niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 lipca 2017

Znany pisarz ostro o ubekach: powinno się ich zesłać na galery

Dodano: 19.05.2017 [22:13]
Znany pisarz ostro o ubekach: powinno się ich zesłać na galery - niezalezna.pl
foto: Igor Smirnow/Gazeta Polska
"Nie tylko uważam, że ubekom i dawnym aparatczykom partyjnym należy obciąć świadczenia i emerytury. Twierdzę, że ci ludzie powinni zostać ukarani. Zsyłać ich na galery" - powiedział pisarz Bohdan Urbankowski na dzisiejszej konferencji w Centrum Edukacyjnym IPN. Urbankowski - autor ponad 50 książek, prezes Związku Literatów Polskich w Warszawie - jest wieloletnim publicystą "Gazety Polskiej".

Ludzie z tych dawnych układów, jeszcze "magdalenkowych", w gruncie rzeczy trzymają za gardło naszą kulturę dzisiaj. A pozostali się tego boją - stwierdził podczas konferencji Urbankowski - pisarz, poeta i filozof.

Prowadzący dyskusję historyk i publicysta Tadeusz Płużański dopytywał uczestników, "dlaczego ludzie kultury byli tak ważni dla komunistów" i "czemu tak wielu ludzi kultury poszło na współpracę".

"Po latach i po lekturze akt w IPN uderzyło mnie jeszcze jedno: to, że ci, którzy donosili w latach 60. i 70. XX w. w zasadzie nie musieli donosić. Jest tu jakościowa cezura między donosicielami z lat 40. XX w., którzy byli często zmuszani torturami lub szantażowani, a tymi, z którymi już ja miałem do czynienia"

- powiedział Urbankowski.

Urbankowski stwierdził też: "Ja nie tylko uważam, że ubekom, dawnym aparatczykom partyjnym i działaczom należy obciąć świadczenia i emerytury". "Twierdzę, że ci ludzie, póki jeszcze żyją, powinni zostać ukarani. Miałbym nawet taki sposób, żeby się nie marnowali jako ludzie, np. zsyłać ich na galery" - dodał.

Pisarz wyjaśnił, że "przestudiował ponad 300 donosów", co pozwoliło mu napisać tekst pt. "Wstęp do poetyki donosu" (opublikowany w miesięczniku "Nowe Państwo"). "To był gatunek literatury epistolarnej, listy pisane przez wybitnych ludzi do władzy. (...) Zdarzały się teksty pisane naprawdę z polotem, były też donosy robione według pewnego schematu (...)" - dodał.

Bohdan Urbankowski za działalność wydawniczą i literacką w drugim obiegu otrzymał Medal Solidarności „Zasłużony w Walce o Niepodległość Polski i Prawa Człowieka”, za patriotyczny charakter twórczości Medal Polonia Mater Nostra Est. W 1972 r. otrzymał nagrodę im. J. Czechowicza (za zbiór poezji pt. „Głosy”), a w 1993 także Nagrodę im. J. Słowackiego (za wydane powtórnie nakładem własnym „Głosy”) oraz Laur Posła Prawdy i tytuł Księcia Poetów (za trzecie wydanie „Erotyku do następcy” i czwarte wydanie „Głosów”) w 1993. W 2002 r. został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za zasługi w twórczości literackiej i osiągnięcia w działalności społecznej. 30 stycznia 2014 r. Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich przyznało mu nagrodę specjalną „Laur SDP” za rok 2013. W 2017 r. prezydent Andrzej Duda odznaczył go Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Galer zadnych nie ma,a wiec takie puste slowa sluza w praktyce bezkarnosci komunistow.
Ja wzywam od dawna,by karac za DZIALALNOSC komunistyczna calkowitym przepadkiem mienia.
Podstawa do tego jest zakaz propagandy komunistycznej,zawarty w Konstytucji.
Nikt nie bedzie siedzial w wiezieniu,komunisci straca mozliwosci i srodki do dzialalnosci publicznej,i jednoczesnie straca to ,dlaczego zdradzali Polske,i niszczyli ludzi.

Dziękuję za nazywanie rzeczy po imieniu,pomysł jak najbardziej trafny,chciałbym aby nie był on tylko życzeniem,ale to i tak byłaby niska kara dla wielu z tych łotrów,którzy mordowali księdza Popiełuszkę,Niedzielaka,Zycha,Suchowolca oraz Staszka Pyjasa,Grzegorza Przemyka,P.Majchrzaka czy P.Bartoszcze i wielu wielu innych.

Tak by należało,- uczynić sprawiedliwość ! ale nie ma Marszałka i nie ma Berezy! Jest natomiast WIELKI STRACH partii rządzącej przed "naruszeniem demokracji", tak wielki, że wręcz uniemożliwia im rządzenie, czas tracą na tłumaczenia się że nie, a gdzieżby, nie naruszamy....

Jeden "czysty i z jajami" to A.Macierewicz,- no to zaczęli wojnę z własnym ministrem w imię "demokracji", a faktycznie w obronie UKŁADU drańskiej-niech będzie na wieki przeklęta-Magdalenki!

Niestety, aby OCZYŚCIĆ Polskę potrzebne są NOWE, całkowicie CZYSTE siły, nieumoczeni w NIC ludzie, PRAWDZIWI POLACY ! Ale na NICH musimy czekać, wyłonią się dopiero z OGNIA III WOJNY....

Jezeli ktos mysli ze jak dziadek mordowal i katowal to wnuk nie jest temu winny itd.Grzech i winy przechodzą z pokolenia na pokolenie i skutkuja swoja sila oddzialywania.
Jest takie powiedzenie ze "jakbym mial jeszcze raz cos zrobic to juz bym wiedzial jak i co i drugi raz bledu nie popelnil'.Jest dokladnie odwrotnie.Corka robi dokladnie to co matka a wnuk postepuje jak dziadek ,gdyz rozlany grzech i krzywda z niego plynaca nigdy niezadoscuczyniona bedzie skutkowac w kolejnych pokoleniach.Ten rak ma oddzialywanie na cale spoleczenstwo bardziej niz sie ktos tego spodziewa. To stad mamy teraz wysyp wszelkiej masci obroncow demokracji ,obywateli rp, kodomitow i calej reszty nazguli i upiorow z przeszlosci.Ci ludzie niosa w sobie nigdy niezadoscuczynione i nie naprawione krzywdy z lat 40-2015 i przewaznie nie sa tego swiadomi.

Zgadzam się w myśl powiedzenia, że niedaleko pada jabłko od jabłoni lub też, że nie urodzi sowa sokoła. :-))) Wychowanie (sposób postępowania) wynosimy z domu i jest to, obok środowiska, najważniejszy faktor kształtujący osobowość danego osobnika. Jest prawdą, że dzieci nie powinny odpowiadać za błędy swoich rodziców, ale nie możemy też dopuścić do tego, aby niezdrowe moralnie i odrażające etycznie jednostki zajmowały poczesne stanowiska w naszym państwie i dyktowały nam swoje chore prawa w myśl zasady multi-kulti "Róbta, co chceta", bo już dawno Epikurejczycy powiedzieli: "Znaj własne granice", a prawdziwa wolność ma podstawę w skończoności.

Zgadzam się w myśl powiedzenia, że niedaleko pada jabłko od jabłoni lub też, że nie urodzi sowa sokoła. :-))) Wychowanie (sposób postępowania) wynosimy z domu i jest to, obok środowiska, najważniejszy faktor kształtujący osobowość danego osobnika. Jest prawdą, że dzieci nie powinny odpowiadać za błędy swoich rodziców, ale nie możemy też dopuścić do tego, aby niezdrowe moralnie i odrażające etycznie jednostki zajmowały poczesne stanowiska w naszym państwie i dyktowały nam swoje chore prawa w myśl zasady multi-kulti "Róbta, co chceta", bo już dawno Epikurejczycy powiedzieli: "Znaj własne granice", a prawdziwa wolność ma podstawę w skończoności.

Popieram pomysł.Tylko nie wiem czy ci szpicle byliby w stanie wiosłować bo jakoś nie wyobrażam sobie Bolka,Alka,Litwina,Carexa,Oskara i wielu innych szpicli przy wiosłach.

spoko, trening czyni mistrza

Brawo i wielki szacunek dla Pana Urbanowskiego.Jest Pan naszym ,Polaków autorytetem

Nie znam go. Ale słyszę ze gośc nadal wysadza pociągi.Gdyby zrobic tak jak powiada na pewno powstawały by Polskie firmy większe niż Solaria. Na pewno ostatnią ustawą nie zlikwidowano by Polskiej sieci aptek. A waloryzacja emerytur była by większa niż 0.47%

Nic dodać nic ująć. Kierownictwo tych antypolskich komuszych organizacji jak WSI i SB oraz byłego PZPR, a więć genrałowie , pułkownicy i kapitanowie tych służb oraz członkowie komitetu centralnego i wojewódzkiego PZPR powinni zostać osądzeni za zdradę i zadyndać wyskoko, na resztę tej hołoty padnie blady strach i będą siedzieć cicho. Wcześniej tym piekielnym pomiotom trzeba było odebrać broń i zakazać jej posiadania Jeżeli coś się z tym nie zrobi to oni wykończą Prawo i Sprawiedliwość. Po drugie teraz za dziesiątki lat męki z tą hołota należą nam się nam igrzyska. Można by zrobić coś podobnego jak walki gladiatorów - wrzucać po dwóch takich bydlaków na arenę, a jak jeden przeżyje to zwrócić mu wolność i wygnać z Polski.

Wystarczy szybkie odcięcie tłustych i odrażających ryi od państwowych, a ZWŁASZCZA samorządowych żłobów - są wyjątkowo pełni pychy i pogardy dla zwykłych obywateli, więc zrównanie ich ze zwykłym plebsem to kara, która niejednego z nich przyprawi o zawał serca i kłopot z głowy. :-)))

Tak należy potraktować tę bandę donosicieli i zdrajców. Polskę należy oczyścić z chwastów. To jest właśnie ten drugi sort.

Popieram w 100% - dodałbym jeszcze kamieniołomy !

Też jestem za tym. Karać i to surowo. Emerytury całkowicie im odebrać. Dac im zasiłki po 600 zł.

Wreszcie ważne słowa kogoś odważnego. Już myślałem, że wszyscy tchórzliwie zamilkli a głosem tego środowiska będą Holland i Janda, zdemoralizowane przez bolszewików matrony nie godne nazwy artystek.

To są "artystki", tyle, że ze spalonego już dawno teatru, czego jakoś obie, jak gdyby, nie zauważają. :-))))

Tak panie Urbankowski mam nadzieję że słucha pana cała Polska i jest zgodna co do słuszności stawianych przez pana słusznych założeń.

A Rafałek Ziemkiewicz powiedział wczoraj w TVP - " w tyle wizji" że zbrodniarz Jaruzelski miał porządne zasady, bo jak mówił nie, to było nie i koniec. A jemu Rafałkowi nie przeszkadza przyjaźnić się z córką zbrodniarza, z którą razem chodził do jednej szkoły a potem razem studiował, bo Moniczka to równa babka...
Widzisz Panie i nie grzmisz!

Wielu ludzi tak ma, że jak mówi nie, to oznacza to "nie" i jest to bez związku z opcją polityczną ...

black mamba bite, jeżeli Ziemkiewicz żeczywiście tak powiedział? to trzeba uznać tego śmieccia za idiotę, bo w końcu jego słownictwo ma porządną głupotę, bo jak można uznać zbrodniarza, że miał porządne zasady?

Masz całkowitą rację! Rafałek Ziemkiewicz to cwaniaczek, fuj :(

Ty tak od urodzenia głupi czy po lekturze GW?

Piłsudski Marzyciel i Strateg. Wielkie dzieło Urbankowskiego. Polecam wszystkim 1000-stronnicowy tom do kupienia w bardzo przystępnej cenie.

Trzeba nie tylko UB-ków wysłać do kamieniołomów, ale jeszcze ich żony, dzieci, wnuki i rodzinę odsunąć od władzy, od sądów, policji, urzędów itp. bo to zło się w ten sposób namnaża, a potem dziwimy się jaki to rodzaj Polaków popiera tych lewackich morderców, złodziei i wrogów Polski z PO, PSL,SLD, Nowoczesnej, kod, orp itp., dlaczego na przykład zwykłej sprawy nie można załatwić w urzędzie, bo jakaś ubecka żonka, czy córka ma taką fanaberię, aby człowieka poniżać! Reagować musimy jak najszybciej i przepędzić tą hołotę tam gdzie jej miejsce!

Do kamieniołomów. A każdy kto był w PZPR, współpracował, utrwalał układ okrągłostołowy - utrata dożywotnia praw publicznych.

Nawet taka Rodowicz boi się tych esbeków.

Nie galery tylko utylizacja

POPIERAM !

Bohdan Urbankowski to byłby idealny minister kultury.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl