niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 czerwca 2017

Dostawali pieniądze za nic. Przez 18 lat!

Dodano: 19.05.2017 [17:54]
Dostawali pieniądze za nic. Przez 18 lat! - niezalezna.pl
foto: pixabay
Dwóch współpracowników federalnego parlamentu Belgii przez 18 lat otrzymywało co miesiąc 500 euro za nic. Dostawali je w zamian za zasiadanie w radzie zarządzającej funduszem emerytalnym posłów, która niczym nie zarządzała - podały belgijskie media.

Dwóch współpracowników wraz z kilkoma deputowanymi należało do zarządu funduszu emerytalnego Izby Reprezentantów, niższej izby belgijskiego parlamentu. Jednak - jak podają belgijskie media - zarząd nie spotykał się od lat. Jeden z dwóch współpracowników odszedł na emeryturę w 2011 r., ale nadal otrzymywał co miesiąc 500 euro za swoją "pracę".

Parlament rozpoczął wewnętrzne śledztwo w tej sprawie. Według belgijskich mediów, zgodnie z porozumieniem zwartym w 1999 r. obaj współpracownicy mieli zarządzać funduszem emerytalnym w zamian za wynagrodzenie w wysokości 500 euro miesięcznie, które jednak nie pojawiało się w oficjalnych sprawozdaniach finansowych parlamentu. Pieniądze otrzymywali więc nie tylko za nic, ale także na czarno. Sprawa została wykryta niedawno przez jednego z pracowników izby.

W efekcie każda z osób otrzymała z kasy parlamentu przez 18 lat łącznie po 100 tys. euro. Siegfried Bracke, przewodniczący Izby Reprezentantów, skierował sprawę do prokuratury w Brukseli.
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Niestety ale to sa zaledwie drobne, niewiele znaczace grosze w porownaniu do tego ile comiesiecznie kasuja tabuny dziczy arabsko-muzulmansko-afrykanskiej, ktora dostaje pieniadze nie tylko za nic ale niejednokrotnie sluza one do przygotowywania i realizowania aktow terrorystycznych. Nie wiem, czy ktos do tej pory obliczyl, ile pieniedzy pochlania to w skali calej Unii. Liczac, ze w samych Niemczech tych pasozytow jest okolo miliona, sa to niewyobrazalne sumy w skali miliardow euro miesiecznie! Kto za to wszystko ma placic? Brukselscy komisarze doszli do wniosku, ze takze my i chca nas wrabiac w jakies wymyslone przez siebie kary. Przeciez sama nazwa wskazuje, ze to ma byc Unia Europejska a nie Afrykanska czy Azjatycka. To wszystko wola o pomste do nieba!

Dziwne ?? dziś są takie czasy, że własną matkę córkę , syna sprzedadzą za kilka srebrników. Pieniądz jest bogiem !! Dlatego ziemia jest piekłem i to już krótki czas by człowiek poniósł te konsekwencje co mu w ostatnich sekundach rozum przywróci i to nieludzko zaboli . Każdy inaczej to odczuje.

500 EUR? Tusk tyle kasuje do lunch a drugie tyle za reszte dnia. I tak tydzien w tydzien i miesiac w miesiac. A 30 plus lat temu kominy czyscil. Tusk jest jedna z najwyzej oplacanych qrew.

500 euro za nic?!
A ile dostaje Tusk i za co konkretnie?

A ja myślałem, że takie przekręty to tylko u nas w Polsce ;)

mgr stepien,zastawszy na koncie 107 pln rznie glupa,a spolki skarbu państwa musza dopominać się o rozliczenie datkow dla fundacji BOLKA.

To jest ewidentny przykład praworzĄdności unijnej. Gdzie jest Timeremans? Ta unijna kanalia stale atakujĄca Polaków? GDZIE TA BELGIJSKA GNIDA?

Timmermans to Holender,w c-----pe czeszany to Belg,kumpel durnowatego Ryska.

A Donek to za co bierze pieniądze?!?

za dyspozycyjność

... oraz za ten swoj GLUPAWY usmiech folks~dojcza !!!!

OJPD !!!!

ENDE

Pierwsze miejsce w rankingu na pewno zdobędzie prezes TBSu w Gnieźnie, który przez dwa lata był tylko prezesem bez obowiązków za 8 tysięcy miesięcznie, bo robotę administracyjną odwalała za niego spólka komunalna za kolejne 3 tysiące (jeden budynek!). Na zakonczenie skasował jeszcze extra 10 tysięcy za ..........niewykorzystany urlop!!! Ten prezes to członek SLD, były prezydent Gniezna, który przepadł w wyborach, a fuchę dostał zarzerzucenie swoich głosów w II turze od kandydata PO, który dzięki temu został prezydentem miasta. To takie "eleganckie"podziękowanie społecznymi pieniędzmi. I na to prawo zezwala?

Oj chyba się mylisz w Rypinie w TBS obecny prezes był radnym jak powołano tą spółkę , a on został w niej vice prezesem i tak trwał aż do końca kadencji. Nowe wybory juz nie kandydował bo stanowisko miał zapewnione zagwarantowane ze złamaniem prawa ale nic mu sie nie stało. Dzis chodzi w kapciach i leżakuje na wersalce co najwyzej pójdzie na sesję rady miasta Tyle i az tyle sie namęczy

I tak nie przebija goscia zatrudnionego w Atenach do odsniezania chodnikow, ktory wpadl tylko dlatego, ze wystapil o wyplate nadgodzin za lipiec.

powaznie?????

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl