niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 czerwca 2017

Zdecydowanie o orzeczeniu sędziów. Nie mogą podważać prezydenckiego prawa łaski!

Dodano: 31.05.2017 [16:44]
Zdecydowanie o orzeczeniu sędziów. Nie mogą podważać prezydenckiego prawa łaski! - niezalezna.pl
foto: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
– W naszej opinii Sąd Najwyższy przekroczył swoje kompetencje i nadużył swoich uprawnień; kompetencje do zajmowania się decyzjami prezydenta ma Trybunał Konstytucyjny, a nie Sąd Najwyższy – powiedziała rzecznik Prawa i Sprawiedliwości. Odniosła się w ten sposób do udzielenia przez Sąd Najwyższy odpowiedzi na pytanie prawne związane z ułaskawieniem w 2015 r. przez prezydenta Andrzeja Dudę Mariusza Kamińskiego i innych byłych szefów CBA.

Według Sądu Najwyższego, prawo łaski, jako uprawnienie prezydenta RP określone w konstytucji, może być realizowane wyłącznie wobec osób, których winę stwierdzono prawomocnym wyrokiem sądu (osób skazanych). „Zastosowanie prawa łaski przed datą prawomocności wyroku nie wywołuje skutków procesowych” – wskazał ponadto SN w uchwale.

Rzecznik PiS w czasie konferencji stwierdziła, że prezydent miał prawo w oparciu o art. 139 konstytucji zastosować prawo łaski. Artykuł ten mówi, że „Prezydent Rzeczypospolitej stosuje prawo łaski. Prawa łaski nie stosuje się do osób skazanych przez Trybunał Stanu”.

W naszej opinii, dając odpowiedź na pytanie prawne, Sąd Najwyższy przekroczył swoje kompetencje i nadużył swoich uprawnień 

– stwierdziła Mazurek.

Uważamy, że tą sprawą, jeśli już, powinien się zająć Trybunał Konstytucyjny, a nie Sąd Najwyższy. Nie ma podstawy prawnej ku temu, aby decyzjami prezydenta zajmował się Sąd Najwyższy; w naszej ocenie to kompetencja Trybunału Konstytucyjnego 

– dodała rzecznik Prawa i Sprawiedliwości. 

Zaskoczenia decyzją SN nie krył również wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Wójcik pytany o uchwałę SN w TVP Info, powiedział, że co do zasady unika komentowania orzeczeń sądowych, zwłaszcza jeżeli dotyczy to Sądu Najwyższego, ale „trudno nie ukrywać ogromnego zdziwienia”.

Jestem bardzo zdziwiony, dlatego że znam wypowiedzi doktrynalne dotyczące tego, jakie prerogatywy ma pan prezydent, jest to bardzo wyraźnie umocowane w konstytucji (...), gdzie nie ma mowy o tym, o czym dzisiaj mówił Sąd Najwyższy, czyli że powinno być orzeczenie prawomocne, prawomocnie zakończone postępowanie 

– powiedział Wójcik.

Wywołuje to moje zaskoczenie, bo nawet przedstawiciele doktryny – tacy, którzy nie są szczególnie życzliwi obozowi władzy – tutaj zachowywali stanowisko bardzo powściągliwe (...), pewien dystans do tego, co dzisiaj Sąd Najwyższy orzekł, czyli mowa była o tym, że prezydent ma prerogatywy określone, że ta procedura nie jest wyraźnie wskazana w konstytucji i że jednak prezydent miał prawo skorzystać z tego (prawa łaski – red.) 

– dodał wiceminister.

Z kolei rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego Stanisław Żaryn powiedział, że na razie nie będzie komentarza po środowym orzeczeniu SN w sprawie możliwości zastosowania prawa łaski przed wydaniem prawomocnego wyroku sądu.


 
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Nie matura lecz chęć szczera
zrobi z ciebie oficera!
Dodać można tu do tego:
może zrobić też sędziego!

Dziękujemy CBA za to, że łapie złodziei, którzy zabierali i zabierają nam chleb.

Dzięki temu bardzo bardzo dużo z nas już nie chodzi głodne.

https://i.ytimg.com/vi/M0FWyVP...

http://pu.i.wp.pl/k,NTg0ODcxOT...

http://bi.gazeta.pl/im/4c/de/d...

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/33924/...

http://i.iplsc.com/badanie-ze-...

http://4.bp.blogspot.com/_zMtP...

http://bi.gazeta.pl/im/e8/7b/e...

BIEDNE POLSKIE DZIECI

"Ostatni prawniczy atak na konstytucyjne prerogatywy Prezydenta RP nosi wszelkie cechy talmudystycznej jurysprudencji, co najmniej kłócącej się ze zdrowym rozsądkiem i poczuciem sprawiedliwości Polaków:

1. Prezydent RP może zastosować prawo łaski przed zapadnięciem prawomocnego wyroku - => Prof. Waltoś w roku 2009
2. Ale gdy prezydentem jest Andrzej Duda - to Prezydent RP traci to prawo - => Prof. Waltoś w roku 2017"

ZAPRASZAM na "Wojnę talmudyzmu z Europą nad Wisłą" - http://prognozydocenta.salon24...

Czekam na nazwiska tej szemranej siódemki z SN. A może i tytuły naukowe?

Przestańcie wreszcie epatować bandyckim wyrokiem garstki szaleńców broniących się przed normalnością.
Kolejny raz pytam czy uchwała sejmowa nr 1066 pozwalająca obcym siłom zbrojnym wejść do Polski została wreszcie odwołana?
Pytam, bo widząc co wyprawiają obrońcy PRL można się liczyć, że wreszcie ulica zrobi porządek z tą hołotą która jest gotowa dla własnych stanowisk sprzedać Polskę każdemu, kto obroni ich przed odpowiedzialnością za wieloletnie niszczenie NASZEJ POLSKI

Ustawa 1066 jedynie mówi że rząd ma prawo podpisać umowę z krajami Unii i Schengen tak by obca policja oraz służby mogły operować w Polsce. Oczywiście w zamian polskie służby dostają takie same prawa co inne w naszym kraju. Na pewno wszystkiego nie wiemy ale pewnie większość działań to pogoń za złodziejami samochodów. Obca policja wjeżdża na teren naszego kraju i nie musi przerywać pościgu, oczywiście wszystko w porozumieniu z polską policją.
A teraz wisienka na torcie. Twój rząd PiS wprowadził ustawę pozwalającą na wejście i operowanie obcych wojsk na terenie Polski. Nie chodzi o ćwiczenia, manewry czy też stacjonowanie wojsk NATO. Nie chodzi o wejście do akcji wojsk NATO h=gdybyśmy byli zaatakowani. Chodzi o pozwolenie na działania obcej armii na terenie Polski w czasie pokoju.

Sad Najwyzszy jest uprawniony do interpretacji i odczytywania intencji prawodawcy.W tym konkretnym przypadku prawodawca jest Prezydent RP .co upowaznia SN do stwierdzenia ze Prezydent dokonal aktu abolicji a wcale tego nie chcial i nie zamierzal.Twierdzenie ze akt ten nie ma skutkow prawnycch czyli nie istnieje,jest jak stwierdzenie ze Palac Kultury i Nauki nie istnieje a przreciez wystarczy wyjrzec przez okno,albo w tym konkretnym przypadku przeczytac w dzienniku urzedowym.Jest to kolejna prowokacja kasty ktora powoli staje sie wrogiem publicznym numer 1

Prawo wynikające bezpośrednio z konstytucji - Trybunał Konstytucyjny, Działalnośc najwyższych organów Państwa - Trybunał Stanu. Sąd Najwyższy nie ma uprawnien w tej sprawie.

Problem w zrozumieniu Homo Sovietikusa jest taki, że nie bierzemy pod uwagę faktu, że on nie jest Europejczykiem, ale Azjatą i dlatego myśli pokrętnie, nie rozumie za dobrze co to jest sprawiedliwość, dla niego
to jest moralne co dla niego dobre, a co nie dobre, nie jest ani moralne,
ani tym bardziej sprawiedliwe.

Poza innymi cechami charakterystycznymi dla Azjatów, Homo Sovietikusy nie mają szacunku dla ludzkiego życia i są sukinsynami, barbarzyńcami i pijakami.

139 art. Konstytucji jest wyjątkowo jednoznaczny. Kolokwialnie rzecz ujmując - prosty jak budowa cepa. Po prostu do natychmiastowego i bezpośredniego zastosowania. Ale jakieś prawnicze g..... z Sądu Najwyższego wymyśliły to inaczej. Podobno przepis, zanim zostanie zastosowany, wymaga jakichś nadzwyczajnych wykładni i interpretacji. Najlepiej wymyślonych przez zjełczałe, chore móżdżki zidiociałych kauzyperdów. Inaczej w żadnym wypadku stosować go nie wolno. No bo jakże by mogło być, że ktoś ośmiela się powołać wprost na treść przepisu i domagać się zastosować go, bez uprzedniego uzyskania akceptacji ze strony prawniczych g.wnozjadów? Przecież mogło by się okazać, że olbrzymia większość tych pasożytów, żyjących na koszt społeczeństwa, nie jest nikomu do niczego przydatna.
Oczywiście można by uśmiać się i wzruszyć ramionami na te prawnicze idiotyzmy, ale sprawa ma drugie dno i jest trochę poważniejsza. Przede wszystkim dowodzi jak bezwzględna i zdeterminowana jest prawnicza mafia, do jak skandalicznych metod próbuje się uciec, by bronić własnych, "kastowych" interesów. Tym razem próbowano osiągnąć jednocześnie co najmniej 3 cele:
- poniżyć Prezydenta RP,
- zastraszyć funkcjonariuszy walczących z wszechobecną korupcją - także w środowiskach sądowniczych,
- udowodnić całemu społeczeństwu, że Konstytucja Konstytucją, przepisy przepisami, a i tak tylko prawnicza żulia będzie o wszystkim decydować - obywatele niech siedzą cicho i potulnie stosują się do tego, co skorumpowane prawnicze "elyty" wymyślą.
Największy sprzeciw budzi fakt, że kolejny raz jest podejmowana próba wpojenia społeczeństwu, że nawet zupełnie proste i nie wymagające znajomości prawniczego żargonu przepisy nie mają mocy wiążącej, a ich interpretacji i wykładni (często wręcz urągającej literalnemu brzmieniu przepisu) mogą dokonać tylko "nadludzie" z "nadzwyczajnej kasty".
Najwyższa pora z tym skończyć - wszyscy sędziowie, bez wyjątku, powinni zostać pozbawieni immunitetu, podlegać znacząco podwyższonej odpowiedzialności karnej w wypadku popełnienia przestępstw oraz na zawsze utracić przywileje nieodwoływalności i nieusuwalności z zawodu i ze stanowisk. Bez tego nigdy nie uda się zrobić porządku w prawniczym chlewie!

I powinni odprowadzać składki na swoje ubezpieczenie emerytalne .!! Ta kasta służy sobie a nie narodowi, jak to jest dopuszczalne że wydaje nakazy zapłaty czy odrzuca słuszne odszkodowania mając dobrze wiedzę o ich nielegalności .. no chyba że dotyczy to członków ich rodziny wtedy umie zastosować odpowiednie paragrafy.Nieznajomość prawa nie zwalnia od odpowiedzialności to w takim razie znajomość prawa ( mniemam że taką mają )powinna skutkować odpowiedzialnością do potęgi !

Nie ma ? A dlaczego nie ma ?

A dlaczego na fasadzie budynku Sądu Najwyższego USA (Supreme Court) jest ?

Mojżesz z DEKALOGIEM w rękach :

http://ten-commandments.us/ten...

Przykład : DEKALOG przed innymi amerykańskimi sądami :

http://media.breitbart.com/med...

http://www.msnbc.com/sites/msn...

http://robbinsbecher.com/wp-co...

Czy ktoś widział w Polsce DEKALOG w budynkach sądów lub obok
nich ? Nie ? A dlaczego ?

Z jakiegoż to powodu nigdzie nie mają tam DEKALOGU ?

" Musimy... łamać wszelki opór z taką brutalnością, żeby nie zapomniano o niej przez kilka dziesięcioleci."

Towarzysz Lenin powiedział także :

"Niech umierają z głodu."
"Z politycznego punktu widzenia jest arcyważne, aby dobić Polskę."
"Bądźcie wzorowo bezlitośni."
"Celem terroryzmu jest szerzenie terroryzmu."
" Im silniejszą Polska będzie, tym bardziej nienawidzić jej będą Niemcy, a my potrafimy posługiwać się tą ich niezniszczalną nienawiścią. Przeciwko Polsce możemy zawsze zjednoczyć cały naród rosyjski i nawet sprzymierzyć się z Niemcami."

Zadania sądów (m.in.) w PRL :

http://www.wandaluzja.com/?p=p...

Punkt 14 realizowany jest cały czas : "Spowodować aby wszystkie zarządzenia i akty prawne, gospodarcze, organizacyjne (z wyjątkiem wojskowych) nie były precyzyjne."

15. "Spowodować, aby dla każdej sprawy powoływano kilka komisji, urzędów, instytucji społecznych, ale żadne z nich nie powinny mieć prawa podejmowania ostatecznej decyzji bez konsultacji z pozostałymi."
(instrukcja zrealizowana w dostatecznym zakresie w konstytucji
z 1997 r.)

Z prostego zdania w ciągu kilku miesięcy zespół sędziów SN może skonstruować absurdalny sofizmat. Czyli tak naprawdę możemy znać konkretny przepis ale czy ów przepis stanowi to co jest w nim literalnie uwzględnione czy może coś innego o czym nie mamy pojęcia bo potrzeba jeszcze interpretacji siedmiu dziadków z SN.

Uczelnie oceniane są m.in. przez efektywność i produktywność ich absolwentów w pracy zawodowej.

Nie liczy się wiedza, nie ważne jak duża, która nie służy efektywności (produktywności). Produktywność i czas to pieniądze. Liczy się ekonomiczna wartość pracy jaką ktoś wykonuje w danej jednostce czasu.

Trudno aby prawnicy polscy mogli być wysoko oceniani gdy w życiu zawodowym są 5-7 razy mniej produktywni niż ich koledzy na Zachodzie. Dotyczy to przede wszystkim sądów w Polsce, które na Zachodzie są oceniane jako prawie zupełnie niesprawne, a prawo
polskie jako makabryczne.

Jakie Leśne Dziady na uczelniach - tacy i absolwenci. Jaka wiedza -
takie wyroki. Jest ogromna różnica między tym co Leśne Dziady myślą
o sobie kim są, a tym, kim są naprawdę, w rzeczywistości.

O moralności Leśnych Dziadów i rozumieniu przez nich co to jest sprawiedliwość, uczciwość, prawda itp. nie ma co pisać. Jaki jest koń - każdy widzi. Widać, że tam Lenin zawsze żywy.

" Nasz kodeks moralny jest całkowicie nowego typu, nam wolno
wszystko." (Lenin)

"Prezydent Andrzej Duda zastosował prawo łaski wobec ministra koordynatora Mariusza Kamińskiego. To pierwszy przypadek, gdy prezydent nie czeka na wyrok sądu drugiej instancji". Teraz wyobraźmy sobie, że druga instancja podtrzymuje wyrok i znając ich kombinacje, ten cyrk trwa cztery lata. Prezydent by ułaskawił w ostatnim roku swojej prezydentury. Druga sprawa, skoro SN ze swoją przewodniczącą Małgorzatą Gersdorf jest taki kryształowo czysty i sprawiedliwy aż do bólu niech pochyli się nad sprawą sędziów, którzy skompromitowali się kradzieżami w sklepach, jazdą po pijaku i inne sprawki godzą w dobre imię tej kasty i powinni być od razu wyrzucani z zawodu, a nie odstawiać nad nimi jakieś tańce chochole i czekać aż sprawa przyschnie. Pani Gersdorf do dzieła.

"Kasta Nie Ty" znaja I szanuja tylko trojpodzial wladz ten z czasow PRL bo wtedy to byly trzy wladze: PZPR, PSL I SD.
Dlatego teraz POczwara chce przywrocic taki sam podzial wladzy miedzy :PO, PSL I Nowoczesna.Sedziowie SN nie wykazali sie o wiele glebszym zrozumieniu swojej roli w Panstwie.

Wniosek jest jeden. Po co komu prawo, które każdy może interpretować jak chce. SN twierdzi, że jego zdaniem Prezydent może stosować prawo łaski wtedy, gdy sąd uzna to za właściwe. Tymczasem w Konstytucji takiego zapisu po prostu nie ma. SN powołuje się zatem na swoje wyobrażenia o stosowaniu prawa łaski przez Prezydenta. Nie mówiąc już o rażącym naruszaniu równowagi władz. Jeśli sąd kwestionuje prerogatywy Prezydenta tzn., że ustawia się ponad Prezydentem. To jawne łamanie prawa. Nie potrzebny jest w Polsce sąd, który łamie prawo z powodów politycznych. To aberracja. Dlatego należy opinię SN zlekceważyć.

Zdecydowanie o orzeczeniu...
Banda klamcoe, specjalna kasta, decyduje o najbardziej uczciwym czlowieku jaki jest p.Kaminski. Ta kasta klamcow, niszcza w Polsce wartosciowych ludzi. Kasto, przejrzyj ty sie w lustrze, popatrz na swoich co was POpieraja, kto wy jestescie? Jestescie nikim, tylko sie sr... nic POzatym.

Szczera prawda .Wywalić taki sąd.

Trochę nie na temat..ale..
Panie Ziobro!
Czemu Pan toleruje DWIE PROKURATURY u siebie?
Właśnie słyszę , że powstał klub czy zespół prokuratorów
w opozycji do Pana..
Wszyscy ci ludzie powinni w trybie natychmiastowym..
na przysłowiowy zbity pysk..
Nie ma dwóch porządków prawnych, nie może być dwóch prokuratur.. itp..
Bo do czego to ma doprowadzić?

Sedziowie SN to debile nie douczone nie umiejace czytac ze zrozumieniem tekstu Konstytucji.Przysiege przy powolani skladaja komu??? Prezydentowi!!!!! A prezydent z chwila powolania komu sklada przysięge i komu???? Ciekawe co by teraz powiedzieli ta locha Gersdorf i parch Rzeplinski.
Ostatnio mialem doczynienia z sedzia Mariuszem Górskim z Swidnicy tez przygłup nie rozumiejacy co mowi sie o art 42,45 i 49 Konstytucji!!!!
Nawey jak mowi sie Tesciowa by zrozumiła a kasta barnow nie rozumie...

Potrafili napisać takie prawo, tak zagmatwane, tak skomplikowane, aby żaden zwykły człowiek nie mógł za wiele z niego zrozumieć. Dzięki temu prosperują finansowo. Prawo służy ich chciwości, nie Polsce. Amerykański wywiad CIA podaje, że sądownictwo w Polsce jest prawie zupełnie niesprawne.

https://www.cia.gov/library/pu...

Jako takie, stanowi obok równie koszmarnej biurokracji i innych barier gigantyczny hamulec rozwojowy, nie pozwalający Polsce na osiągnięcie przez nią jej rzeczywistego potencjału ekonomicznego.

To tyle z CIA.

O toż to nowość! Sąd tworzący prawo.. poczytaj o procesie leislacyjnym w RP zanim napiszesz podobną bdurę jak mały Kazio pod użym Piwie.
Procest legislacyjny (czyli specjalnie dla ciebie wyjaśniam łopatologicznie: "Tworzenie prawa") https://pl.wikipedia.org/wiki/...
Jak we współczesnym kinie wstawię "zajawkę" która ma zachęcić potencjalnego odbiorcę do zapoznania się z całością"
"Pierwszy etap procesu legislacyjnego rozpoczyna się od wniesienia inicjatywy ustawodawczej, czyli projektu ustawy zgłaszanego przez uprawnione do tego organy, instytucje i grupy: prezydenta RP, Radę Ministrów, Senat, co najmniej 15 posłów, komisję sejmową (niezależnie od liczebności)[1] lub co najmniej 100 tysięcy obywateli...." Polecam resztę

http://www.wandaluzja.com/?p=p...

Punkt 14 realizowany jest cały czas : "Spowodować aby wszystkie zarządzenia i akty prawne, gospodarcze, organizacyjne (z wyjątkiem wojskowych) nie były precyzyjne."

15. "Spowodować, aby dla każdej sprawy powoływano kilka komisji, urzędów, instytucji społecznych, ale żadne z nich nie powinny mieć prawa podejmowania ostatecznej decyzji bez konsultacji z pozostałymi."
(instrukcja zrealizowana w dostatecznym zakresie w konstytucji
z 1997 r.)

Nie zrozumiałeś tekstu. Tam nie pisze, że to sądy tworzą prawo,
nIe o proces legislacyjny chodzi, tylko o to, co powstaje w jego wyniku,
i czemu to co powstaje służy i komu.

mysle ze te komusze debile dobrze zdaja sobie sprawe jaka jest natura rzeczy ale rowniez wiedza ze kaminski jest juz blisko i czuja jego cieply oddech na ich owlosionych chamskich karkach. stad ten dziwny wybieg - nic nie znaczacy ale sprobowac mozna.

Jakieś kauzyperdy mają coś do gadania? Pan Prezydent wygrał wybory, reprezentuje ogromną większość i żadne paragrafy nie będą ograniczać jego działań. Jak trzeba będzie, to przedłuży kadencję sejmu i niech się lewactwo pluje.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl