Trójmiejski układ i Amber Gold

Komisja śledcza ds. Amber Gold powinna przesłuchać jako świadków trójmiejskich przestępców, którzy – jak wynika z analiz ABW – mieli kontakt z Marcinem P., twórcą piramidy finansowej. Tym bardziej że w trakcie śledztwa pojawiła się hipoteza, według której za aferą Amber Gold może stać właśnie tamtejszy półświatek. Wszystko za sprawą scementowanego przez lata układu przestępców z przedstawicielami organów ścigania i politykami. Część z bossów trójmiejskiego półświatka przebywa dziś za kratkami. Dzięki temu ich przesłuchanie może nie nastręczać większych trudności. Pytanie tylko, co te osoby będą faktycznie chciały powiedzieć sejmowym śledczym. Jeśli zeznają chociaż część prawdy, wówczas poważnie może to zamieszać na scenie politycznej. Niektórzy wpływowi i szanowani politycy i biznesmeni mogą mieć wówczas spore kłopoty.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Szczegół, który studzi entuzjazm dla V4

Rośnie nam w siłę Grupa Wyszehradzka. Rośnie, aż miło. Oczywiście „siłą” nazywam tu zdecydowanie eurosceptyczne i antyimigranckie nastawienie. Do Węgier i Polski, sceptycznych wobec przyjmowania imigrantów i narzucania swojej woli przez socjalistycznych eurokomisarzy, dołączą zapewne niedługo Czechy.

Można tak przypuszczać po wyborczym zwycięstwie partii ANO 2011 Andreja Babiša, który według wszelkiego prawdopodobieństwa stanie wkrótce na czele rządu w Pradze. Podobne nastroje – niezgody na Unię Europejską, w której dyktat kilku krajów narzuca swoją wizję przyszłości Starego Kontynentu innym – panują w Austrii, gdzie nowy kanclerz też z nadzieją spogląda w stronę Wyszehradu.

Zanim jednak uderzymy w triumfalny ton, upatrując w Grupie Wyszehradzkiej solidną przeciwwagę dla topiącej się we własnych iluzjach Unii, zwróćmy uwagę na jeden drobny fakt. Oprócz Polski wszystkie kraje wchodzące w skład Grupy, także skłaniająca się ku niej Austria, są jednak w mniejszym lub większym stopniu prorosyjskie. Obyśmy się na tym sojuszu nie przejechali.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl