niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 lipca 2017

Będzie nowy most w Warszawie

Dodano: 25.05.2017 [15:34]
Będzie nowy most w Warszawie - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Jest zezwolenie na budowę mostu przez Wisłę na południowej obwodnicy Warszawy - poinformowała dzisiaj Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję zezwalającą na budowę ponad półtorakilometrowej przeprawy przez rzekę.

Jest to fragment liczącego w sumie 6,5 km odcinka drogi ekspresowej od węzła Przyczółkowa do węzła Wał Miedzeszyński. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności. Inwestorem jest Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak poinformowała GDDKiA, w najbliższych tygodni wykonawca inwestycji, zgodnie z warunkami kontraktu, ma przedstawić harmonogram robót oraz rozpocznie prace, zaczynając od prac przygotowawczych, takich jak wycinka drzew, wykonanie tymczasowych dróg dojazdowych.

Most - długi na 1505,5 m i szeroki na 42,6 m, będzie płaski, bez elementów liniowych.

Projekt budowy obwodnicy zakłada budowę m.in. drogi ekspresowej, mostu drogowego, przebudowę istniejącej sieci dróg publicznych i przejazdu kolejowego. Obejmuje również budowę urządzeń ochrony środowiska (ekranów akustycznych).

Projektowany odcinek drogi ekspresowej będzie zrealizowany w województwie mazowieckim, na terenie m.st. Warszawy w dzielnicach Wilanów i Wawer. Południowa obwodnica Warszawy umożliwi połączenie dróg krajowych w kierunku Terespola, Lublina, Krakowa czy Wrocławia. To także połączenie Trasy Armii Krajowej z węzłem A2 Konotopa do Gdańska i Białegostoku.

Inwestycja zakłada budowę mostu (dwa niezależne obiekty pod każdą z jezdni) oraz dwie pochylnie, zapewniające komunikację pomiędzy ścieżką rowerową zlokalizowaną na Wale Zawadowskim a ścieżką rowerową na moście.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Co za idiota zgodził się na "obwodnicę" prawie przez środek wielkich dzielnic i tereny chronione???? Na całym Świecie obwodnice są poza miastem.

W tym miejscu nie powinno być żadnej obwodnicy, co najwyżej lokalne połączenie drogowe z Ursynowem bo rzeczywiście tego brakuje. Jak można niszczyć skarpę, tereny atrakcyjne przyrodniczo i budować takiego kolosa w środku miasta 500m od Świątyni Bożej Opatrzności, 1 km od Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie oraz całego kompleksu historycznego , turystycznego wraz z ogrodami i jeziorami, przy samym Rezerwacie przyrody Las Natoliński, Morysin w bliskości rezerwatu Las Kabacki, Wyspy Zawadowskie, w końcu estakady przez Mazowiecki Park Krajobrazowy.

Przecież to wszystko ulegnie bezpowrotnej degradacji. Coś takiego mogła wymyślić jedynie osoba której te teren są kompletnie obce. Dla której ważniejsze pieniądze od tożsamości narodowej, zachowania tych atrakcyjnych historycznie i przyrodniczo terenów dla przyszłych pokoleń.

Przy przetargach z najniższa ceną nie będzie się tego chronić. A zyski zostaną wytransferowane za granice bo trzy firmy które będą to robić nie są firmami polskimi. Jedna jest włoska, druga turecka trzecia francuska, z kapitałem francuskim.

Pod Ursynowem zdaje sie ma byc tunel. Przeciez inaczej musieliby wyburzyc bloki i przeniesc tysiace ludzi, a to awykonalne. Bez tego tunelu most bedzie srednio uzyteczny.

Samorząd i HGW byli przeciw ale nie mieli nic do gadania.

żartujesz, przecież sam przetarg ciągnął się 2 lata, a kto był 2 lata temu u władzy. Chyba nie PiS. Szkoda że marszałek za pis wydal na to zgodę. Jest to fatalny pomysł. Nie wyobrażam sobie 3 pasmowych jezdni, ekranów o które podobno walczy burmistrz z PO, takich jak na trasie toruńskiej w tym miejscu. To jest jakiś obłęd. jak można tak niszczyć jedno z niewielu terenów zielonych stolicy, i jeszcze w historycznymi miejscu.

Wydaje się że to kolejna przedwyborcza zagrywka. Już wiele było takich kiełbas przedwyborczych którymi można było się pochwalić. Mieszkańcy pobliskich gospodarstw nie mają doprowadzonej kanalizacji ale za to będą mieli obwodnice w środku miasta przy swoich domostwach i most by ich szum gum kołysał do snu a spaliny i smog ogrzewały zimą.

No cóż ,HGW pewnie już przeczuwa że pieniądze za ukradzioną kamienicę przyjdzie zwrócić ,no ale z czego ,gdy już pewnie część wydali?
A dzięki budowie tego mostu ,zawsze jednak coś tam wpadnie do jej kieszeni. Gorsza sprawa gdyby nadzorem nad tą budową przejęli osiedlowi radni z PiSu

przeciaz obwodnica jest inwestycja budzetowa,a nie samorzadowa--wiec bedzie git.

Nie można nadać decyzji o pozwoleniu na budowę rygoru natychmiastowej wykonalności. Jest to sprzeczne z prawem budowlanym

Ta obwodnica była projektowana 40 lat temu kiedy były tam pola. Teraz rozrosło się tu miasto. Nikt nie myślał wówczas o ekologii czy zdrowiu mieszkańców. Skarpa Wiślana, tereny zalewowe, starorzecza tereny historyczne Pałac Króla Jana III Sobieskiego, rezerwat Las Kabacki, Morysin, jeziorka, tereny atrakcyjne turystycznie Płuca Wilanowa i Warszawy wszystko to będzie zagrożone.

Tego nie powinno się tutaj budować tym bardziej że to nie jest dla Warszawiaków.

A co imbecylu, uważasz, że stolica ma być bez obwodnicy, podczas gdy wszystkie na swiecie je mają. No co za tuman, słów brak.

Widzę że wypowiadają się tutaj osoby zaangażowane w to przedsięwzięcie. Nie będę się zniżać do twojego poziomu. Zajrzyj do słownika do czego służy obwodnica, nikt nie buduje obwodnicy w środku miasta.

Jak warszawiakon się nie podoba , to niech wezmą kredyt , zmienią miejsce zamieszkania i wyemigrują

Ci niezadowoleni nie muszą brać kredytu to są ....warszawianie
...a ich warszawskość jest mierzona na mapie w skali ręki...
od czubka palca serdecznego do łokcia !!!!!!

Po co "warszawiakom " płuca , jeśli nie mają mózgu ?Most ma być i basta .

To sobie go wybuduj przez swoją wieś i ogródek i nich ci tiry go rozjadą. W miescie obwodnica nikomu nie jest potrzebna chyba ze niemieckim firmom transportowym.

Nie mogę patrzeć na ten pomnik kultu stalina. Kiedy on zniknie. Można urządzić zbiórkę narodową, na rozbiórkę i postawienie naszego budynku o charakterze społeczno kulturalnym

ja jako dzieckoprzez cala szkole podstawowa placxilam na odfbudowe stolicy a teraz was nie stac na rozbiorke symbolu stalina. lepiej byscie pozbyli sie ludzi ktorzy symbolizuja ten okres.

Zgadzam sie z panem. W tym miejscu powiniem byc luk triumfalny Wiktorii z 1920 r.

Powstają nowe obiekty - mieszkaniówka rośnie jak na drożdżach, a pieczątka Stalina jak była tak była. Kiedy ten symbol zniewolenia zniknie z panoramy Warszawy - może jak w starożytnym Izraelu po 40-latach tzn.2029r.Żadne względy nie przemawiają za jego ochroną jako za zabytkiem, ani tym bardziej za jego walorami użytkowymi.

Na swiecie jest wiele zla. Lepiej nie patrz i zajmij sie czym pozytecznym.

Nareszcie dobra zmiana...
Kilka lat temu za rządów PO - ZSL planowano tunel pod Wisłą i Ursynowem.
Jak gość z GDDKiA na spotkaniu to powiedział to ludziska śmieli sie jak na dobrym kabarecie...

Niezłe wałki planowali...

No kużwa nareszcie. Będziemy ostatnią stolicą w Europie która wreszcie doczeka sie obwodnicy. A Maskwa ma ich trzy. Jak myśmy w demoludzie na nich zapie.dalali to nie było kasy na nasze obwodnice. Ale na szczęscie wyrwaliśmy sie z pod ich jarzma. Jednak niesmak ,że tak póżno pozostanie. I trzeba o tym pamiętać, żeby zawsze to wykrzyczeć polskojęzycznym kacapskim pachołkom.

Jaka znowu "obwodnica", ta "obwodnica" idzie przez środek dużej dzielnicy, oraz przez rezerwat na skarpie, czego to jest "obwód"? Geszefty na dawno temu zakupionych działkach doczekały się realizacji.

Jaka ? a śmaka , jeszcze nie ma takiego co by wszystkim dogodził . Warcholstwo

Jak się nie podoba to się wyprowadż do Paryża

Dokładnie, jakiś czas temu wymieniłem parę postów z człowiekiem odpowiedzialnym za propagandę w GDDKiA. Na to samo pytanie co to za obwodnica miasta w mieście dostałem odpowiedzi że plany tego projektu powstały na długo przed powstaniem Ursynowa.

Jeszcze wymień opony na letnie

A tak poza tym wszyscy zdrowi ?

Do Radziwiłła się zgłoś w sprawie zdrowia, a lewatywę do Buka

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl