji.pl, Ogólnopolski Strajk Kobiet, KOD Wrocław, Obywatele RP, Inicjatywa Demokratyczna oraz partie: Razem, Zieloni, Nowoczesna i SLD.

Wszystkich połączyła jedna idea.  „Nie ma naszej zgody na wydarzenia, które miały miejsce 11 listopada w Warszawie i we Wrocławiu” - podkreślili organizatorzy.

Organizatorzy tej inicjatywy włączyli się tym samym w antypolską kampanię, która rozpoczęła się w lewicowych mediach.

CZYTAJ WIĘCEJ: Holenderska gazeta, która kolaborowała z Hitlerem, zarzuca Polakom... neonazizm 

Demonstranci zgromadzili się na placu przed Dworcem Głównym PKP. Mieli ze sobą transparenty z napisami „Polska bez faszyzmu” czy „Moją ojczyzną jest człowieczeństwo”. Skandowano m.in. „Faszyzm nie przejdzie”.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jest reakcja ambasady RP w USA ws. obrzydliwego, oczerniającego Polaków artykułu Grossa

W manifestacji uczestniczył m.in. Władysław Frasyniuk, który podzielił się ze zgromadzonymi swoimi obserwacjami. 

Według niego w Polsce trwa proces „jednoczenia się faszystów z oddziałami militarnymi”

To jest śmiertelne zagrożenie dla społeczeństwa (…) My, społeczeństwo musimy pokazać, że nie ma w Polsce zgody na faszyzm i na rasizm

- mówił.

Potem Marta Lempart z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet tłumaczyła zgromadzonym, że faszyzm i nazizm nie są poglądami do dyskusji w debacie publicznej.

CZYTAJ WIĘCEJ: Goebbelsowskie kłamstwa niemieckich mediów

Możemy rozmawiać o tym, czy jesteśmy prawicą, lewicą, konserwatystami, ale nie będziemy rozmawiać o tym, że faszyzm i nazizm to są poglądy, które mają prawo istnieć w debacie publicznej. To są zbrodnicze ideologie

- oznajmiła. 

Dodała, że Wrocław to miasto, które „ma być dla wszystkich”.

Nie chodzi o to byśmy się ze sobą zgadzali, ale o to, aby w momencie, kiedy się nie zgadzamy, nie dochodziło do przemocy

- mówiła Lempart.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ruszyła akcja demaskująca kłamstwa Grossa. Ujawniono też niechlubne fakty z jego młodości

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl