niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 lipca 2017

Ułaskawić skazanych za Baumana. Wyrok w cieniu politycznych nacisków

Dodano: 19.05.2017 [17:32]
Ułaskawić skazanych za Baumana. Wyrok w cieniu politycznych nacisków - niezalezna.pl
foto: R.Krauz/Gazeta Polska
Wkrótce do Kancelarii Prezydenta trafi wniosek dotyczący ułaskawienia kibiców oraz działaczy antykomunistycznej opozycji z czasów PRL, skazanych za protest przeciwko wykładowi Zygmunta Baumana na Uniwersytecie Wrocławskim w 2013 r. – Będę prosił pana prezydenta, aby skorzystał z prawa łaski wobec tych w większości młodych ludzi, którzy zostali niesłusznie skazani – mówi „Gazecie Polskiej” Kornel Morawiecki, marszałek senior z koła poselskiego Wolni i Solidarni.

Sprawa dotyczy wydarzeń, które miały miejsce na Uniwersytecie Wrocławskim w czerwcu 2013 r. Profesor Zygmunt Bauman, który w przeszłości był funkcjonariuszem zbrodniczych formacji stalinowskich, takich jak NKWD i Korpus Bezpieczeństwa Wewnętrznego, został zaproszony przez prezydenta miasta Rafała Dutkiewicza na wykład, który miał być poświęcony m.in. sytuacji lewicy.

„Gazeta Polska” przypomina, że we wniosku o awans z 1950 r. przełożony tak wychwalał udział Baumana w mordowaniu Żołnierzy Wyklętych:

„Jako szef Wydziału Polityczno-Wychowawczego (…) bierze udział w walce z bandami. Przez 20 dni dowodził grupą, która wyróżniła się schwytaniem wielkiej ilości bandytów”.


Przeciwko wykładowi stalinowca zaprotestowali m.in. kibice, których siłą z budynku uczelni wyprowadziła policja. Surowego ich ukarania domagał się publicznie premier Donald Tusk:

„Jest najwyższy czas na poważną refleksję, jeśli chodzi o sędziów w Polsce; nie można udawać, jak niektórzy w Polsce, że jak ktoś (…) używa wulgarnych, brutalnych słów wobec polskich uczonych, że to jest lekkie wykroczenie albo że właściwie nie ma o czym mówić”.


I rzeczywiście zatrzymani zostali później skazani – wśród nich był m.in. Piotr Malawski, w czasach komunizmu działacz Solidarności Walczącej, który w wyniku pobicia przez milicję został inwalidą, odznaczony w 2012 r. przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Złotym Krzyżem Zasługi. Jego dziadek zginął w Katyniu.

Obok niego na ławie oskarżonych zasiadł więziony w czasach PRL Piotr Gołąb z Federacji Młodzieży Walczącej. A także Łukasz Wysoczański, ówczesny szef Fundacji Sapere Aude, zajmującej się przywracaniem pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Oskarżonych zostało także kilku narodowców.

„Armio Wyklęta! Wrocław o Tobie pamięta” i „Precz z komuną” – m.in. skandowali protestujący. Jak przypominali kibice i działacze antykomunistycznej opozycji, Bauman jako szef Oddziału II Zarządu Politycznego KBW za pomocą totalitarnej indoktrynacji miał zmieniać żołnierzy-poborowych w sprawne narzędzie zbrodniczego systemu. Za osobisty udział w walce z Żołnierzami Wyklętymi odznaczony został Krzyżem Walecznych. A w czasie, gdy przyjechał do Wrocławia, mieszkał w Leeds ze swą partnerką – córką Bolesława Bieruta.

– Obecność prof. Zygmunta Baumana na Uniwersytecie Wrocławskim była jednym wielkim skandalem. I nie może być tak, że ludzie, którzy protestują przeciwko jego wykładowi ze względu na komunistyczną przeszłość profesora, są za to skazywani. Oburzające jest to, że wykorzystano policję do stłumienia tego protestu, że funkcjonariusze przyszli na uczelnię – takie rzeczy nie zdarzały się nawet w marcu 1968, gdy pacyfikowano studentów. Owszem, milicja wtedy nas biła, ale na ulicy. Na uczelnię nie wchodziła. Ja byłem na wrocławskim strajku, pamiętam, jak to było: ówczesny rektor nie zgodził się na interwencje milicji na uczelni. A w przypadku interwencji policji podczas wykładu prof. Baumana naruszono autonomię uczelni, naruszono wolność słowa

– mówi poseł Kornel Morawiecki.

– Pokazaliśmy społeczeństwu, kim był naprawdę Zygmunt Bauman. Pojawiał się on we Wrocławiu kilkakrotnie. Po jego wykładzie na uniwersytecie był w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu, tam także odbył się nasz protest. Bauman przyjechał do Wrocławia, żeby wziąć udział w debacie „O brunatnej Polsce” na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym „Dialog”. Osoby, które protestowały przeciwko obecności tego zbrodniarza wojennego, trafiły przed sąd, ale nie zostały skazane. Była jeszcze trzecia sprawa związana z nazwiskiem Baumana – dotyczyła wyborów samorządowych. Rafał Dutkiewicz zorganizował spotkanie, podczas którego kibice wywiesili transparent „Bauman plus Dutkiewicz równa się czerwona koalicja”. Za to również mieli sprawy w sądzie, które na szczęście się przedawniły

– mówi "Gazecie Polskiej" Roman Zieliński, redaktor naczelny portalu Fan Śląsk.
Więcej w najnowszym numerze tygodnika „Gazeta Polska”.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

PiS Rzadzi-Ostatni Gwizdek!
W zdecydowanej wiekszosci, tzw "wymiar sprawiedliwosci" obsadzony jest przez ZydoKomune!
Te sQ***syny sa jak mafijna rodzina; razem sie wspieraja, razem kradna i razem morduja!
Powtorze jeszcze raz! Jesli Polski Rzad nie wytnie, nie wypali tego wrzoda do kosci, to dojdzie do tego, ze my, Polacy bedziemy wyobcowani, zniewoleni w naszym wlasnym kraju!

To zbyt zuchwały werdykt szczególnej kasty, no bo przypomnę (tej kaście) poczucia "sprawiedliwości" i aby sobie uzmysłowili, co ona wówczas znaczyła?, czy ich wyroki, odpowiadały definicji słowa SPRAWIEDLIWOŚĆ i fakt karania za patriotyzm, którym było określanie, zresztą zgodnie z prawdą, zbrodniarza, zbrodniarzem.
Trzeba Wam kanalie z III RP wypomnieć, wykrzyczeć, żeście sprawiedliwość w Polsce, zeszmacili, doszczętnie zdewaluowali i wypowiedzenie tego słowa było już chyba tylko kpiną, lub ponurym żartem. Tu przypomnę, Sawicką Marczuk, które za odebranie korupcyjnych łupów, dostały odszkodowanie i to tylko dlatego aby, medialnie dołożyć PISOWI a już kuriozalnym, nawet w skali świata, było skazanie, na bezwzględne kary więzienia, funkcjonariuszy CBA.
To była bezczelność ale niewyobrażalnie bezczelnym gwałtem na sprawiedliwości, dokonując skurwysyńskich awansów i nadawania odznaczeniami państwowymi kanalii z BOR i Prokuratury Wojskowej o których nawet GW i TVN wypowiadali się, że są winni drastycznych zaniedbań. Choć ja to rozumiem, że wszystkie zaniedbania i wszelkie matactwa były poleceniem a awanse i ordery, były zapłatą za, tak aktywnym, opowiedzeniem po stronie zbrodni, którą "WYAŁTORZYŁ" Tw "Litwin" i Tw "Oscar"

Nie róbcie z ludzi głupich jakimś ułaskawieniem. Ułaskawienie to znaczy uznać swoja winę i KARĘ tego ku*ewskiego sadu! i wtedy ten niedzielny Duda ich ułaskawi, co nie zmazuje tej kary w aktach czyli ci waleczni uczciwi ludzie na dziesiątki lat beda napiętnowali przez protest przeciwko obecności takiego żydowskiego zbrodniarza na uczelni z "wykładem "Nach ten zbój wykłada kafelki. KBW -Korpus Bezpieczenstwa Wewnetrznego to było gorsze jak Waffen SS. Słuchajcie wykładu płk.dr Lecha Kowalskiego to sie oświecicie, co to byli za zbrodniarze.

dokładnie | 19.05.2017 [20:50]

Chyba masz racje!

Ten "wymiar sprawiedliwosci" trzeba kompletnie, doglebnie wyczyscic, wprost powyrywac z korzeniami, wyskrobac, jak obce cialo, jak grzyba, raka, ktory niszczy zdrowe komorki!
Jesli PiS tego nie zrobi, to mozna pozegnac sie z Panstwem Polskim!

https://www.youtube.com/watch?...

Tu jest link na YouTube do wykładu dr Lecha Kowalskiego.
Najnowsza książka Lecha Kowalskiego to historia walk Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego z formacjami zbrojnymi żołnierzy wyklętych, którzy tuż po wojnie stawili opór Sowietom i rodzimym komunistom, by nie dopuścić do zrusyfikowania kraju.

precz z komunistycznym siepaczem i ideologiem !

KORNELU nie wiedziałeś o tym że "ułaskawić " mozna tylko przestępcę a nie patriotów. Ci co zaprosili Baumanna i skazali protestujących- powinni teraz o ułaskawienie żebrać. Kornelu M. posługują się czerwoni Tobą, jak swoim PSEM.

Bauman to jest, niestety, prorok współczesnej polskiej humanistyki. Jego pisma kształcą rozumy, wpływają przez nowoczesnych uniwersyteckich prófesorów na umysły młodzieży. Na pewno będą silne naciski na Prezydenta. Młodzież odważną - ułaskawić.

Za Tuskiem "nie można udawać jak niektórzy w Polsce że jak ktoś używa, wulgaryzmów, brutalnych słów, wobec uczonych polskich , to jest lekkie wykroczenie" ..
Bauman napisał książkę ..ale Hitler -też..Też napisał!
Bauman mordował ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH..To był przestępca ludobójca ...kogo Tusk i jemu podobne sądy broniły?
Że nie wspomnę o Michniku.. Jaruzelskim i Kiszczaku - "ludźmi honoru"..

Oczywiscie,ze wypuscic Patriotow, a wsadzic do wiezienia tych czerwonych sQ***synow: Dudkiewicza, prokuratora i sedziego, ktory skazal tych odwaznych, mlodych polskich Patriotow!

Tak, tak "nadzwyczajna kasta ludzi" winna byc jak najszybciej odsunieta od jakiegokolwiek wplywania na losy kraju. Ta nadzwyczajna kasta ludzi to mafijna korporacja sadownicza. Interes osobisty tej ferajny zostal postawiony ponad interes narodowy. Wszystkie przywileje winny byc natychmiast cofniete. Patologia panstwa w glównej czesci nalezy im przypisac za sluzalczosc, wiernopoddanstwo, czekanie nagrzanych w pogotowi do sadzenie pod dyktando ich rzadzacych. Sadownicza stajnie Augiasza czas najwyzszy zaczac porzadnie sprzatac i jak najszybciej zakonczyc.

100% racji i jeszcze ponad koniec swiata jak wrzeszczal oszust nad oszusty. Ta "kasta ludzi nadzwyczajnych" musi byc zgromadzona na zjezdzie specjalnym Krajowej Rady Sadownictwa- i to miejsce zjazdu - kamieniolomy strzelinkie pod Wroclawiem.
Goscimi a zarazem uczestnikami powiniem byc "gabinet cieni"
niejakiego Herr Schetyny oraz gosc nadzwyczajny - zdrajca Polski niejaki Herr Tussk.

Efekty rządów Prawych i Sprawiedliwych Polaków

Najniższe bezrobocie od ponad ćwierćwiecza. A także PKB rosnące jak na drożdżach.
Na pohybel antypolskim dywersantom, głoszącym za swym sepleniącym guru, że "polskość to nienormalność".
I na przekór ministrom rządu Tuska, wykrzykującym, że "Polska to dziki kraj", a Rzeczpospolita to państwo "istniejące tylko w teorii".
Na szczęście ten antypolski hejt werbalny już se ne vrati!

"...Na szczęście ten antypolski hejt werbalny już se ne vrati!"

Amen!

Dlaczego komunistyczni sędziowie i prokuratorzy jeszcze nie mają uchylonych immunitetów i nie czekają na wyroki w aresztach "tymczasowych" ?

bo to żydzi

W 1938 roku prezydent Moscicki wydal Dekret delegalizujacy masonerie, której zewnetrzne wplywy uznal za niebezpieczne dla bezpieczenstwa panstwa polskiego. O ile wiem, ów akt prawny nie zostal uchylony z systemu prawnego Polski.

Jesli kryminalsta bogucki (ksywa bogus) dostal od ub-eckiego bachora tulei 264 tys odszkodowania, bo w celi nie dzialala klima to kibice patrioci powinni otrzymac przynajmniej po milionie. Rownoczesnie za wykonanie zlecenia politycznego ub-ecki pomagier w todze powinien zostac natychmiast aresztowany i skazany na kare dlugoletniego wiezienia. Ta sowiecka wsza zbrodnicza dzialalnosc mordercy z nkwd okreslila jako "polityczny wybor". To sedzia-aparatczyk dokonal "politycznego wyboru" i powinien za to poniesc odpowiedzialnosc, lacznie z utrata prawa wykonywania zawodu. Jesli skonczy sie wylacznie na uniewinnieniu niewinnych to bedzie kolejna kapitualacja polskiego panstwa i tryumf nkwd-zistow.

NIE działacze antykomunistyczni tylko Nacjonaliści - kibice Śląska Wrocław i NOP! Wstyd za ten artykuł.

Nie ma gorszych sku*wysynów niż ubowcy Kto broni tego ścierwa to zdrajca Ojczyzny pamiętaj ubecki pomiocie

Gdybysmy mieli mocne, dumne i sprawiedliwe Panstwo, a ja bylbym Krolem, to taki czerwony sQ***syn,
jak Tomasz z 18:13, wisialby... zamiast lisci!

Wstyd za ciebie. A dla nich - szacunek. Chyba nie wiesz kto to jest nacjonalista. To ludzie myslacy o wlasnym narodzie i dumni z niego - ty cierpisz pewnie na Syndrom niewolnika.

Dlaczego w artykule nie napisano o NOP - autentycznych ludziach, którzy protestowali przeciw Baumanowi?

Wstyd i hanba.Mordercy i intryganci zydokomusze musza odejsc z palety polskiego sadawnictwa.To najgorsza ZARAZA,przekupionych gangsterow, oczyszczajaca wyroki dla mafi,za protekcja i lapowkami,nieplacacymi adykwatne podatki.W koncu KRES na tych bydlakow musi sie znalezc.

W zdecydowanej wiekszosci, tzw "wymiar sprawiedliwosci" obsadzony jest przez ZydoKomune!
Te sQ***syny sa jak mafijna rodzina; razem sie wspieraja, razem kradna i razem morduja!
Powtorze jeszcze raz! Jesli Polski Rzad nie wytnie, nie wypali tego wrzoda do kosci, to dojdzie do tego, ze my, Polacy bedziemy wyobcowani, zniewoleni w naszym wlasnym kraju!

Prezydent już dawno powinien Ich ułaskawić.

Panie Morawiecki,nie na kolana.Sędziego za PYSK.Będziem ,jako naród długo cierpieć,jedynie araby chca uwolnić świat od zydostwa.

BAUMAN ... takie typowo polskie nazwisko. Aj waj !

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl