niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 lipca 2017

Publicysta, który zaprosił Hartmana, pisał też o "szkodliwym micie smoleńskim"

Dodano: 19.05.2017 [19:53]
Publicysta, który zaprosił Hartmana, pisał też o "szkodliwym micie smoleńskim" - niezalezna.pl
foto: Maciej Marosz
Filip Memches - publicysta zwolniony z publicznego radia za zaproszenie do audycji prof. Jana Hartmana - jest dziś broniony, m.in. także na portalach prawicowych. Warto pamiętać, że dziennikarz ten w 2011 r. pisał o "szkodliwym micie smoleńskim", tłumacząc m.in., że "większość społeczeństwa ma w nosie to, że gdzieś spadł jakiś samolot".

W ostatni piątek na antenie Polskiego Radia 24 odbyła się dyskusja o dokumencie „Chrześcijański kształt patriotyzmu” wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski. Jednym uczestników rozmowy był Jan Hartman, kilka lat temu współpracownik Janusza Palikota, znany z ataków na Kościół. Hartman zasłynął także ze stwierdzenia:

"Nie mówię, że jestem za legalizacją związków kazirodczych. Twierdzę tylko, że warto rozpocząć dyskusję na ten temat".


Po publikacji portalu niezalezna.pl o występie Jana Hartmana na antenie publicznego radia prezes rozgłośni Jacek Sobala postanowił powiadomić o tej sytuacji zarząd Polskiego Radia. W efekcie zwolniono m.in. Filipa Memchesa - gospodarza programu, do którego zaproszono Hartmana. Decyzję o zakończeniu współpracy z Memchesem skrytykowała część dziennikarzy, m.in. Wojciech Szacki z "Polityki" i Bartosz Węglarczyk z Onetu. A także Piotr Zaremba z "W Sieci".

Warto więc przypomnieć, co w 2011 r. Filip Memches pisał o katastrofie smoleńskiej i "szkodliwym micie smoleńskim" (tak zatytułowany był ów tekst). Rozważania publicysty nie różniły się szczególnie od tego, co wypisywała "Gazeta Wyborcza". "Smoleńscy romantycy przerazili się śmierci 96 pasażerów tupolewa, ale nie szkód, jakie poniosła dusza polska w rezultacie katastrofy. Diabła upatrują tu, na ziemi – w kierownictwie państwa rosyjskiego" - pisał. I dodawał: "Większość społeczeństwa ma w nosie to, że gdzieś spadł jakiś samolot". Memches twierdził też:

"Romantyzm smoleński służy jedynie do kreowania swojskiej narodowej mitologii. Ale politycy, którzy spróbują go użyć do mobilizacji narodu, nie uzyskają poparcia społecznego potrzebnego do przejęcia władzy".


 
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Karnowscy niech sobie Hartmana wezmą do domu to im rodzinę ubogaci.

Slyszalem pare razy wypowiedzi Memchesa w telewizji Republika i w TVP. Wypowiadal sie sensownie. To byl nasz czlowiek, prawicowy. Niepotrzebnie zaprosil takiego kanalie jak Hartmana. Ale czy jeden blad wystarczy, zeby wyrzucac porzadnego czlowieka z pracy? Podejrzewam jakies osobiste porachunki.

czytaj ze zrozumieniem - to nie był jego jedyny "wyskok" - poza tym te niby prawicowe "W sieci" a "Do Rzeczy" to już na 100% nie jest prawicowe tylko idzie na lewackie...

Publi cysta ktory zaprosil H...
Jak ja slysze slowo hartman, to mi sie nie dobrze robi. Co ten glupek ma do powiedzenia w naszym kraju? niech sobie jedzie do siebie i tam robi porzadek. Powinno sie sprawdzic jego paoiery profesorskie, bo jak mozna takiego debila nazwac profesorem, tragedia.

"W Sieci" powinno wziąć przykład z Red. Sobali i wywalić Zarembę i Skwiecińskiego, są równie odrażający jak ten obrzydliwy (także fizycznie) Memches.
Różańskiemu-Węglarczykowi trudno się dziwić, że broni Memchesa.

OOOO !!!
Jest już artykulik wPolityce .... Karnowscy znowu bawią się w politykę wPolityce. Tym razem piórem Mazurka :)))
Przezornie zablokowali komentarze .... i słusznie. Już widzę te bluzgi :)))
Zaczynam naprawdę lubić Sobalę. Gotesman won, Memches won !

Bolszewiku won

nie wiem czy sie nie myle ze Zareba kiedys dziennikarzyl w Radio Maryja./(chyba ze podobny )

W kościele też pewnie Zaremba na tacę zbierał, a jako dziecko był ministrantem?! To prawie tak jak Palikot, który ukończył filozofię na KUL i współredagował OZON.

Dla mnie ważne jest co mówi i pisze niejaki Zaremba, a nie u kogo chałturzył. Jest obrzydliwy jak Palikot!

Poniewaz sam ukonczylem KUL, to zalezy mi, zeby nie powielac tego nieprawdziwego twierdzenia, ze Palikot tez skonczyl KUL. To nieprawda. On zaczal studia na KULu, ale nie mogl zaliczyc roku i przeniosl sie na Uniwersytet Warszawski. Skonczyl filozofie na UW, a nie na KULu.

Red. Filip to Leningradczyk, jak car Wołodia. I wszystko jasne

Uważam ze PR musi zostać szybko "odrobaczone". Bo np. w takim RDC lewactwo umościło też sobie przytulne gniazdko. Wystarczy posłuchac porannych programów.

porąbało was całkiem
co się z wami dzieje??
wy już nie strzelacie sobie w stopę, walicie z haubicy!

Wojciech Szacki z "Polityki" i Bartosz Węglarczyk z Onetu , Piotr Zaremba z "W Sieci", J. Hartman ( o zgrozo ) z UJ - to same asy intelektu ! Ludzie , gdzie my jestesmy ? Nie dziwie sie , ze Polacy ( czesc ) ma tak pokrecone w glowie .

MŁODYM ŻYDOM WOLNO WIĘCEJ, SZALOM !

Czy kazi - rodztwo , to takie bliższe kontakty z Kazią Szczuką ?

Wszyscy dobrze wiemy kim jest nienawidzacy Polski i Polakow Hartman.

Dzisiaj Zaremba broniac Memchesa i Hartmana, stanal tam, gdzie stalo ZOMO, Jaruzelski, Kiszczak, Walesa, Frasyniuk, Tusk, Michnik i reszta ZDRAJCOW.

Z drugiej strony nie dziwi mnie to, bo zawsze byl kretaczem (jak Bugaj) i mam nadzieje, ze juz nie ujrze jego falszywej facjaty w publicznej TV.

Zaremba spadaj na Czerska i do TVN-u!

Zaremba to V kolumna, nigdy mu nie wierzyłem, już nie tylko ze względów estetycznych nie da się słuchać tego bełkotu, ale w jego wypowiedziach zawsze wieje fałszem, niestety pan Jarosław po raz kolejny pomylił się promując tego kreta.

Co do powiedzenia mają bezczelni hucpiarze Szacki i Węglarczyk ? A Zaremba trafia na czarną listę.

Nie bronić Memchesa. Nie warto! Niby frondysta, a jego audycji słuchać się nie dało. Głos do radia wprost fatalny, pomijając meritum. PR24 do dobrej zmiany. Jeden pan Świątek nie da rady z tymi zasiedziałymi "radiowcami".

Gonić czerwoną zarazę z polskich mediów. Niech wyją i obgryzają palce z wściekłości. Ich czas się skończył i czas na śmietnik historii.

dziennikarzyny niby to swiatowcy znaja sie na tym na tamtym a czytac nie potrafia,NAPISANO UMOWA WYGASLA I KONIEC!!nikt nie ma obowiazku przedluzac CZA BYLO sie starac jak kazdy inny dziennikarz!!wystarczy miec swoje SWOJE WLASNE zdanie nie instrukcyjne od axelka czy diamentowego zeba albo zgnilej brukselki smierdzacej makreli

bardzo dobra decyzja p. Sobali!! dziennikarze z Onetu i Polityki nie są wiarygodni!! to widać w programach INFO - do których nie wiem dlaczego są zapraszani?! Onet to nadawca niemiecki!! co do p. Zaremby to powiem tak: to jedyny prawicowy dziennikarz, który w jednym zdaniu wypowiada trzy opinie w tym dwie szkodliwe dla naszego rządu !!!
prośba - niech dyrektor TAI popatrzy na prowadzone programy w INFO! np w Woronicza 17 stałym gościem od początku programu jest p. Struzik ze skorumpowanego, zdezelowanego PSL-u!! to chyba kumpel p. Rachonia !!! w tych programach widać wprost poparcie prowadzących dla PO !! to skandal !!

A w jedynce radiowej w porannej audycji Sygnały Dnia, kiedy na koniec tygodnia, czyli w piątek, nie ma redaktora Piotra Goćka, od razu zaczyna śmierdzieć komuną i jadą na PIS i rząd, że aż niemiło.
Z kolei, taki suk...syn co prowadzi regularnie przegląd prasy w radiowej dwójce to dopiero zatwardziały komuch... KISIELEWSKI... wielbiciel tych szmatławców... wybiórczej i polityki.

bardzo dobra decyzja p. Sobali!! dziennikarze z Onetu i Polityki nie są wiarygodni!! to widać w programach INFO - do których nie wiem dlaczego są zapraszani?! Onet to nadawca niemiecki!! co do p. Zaremby to powiem tak: to jedyny prawicowy dziennikarz, który w jednym zdaniu wypowiada trzy opinie w tym dwie szkodliwe dla naszego rządu !!!
prośba - niech dyrektor TAI popatrzy na prowadzone programy w INFO! np w Woronicza 17 stałym gościem od początku programu jest p. Struzik ze skorumpowanego, zdezelowanego PSL-u!! to chyba kumpel p. Rachonia !!! w tych programach widać wprost poparcie prowadzących dla PO !! to skandal !!

Dziś w Polskim radio wielu jest jak Filip Memches - publicysta oraz w TVP takich jak Jan Hartman.Nie wychodzi Kurskiemu czyszczenie ze stonki środowisk opiniotwórczych,za to wychodzi im blokowanie reklam anty-Genderowych.Kiedy telawiwia oraz radi-polskie nie będzie libero-lewacką przechowalnią

Dziennikarz nie został zwolniony tylko nie przedłużono mu umowy,a to już inna kwestia.

Nu Zaremba, maładiec!

Skad się wzięła ta medialna gnida w Polsce?
W nosie, to mają Polacy tego dziennikarzyne i inne, niby tuzy dziennikarskie, które go bronią. Ale przy okazji wychodzi kto jet kim... Dziś olewam obficie Zarembe.

Kuzyn szwagra a szwagrowa zgrabna?

wysłać go do ISIS.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl