Trójmiejski układ i Amber Gold

Komisja śledcza ds. Amber Gold powinna przesłuchać jako świadków trójmiejskich przestępców, którzy – jak wynika z analiz ABW – mieli kontakt z Marcinem P., twórcą piramidy finansowej. Tym bardziej że w trakcie śledztwa pojawiła się hipoteza, według której za aferą Amber Gold może stać właśnie tamtejszy półświatek. Wszystko za sprawą scementowanego przez lata układu przestępców z przedstawicielami organów ścigania i politykami. Część z bossów trójmiejskiego półświatka przebywa dziś za kratkami. Dzięki temu ich przesłuchanie może nie nastręczać większych trudności. Pytanie tylko, co te osoby będą faktycznie chciały powiedzieć sejmowym śledczym. Jeśli zeznają chociaż część prawdy, wówczas poważnie może to zamieszać na scenie politycznej. Niektórzy wpływowi i szanowani politycy i biznesmeni mogą mieć wówczas spore kłopoty.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Dość dyktatury celebrytów

Wersja ideowego softbolszewizmu i lewacka propaganda zgodnie ze strategią Antonia Gramsciego opanowały kulturę. Dobrze to widać na przykładzie festiwalu w Cannes.

Artyści celebryci doskonale tu wyczuwają, czym się żywi ta „nowa kultura” i jakiego rodzaju „zaangażowanie” procentuje. I tak np. reżyser Paweł Pawlikowski szukał dodatkowych punktów, krytykując konserwatywne rządy w swoim kraju. Jednak prawdziwe kuriozum tegorocznej edycji festiwalu to zaproszenie na czerwony dywan jako honorowego gościa niejakiego Cédrica Herrou, przestępcy skazanego za szmugiel do Francji ponad 200 nielegalnych imigrantów. Herrou w grupie innych „celebrytów” pozował nawet do fotografii, na której wszyscy obecni w kadrze pokazują władzy środkowy palec. Lewacki przestępca został festiwalową gwiazdą, co dobrze ilustruje całkowite odwrócenie wszelkich wartości. I zdaje się, że o to właśnie w tej „nowej kulturze” chodzi. Dlatego pozwolę sobie poszerzyć słynny lapsus posłanki Scheuring-Wielgus o wezwanie do skończenia z dyktaturą nie tylko kobiet, lecz także wszelkiej maści celebrytów. Nie dajmy się ogłupiać fałszywym autorytetom!
 

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl