​Posunęli się do szantażu. Tak chcą zmusić Polskę do przyjęcia uchodźców

Filip Błażejowski/Gazeta Polska

plk

Kontakt z autorem

– Wypłacanie krajom członkowskim Unii Europejskiej unijnych funduszy na rozwój biedniejszych regionów powinno zależeć od ich chęci do przyjmowania uchodźców ubiegających się o azyl – oznajmiła szwedzka minister finansów Magdalena Andersson. To po Niemcach kolejne państwo, które w podobny sposób chce wywrzeć presję na Polskę i Węgry. 

Szwecja jest jednym z płatników netto do unijnej kasy; ponadto w przeliczeniu na liczbę mieszkańców udzieliła azylu największej liczbie uchodźców spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej.

Jest nierozsądne, że kraje, które nie wykonały decyzji Unii Europejskiej (...) w sprawie migracji, wciąż otrzymują znaczne środki z unijnych funduszy strukturalnych 

– powiedziała Andersson.

Jak we wszystkich klubach, nie można tylko dostawać, trzeba się też dołożyć

– dodała minister.

W kontekście jej wypowiedzi trzeba przypomnieć o ujawnionym niedawno pomyśle Niemiec, aby wspieranie krajów UE unijnymi funduszami spójności uzależnić od przestrzegania przez nie reguł praworządności.

Wcielenie w życie obu tych propozycji – szwedzkiej i niemieckiej – dotknęłoby w głównej mierze Polskę i Węgry, czyli dwa kraje, które odmówiły przyjęcia uchodźców w ramach programu ich alokacji, a także są w UE krytykowane za nieprzestrzeganie zasad rządów prawa.
Źródło: PAP,niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Zmarł trener Janusz Wójcik

Zmarł trener Janusz Wójcik

"Polski surrealizm" w Nowym Jorku.…

"Polski surrealizm" w Nowym Jorku.…

Klub Krychowiaka zwolnił trenera

Klub Krychowiaka zwolnił trenera

Powołano szefa Narodowego Instytutu…

Powołano szefa Narodowego Instytutu…

Rozebrano pomnik „Wdzięczności dla Armii…

Rozebrano pomnik „Wdzięczności dla Armii…

Zmarł trener Janusz Wójcik

/ Zureks; commons.wikimedia.org/wiki/File:Janusz_W%C3%B3jcik2.jpg

W wieku 64 lat zmarł Janusz Wójcik, w latach 1989–1992 trener polskiej reprezentacji olimpijskiej w piłce nożnej mężczyzn, która zdobyła srebrny medal igrzysk w Barcelonie.

Wójcik w latach 1997–1999 był też selekcjonerem reprezentacji Polski seniorów.

Działał też w polityce, głównie jako poseł Samoobrony.  W Sejmie V kadencji objął funkcję przewodniczącego Komisji Kultury Fizycznej i Sportu. Zasiadał też w Komisji Łączności z Polakami za Granicą i był wiceprzewodniczącym podkomisji ds. ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl