niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2017

Adwokat aresztowana za próbę skorumpowania pracownika prokuratury

Dodano: 24.05.2017 [13:23]
Adwokat aresztowana za próbę skorumpowania pracownika prokuratury - niezalezna.pl
foto: cba.gov.pl
Agenci CBA z Wrocławia zatrzymali adwokat za próbę skorumpowania pracownika prokuratury i skłonienia „sprzedania” informacji ze śledztwa. Łapówką miało być 200 tys. lub mieszkanie.

Podkarpacki  Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie wraz z Delegaturą Centralnego Biura Antykorupcyjnego we Wrocławiu prowadzi śledztwo przeciwko Annie D.  - adwokat wpisanej na listę Okręgowej Rady Adwokackiej we Wrocławiu.

Adwokat została zatrzymana przez funkcjonariuszy CBA, a następnie przewieziona do siedziby rzeszowskiego wydziału prokuratury krajowej. Podejrzanej przedstawiono zarzut dotyczący dwukrotnego złożenia w 2016 r. obietnicy udzielenia asystentce prokuratorskiej z Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu korzyści majątkowej - pieniędzy w wysokości 200 tys. zł lub pokrycia kosztów zakupu mieszkania. W zamian za to adwokat chciała pozyskać informacje z prowadzonego tam śledztwa.

Podejrzana Anna D. nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej przestępstwa oraz złożyła wyjaśnienia.

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Rzeszowie, po rozpoznaniu wniosku prokuratora postanowił zastosować wobec Anny D. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

Za popełnione przestępstwo podejrzanej grozi kara więzienia od roku do lat 10.
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Dać ku*wie 20 lat za przekupstwo sędziów, to pewne że nie pierwszy raz!

No,teraz dopiero widać że wraca normalność, tak jak to powinno być zawsze . Oby tylko więcej zaczęto wsadzać tych sędziów którzy przyjmowali łapówki !
Ale jednak jest bardzo zastanawiające ,że gdy przyglądając się sprawozdaniu rocznemu któregoś z sędziów ,to prawie zawsze widnieją tam takie kwiatki jak kilka mieszań lub kilka samochodów ? To chyba raczej powinno być dokładniej wyjaśnione ,za co i komu on niby kupował na przykład te mieszkania ? Zwłaszcza jak widzimy to właśnie mieszkania lub samochody stają się coraz częściej tym co jest wręczane jako łapówką .

Kilka mieszkań na wynajem, to doskonała "pralnia".

Klient ma sprawę do załatwienia, urzędnik ma mieszkanie do wynajęcia.
Klient sprawę załatwił, urzędnik dostał łapówkę w postaci znacznie przeszacowanej stawki za wynajem mieszkania.
Lewe pieniądze z łapówki zastały "zalegalizowane".

Popatrzmy, zapytajmy, dlaczego tak wielu "decydentów" ma tak wiele mieszkań?
Że niby to inwestycja w przyszłość? To oczywista bzdura, bo wartość mieszkań od dawna MALEJE.
Dla człowieka myślącego wniosek jest oczywisty: pies jest pogrzebany gdzie indziej.

W punkt.

Brawo lapac i karac oraz dozywotnio udupiac

Zabawa w policjantów i złodziei.Żadni nie są bez winy.Do pierwszych należą m.in.przestępcy w policyjnych mundurach wyszkoleni przez "tradycję" PRL w cichym katowaniu ludzi często ze skutkiem śmiertelnym lub ze skutkiem gwałtu na komisariatach.Do drugich należą oprócz przestępców zwykłego sortu (w tym sortu mafijnego) przestępcy w togach wypuszczający bandytów nie tylko dzięki tzw. lukom w prawie.A podobno w "państwie prawa" zawód prawnika to ponoć zawód "zaufania społecznego".

A kto poinformował CBA? Czyżby prokuratura? Czyli jednak nie jest tak źle z naszym wymiarem sprawiedliwości.

Oj znowu ten Wrocław!!! głośno o nim jak nigdy.

W Skandynawii tak długo obcinali, aż nauczyli uczciwości.

ile jeszcze ten stan będzie trwał? pokrzywdzeni ludzie, niesprawiedliwe wyroki w sądach. albo niskie wyroki dla przestępców. komu ten wymiar nie- sprawiedliwości właściwie służy??

Za Tuska nie było takiego przypadku przez całe osiem lat. Widać z tego jasno, że za rządów PiS korupcja kwitnie...

Spadaj na jakiś lewacko pedalski portalik tutaj wszyscy się
poznają na złodzieju.
Ja np czuję się zwolniony z zasad kultury przy takich łapciuchach jak ten powyżej

Wydaje ci się, że jesteś cwany ! nooo chyba ,że to ironia .

Oczywiście,że ironia. Stąd te trzy kropki na zakończenie wypowiedzi.

co za bzdury piszesz?

Za PO i tuska , takie sprawy nie wychodziły naq światło dzienne , dlatego nic o tym nie wiedziałeś .
Teraz łapie sie takich .

Knujesz , że za PIS'u sa łapowkarstwa i przekupstwa w sadach , adwokaturach, prokuraturach ?

Popytaj ludzi poszkodowanych to ci przedstawia jaki był obraz za rządów 8 letnich.

Teraz wykrywaja - dawniej umarzano albo na ten temat milczano

no właśnie, ci sami ludzie siedzą po sądach i prokuraturach, a jakoś za PO wszystko było OK. Nawet BOR-owcy jeździli spokojnie i rozważnie, a po dojściu PISu do władzy nagle im odbiło i jeżdżą jak wariaci. Nawet chyba pogoda była lepsza, zimy ciepłe, lata upalne ale umiarkowanie. No i oczywiście mieliśmy więcej drzew, rządy Pisu sprowokowały mieszkańców do szalonej wycinki drzew, przez co zmienił się klimat. Co za tragedie.

Ty chyba masz jakieś majaki :-). Jest dokładnie odwrotnie. nie było, ponieważ były ukrywane i bezkarne, a teraz jest w końcu jawnośc i kara.

Tak tak. Dokładnie te same wnioski co radzieckich naukowców, "po wyrwaniu ostatniej nogi mucha ogłuchła". PO to jednak stan umysłu, mocno schorowanego umysłu (chyba nieuleczalne).

Kasta nadzwyczajnych zbirów w spodniach i spódnicach.

Ależ ta pani tylko „rzetelnie wykonywała swój zawód” :))))

W PRL, dla niepoznaki nazywanej III RP, adwokat jest pośrednikiem finansowym między klientem, prokuratorem i sędzią. Każde dziecko to wie, choć powiedzieć PRAWDĘ boi się każdy, bo przecież to właśnie ci ludzie mogą KAŻDEGO wpakować do mamra.

Tym razem ujawniono jakąś malutką sprawę, wręcz zaledwie wykroczenie, ale i to dobre po dziesiątkach lat kompletnego BEZPRAWIA i BEZKARNOŚCI ludzi odpowiedzialnych za tzw. wymiar sprawiedliwości.

Właśnie takich działań boi się kasta sędziowsko – prokuratorsko – adwokacka.
Już samo ujawnienie ich majątków, pochodzących z notorycznych PRZESTĘPSTW, jest dla nich śmiertelnym zagrożeniem.

Nie dziwmy się żadnemu z ich zachowań – nie na żarty ONI WALCZĄ O ŻYCIE!

wielokrotnie wzrosna stawki za korupcje wiec tylko konfiskata rozszerzona, wywalenie z wymiaru sprawiedliwości i dlugoletnie wiezienie,ten inteligentny zawod zacznie sam wierzyc w sprawiedliwość.Szczere deklaracje majatkowe ktore przeanalizuja sasiedzi i dawni skazani za niewinność to drugi milowy milowy krok ktory wymiar sprawiedliwości zamieni w chóry anielskie i najbardziej prawych .Trzeci krok to ujawnienie ktore corki Rzeplinskiego i ziecie Rzeplinskiego siedza na darmowym garnuszku w fundacjach o funduszu powyzej 100 tys zlotych i calej bandy tuskow ,komorowskich,i hejdorfow.

Adwokat i korupcja? W Katowicach się oburzali na takie stwierdzenia.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl