niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 czerwca 2017

Pierwsze podróże zagraniczne Trumpa

Dodano: 19.05.2017 [21:52]
Pierwsze podróże zagraniczne Trumpa - niezalezna.pl
foto: Doug Coulter - President Donald J. Trump (from the White House)
Donald Trump rozpoczął dziś pierwszą podróż zagraniczną jako głowa państwa. Prezydent odwiedzi najpierw Arabię Saudyjską, potem Izrael, Watykan, Brukselę i Włochy. Na Twitterze Trump obiecał przed odlotem „bronić interesów USA”. „To co lubię robić” - dodał.

Prezydentowi towarzyszy jego małżonka Melania i córka Ivanka, która jest też jego doradcą.

Pierwszym przystankiem w tej podróży będzie Rijad, gdzie - jak się oczekuje - Trump podpisze wstępne porozumienia dotyczące dostaw broni, współpracy gospodarczej i wspólnej walki z terroryzmem - podaje „Washington Post”. W stolicy Arabii Saudyjskiej weźmie też udział w szczycie sześciu państw Zatoki Perskiej.

Prezydent uda się z Rijadu do Izraela i Watykanu. W następnych dniach odwiedzi kwaterę główną NATO oraz instytucje europejskie w Brukseli, a potem weźmie udział w szczycie G7 na Sycylii. Powrót Trumpa do Waszyngtonu zaplanowano na 27 maja.

Na tydzień przed rozpoczęciem tej podróży Biały Dom poinformował, że Trump będzie się starał zjednoczyć wysiłki muzułmanów, żydów i chrześcijan w celu poskromienia terroryzmu.

Prezydencki doradca do spraw bezpieczeństwa narodowego H.R. McMaster zapowiedział, że w Izraelu Trump „potwierdzi nienaruszalną więź Ameryki z państwem żydowskim”, a w trakcie spotkań z palestyńskim prezydentem Mahmudem Abbasem „wyrazi swe pragnienie godności i samostanowienia dla Palestyńczyków”.


 
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Więź pasożyta z żywicielem tez często jest nienaruszalna...

...ale dobry lekarz-specjalista jest w stanie skutecznie zwalczyć pasożyta i trwale go usunąć z organizmu żywiciela.

Trump z zapowiedzi wynika ze zjesc chce ciestko i miec ciastko czyli Kolomyja?

Trapek mowi Ameryka pierwasza=przywieze dla Izraela 10.000.000.000=$$$$

Ale ty jesteś mądry. Imponujesz mi swoją wiedzą. Putin by cie na pewno zatrudnił, kolego N.K.(W.D.)

Skąd wiesz czy Norbert i Olo to nie ta sama osoba? Mam wrażenie, ze taki pracujący tu za kopiejki, wykonuje zadaną pracę, pluje tu i jątrzy, jak jaki moskalowy ulicznik.

Czy ON wróci żywy do Stanów? Tylu ma wrogów, że nie powinien ryzykować tak wcześnie takich wypadów. Niech siedzi na miejscu i zaprasza do siebie. Polska już przerabiała, że "Prezydent gdzieś poleci".

wroci, wroci. nie peniaj.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl