Dobra wiadomość! Nie tylko "Śląsk", ale i "Mazowsze" pod pieczą ministra kultury

youtube.com

Magdalena Fijołek

Dziennikarka w dziale Kultura portalu niezalezna.pl, \"Gazety Polskiej\" i \"Gazety Polskiej Codziennie\".

Kontakt z autorem

O swojej decyzji o współprowadzeniu zespołu "Mazowsze" minister Piotr Gliński poinformował kilka dni temu, po tym jak podpisał umowę potwierdzającą współprowadzenie innego ludowego zespołu - "Śląska". 

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego (PZLPiT „Mazowsze”) to jeden z największych polskich zespołów artystycznych odwołujących się do tradycji polskiej muzyki i tańca ludowego. Od 1948 r. siedziba zespołu mieści się w Otrębusach przy ul. Świerkowej 2 w dworze Karolin. Zaledwie kilka dni temu - 17 maja - minister Piotr Gliński podpisał w Koszęcinie umowę o współprowadzenie  Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, a na coroczną dotację dla grupy przeznaczył 5 mln zł.

W najbliższy poniedziałek 29 maja wicepremier Gliński podpisze kolejną umowę o współprowadzenie, tym razem zespołu "Mazowsze". Od wielu lat grupa boryka się z problemami finansowymi, a taki zastrzyk pomocy finansowej ze strony MKiDN pomoże uratować jeden z najważniejszych rodzimych zespołów artystycznych. 


CZYTAJ WIĘCEJ„Śląsk” pod pieczą MKiDN. Resort przeznaczy na zespół 5 mln zł rocznie
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Polska przegrała mecz z Nigerią

/ twitter.com/Łączy Nas Piłka

Polska przegrała mecz z reprezentacją Nigerii 0:1 w meczu towarzyskim we Wrocławiu. Zwycięską bramkę z rzutu karnego w 61 minucie zdobył Victor Moses.

Oba zespoły przygotowują się do mistrzostw świata w Rosji. We wtorek biało-czerwoni zmierzą się w Chorzowie z Koreą Południową.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl