niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

Zapowiedź wybuchu wojny? Putin tworzy lotnicze oddziały szturmowe

Dodano: 19.05.2017 [15:53]
Zapowiedź wybuchu wojny? Putin tworzy lotnicze oddziały szturmowe - niezalezna.pl
foto: mil.ru
W siłach powietrzno-desantowych rosyjskiej armii utworzono pododdziały, które mają status szturmowych - poinformował w piątek dowódca tych sił gen. Andriej Sierdiukow. Jednostki spełniające takie standardy wchodzą obecnie w skład pskowskiego zgrupowania wojsk.

Pododdziały o statusie szturmowych są - jak mówił Sierdiukow - "wzorcowe", zarówno ze względu na wyposażenie i zaopatrzenie w nowoczesną broń, jak i na najwyższe parametry wyszkolenia kadr.

Generał wyjaśnił, że taki status zyskały obecnie: pułkowa grupa taktyczna i batalionowa grupa taktyczna w pskowskim zgrupowaniu wojsk, a także kilka innych grup i pododdziałów.

Sierdiukow, który wypowiadał się na spotkaniu dowództwa sił desantowych w obwodzie pskowskim, zapowiedział, że w lipcu na tamtejszym poligonie Strugi Krasnyje odbędą się ćwiczenia z użyciem nowoczesnego sprzętu bojowego i wyposażenia specjalnego.

Wcześniej gen. Iwan Buwalcew z zarządu głównego ds. przygotowania bojowego sił zbrojnych Rosji zapowiedział, że nazwa "szturmowe" będzie nadawana jednostkom o najwyższych zdolnościach bojowych. Gen. Buwalcew wymienił w tym kontekście m.in. oddziały zmotoryzowane, pancerne, piechoty morskiej i desantowe rosyjskiej armii.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Najbardziej elitarny pułk w ulubionych wojskach spadochronowych Hitlera też miał w nazwie przymiotnik 'szturmowy', wiemy jak się to skończyło. Widać Put-in nie odrobił jeszcze historii..

Ciekawe kto ich bedzie wozil? Bo ostatnio mieli problemy z przemieszczeniem swojego zlomu!

wybuch glupoty u was juz nastapil...........

Wybuch głupoty w twoim mózgu już nastąpił.

Uważam, że Polska jak na razie jest poza planem ew. ingerencji militarnej, ale scenariusz jaki zaproponowałem z pół do roku temu o "wpadnięciu" na Ukrainę z północy, północnego-wschodu; w związku z ćwiczeniami na Białorusi; jest już jak najbardziej realny. Ciekawe czy właśnie do niego się szykują.
Czy ktoś mógłby pomóc mi zliczyć ile to już razy Ukraina była "wyzwalana" przez Ruskich ?

Jak się chwali to blef , putin może się zer..ć, w syri poleciły tomahawki i tylko sobie pokrzyczał. Miliardy na kontach ,kto by chciał się pozbyć takiej fortuny...

TO który to już raz według Niezależnej Rosja w tym roku ma wojnę rozpoczynać? Bo pogubić się już można tymi stronniczymi bajaniami.

Widac, ze putin wzoruje sie na tow. stalinie.
Poczekaja az w zachodniej europie wybuchnie wojna islamsko-chrzescijanska i jako zbawcy zachodu skoncza swoj wyzwolenczy rajd w portugalii.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl