​„Tak kłamała Ewa Kopacz”. WIDEO, które nie pozostawia cienia wątpliwości

twitter.com

Prawo i Sprawiedliwość opublikowało dziś na swoim twitterowym profilu krótkie nagranie ze stycznia 2011 roku. Ówczesna minister zdrowia Ewa Kopacz zapewnia na nim, że zidentyfikowano wszystkie ofiary tragedii smoleńskiej i dzięki temu rodziny mogły „urządzić im pogrzeby, wiedząc, że pochowali swoich najbliższych”. W kontekście ostatnich doniesień o tym, że w trumnach ofiar były szczątki nawet kilku osób, trudno wysłuchać słów Kopacz w spokoju. 

Dziś Ewa Kopacz była przesłuchiwana jako świadek w śledztwie dotyczącym m.in. nieprzeprowadzenia sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej. Po wyjściu z prokuratury opowiadała dziennikarzom, że po tragedii  pojechała do Smoleńska nie „na wizytę dwustronną, na zaproszenie minister zdrowia, bo ja tam nie wykonywałam czynności związanych z ministerstwem zdrowia”. – Pojechałam opiekować się rodzinami, które tam były, na moją własną prośbę i za zgodą premiera. I taka była moja funkcja, i taka była moja rola. Żadnej innej roli tam nie pełniłam – oświadczyła.

Również dziś na profilu Prawa i Sprawiedliwości opublikowano dwuminutowe nagranie z 19 stycznia 2011 roku. 

Determinacja tych, którzy za wszelką cenę chcieli zidentyfikować swoich najbliższych i pomoc tych, którzy tam byli, spowodowała jedno – że z 96 osób 96 osób miało swoje nazwiska i rodzina mogła urządzić im pogrzeby, wiedząc, że pochowali swoich najbliższych

– mówiła wówczas w sejmie Ewa Kopacz. 

Informowała też o „skrzyni ważącej blisko dwieście kilogramów”. – To były szczątki ciał tych, którzy już wcześniej niekiedy byli pochowani. Każdy z tych kawałków był zidentyfikowany, opisany, posiadał swój protokół. Jeden tylko materiał genetyczny nie był zidentyfikowany i nie przypisano mu nazwiska – opowiadał z sejmowej mównicy. 

Nagranie umieszczone na profilu PiS opatrzono krótkim komentarzem: „Z 96 osób, 96 osób miało swoje nazwiska i rodziny mogły urządzić im pogrzeby, wiedząc, że pochowali swoich najbliższych – tak kłamała Ewa Kopacz”.
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze

RPO: wyrok ws. słów o "polskich…

Indie: katastrofa kolejowa. 10 osób…

Dodatkowe środki bezpieczeństwa w Rzymie i…

Japonia będzie miała własny, ulepszony…

Włochy: wydalono dwóch Marokańczyków i…

​Nie potrafiła tego ukryć. Spojrzenie HGW na Andrzeja Dudę mówi wszystko – WIDEO

twitter.com

Paweł Krajewski

Dziennikarz portalu Niezalezna.pl, specjalizuje się w tematyce politycznej. Wcześniej pracował m.in. w portalu telewizjarepublika.pl.

Kontakt z autorem

Podczas wczorajszych uroczystości związanych z 73. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego prezydent stolicy dała niezły „popis”. W swoim wystąpieniu nie mogła powstrzymać się od skandalicznych odniesień do bieżącej sytuacji politycznej. Jednak mocniejsze wrażenie niż jej żenujące słowa robi spojrzenie Hanny Gronkiewicz-Waltz, którym „obdarzyła” Andrzeja Dudę. 

Prezydent stolicy podczas uroczystości w przeddzień 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego powiedziała, że w Polsce każde pokolenie, także dzisiejsza młodzież, musi przejść próbę. Jak mówiła, jest nią obrona wartości jakimi są: wolność, demokracja i prawa człowieka, bo żadna z tych wartości nie jest gwarantowana raz na zawsze.

To jest wypowiedź skandaliczna, która nie powinna mieć miejsca przy okazji tej uroczystości, bo rzeczywistość mamy zupełnie inną niż za czasów Powstania Warszawskiego 

skomentowała słowa HGW rzecznik Prawa i Sprawiedliwości

Raczej wolałabym, żeby aktywność pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz była skoncentrowana przede wszystkim na stawieniu się przed komisją reprywatyzacyjną i wyjaśnieniu złodziejskiej reprywatyzacji, która miała miejsce w Warszawie, bo to jest sprawa uczciwości, rzetelności i też demokracji 

– dodała Beata Mazurek. 

Tego samego dnia kamery TVP zarejestrowały dość wymowny moment. Chodzi o krótkie ujęcie zarejestrowane w czasie uroczystości, w czasie którego Gronkiewicz-Waltz podaję rękę prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Spojrzenie HGW mówi wszystko o stosunku prezydent Warszawy do głowy państwa…
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze

Rumunia gotowa przyjąć 2 tys. uchodźców

Marsz solidarności przejdzie przez…

„Komisja Europejska przeciwnikiem…

Janusz Głowacki nie żyje

Premier odwiedziła poszkodowaną rodzinę w…

HIT SIECI! Zakonnica mknie na rowerze. WIDEO

screen YouTube

Furorę w internecie robi nagranie wideo z siostrą zakonną w roli głównej. Na filmie widzimy pędzącą na rowerze zakonnicę. Do bagażnika przypięta jest polska flaga. Według portalu valeursactuelles.com jest to Polka zmierzająca do Santiago de Compostela w Hiszpanii. W mieście tym jest jedna z najważniejszych świątyń pielgrzymkowych, gdzie znajduje się ciało św. Jakuba Apostoła.

Kierowców zmierzających do Santiago de Compostela – miasta w północno-zachodniej Hiszpanii – zadziwiła zakonnica jadąca na rowerze. Szczególnie uzyskana przez nią prędkość oraz aerodynamiczna pozycja jazdy.

Na nagranym przez jednego z pasażerów filmiku widać siostrę zakonną – prawdopodobnie Polkę – która pędzi niczym zawodowiec. Hiszpańska prasa nazwała ją „rowerową siostrą”.

Film do tej pory obejrzano ponad 380 tys. razy.

Zobacz wideo:

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze

Barcelona bezradna na rynku transferowym

Glik wygrał z kontuzją

Hiszpania utrzymuje poziom zagrożenia…

Uwaga! Burze z gradem i intensywne opady…

Namiot zawalił się na kilkaset osób. Są…

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl