niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 czerwca 2017

Lider grupy "obcinaczy palców" skazany

Dodano: 26.05.2017 [18:05]
Lider grupy "obcinaczy palców" skazany - niezalezna.pl
foto: Maciej Luczniewski/Gazeta Polska
Na dożywocie skazał warszawski sąd okręgowy Wojciecha S. ps. Wojtas. Lidera gangu "obcinaczy palców" odpowiadał m.in. za porwanie i zabójstwo dwóch członków konkurencyjnego gangu Tomasza M. ps. Max i Jacka P. ps. Postek. Wyrok jest nieprawomocny.

W tej samej sprawie - jak poinformowała Prokuratura Krajowa - skazanych zostało też trzech innych członków zbrojnego ramienia grupy mokotowskiej: Robert M. "Ternit" - również na dożywocie, Tomasz R. "Garbaty" - na 9,5 roku więzienia oraz Sławomir B. - na 11 lat więzienia.

Sprawa "Maxa" i "Postka" była głośna w mediach m.in. z powodu okrucieństwa ich porywaczy. Zginęli - według śledczych - z powodu swoistej wojny o wpływy, która toczyła się pomiędzy dwiema bezwzględnymi grupami: "Mokotowem" i gangiem Marka K. ps. Muł, znanego jako "gang Mutantów". "Mutanci" zasłynęli w 2002 r., gdy starli się z policjantami w podwarszawskiej wsi Parole. Przestępcy próbowali wtedy odbić skradzionego wcześniej tira z telewizorami; w akcji zginął policjant podkom. Mirosław Żak. Do gangu "Mutantów" należeli też Robert Cieślak i Białorusin Igor Pikus, których policjanci - w marcu 2003 r. - próbowali zatrzymać w podwarszawskiej Magdalence. W wyniku m.in. wybuchu min pułapek zginęło dwóch antyterrorystów, a 16 zostało rannych. Obaj przestępcy zginęli w strzelaninie.

"Max" i "Postek" zostali uprowadzeni we wrześniu 2002 r. Wywieziono do lasu i brutalnie zamordowano. Ciała obu mężczyzn odnaleziono dopiero w 2014 r., po długim śledztwie prowadzonym przez CBŚP.

"Wojtas" i "Ternit" odpowiadali za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem Tomasza R. i Sławomira B. i za wzięcie "Postka" i "Maxa" w charakterze zakładników.

S. odpowiadał też za porwania Grzegorza Z. ps. Pająk, w lutym 2002 r. oraz za podżeganie do zabójstwa kolejnej osoby i handel narkotykami.

To nie jedyny proces, w którym "Wojtas" znalazł się na ławie oskarżonych. Również przed warszawskim sądem okręgowym toczy się proces 14 członków "obcinaczy palców", którym przewodzić miał właśnie Wojciech S.

O samej grupie stało się głośno 13 lat temu. Nazwa pochodzi od sposobu działania grupy. Jej członkowie - "żołnierze Mokotowa" – wykorzystywani byli do rozliczeń z innymi gangami; wyspecjalizowali się też w porwaniach dla okupu. Dla swoich ofiar byli bezwzględni. Rodzinom - by przyspieszyć wypłacanie okupu - wysyłali obcięte palce porwanych. Według śledczych w latach 2003-2005, gang miał porwać ok. 20 osób. Stosował m.in. metodę "na policjanta". Od bliskich porwanych wyłudzono równowartość 7 mln zł.

Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Okręgowa w Płocku.
Autor: Źródło:
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

to jednak Tusk łgał POdczas debaty telewizyjnej z Lechem Kaczynskim?

żałuję, że konsekwentnie sami się nie powyrzynali do końca, bo teraz jakieś bandyckie zwierzę biedzie musiało być przez państwo utrzymywane minimum 25 lat

Co jest nie tak z naszą stolicą, że każda dzielnica ma tam swój gang?

Mówisz o waszej stolicy Tel Avivie?

To są wiceprezydenci HGW i obcinają środkowy palec

Obcinają środkowy „palec”, znajdujący się na środku, a nie na żadnej kończynie, lewej, prawej, górnej, lub dolnej?

Najniebezpieczniej teraz jest na wiejskiej wycinają wszystkie konkurencyjne gangi z dzielnic i miast....co najdziwniejsze mają wielkie poparcie POLAKÓW.

Domyślam się, że kolega cierpiał POdobne katusze podczas popszednich 8 lat.

No i dobrze , ze na Wiejskiej wycinaja te badyle ! Juz to dawno powinno byc zrobione !

Ale, że sędzia nie był pewien, czy winni więc dał taką karę ??? Bo jeżeli dowody jasno wskazują na to czym się zajmowali owi bandyci, to powinni oni być dożywotnio odizolowani od społeczeństwa - wszak państwo postawiło na rozbrojenie społeczeństwa, niech więc w zamian daje skuteczne wyroki dla takich bandziorów.

Powinien dodatkowo stracić tyle paluszków, ile sam obciął lub zlecił obcięcie innym. Chyba że będą mu potrzebne podczas pracy w kamieniołomach.

Przynajmniej nie dłubałby w nosie, ewentualnie w ryju

Albo jak niemiecki selekcjoner Joachim Loew: ⓵najpierw w d*pie ⓶potem w jądrach ⓷potem w uszach ⓸potem w nosie ⓹dopiero na końcu w ustach

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl