niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

900 nazwisk w 400 śledztwach. „Widziałem dziś zdziwione twarze posłów PO” - mówił szef MON

Dodano: 24.05.2017 [22:04]
900 nazwisk w 400 śledztwach. „Widziałem dziś zdziwione twarze posłów PO” - mówił szef MON - niezalezna.pl
foto: screen Telewizja Republika
Nawała propagandowa skierowana przeciw MON i programowi, który realizujemy, a także mnie osobiście w ciągu ostatnich miesięcy była niezwykła. Skoncentrowano, do czasu ataku na ministra Błaszczaka, wszystkie medialne siły antypolskie. Myślałem, że skuteczność tego działania będzie większa. Okazała się jednak niewidoczna - tak skomentował wynik dzisiejszego głosowania w Sejmie minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Szef MON był dzisiaj wieczorem goście programu „W punkt” na antenie Telewizji Republika.

Na początku rozmowy gospodyni audycji Dorota Kania poprosiła o komentarz do debaty i głosowania nad wniosek Platformy Obywatelskiej o wotum nieufności wobec szefa MON. Przypomnijmy, że opozycja poniosła klęskę. Za wnioskiem zagłosowało 190 posłów, przeciw - 238.

CZYTAJ WIĘCEJ: Totalna porażka totalnej opozycji. Wniosek PO o wotum nieufności wobec szefa MON odrzucony!

Myślałem, że będzie dużo trudniej, że ten wynik będzie gorszy, że większa liczba posłów zagłosuje za odwołaniem mnie, bo ta nawała propagandowa skierowana przeciw MON i programowi, który realizujemy, a także mnie osobiście w ciągu ostatnich miesięcy była niezwykła i skoncentrowano do czasu ataku na ministra Błaszczaka wszystkie medialne siły antypolskie

- mówił minister Macierewicz.

Myślałem, że skuteczność tego działania będzie większa. Okazała się jednak niewidoczna

- dodał.


Dorota Kania poruszyła wątek głosowania kilkunastu posłów z klubu Kukiz'15, którzy opowiedzieli się za wnioskiem o wotum nieufności.

- Nie byłem zaskoczony. Znam różne okoliczności związane z klubem Kukiz'15 i niektórymi osobami z tego klubu i w związku z tym raczej nie tyle dziwiło mnie to, co wzbudziła moje zainteresowanie pewna taktyka podkreślania elementu związanego ze wspólną drogą programową z PIS w wystąpieniach niektórych liderów tej formacji. Było widać po odejściu tych osób, które związane były z formacją niepodległościową, że wewnątrz następuje zorientowanie, iż retoryka to jedno, a rzeczywiste działanie to drugie. Rozumiałem, że ludzie przywiązani do dawnych kadr wojskowych, w pewnym momencie, gdy interesy dawnego aparatu będą naruszone, zmienią swoje stanowisko - powiedział Antoni Macierewicz.

Te interesy często łączą się z przeszłością agenturalną, ale nie muszą być tożsame. Może chodzić o ludzi, którzy w wojsku robili spore interesy. Nie tylko lobbyści, ale ludzie zamieszani w sprawę pewnych zamówień i związani z korzyściami z tego płynącymi. To szeroka kwestia

- dodał gość Telewizji Republika

Szef MON zwrócił również uwagę na nieprawidłowości, czy wręcz patologie, jakie dręczyły armię i przemysł obronny za czasów Platformy Obywatelskiej.

Dzisiaj widziałem zdziwione twarze ludzi z PO, gdy dowiedzieli się, że aż wobec 900 osób jest prowadzone postępowanie prokuratorskie. Nie wiem, skąd wzięli oni pogląd, że jest tylko sześć śledztw, podczas gdy tych spraw jest 400. Głównie są to sprawy gospodarcze, związane z nadużyciami, z tym, co nazywa się przekrętami, i to zarówno sprawy o kilka, jak i kilkaset milionów. Dotyczy to też byłych posłów i ludzi na wysokich stanowiskach w MON, jak i ludzi na poziomie pułkownikowskim. Ostatnio w tych sprawach były też zatrzymania

- powiedział minister.

- W sprawach kontaktów z obcymi służbami chodzi m.in. o pana Pytla, pana Noska i zarzuty zostały już postawione. To jest najdziwniejsze w dzisiejszej debacie, że państwo z PO tak się zapętlili w swoich kłamstwach, że sami uwierzyli w fikcyjną rzeczywistość, którą starali się przedstawiać opinii publicznej - zauważył Antoni Macierewicz.
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Kto nie ma wlasnego zdania o obecnym rzadzie, niech przesladzi dzialania 'totalnej opozycji', ktora poprzez swoje niewlasciwe posuniecia stala sie totalna antypolska banda. Wystarczy zobaczyc kogo z ministrow najbardziej atakuja, czyniac to, zeby bylo smieszniej, za nasze wspolne pieniadze.
1/ Min. A. Macierewicz-reformuje armie, przemysl obronny, zwieksza zewnetrzne bezpieczenstwo Polski, co juz stalo sie faktem i jest nie do przelkniecia dla nich.
2/ Min. Z.Ziobro- reformuje sluzby majace stac na strazy prawa, jego wlasciwego stosowania i przestrzegania /sadownictwo, prokuratura, radcy prawni, komornicy i adwokaci/, usuwajac z tych instytucji korupcje i wszelkie patologie
3/ Min. M. Blaszczak-dba o bezpieczenstwo wewnetrzne kraju, reorganizuje i usprawnia sluzby za to odpowiadajace, poprzez unowoczesnianie prawa, powolywanie nowych kadr, usuwanie nieprawidlowosci zakorzenionych gleboko w czasie poprzedich rzadow; /efekty; SDM, Szczyt NATO, ochrona granic przed nachodzcami, etc..,/
Przy tym nalezy wymienic jeszcze innych ministrow, ktorych efekty pracy pozytywnie odczuwaja obywatele Polski: min. E.Rafalska/500+/, min. A.Zalewska za bardzo potrzebna reforme edukacji, min. J. Szyszko, min. M. Kaminski itd... ,a ktorzy sa nieustannie na celowniku tej bandy.
Do tego bezprzykladne i bezzasadne ataki kierowane sa w strone Pani Premier B.Szydlo i Pana Prezydenta A.Dudy za walke o dobry wizerunek Polski w przestrzeni miedzynarodowej, za kreowanie polskiej polityki zagranicznej, ktora podnosi znaczenie i prestiz Polski w Europie i swiecie. Szczegolnie zlosliwie w sposob haniebny i prostacki atakuja p.J. Kaczynskiego, uwazajac Go za tworce ich spektakularnego upadku.
Atakuja bezpodstawnie kazdego ministra, ktory swoja praca i zaangazowaniem podnosi na wyzszy poziom znaczenie Polski.
Zatem, antypolska banda wskazuje jako najwiekszych swoich wrogow, najlepszych i najbardziej zdeterminowanych czlonkow rzadu, obawiajac sie z ich strony najwiekszego zagrozenia swoich interesow.
Ci ministrowie, ktorych najbardziej sie boja, sa ich najwiekszymi wrogami, ale najlepszymi i zdeterminowanymi w poswieceniu sie pracy dla dobra Polski i Narodu.

reforma edukacji

Brawo Antek !!!! Naprawiaj naszą armię i wprowadzaj myśl Marszałka: - "bij k...y i złodziei " . Zbyszek napewno chętnie pomoże, Jarek poprze a cały naród (oczywiście bez hołoty targowickiej) nareszcie uwierzy w Polskę Niepodległą.

Wystapioenie Siemoniakowi pisali ludzie z WSI i od generałów Komorowskiego , bo to oni są najbardziej zainteresowani odwołaniem MON, a PO i Siemoniak to słupy na ich usługach.

Najwięcej mówią Ci, którzy się na niczym nie znają, aby coś powiedzieć, trzeba coś wiedzieć, a nie powtarzać nie zrozumiale zwroty i uważać się za modrego. To tak jak z papuga, powtarza nauczone zwroty, nie znając ich znaczenia, warto to przemyśleć.

Formacja Kukiz'15 to Ruch Palikota w wersji light, bo chamstwa w stylu palikociarni nikt już by nie kupił.Pewna blogerka na Niepoprawni.pl tak określiła samego Kukiza cyt. "jest okazja się zesrać jest Kukiz" nic dodać nic ująć w kontekście dzisiejszego wywiadu z Panem Pawłem opublikowanym w portalu wPolityce.pl

Nie wiedzieli, bo w TVP cisza. Zamiast 24h na dobę podawać informacje o wykrytych aferach, powiązaniach i śledztwach, to Kurski promuje dewiantów z PO, SLD, PSL, N, żeby mogli lać szambo w eter - słuchać się tego nie da i dziwię się Rachoniowi, że się nie buntuje.

Poczytajcie na twiterze, jak nam obcy ludzie zazdroszczą NASZEJ Pani Premier!!! Niesamowite!! Jej wczorajsze wystąpienie to HIT na zagranicznych forach!!! Uwielbiam nasz POLSKI RZĄD!

POLACY sa spokojni o swoje bezpiecznestwo wolnosc niepodleglosc i swobode wychodzenia z domu czy to na zakupy czy gdzie indziej,nasze dzieci na szczescie nie sa ubogacane przez uchodzccow a armia POLSKICH PATRIOTOW SIE ROZRASTA to mamy ZAGWARANTOWANE przez nasz wybor 24maja i 25pazdziernika 2015 roku DZIEKUJMY CODZIENNIE BOGU za opatrznosc jaka nad nami czuwa!!!!zatem kochani nasi RZADZACY PAMIETAJCIE JESTESMY Z WAMI!!

Taki obowiązek ma rząd ochrona podatników przed ludźmi i instytucjami którzy nadużywają władzy i stanowisk. Zapewne to tylko czubek góry afer i przekrętów finansowych. Gdyby nie patologia z całą pewnością nie doszłoby by do sytuacji że zagrożeni są emeryci i renciści. Podczas gdy zarobki niskie a podatki wysokie i rosną ceny. Bezpieczeństwo starych i inwalidów jest zagrożone. Gdy sie sięga po prawo i siłę to nie znaczy że najsłabsza grupa musi być kozłem ofiarnym. Jeśli do tego dochodzi to mamy do czynienia, odpukać w niemalowane, ze ślepym patriotyzmem.

Powrót AM do pełnej formy bardzo cieszy!

Uważam, że politycy PiS-u nie doceniają daru niebios, jaki otrzymali by mogli rządzić samodzielnie. Moim zdaniem formacja Kukiz15 mogła mieć wyznaczone identyczne zadania, jak w latach 2005/2007 Samoobrona i LPR. Gdyby PiS musiał zawrzeć koalicję z Kukiz15 to z dużym prawdopodobieństwem skończyłoby się dla nich to tak samo, jak za czasów tamtej koalicji. Sam Kukiz od czasu do czasu ujawnia swoją wrogość do PiS-u. Uważam, że to ten sam poziom nienawiści, co u Giertycha. Dlatego PiS powinien zewrzeć szeregi i pilnować każdego swojego posła bo bez większości natychmiast ich zniszczą.
W dalszym ciągu uważam, że jeśli to tylko możliwe PiS powinien wykupić przynajmniej portal WP. To co lewactwo wyprawia na tym portalu przechodzi wszelkie wyobrażenie. Ponieważ jest to jeden z najstarszych portali internetowych siłą rzeczy ma ogrom odsłon. Nawet jeśli lewactwo po starcie WP utworzyłoby jakiś nowy portal i tak nie będzie on miał takiej siły rażenia, jak WP. Wszystkie tęgie głowy w PiS powinny przystąpić do działania a przyniesie to rządzącym ogromne korzyści wizerunkowe bo teraz to jest jedna wielka szczujnia.

COOKIES 15 analogicznie do bojowek nowoczesnej, KOD, Obywateli UB to wroga lodz podwodna, ktora zostala takze wyslana przez agenture i ub-ecje. Podobnie jak ms Schleswig-Holstein przyplynela do Polski z wizyta przyjazni, zeby o "godz 5:45" rozpoczac ostrzal armatni. Czy u-boot wynurzyl sie zbyt wczesnie i rozpoczal atak, gdyz kommander von cookies stracil nerwy czy moze zbyt wielu czlonkow zalogi obawia sie zblizajacych sie procesow sadowych. Przypuszczam, ze zadaniem ub-eckiego u-boota bylo totalne zanurzenie a wyplynac mieli dopiero po kolejnych wyborach. Wtedy wzorem Francji polaczone sily ub/sb/komunistow i zlodziei mialy stworzyc jeden wspolny fpont i przejac wladze. Plan sie nie powiodl. Uwazam, ze garstka uczciwych ludzi i patriotow z tej formacji powinna zasilic PiS a pozostali niech wroca na poklad statku-matki.

:-)))

To że te 900 nazwisk oraz 5000 nastepnych pójdą siedzieć za zbrodnie [rzeciw Polsce, to nic. ważne, co ich w tym pierdlu czeka. I kto.

Niech pojdzie w koncu siedziec PIERWSZY. Bo na razie to NIKT jeszcze nie trafil do wiezienia.

Nie widzisz co się dzieje w sądownictwie? Sędziowie przede wszystkim zajmują się sobą i swoimi przywilejami, które mogą utracić. Nie mają czasu na orzekanie. Dlatego na wyroki trzeba będzie poczekać, aż sędziowie wezmą się do roboty i nie będą wyłącznie perorować o niezawisłości.

Nie znajdzie sie ani jeden sprawiedliwy i odwazny ktory leb odetnie hydrze HGW i w tan sposob pokaze reszcie gdzie jej miejsce ?

Pan Antoni chce tylko mocnej i odważnej Polski,a to tak bardzo przeszkadza byłym układom,trzymam kciuki za Pana Ministra

Te twarze nie były zdziwione. Te twarze były śmiertelnie przerażone. Do tych posłów dotarło, że to już zapewne ich ostatnie głosowanie w Sejmie Rzeczypospolitej. Być może już jutro znikną na wiele lat za kratami, aby odpokutować za wszystko zło, które wyrządzili Polsce przez 27 lat.

Kiedy Telewizja Republika będzie na glownym multipleksie.
Wszystkie gowniane TVN.POlszmaty TVN24 sa na glownym,a tak dobrej TR nie można ogladac.Ilu ludzi miałoby lepsza wiedze.
Ci co nie maja możliwości zakupu GP,a jest ich sporo,nie ma zadnej wiedzy o tym co dzieje się w kraju.

Niepodległość Rzeczypospolitej została obroniona. Jesteśmy dumni z 238 głosów oddanych za potężną i niezawisłą Polską. A teraz śmiało do następnych zwycięstw.

Panie Ministrze, mam nadzieję, że policja przyjdzie do nich o 6 rano!!!!! i że poznamy te wszystkie nazwiska. Przez 8 lat nieRządów platformy złodziei razem z partią ludową o 6 rano POlicja przychodziła do ZWYKŁYCH ludzi.

Szanowny Pan ie Ministrze Macierewicz.
Czy Pan jest potomkiem Zawiszy Czarnego.
Pana cechy charakteru sa wlasnie takie .
Mamy Zawisze Czarnego naszych czasow
Wielki Szacunek

Nawet czlowiek ktory ma serce na dloni dla dobra Polski i Polakow nie moze spokojnie pracowac w tym burdelu nad Wisla!
Kiedy w koncu KOGOS rozpracujecie i postawicie konkretne zarzuty?
Co w koncu z tymi Caracalami?
Nikt w raczke nie wzial?
Naprawde?

A od Kukiza jak zwykle.Stoją w rozkroku.Są przeciw a nawet za.
Szkoda że nie podaliście jak kto głosował.

Internet nie gryzie, naprawdę warto podjąć 30-sekundowy wysiłek wyszukania tych danych:
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.n...

Pan Min.Macierewicz to człowiek o mocnej głowie.Parę już dekad walą w niego komuniści z lewakami a ON ciągle jest na ringu i punktuje.Taki człowiek z zasadami , honorem i mocnym prostym zawsze będzie grożny dla targowicy.I dlatego jego boją się najbardziej. A ON ? ON chce tylko Polski prawej i sprawiedliwej!

Oooo, to jak widzę,że szykuje się potężne wzmocnienie Partii Osadzonych.

Byloby dobrze aby "Gazeta Polska" wydrukowala liste 190 nazwisk poslow ktorzy chcieli odwolania NAJLEPSZEGO ministra MON A.Macierewicza.

Wtedy bedziemy wiedziec kogo nie wybrac w nastepnych wyborach parlamentarnych.

ZERO TOLERANCJI dla wrogow i bolszewickich gadow ktorzy bez przerwy wkladaja "kija w szprychy"....

Na pohybel zdrajcom i tym ktorzy zle zycza Polsce i Polakom

Panie Antoni jestem dumny z pana i z tego co pan robi w wojsku!!!

Sprawdzenie listy posłów ktorzy głosowali za odwołaniem nie jest problemem. Wystarczy wejść na stronę sejmu. Głosowanie Nr. 3 z 24.05 2017.
Tu lista posłów kukiz15
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.n...

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl