niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

Rosja zbroi się w „Terminatory”

Dodano: 30.05.2017 [20:43]
Rosja zbroi się w „Terminatory” - niezalezna.pl
foto: kremlin.ru.
Do Wschodniego Okręgu Wojskowego Federacji Rosyjskiej trafiła w maju nowa dostawa śmigłowców wielozadaniowych Mil Mi-8AMTSh „Terminator” - informuje rosyjska agencja prasowa TASS.

Nowe śmigłowce trafiły do bazy lotniczej na Zabajkalu. Wojsko tym razem jednak nie poinformowało, ile konkretnie sztuk trafiło do Wschodniego Okręgu Wojskowego FR.

Śmigłowiec Mi-8AMTSh powstał w oparciu o konstrukcję śmigłowca Mi-8AMT. Terminator wyposażony jest m.in w satelitarny system nawigacyjny GLONASS, sprzęt umożliwiający działanie w nocy, czy też radar pogodowy. Mi-8 Terminator może przenosić ładunek o wadzę do 13 tys. kg. Osiąga prędkość 230 km/h a jego zasięg wynosi 580 km. Jest w stanie zabrać ze sobą do 26 żołnierzy desantu w wersji standardowej, natomiast w wariancie ewakuacji medycznej można zamontować do 12 par noszy oraz wygospodarować miejsce dla jednego medyka. Śmigłowiec przenosi bardzo szeroki wachlarz uzbrojenia na dwunastu węzłach. rakiety przeciwpancerne 9K114 Szturm jak i 9M17 Falanga , rakiety S-5, rakiety powietrze-powietrze typu Igła. Ponadto montowane w śmigłowcu są dwa karabiny maszynowe kal. 7.62 mm. Terminator, oprócz transportu wojskowych oraz prowadzenia działań związanych z ewakuacją medyczną, może wykonywać także misje wsparcia bojowego.
Autor: Źródło:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Jusz pisałem,
Nam z Chinami granice,
Mieć opłaca,
Czekam na to,
Kiedy z chinczykami się spotkamy.

Z tymi Falangami to autor tekstu na poważnie? Ja pier*.

Chopie dziennikarski. Małe sprostowanie. Jak zapewne wiesz, a przynajmniej powinieneś Mi-8AMTSh to zmodernizowana wersja oblatana w 1996 roku, publicznie pojawiła się w 1999 roku, a do służby weszła w 2009.
Generalnie może i wygląda i brzmi na stary ale to nowy śmigłowiec, z nową awioniką, nowym silnikiem, radarem pogodowym i innymi duperelami.
Ma ładowność do 4 ton w lub na zewnątrz. Możliwość transportu do 26 żołnierzy.
Na wyposażeniu nie używa pocisków z lat 60tych (wymienione Falangi). 12 podwieszeń tzw. hardpointów. Ma tam Szturm-V, Ataka-V lub przeciwlotniecze Igła-V.
Mi-8AMTSh to przede wszystkim śmigłowiec wsparcia bojowego - z angielska - "assault transport helicopter". Nie medyczny.

Proszę. Piszesz? To chociaż sprawdź, bo na takich rzeczach się wyłożysz.

nie ma 13 ton ladownosci tylko max ciezar startowy to 13 ton. Pusty wazy 7 ton. ladownosc realna to 4 tony max

Zabjkale to koniec Świata :)

W Niezależnej od tygodnia pracują wyłącznie korespondenci wojenni ? Bo inne tematy to wyjątki

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl