niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

Tomasz Lis na skraju bankructwa? Wydawca „Wprost” domaga się od niego 12 milionów

Dodano: 26.05.2017 [08:26]
Tomasz Lis na skraju bankructwa? Wydawca „Wprost” domaga się od niego 12 milionów - niezalezna.pl
foto: Piotr Galant/Gazeta Polska
Na ostatniej prostej jest proces, który toczy się przed warszawskim sądem okręgowym w sprawie „działania o charakterze nieuczciwej konkurencji”. Takie zarzuty pod adresem Tomasza Lisa kieruje wydawca tygodnika „Wprost”, którym Lis przed laty kierował. AWR WPROST domaga się od Ringier Axel Springer Polska oraz Tomasza Lisa odszkodowania w wysokości 12 215 384,02 zł.

Cała sprawa dotyczy sytuacji z 2012 roku, gdy Tomasz Lis przestał kierować tygodnikiem „Wprost” i objął funkcję redaktora naczelnego tygodnika „Newsweek Polska”. Według AWR WPROST Tomasz Lis miał zaproponować prawie wszystkim dziennikarzom tygodnika przejście do nowej redakcji. Ostatecznie razem z Lisem z redakcji odeszło ponad 20 osób, w tym stali felietoniści oraz kierownictwo.

- AWR WPROST domaga się od Ringier Axel Springer Polska oraz Tomasza Lisa odszkodowania w wysokości 12 215 384,02 zł (ok. 3 mln EUR) za działania o charakterze nieuczciwej konkurencji. Kwota odszkodowania stanowi sumę realnych kosztów i udokumentowanych strat poniesionych przez wydawcę w związku z nieetycznymi działaniami Tomasza Lisa. - czytamy w oświadczeniu wydawcy tygodnika „Wprost”.

W ocenie strony pozywającej, nowe kierownictwo „Newsweek Polska”, naruszając standardy uczciwej konkurencji, skopiowało linię redakcyjną i format „Wprost”, stanowiące własność intelektualną AWR WPROST. Z komunikatu wydawcy wynika, że skopiowane zostały m.in. rozwiązania w zakresie układu graficznego pisma i prezentacji tematów głównych artykułów tygodnika, a w nowej koncepcji tygodnika „Newsweek Polska” wykorzystane zostało know-how i poufne informacje na temat planowanych aktywności i akcji społecznych tygodnika „Wprost”.
 

 - Kwoty żądamy solidarnie od Ringier Axel Springer Polska i Tomasza Lisa tytułem naprawienia wyrządzonej szkody z odsetkami - mówi Anna Pawłowska-Pojawa z PMPG Polskie Media, wydawcy tygodnika „Wprost”.

Kancelaria reprezentująca AWR WPROST napisała w pozwie m.in.:

Opisując naruszenie przepisów ustawowych dokonane wspólnie przez pozwanych, w pierwszej kolejności należy wskazać, że ich działanie stanowiło niemalże podręcznikowy przykład naruszenia przepisu art. 12 ust. 1 Ustawy o Zwalczaniu Nieuczciwej Konkurencji. 

Tomasz Lis przegrał już jeden proces z wydawcą tygodnika „Wprost”. W marcu br. Sąd Apelacyjny podtrzymał wyrok wydany we wrześniu 2015 r., w którym orzekł, że Tomasz Lis i wydawca naTemat.pl mają opublikować przeprosiny za stwierdzenia z wpisu blogowego sprzed czterech lat. Mimo uprawomocnienia się wyroku, naczelny „Newsweek Polska” uporczywie uchyla się od jego wykonania.

Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

tak to jest w rodzinie, twardo rozlicza z ukcesów. Brak sukcesów no to akwarium pozbywa się niewygodnych świadków swojej działalności.

Może ten nie do ruszenia lisek padnie jak Al Capone, nie za główne winy, lecz za takie, mające reperkusje finansowe, brzydkie działania?

TVP jest na plusie?

Puścić z torbami!

To najlepsza wiadomość ostatnich miesięcy. Złoczyńcę los ukarał.

Sadze, ze wreszcie ta szuja lisienko marnie skonczy. Jak nie to czeka go akcja odstrzalu w ramach akcji likwidacjyjnej wscieklych zwierzat!

Wersetem :
,,Lis przechera do kasy się dobierał.
Do czasu, złapali lisa za kłaki.,,
alkoan

Mam nadzieje że skończy jako zbieracz puszek i butelek, tego mu życzę.

Widać PO uprzednim wyroku, ze prawo ma gdzies ten SZCZURZY RYJ resortowy, zamiota pod dywan albo jakiś z kasty pójdzie na chorobowe aby przedłużać a do przedawnienia. wymyslą tez inne możliwosci czy okolicznosci aby przeciagać w nieskonczoność. Już za nie wtkonanie tamtego wyroku szczur powiie siedziec i miec zlicytowanya jaką częsć majątku

Spokojnie.Kasta już się rozgrzewa,a ''argumenty'' z matni Dekana ksywa Axel płyną nieformalnymi kanałami.Żaden obecny sąd tej kanalii krzywdy nie zrobi,a wręcz zasadzi odszkodowanie jak temu mafiozowi za zbyt ciasną celę.Czy Wyście ludzie na głowy poupadali?

W sumie to WPROST, a w ślad za nim Polska nienajgorzej wyszedł na odejściu Lisa i wrogim przejęciu personelu redakcjyjnego. Gdyby on został - na pewno zamiótłby aferę taśmową pod dywan.

Mi nie udalo sie skonczyc przyzakladowej, bo odkryli, ze mam falszywe swiadectow podstawowej (dawali dopiero po 8 klasach), ale nie moge wyjsc z podziwu, skad dunkan axel bierze dostatecznie glupich czytajacych te lisie wymioty?

Zycze mu tego bardzo,ale na pewno sprawę poprowadzi jeden z kasty ,ten co to umawial się z nim na twisterze w sprawie walki z PISem.I co i nic.Jesli nie ten to inny koles z kasty.
Oni zyja stadami.Kruk krukowi oka nie wydziobie.

Zadko ciesze sie z czyjegos niepowodzenia. ale sa tacy ludzie, ze jest to wrecz wskazane, do nich nalezy Goebbels III RP,niejaki LiSS. Mam nadzieje ze bedzie na stare lata butelki zbieral!

przyszla kryska na liska

niech ta czerwona hiene wykoncza finansowo to przestanie szczuc Polskow przeciw Polakom..
Jego miejsce jest w lisiej norze!

Tępić lisa dywersanta.

nieetyczne działanie ..... to podstawa sujkcesów tego POlitycznego pachołka

Polacy powinni mu pomodz, zeby jak najszybciej zbankrutowal !!!

Suuuuuuuuuuuuuuuuuuuuper !!!

czy to prawda że Lis miał obciąć sobie końcówkę jezyka bo przegrał zakład dotyczący tego czy Kaczyński zostanie premierem?

Czy to prawda, ze lis obgryzl swemu ojcu ucho ? To nieprawda, lis obgryzl ojcu oboje uszu.

Czyli to była półprawda. Dokładnie.

Okres ochronny na lisa skończył się bezPOwrotnie.

Zdziwiłbym się, gdyby wyjątkowa kasta pozwoliła na jakikiekolwiek uszczuplenie możliwości działania swojego sojusznika. Ale cuda się zdarzają. Potrzebne są modły do św. Judy Tadeusza i św. Rity.

znajdźcie mi na tej mapie co oglada makaron Polskę , według tej mamy Polski już nie ma
https://translate.google.pl/tr...

To jest chyba mapa wpływów niemiaszków za PO (zaznaczone są ich kolonie) .

no nie ma , to sa marzenia dwoch najwiekszych marzycieli, oszustow, zlodzieji I mordercow w UE. Tylko dziekowac Bogu ze dal Polakom tyle rozumu ze wybrali obecny rzad, modlic sie za nich do Ducha Swietego o 7 Darow Ducha Swietego a bedziemy bezpieczni. "Pod Twoja obrone uciekamy sie Swieta Boza Rodzicielko............".

Wtracanie do wszystkiego Boga jest powaznym grzechem o czym ty ktory uwaza siebie za gleboko wierzacego niewiesz wypisujac takie bzdury

Ta wiadomość to miód na moje serce a dowalić Kisowi aby sie juz nie podniósł Axel Springer jak wybóli 12 melonów za Lisa to szybko sie go pozbędzie i Lisienko będzie wydawał swoje gazetki na xero

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl