niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 lipca 2017

Zamachowiec z Berlina był kapusiem policji? Fałszowano dokumenty, aby ukryć błędy!

Dodano: 19.05.2017 [20:04]
Zamachowiec z Berlina był kapusiem policji? Fałszowano dokumenty, aby ukryć błędy! - niezalezna.pl
foto: By OlliFoolish - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=31666279
Tunezyjski terrorysta Anis Amri handlował narkotykami i był doskonale znany niemieckiej policji. Nie został aresztowany, bo mógł być informatorem policji - podają niemieckie media. Amri dokonał zamachu na jarmark bożonarodzeniowy w stolicy Niemiec. Zginęło 12 osób.

Szef MSW landu Berlin Andreas Geisel uważa, że dokonanego w grudniu przez Anisa Amriego zamachu na jarmark bożonarodzeniowy w stolicy Niemiec można było uniknąć, gdyby nie błędy popełnione wcześniej przez policję.

CZYTAJ WIĘCEJ: Zamach w Berlinie dokładnie zaplanowany

Zdaniem Geisela policja miała wystarczające dowody do aresztowania Amriego, zanim zdecydował się on na zamach. Policjanci kontrolujący rozmowy telefoniczne Tunezyjczyka wiedzieli już bowiem w listopadzie 2016 r., że zajmuje się on zawodowo handlem narkotykami, co było wystarczającym powodem do zatrzymania.

Świadczy o tym notatka sporządzona 1 listopada przez funkcjonariuszy Landowego (Berlińskiego) Urzędu Kryminalnego (LKA). Śledczy podejrzewają, że aby ukryć swój błąd, policjanci zmienili po zamachu treść dokumentu. Jest w nim mowa o handlu środkami odurzającymi w niewielkich ilościach, co miało uzasadnić brak decyzji o zatrzymaniu.

Z niepotwierdzonych informacji wynika, że Amri mógł być informatorem policji lub kandydatem na informatora. Ta okoliczność mogła być powodem tolerowania jego narkotykowych interesów.

Szef MSW Niemiec Thomas de Maiziere zapowiedział, że wszystkie okoliczności zamachu zostaną wyjaśnione.

19 grudnia 2016 r. Amri porwał ciężarówkę i po zastrzeleniu w szoferce polskiego kierowcy Łukasza Urbana wjechał nią w tłum na jarmarku bożonarodzeniowym w centrum Berlina. W zamachu zginęło łącznie 12 osób, a ponad 50 zostało rannych. Terrorystę, który zbiegł z miejsca przestępstwa, zastrzelili cztery dni później pod Mediolanem włoscy policjanci.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

To już przynajmniej potwierdza dlaczego władze niemieckie próbowały winą za ten zamach obarczyć polskiego kierowcę , oraz dlaczego nie uznały że należy go uhonorować za jego postawę ?!
Fałsz obłuda i typowe chamstwo ,władz niemieckich i tym razem pokazały jaki jest ich stosunek do Polaków, byłby on na pewno inny gdyby polskie władze wystąpiły z żądanie zwrotu repatriacji wojennych !

akurat to było podejrzewane przez wszystkich - szwaby zawsze pozostaną szwabami... - trzeba twardo z dziadostwem postępować a nie sięcertolić (jak to się certoli, a nawet nagradza obecnie u nas min. Błaszczak z naszą policją i nie wyciąga żadnych wniosków odnosnie choćby lat kiedy rządziła PO)

no tak pieprzona POlicja - u nas w POlsce też tak miałem z POlicją, która jawnie mataczyła i ukręcała łeb w sprawie (w końcu próbując umorzyć ale się nie dałem) pewnego kryminalisty, który mnie nękał - musiałem sam na niego dowody znaleźć i sam go wyśledziłem (nawet jak był oficjalnie w Policji uznany za poszukiwanego, bo nie odbierał listów poleconych i nie wiedzieli "niby" gdzie mieszka - to jak powiedziałem POlicji, że w pewnym miejscu wystarczy jednego po cywilu postawić na pół dnia i na 100% będą go mieli to mieli to w dupie, więc sam musiałem go złapać) - potem jeden z gliniarzy bezczelnie i wprost okłamywał mnie odnośnie akt sprawy i zeznań świadków - sprawdziłem akta i świadkowie potwierdzili moje zeznania, a gliniarz mi pierniczył, że zaprzeczyli moim zeznaniom i dlatego umarzają. Odwołałem się do sądu przeciwko policji i prokuraturze i wygrałem i kryminalista tylko ode mnie dostał 2,5 roku. Po wszystkim jeden z gliniarzy powiedział mi, że "my już na prawdę chcemy go złapać" - nosz kurna wyszło tak, że oni TERAZ w końcu dopiero chcą go złapać jak juz udowodniłem mu wiele przestępstw wbrew rzucanym przez gliniarzy i prokuraturę (przychyliła się do wniosku policji o umorzenie a nawet nie sprawdzili zapisu z monitoringu, co im udowodniłem) kłodom pod nogi. Dla mnie Policja i prokuratura niczym się nie różni od kryminalistów - takie same kontakty i zadsady działania!

zapomniałem dodać, że w całej sprawie miałem do czynienia z wieloma policjantami i spotkałem dosłownie 2 (dwóch) policjantów z liczby kilkunastu, którzy byli na prawdę policjantami, którzy chcieli udzielić pomocy a nie przeszkadzać i zamiatać sprawe pod dywan - wiec rachunek jest prosty, panie ministrze Błaszczak - KIEDY CZYSTKI W POLICJI??? i prokuraturze???

Ps. już nie wspominam o tym jak sie zachowywała POlicja na Marszach Niepodległości itp., bo to ciut inna sprawa ALE PAN MINISTER NIE WYCIAGNĄŁ DO TEJ PORY ŻADNYCH KONSEKWNCJI ani tych pseudo policjantów z manifestacji ani takich co kryją bezczelnie przestępców, jak opisałem powyzej (a skarge napisałem oficjalną na gliniarza, który jawnie mnie okłamywał odnosnie akt sprawy i był agresywny w stosunku dom nie jako poszkodowanego i została bez odpowiedzi).

Od razu wielu z nas podejrzewało (vide komentarze na Niezależnej), że niejaki Amri dokonał zamachu na zlecenie szwabskich służb.
Zamach Bożonarodzeniowy w Berlinie, przy użyciu ciężarówki na polskich numerach rejestracyjnych, w momencie destabilizacji sytuacji w Polsce, miał prawdopodobnie umożliwić oskarżenie Polaka o terroryzm, co usprawiedliwiałoby ingerencję Niemiec w sprawy polskie, a być może nawet "bratnią pomoc", dokładnie taką, jakiej Sowieci "udzielili" Czechosłowacji w 1968.
Niewykluczone, że naszego bohatera - Łukasza Urbana zastrzeliła (zgodnie ze scenariuszem) niemiecka policja. Ponieważ Polak szarpał się z terrorystą i ranił go, akcja nie była do końca udana, stąd brak wyrazów wdzięczności ze strony niemieckich władz pod adresem Łukasza, chociaż ocalił życie wielu Niemców, i niechęć do wypłacenia odszkodowania za ciężarówkę pracodawcy Polaka i renty wdowie z dziećmi.

Dzisiaj w Monachium na Marienplatz podpalił się 54 letni Niemiec. który kilka godzin potem uległ swym poparzeniom i zmarł .. Byłoby to przykrym wydarzeniem niekoniecznie zmuszającym do komentowania .
Jednakże tło tego wydarzenia i szczegóły są wyjątkowe i świadczą, ze był to rodzaj manifestu lub protestu , który może przypomina samospalenie 8 września 1968 r. w czasie Centralnych Dożynek na stołecznym Stadionie X-lecia Ryszarda Siwca, b. żołnierz AK. jako aktu protestu wobec interwencji wojsk Układu Warszawskiego w Czechosłowacji, rozpoczętej w nocy z 20 na 21 sierpnia 1968 r.
Mianowicie co wiemy o 54 letnim spalonym Niemcu . Pochodził z byłego NRD , mieszkał w Monachium , pracował w służbach bezpieczeństwa i posiadał zonę i dzieci .
Przed samospaleniem napisał 2 hasła na swoim samochodzie .
1 .Amri -( terrorysta z Berlina , który zabił Polaka i innych kilkanaście osób) to wierzchołek góry lodowej .
2.Z Niemiec już nigdy nie może wyjść wojna .
dziwna okolicznością jest również to , ze dziś miało dojść do masowej do pierwszej publicznej modlitwy Muzułmanów na placu Marienplatz ...

https://www.merkur.de/lokales/...

Jakie są dowody, że zamachowcem był Anis Amri? Czy to, że znaleziono dowód tożsamości na to nazwisko? Czy to pewne? Czy są dowody na to, że to on zostawił? A jakim sposobem, na podstawie jakiego dowodu tożsamości podróżował (później) do Włoch? Dlaczego go zastrzelili? Może po to, żeby nie mógł zaprzeczyć, że nie dokonał zamachu w Berlinie nie byłoby sukcesu policji. A tak - wskazany - zabity. A może prawdziwy zamachowiec jest wolny? A w papierach się zgadza...

"Kapuś policji?"

Ojjj, chyba własnie się potwierdza "teoria spiskowa" wygłoszona przez pana St.Michalkiewicza, na temat grudniowej "kombinacji operacyjnej" szkopów przeciwko rządowi PiS-u.

A wszystko miało wyglądać tak - operacja
została zaplanowana w czasie obliczonym jako następstwa grudniowego puczu. Zakładano, że dojdzie do obalenia rządu i przedterminowych wyborów w wyniku blokady uchwalenia budżetu na 2017 rok - wydarzenia z 16 grudnia 2016.

Donald Tusk miał pokierować rządem tymczasowym - dlatego pojawił się niespodziewanie w Polsce, a zamach w Berlinie miał dowodzić, że w Polsce dzieje się bardzo źle. Oczywiście zamachowcem miał być polski kierowca.

Donald to zdrajca! Powinien dostać czapę, gdyby Polska była poważnym państwem.

Kto jeszcze nie oglądał wykładów p. Michalkiewicza z przełomu 16/17, to zachęcam.

1. Pucz w Polsce + zamach w Berlinie + wizyta Tuska w Polsce + zanik sygnału na polskiej platformie telewizyjnej + ustawa 1066 + wybory elektorskie prezydenta w USA / nadzieja wygranej Clinton / = 1 dzień
2. wojska amerykańskie w Polsce - ćwiczenia wojsk niemiecko / holenderskich w Drawsku Pomorskim = brak " bratniej pomocy " dla totalnej.

Tez tak uwazam,ze to wszystko bylo zaplanowane.
Nie pozwolono Polakowi rozladowac ciezarowki,kazano mu czekac do nastepnego dnia.
No,i ta data 16/2016, masony i lewaki uwielbiaja takie numeryczne kombinacje (11/2001), do swoich barbarzynskich dzialan.
Zapomnieli tylko bandyci,ze POLAK tak latwo sie nie poddaje-walczy zawsze do ostniej kropli krwi!
POLSKA jest chronona(MY wiemy przez KOGO:),ale musimy byc czujni ,bo zboczone lewackie jewropejczyki nie odpuszacza nam tak latwo!
Stad ta nagonka na polski rzad, i chamska manipulacja faktami, rzeczywistoscia,oczernianie i bezpodstawna chec ukarania nas za WSZYSTKO!

Niemcy nauczyli sie od Carskiej "Ochrany" zakładania różnych fikcyjnych ugrupowań, do których wstępowali naiwniacy i sie ujawniali ze swoimi poglądami władzom.
Jka widać metoda to stara już jak świat, a w NPD to słyszałem ze jest cale kierownictwo tej hmmm "partii" na etatach BND. Same szpicle.
Ale to samo robiła UB, ze biskupi kaczmarki i ten Zydzinski i swtki innych księży byli płatnymi konfidentami UB jak Bolek. Szpicle w PRl byli wszędzie nawet żony donosiły uprzejmie na mezow i odwrotnie.
A Pawkę Morozowa znacie? A Putin jak miał 12 lat to poszedł sie zglosic do KGB na kapownika, szpicla.

Taka też jest ANTIFA....na usługach..jako "rozrusznik" demonstracji..Do wybijania szyb, plądrowania sklepów..
I na "zaproszenie "OSKARA" - Tuska..przyjechali do Polski do W-wy -miasta, które zrównali z ziemią w czasie Powstania Warszawskiego ..Gdzie, mordowali bezlitośnie..Nie jako "naziści" przyjechali katować Polaków ale - jako "postępowi" ludzie , domagający się tolerancji..(lewacy)
Na "zaproszenie" Tuska (via Krytyka POlityczna) -ANTIFA biła Polaków w dniu naszego Święta Narodowego!!
Pod eskortą wyjechali i winnych nie ma!!!
Niemcy BILI Polaków jak w 1944 roku w W-wie..
Wierzyć się nie chce!!!

Gorsze to jest, ze odbyła sie w Egipcie autopsja śp. M,Z. podobna do sekcji, które robiła ta Kopaczkowa w swoim chyba pijanym widzie, bo ci Polacy co tam polecieli na te sekcje nie dostali "pozwolenia" na pobranie do analizy biochemicznej narządów wewnętrznych zamordowanej Polki M.Z., czyli po co oni tam polecieli? Jako kibice?
Czyli teraz będzie podobna śpiewka jak z Putinami i nigdy już sie Polacy nie dowiedzą co było przyczyną śmierci tej biednej kobiety, zakatowanej przez jakiś bandytów muzułmańskich.
To jest kolejna zasługa" tego wspaniałego ministra Spraw Zagranicznych Waszczykowskiego jak i całej tej polskiej ? "dyplomacji".

Tak manipulowali Amrim, aby wyszlo ze pijany Polak Katolik zmasakrowal Niemcow, a w tym samym czasie w Sejmie Kody chialy rozwalic rzad. Typowa robota STASI i KGB. Dlaczego jednak sie nie udalo, cos lub ktos w tym jest

W Niemczech wszystko jest kontrolowane.

Np w tzw "neonazistowskiej" partii NPD 50% to kapusie.

Oni dostaja pieniadze na miesiac cos tam kapuja a Niemce sie ciesza ze Maja wszystko pod kontrola.

Dla niewtajemniczonych. Prosze sobie wyobrazic System niemiecki tak jakby System Tuska do kwadratu ale z bezpieka i mediami ktora dziala dla Niemiec a nie dla obcych + sukces gospodarczy.

Niedawno zamordowano 11 osob. Okazuje sie ze trio, ktore mordowalo tez bylo na uslugach niemieckiej bezpieki.

Ależ "piękna" demokracja, o taką Polskę walczy ten cały timersman i jego polskie sługusy.

A jaką masę szpicli musi mieć BND w tym PRLbis?
Czytałem, ze "konsulat" niemiecki w Wrocławiu liczy 700 osób na etatach. Słownie 700 pracowników jawnych, a ilu tajnych?

SLownie to byloby siedemset.

Timesesman z gębą obozowego kapo, poza rudym i szulcem jest jednym z największych wrogów Polski

A informatora UB TW Bolka probuje sie usprawiedliwiac jeszcze dzisiaj. Skad my to znamy. Nic nowego. Kraje bez Pasozydow nie maja problemow np Japonia.

Skoro był współpracownikiem Policji, to może Polak - kierowca który zginął tragicznie miał by sprawcą tej masakry?.
Taka opinia miała pójśc w świat. Zresztą początki formuowania takiej opinii były czynione.

DZIS PRZYJECHAL DO POLSKI NIEMIECKI PREZYDENT osobisty przyjaciel STASI czyli szredera putina napewno bedzie polska b dobrze odbierana te chwile co byl w polsce za plecami bedzie opluta oszczana jak to w STASI pragne sie z wam podzielic fantastycznym programem IDZ POD PRAD rozmowa z p Sulminskim nech wam otwiera oczy szeroko i wysoko o co tu biega i kto kogo broni zamiata sledztwa zamordowanych ksiezy patriotow odsluchajcie na youtobe idz pod prad IPP

Ten towarzysz Steinmeier to taki duren, zezowaty czyli jednooczny i do tego uwierzył w cuda niemieckiej medycyny od czago sie o mały wlos nie przekręcił, bo oddal swoja nerkę swojej zonie i po zabiegu ligatura z tętnicy nerkowej zaczęła sie zsuwać i o mało sie nie skrwawił, podobna była historia z tym półgłówkiem boxerem Saletą, bo mu było szkoda pieniędzy i kupić nerkę dla żony od jakiegoś murzyna czy araba.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl