niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 lipca 2017

Przyjmijmy tylko kobiety i dzieci? Błaszczak obnaża kłamstwa Platformy

Dodano: 19.05.2017 [15:47]
Przyjmijmy tylko kobiety i dzieci? Błaszczak obnaża kłamstwa Platformy - niezalezna.pl
foto: Raimond Spekking / CC BY-SA 4.0 (via Wikimedia Commons)
Polska nie może w ramach mechanizmu relokacji przyjmować wyłącznie kobiet i dzieci Nie jest prawdą twierdzenie posłów Platformy Obywatelskiej, w tym byłej premier Ewy Kopacz, że rząd koalicji PO-PSL wypracował mechanizm pozwalający przyjąć do Polski wyłącznie kobiety i dzieci - poinformował w komunikacie resort spraw wewnętrznych kierowany przez Mariusza Błaszczaka.

MSWiA tłumaczy, że - wbrew temu, co twierdzi PO - polski rząd nie ma możliwości wybierania osób według płci czy kategorii wiekowych przy relokacji z obozów dla uchodźców z Włoch i Grecji. Takie działanie byłoby traktowane przez instytucje unijne jak dyskryminacja i jest niemożliwe - wyjaśnia minister Błaszczak.

Resort tłumaczy, że listy osób przewidzianych do relokacji tworzone są na terenie Włoch i Grecji, a na ich ostateczny kształt Polska i inne kraje nie mają wpływu. "Jedyną sytuacją, w której można odmówić przyjęcia danej osoby, są względy bezpieczeństwa (np. w przypadku niemożliwości zweryfikowania tożsamości i autentyczności dokumentów). Polska delegowała do hotspotów w Grecji i we Włoszech oficerów łącznikowych. Ich zadaniem było sprawdzenie osób pod kątem bezpieczeństwa. Po przeprowadzeniu weryfikacji żadna ze wskazanych przez służby greckie i włoskie osób nie spełniła wymagań bezpieczeństwa" - czytamy w komunikacie MSWiA.

Przypomnijmy - Tomasz Siemoniak, były szef MON w rządzie PO, mówił wczoraj w RMF FM:

Wróćmy do 2015 r. i najpierw walki premier Kopacz w Europie o to, żeby nie było automatycznego mechanizmu, a potem zgody na to, że określona kwota na polskich warunkach - kobiety, dzieci z terenów objętych wojną - może być przyjęta do Polski. Pozostawiliśmy nowemu rządowi, nowej władzy bardzo dobry mechanizm: on pozwolił nie przyjąć nikogo, bo dokładnie w polskim ręku były decyzje co do tego, kto miałby się w Polsce pojawić.


Program unijny przewidujący relokację 160 tys. osób okazał się nieskuteczny. Do tej pory do innych krajów UE trafiło ok. 18 tys. uchodźców, co stanowi jedynie 11 proc. całości. Polska samodzielnie pomaga więc uchodźcom z Syrii i Iraku. W 2016 r. na działania humanitarne rząd przekazał kwotę około 119 mln zł. 
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Proponuję przyjmować tylko Włochów i Greków . Oni nie potrafią się uporać z uchodźcami i to oni potrzebują pomocy a nie uchodźcy .

Dziś w programie Forum w TVPinfo miałem po raz kolejny okazję przyjrzeć się (ze słuchaniem było już gorzej ze względu na jazgot) politycznemu bydłu. Za podgrzewanie atmosfery odpowiedzialne były głównie Panie z Nowoczesnej i PO. Szczególnie Pani poseł z PO popisała się epatując wszystkich zdjęciem dzieci z regionu objętego wojną. Klasyczna gra na emocjach.
Po pierwsze autor ma rację , że nie ma możliwości wyboru, kogo byśmy przyjęli. Gdyby jednak taka możliwość była, zakładam , że przyjmowano by sieroty oraz samotne matki, względnie samotne kobiety.
Polityczne bydło niestety nie jest świadome tego , że w tamtej kulturze nie ma sierot. Sierotę ktoś zawsze przygarnie - reguluje to Koran. Toteż w grę wchodzą tylko sieroty z... opiekującymi się niemi rodzinami. Nawiasem mówiąc wielu wyznawców islamu pogardza nami z tej przyczyny , że mamy sierocińce czy domy starców.
Odnośnie kobiet, załóżmy, że można by je przyjąć. I co dalej? Załóżmy nawet , że nie ściągano by potem jakichś członków rodzin tych kobiet. I tak nie ma szans na integracje ich z polskim społeczeństwem, ponieważ tego im religia zabrania. Nie ma szans na to, by kobieta wyznająca islam, na przykład weszła w związek małżeński z przedstawicielem innej wiary bądź osobą niewierzącą. Musiała by wyrzec się swojej religii, a ta jak wiadomo, u wyznawców islamu jest mocno zakorzeniona.
Czyli w wyniku tego sprowadzono by grupy kobiet, które skazane by były na życie samotne , względnie na tworzenie jakiejś dziwacznej, islamskiej, kobiecej komuny.
Konkludując, polityczne bydło nie wie o czym mówi, gada dla samego gadania, względnie po to by zagrać na emocjach Narodu i utworzyć społeczeństwo multikulturowe , czyli zniszczyć Naród.

laczenia rodzin jeszcze po dziesięciu.Z 10000 zrobi się 100000 muslimow.Wtedy będą bandą nie do opanowania.Będą tylko żądać i żądać coraz więcej nic w zamian nie dając.Nasze kościoły zamienią na meczety i będziemy ich zakładnikami.Zadnego muslima ,żadnej arabskiej baby i bachora.To nie są uchodźcy tylko emigranci czychający na socjal.To nieroby i dziecioroby z dużymi jajami.Za 10 lat będzie ich więcej jak królikow.Kopara jak chce to niech sobie ich zaprosi na wlasny koszt i ich utrzymuje .

To wojna hybrydowa, aby obdzielić nas tzw uchodźcami, z 2 strony Putin uderzy na UA i dostarcza nam 3 mln uchodźców w tym zielone ludziki +1mln obecny. Zrobią nam taki kipisz, że się nie pozbieramy. Przygotowujemy się do byłej wojny.

Te dzieci gdy dorosną,mogą stać się terrorystami.Wielu arabów urodzonych już w Europie okazało się zamachowcami.

Nie przyjmować nikogo , ani kobiet , ani dzieci , bo potem ściągną swoich chłopów. Nie słuchać platformy , która pozostawiła po sobie konia trojańskiego . NIKOGO.!

Przymus przyjęcia uchodźców: Rozwiązanie 1. Umieścić ich w ośrodkach najdalej 5km od granicy z Niemcami. Rozwiązanie 2. Umieścić ich wśród tych co płacą składki na PO i PSL (razem jest ich podobno 140 tys. wg Wikipedii).

Przymusowa relokacja uchodźców/emigrantów to zwykły FASZYZM. A ci którzy to popierają jak część PO czy N to wyznawcy STALINA który też relokował całe narody w granicach CCCP patrz Tatarzy Krymscy. Polska jest krajem otwartym i każdy emigrant czy uchodźca może złożyć podanie o pobyt w Polsce i mamy < 1 MILION zarobkowych emigrantów z Ukrainy i kilka tys innych emigrantów z Turcji,Palestyny,Gruzji i kilkunastu innych krajów.

Przyjmują tylko kobiety z dziećmi, a dzieci to synkowie w wieku poborowym. Dziękuję za taka rodzinkę.

Najpierw zacytuję:
"...Nie jest prawdą twierdzenie posłów Platformy Obywatelskiej, w tym byłej premier Ewy Kopacz, że rząd koalicji PO-PSL wypracował mechanizm pozwalający przyjąć do Polski wyłącznie kobiety i dzieci - poinformował w komunikacie resort spraw wewnętrznych kierowany przez Mariusza Błaszczaka"

a to jest tak, że zanim PRAWDA wstanie z łóżka - to KŁAMSTWO obleci cały świat
Panie Ministrze Błaszczak!
Posłowie mają narzędzia aby dowiedzieć się jak jest naprawdę i mają też swoimi wystąpieniami MOC SPRAWCZĄ do podburzania ludzi, do wywoływania fermentu i nienawiści
Za publiczne kłamanie przez funkcjonariusza publicznego - do Sądu i niech płacą na cele społeczne!
Panie Ministrze Ziobro
PILNIE wprowadzić do KC prawo analogiczne do tzw. "trybu wyborczego" ale dotyczące wypowiedzi posłów przez całą kadencję
Bo te łże-elity z Platformy Obywatelskiej kłamią rano, kłamią w południe i kłamią wieczorem 24h przez całą dobę
Kłamstwo TOTALNEJ OPOZYCJI wysłuchały miliony oglądaczy TVN i POLSATu
a sprostowanie Ministra Błaszczaka?
- przeczytało na Niezależna.pl kilka tysięcy

Won z tymi uchodzcami bo będzie wojna z nimi bo Polacy się nie dadzą szantażować UE !!

dla kopaczki dzień bez kłamstwa to dzień stracony....lewackie szmacisko tylko mpo pomoże

Albo za przeproszenie pan Siemionak jest zwyczajnie niedoiinformowany albo jest doskonale poinformowany na temat tzw. uchodzcow i celowo oklamuje czytelnikow. Przypomne ze wedlug prawa europejskiego uchodca ma prawo do polaczenia sie z rodzina w liczbie 7 (siedmiu) osob i wlasnie na skutek tego prawa przybywaja do niemiec w ramach " laczenia rodzin" te kontygenty. Przyjecie maloletniego lub kobiety lub matki (jak to przedstawiaja Siemioniakowie skutkuje automatycznym pomnozeniem liczby "przyjetych" raz siedem. Wydalenie zas "uchodzcy" po przejsciu przez tzw hot spoty na terenie wloch czy grecji jednoznaczne jest z prawem pobytu a nieuznanie aministracji prawa do azylu nie oznacza automatycznie "wywozki" co jest praktyka w np. niemczech. Pomijajac juz oczywista niedorzecznosc trzymania tych ludzi w zamknieciu
(znowu te polskie obozy) lub szyntaz polegajacy na placeniu haraczu za zbieglego z obozu w wysokosci socjalu niemieckiego jest sprytnym posunieciem niemieckim. Albo zamkniecie ich za drutami (macie wszelako doswiadczenie w prowadzeniu "polskich obozow") albo zalacicie nam za utrzymanie tych zbiego z okrutnej homofobicznej polski. Taki scenariusz wcale nie teoretyczny zalatwili nam w eu siemioniakowie.

UE chce Polsce "wrkrecic" emigrantow.

Pare slow do tego tematu, otoz prosze was wrzuccie sobie ten artykul na Googla i przetlumaczcie.

Kraje z ktorych pochodzi duza ilosc emigrantow NIE CHCA swoich obywateli z powrotem!

Zaden Z TYCH PONIZEJ WYMIENIONYCH KRAJOW NIE CHCE ich wpuscic na terytorum swojego kraju, POWOD!!!!!!!

I teraz trzymajcie sie mocno :
osoby, ktore opuscily kraje afrykanskie sa w wiekszosci mezczynami i w wiekszoci sa to "elementy" kryminogenne
( !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ).

Tunezja, Algeria, Marokko, EGIPT oproznily swoje wiezienia i.....
"wyslaly" ich mieszkancow na "Wedrowke Ludow" do Europy!

I teraz mozemy sie zalozyc o WSZYSTKO, kto tych "pensjonariuszy" ma dostac!!!!

Wystarczy znac troche jezykow zeby sie dokladnie zorientowac KOGO chce Unia nam przeflancowac!!!

To jest TYLKO jeden z takich artykulow do tego jeszcze potrzeba o tych wiezieniach postaram sie odnalezc i tu wstawic, NIE WPUSZCZAJCIE TYCH KRYMINALISTOW DO POLSKI!!!!!!!

http://www.bild.de/politik/inl...

O co w tym wszystkim biega ?
ZEBY POLSKA BYLA POLSKA !

Nie mogą złamac Polski za obecnego rzadu to chca złamac Polskę i naród fala przestępców, terrorystów, islamu i zniszczenie jej w końcu jak to maja w swoich niezmienialnych planach Niemcy I Rosja

Nadszedl czas aby sie zastanowic czy bycie w unii nie kosztuje Polakow za duzo. Korzysci sa minimalne jezeli wezmie sie pod uwage ze 70% srodkow przyznanych wraca z powrotem .Przy tym Polska nie moze tymi srodkami gospodarowac dowolnie.Czesc srodkow jest przyznawana na konkretne projekty, ktore nie sa w interesie Polakow. Do tego ze szkoda dla gospodarki wydawane sa dyrektywy ograniczajace swobodne decyzje gospodarcze czy zawieranie dwustronnych umow handlowych korzystnych dla kraju. To wszystko mozna jeszcze przebolec ale ingerowanie wzywotne interesy Polski ktora od niedawno cieszy sie niepodlegloscia jest juz nie do pzyjecia. Jestem zdecydowanie za opuszczeniem unii ktora staje sie coraz bardziej narzedziem totalitaryzmu sterowanym przez jedno panstwo. Niech Zyje Wolna Poolska!

Grecja i Włohy uprawiają handel ludżmi, biorą za to ogromne pieniądze więc niech sobie czarnych niewolników zostawiają u siebie oraz odsyłają ich do tłustej obleśnej Merkel która ich zaprosiła, my z tym nie mamy nic wspólnego, żadnych zobowiązań. Kto czarnym dzikusom z Afryki otworzył drzwi, niech ich bierze i utrzymuje u siebie. Do mnie goście jak przyjdą nie rozsyłam ich po sąsiadach.
Daswidanija folksdojcz tuSSk i nazi Merkel, od Polaków won i wara!
Niech wam pomoże wasz przyjaciel Putin, ma ogromne puste obszary na Syberii, niech czarny islam tam umieści. Afryka to islam.
Bye, Bye, Bye.

cała afryka jedzie do niemiec .Za parę lat naród potomków ruskich sołdatów przestanie istnieć,a wiszą nam odszkodowania
za II wojnę,angolom też w końcu UE jest jednym wielkim oszustwem

"kobiety i dzieci..." - to argument bałamutny, stosowany albo przez totalnych durni albo przez polityków, dla których ważna jest tylko własna kabza i dobro wyłącznie swojej rodziny. Kobiety z krajów arabskich potrafią wnosić np. do metra bomby pod burką albo w plecaku, a dzieci arabskie w państwie Isis są szkolone w podrzynaniu gardeł Chrześcijanom. W Anglii najwięksi terroryści muzułmańscy byli urodzeni w UK, byli świetnie wykształceni, m.in. lekarz urodzony w UK i w pewnym momencie następuje w islamskim łebku olśnienie a potem lata z tasakiem po ulicach :-((
Taki jeden dureń z PSL Sawicki chce przyjmować "kobiety i dzieci" SPRAWDZONE przez służby. Moi drodzy najlepsze na świecie tajne służby - izraelskie- Mossad stwierdziły, że Izrael nie może przyjmować tzw. "uchodźców", bo nawet Mossad nie jest w stanie sprawdzić tożsamości Arabów przybywających do ich kraju. Nie ma takiej możliwości by zweryfikować Araba, który deklaruje, że spaliły mu się dokumenty, kim on jest?? Mam jeszcze jedno pytanie dlaczego bardzo bogate kraje arabskie jak Z. Emiraty Arabskie, Arabia Saudyjska i Katar przyjmują ZERO!!! tzw "uchodźców"????? a jednocześnie finansują masową już budowę meczetów w Europie ???? Kto ma rozum niech myśli, kto ma rozum ten wie...

Oficjalnie Arabia Saudyjska nie przymuje ZADNYCH "uchodzcow" ze wzgledu na wysokie ryzyko terorystyczne z tym zwiazane. Wielu znawcow tematu jest w zasadzie zgodnych w opinii ze zupelne fiasko europejskiej waluty wymusilo na niemcach szukanie ratunku dla waluty euro w Arabii (bo USA i Chiny stawialy zbyt partnerskie wyrunki) i w koncu Saudowie zgodzili sie uratowac ojro kikubilionowym zabezpeczeniem w zamian za przyjecie arabskich poborowych (zolnierzy allacha) do europy oraz w samych niemczech powstac musi 200 (nowych meczetow. To tlumaczy z pozoru zupelnie absurdalna decyzje niemiec w imporcie 2 milionow poborowych muzulmanskich. Nawiasem mowiac tych kilku chrzescijan ktorzy przezyli gehenne terroru muzulmanskiego w pontonach bylo pruzesluchiwanych przez tzw. tlumaczy (bez wyjatku muzulmanie) decydujacy o przyznaniu statusu uchdzcy!!. Co maja z tego niemcy?. No wlasnie jest to cena za utrzymanie hegemonii czyli odgrywanie (znowu) suwerena na kontynencie na co anglicy w koncu nie wyrazili zgody. Tak to by wygladalo z ta islamizacja na nasz koszt przez miedzynarodowke socjalistyczna rodem z dedeer.

Szybciej zgodzę się na wejście Rosjan niż sprowadzanie muslimów. Z ruskimi chociaż napije się wódki i pojem słoniny.

A co ty masz do zgadzania , w główkę kopnął cię koń arabski , czy koń Roman G.?

Sfajdasz się po tej słoninie, koteczku .

Nie przesadzaj.
Ale wybor,przyznaje,jest bardzo trudny.
Bop tu nie chodzi o zadne pomaganie bliznim w potrzebie.
Chodzi o zainfekowanie Polski obca i wroga cywilizacja.
Taka sama glupote zrobili nasi przodkowie,sciagajac do Polski Zydow.

To,co w Polsce piękne, oparte jest na wartościach chrześcijańskich. To, co złe - wynika z niechlubnego dziedzictwa postkomuny, z którym Polacy, w imię chrześcijańskiego miłosierdzia dla katów, nie potrafili jak dotąd zerwać; niestety...

Ty jestes zas komunista,i chcesz Polske zniszczyc z nienawisci do Niej.
KOMUNISCi ZAWSZE klamia,i przekrecaja sens i znaczenie slow.

Jak śmiesz komuchu , sowiecki . Nie odwracaj kołchozowego kota ogonem , sowiecki zakłamany kocmołuchu. Nie z nami takie numery Iwan ,Sowieciarzu sprzedajny.

Jeszcze jest bardzo ważna sprawa związana z przyjmowaniem tzw. uchodźców, a o której tak bardzo mało się mówi lub prawie nic. Państwo, które przyjmuje na swoje terytorium uciekinierów, migrantów, MUSI w przyszłości - po legalizacji pobytu migranta - przestrzegać międzynarodowych traktatów o łączeniu rodzin. Ja, np. po uzyskaniu pobytu stałego w Ameryce "ściągnąłem" legalnie(bezpośrednio lub pośrednio) w ciągu 3 lat 15 członków swojej rodziny. Mój przyjaciel ściągnął 38 osób. Jak to wygląda praktycznie. Przeciętna polska rodzina to mąż, żona i 2 dzieci. Rodzice ściągają swoich rodziców, a ci swoich braci, siostry, braci, wujków, dziadków, babcie ...i dalej to już można znaleźć powiązania rodzinne z biblijnymi Adamem i Ewą. Można sobie wyobrazić jak to mogłoby wyglądać w Polsce po przyjęciu pierwszej, nawet bardzo małej grupy "migrantów" z Syrii.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl