niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 lipca 2017

Węgrzy: dopóki Polska jest po naszej stronie, nie obawiamy się Unii

Dodano: 19.05.2017 [18:50]
Węgrzy: dopóki Polska jest po naszej stronie, nie obawiamy się Unii - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Dopóki Polska jest po naszej stronie, nie obawiamy się uruchomienia wobec Węgier art. 7. unijnego traktatu. W zamian proponujemy to samo: jeśli wobec Polski kiedykolwiek zamierzano by użyć art. 7., będziemy stawać w jej obronie - powiedział minister zasobów ludzkich Węgier Zoltan Balog.

Balog złożył dziś wizytę w Warszawie, rozmawiał z wicepremierem i ministrem kultury Piotrem Glińskim oraz minister rodziny Elżbietą Rafalską.

W wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej pytany o presję Brukseli na Polskę i Węgry w sprawie relokacji uchodźców, Balog powiedział, że "wszelkie naciski i presje z zewnątrz tylko będą dalej umacniać przyjaźń polsko-węgierską". "Wcale nie jesteśmy osamotnieni, ponieważ w ramach Czwórki Wyszehradzkiej zarówno Czechy, jak i Słowacja są na bardzo zbliżonym stanowisku w kwestiach imigracji" - podkreślił.

"Musimy wyjaśnić Europie zachodniej, że nie z powodów ksenofobicznych odrzucamy kwestię migrantów. To nie jest tak, że my jesteśmy bez serca. Chcemy jak najdalej ich odsunąć ze względu na bezpieczeństwo Europy"

- zaznaczył węgierski minister.

"Węgry oczywiście budują swój płot, ale w tym czasie wspierają społeczeństwa na Bliskim Wschodzie, wspierają wspólnoty chrześcijańskie na Bliskim Wschodzie, czekamy na studentów, na uczniów z Bliskiego Wschodu u siebie. Musimy zabezpieczyć Europę, żeby móc bezpiecznie żyć w multikulturowym społeczeństwie"

- podkreślił.

Balog był też pytany o groźbę uruchomienia wobec Węgier art. 7. unijnego traktatu, otwierającego drogę do nałożenia na ten kraj sankcji. Wezwał do tego w środę Parlament Europejski w rezolucji. Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski w czwartek w rozmowie telefonicznej z szefem węgierskiej dyplomacji Peterem Szijjarto wyraził solidarność z Budapesztem.

"Dopóki Polska będzie stawała po naszej stronie, to nie mamy czego się obawiać, jeśli chodzi o uruchomienie art. 7. W zamian proponujemy to samo: jeśli wobec Polski kiedykolwiek zamierzano by użyć art. 7., to my tak samo będziemy stawać w obronie Polski"

- powiedział Balog.

Bruksela ma zastrzeżenia do nowych przepisów dotyczących szkolnictwa wyższego. Budapeszt był też krytykowany za prawo przewidujące obligatoryjne zatrzymywanie osób ubiegających się o azyl.

 
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

A ja w dupie mam węgierską "PRZYJAŻŃ". 27:1 to ich "PRZYJAŻŃ" wobec Polski.

To była taktyczna zagrywka Orbana. Dobrze wiedział, że Tusk i tak zostanie wybrany, a nie chciał się narażać w EPL, bo mogliby go wywalić. Orban wiedział dobrze, że tak dla Węgier jak i dla Polski sprawa Tuska nie ma znaczenia, bo było jasne, że zostanie wybrany. Dlatego nie odtrącajmy jedynej póki co ręki wyciągniętej z chęcią pomocy. Powinniśmy się skupić na budowie swojej unii powiedzmy środkowoeuropejskiej + Chiny i ogólnie kraje BRICS i w odpowiednim momencie opuścić UE.

Ale wegrzy nie sa po stronie polskiej!

Falszywa przyjazn!

do anonima,
...głuptasku....

Ludzie wciaz sie ludza, ze mamy cos do powiedzenia. Ale coz, chcielismy autostrady, dotacje do rolnictwa i co tam jeszcze. Wszystko za darmo! Jak w bajce o psie i wilku. No i mamy wszystko za darmo - z obroza na szyi. Durny narodzie - za darmo nic nie ma. Za samochody, ulice, autostrady, dotacje - sprzedales wlasna wolnosc!

pieniadze na drzewie nie rosna, dokladamy sie do tego portfela tak wiec z niego korzystamy. To nie "unia" buduje tylko my z wlasnych funduszy albo z porzyczonych pieniedzy ktore i tak bedziemy musieli oddac

No, proszę - taka solidarność i to tylko dwóch unijnych państw daje bardzo duzą negocjacyjna przewagę tym państwom w negocjacjach z "europejskimi "głupolami". W mojej opinii odebranie funduszy strukturalnych spowoduje bunt w samej unii, prawde mówiąc to z tych funduszów strukturalnych beda nici, ponieważ GB będzie odwlekała należne płatności. Wycofanie się Polski, która jako prawie 40 milionowy kraj wpłaca olbrzymia kasę na utrzymanie "eurokratów", a wdalszej kolejności Węgier spowoduje koniec unii europejskiej, która w tej chwili jest "kolosem" na glinianych nogach. malutkie Czechy i Słowacja oraz zastraszona Austria to kraje będace na pasku unijnym i na nie nie ma co liczyć. Myślę jednak, że najblizsze kilka miesięcy spowoduje zalanie Francji i Włoch czarnymi imigrantami z Afryki i Bangladeszu, Ceylonu i Pakistanu. A my w Syrii pomagajmy na miejscu. Racja jest po naszej stronie.

kraje ciemiężone
 stały się krajami heroicznymi jako
 ostatnie bronią chrześcijaństwa
i zachodniej kultury na Węgry
i Polskę kieruje się oddziały
propagandzistów i artystów
to oni stali się solą w oku 
niepodległości budują 
świat gdzie ojczyznę
 zwie się miejscem 
zesłania oraz
 pogardy

Kroniki poetyckie Aleksandra Rybczyńskiego (o Staszku Pyjasie, Ekspansji bolszewizmu, poprawności politycnej, nowym porządku swiata,,, 0

http://www.polskacanada.com/al...

A ja nie chcę żyć w multikulturowym społeczeństwie. Islam jest zagrożeniem egzystencjalnym dla cywilizacji Chrześcijańskiej.

Biskup Pierdonek uważa, że Polacy zostali zmanipulowani w sprawie uchodźców.
A jaki pseudonim w UB ma ten "biskup"?
Bo Zydziński z Lublina był "filozofem" i jak mu to powiedzieli w Watykanie to dostał zawału serca i umarł? albo mu pomogli umrzeć?

Żeby była jasność - Polska jest po stronie POLSKI !!!

Taaa......
A Wegrzy zapomnieli zdrade na temat:
27 : 1 ???

Konia zad myli Ci się z batem.

Ręce opadają, " czy już tylko TVłgeN nadaje w tej "polskiej" TV.

Byle nam i Węgrom nie odebrali głosu w UE.

A jak by nas z tego bałaganu wykluczyli, toż to było by "nieszczęście". "Komisary" zrobią co im się spodoba , ważne jak do tego podejdzie nasza władza.

Czy globalizacja zostanie powstrzymana przez Trumpa? Czy rozwój IV rzeszy zostanie powstrzymany? To się okaże. Polecam wystąpienie kandydata na ambasadora USA przy UE.

Międzynarodówka władców EU stała się po prostu machiną wojenną przeciwko europejskiej cywilizacji. Poprzez wchłanianie lewicowych "oświeconych" i pogańskich idei, tajnych masońskich towarzystw i doktryn iluminizmu, przeszedł w jej ręce cały ster maszynerią satanistycznej i okultystycznej rewolucji.

Chociaż nazwa tej ponadnarodowej EU organizacji nadaje jej pozór jakiegoś międzynarodowego porozumienia polityczego państw, to w istocie jest to masońska mieszanka elitarnych socjalistów, komunistów, ateistów i satanistów". Wbrew powszechnym opiniom nie jest ona wcale tworem samego Marksa, wszystko to w efekcie czyni z tej organizacji nic innego jak tylko iluminowaną masonerię w nowym przebraniu "zbawicieli" Europy.

Satanistyczna Międzynarodówka władców EU głosi, że superpaństwo europejskie jest "Absolutem", i wymaga ono od każdego człowieka całkowitego posłuszeństwa. Z kolei człowiek żyje nie dla siebie, ale dla wypełnienia roli jaką mu Władza "Absolutna" EU wyznaczyła, a swoją wolność może on znaleźć w całkowitym posłuszeństwie wobec rządzących.

W praktyce pod pojęciem "superpaństwa europejskiego" międzynarodowa mieszanka elitarnych władców EU rozumie jedynie wąską grupę ludzi (elitę), uzurpującą sobie władzę.

Dopiero dzisiaj, w kontekście już na początku tragicznej historii XXI wieku, cała ta filozofia staje się lepiej zrozumiała jako zapowiedź przyszłej żelaznej dyktatury jednego superpaństwa. Poprzez centralizowanie ponadnarodowej władzy na coraz to większych obszarach, mamy zapowiedź powstania przyszłej dyktatury jednego światowego superpaństwa.

Polak, Węgier dwa Bratanki, gotowi są wnet stwać do szabli, walczyć ramię w ramię w obronnie naszych krajów przed każdą inwazją obcych.

Małe państwa łatwo ograć.Z tego powodu nie wiem czy Węgrzy wybiorą twardy kurs w starciu z lewacką Brukselą. My nadstawimy plecy a potem może się okazać że wyrośnie nam garb. Bo np.Merkel da Budapesztowi lizaka.Dlatego póki kraje małe i średnie nie będą łączyć się w unie(jak kiedyś) to deklarować można wszystko.Wielcy w Europie są silni.A Polska musi się w końcu nauczyć pragmatyki.

To czegoście Tfuska poparli,? Każdy, kurde tylko chce żeby jemu pomagać: poprzyj, poprzyj... A jak nam trzeba poparcia to każdy dupą się wykręca i nie ma nikogo do pomocy... Jak Orban będzie coś z Putinem razem kombinował, to nam też koszula będzie bliższa ciału...

Tfuska poparli,? Tusk nie zostal oficjalnie wybrany. Bylo tylko jedno glosowanie, kto jest przeciwko Tuskowi. Drugiego glosowania dla Tuska nie bylo. Obywatele UE jeszcze raz zostali nabrani i oszukani.

Magyararak! Mindig veletek vagyunk. =

Węgrzy! Zawsze jesteśmy z wami!

Isten , aldd meg a magyart!

PE i różni przewodniczący już dawno olali obowiązujące prawa i po prostu dyktują co ma być. Ja czuje, że oni wykombinują coś by nie potrzebna była jednomyślność państw by uruchomić procedurę nakładającą sankcje. Tak jak przy Tusku. Nikt nie głosował za nim, a przewodniczącym nadal jest.

Do Night Report. W głosowaniu na przewodniczącego Rady Europy głos Węgier nic by nie zmienił. Byłoby 25:2. W tym wypadku wystarczy jeden głos sprzeciwu oprócz Węgier i procedura uruchomienia sankcji art 7 nie będzie wdrożona.

WĘGIER POLAK DWA BRATANKI I DO BITKI I DO SZKLANKI

Polska płaci duże kwoty pieniędzy na pomoc uchodźcom za granicą. to kiedy emeryt dostanie godne podwyżki jak jesteśmy tacy hojni?

ubeccy emeryci powinni dostawac tak jak my wtedy moge czekac.

W polityce decydują interesy, a nie deklaracje prasowe, poza tym to tylko minister węgierski, a nie Orban... Nie mam ufności...:(

Soros to neo-liberalny hochstapler kukielkowy i odpowiada za sprowadzanie uchodzców do EU i jej niszczenie.

" "Dopóki Polska będzie stawała po naszej stronie, to nie mamy czego się obawiać, jeśli chodzi o uruchomienie art. 7. W zamian proponujemy to samo: jeśli wobec Polski kiedykolwiek zamierzano by użyć art. 7., to my tak samo będziemy stawać w obronie Polski"
Tak samo to znaczy jak , jak było w przypadku wyboru ryżego przestępcy na "tron króla" europy? Podobnie sie zachowacie madziary?
Nie ufam wam za grosz juz nie rz nas wystawiliście cygańskie nasienia.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl