niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

​Kara dożywocia dla Łukasza P.

Dodano: 19.05.2017 [15:35]
​Kara dożywocia dla Łukasza P. - niezalezna.pl
foto: Marcin Pegaz/Gazeta Polska
Na karę dożywotniego więzienia skazał dziś Sąd Okręgowy we Włocławku Łukasza P. za podwójne zabójstwo 59-letniej ciotki i jej 84-letniego ojca. Sąd podkreślił, że w sprawie były liczne wątpliwości, ale po procesie nie ma ich co do winy skazanego.

Według prokuratury, Łukasz P. zabił swą 59-letnią ciotkę i jej 84-letniego ojca zadając im kilkadziesiąt ciosów nożem w głowę i klatkę piersiową. Do przestępstwa doszło w domu na jednym z włocławskim osiedli przy ul. Żurskiej. Motywem miało być to, że ciotka odmówiła wynajmu mieszkania w centrum miasta. Dodatkowo mężczyzna miał ukraść z domu zamordowanych kosztowne przedmioty. Oskarżony przed sądem zaprzeczył zarzutom. W śledztwie potwierdzał, że to on jest sprawcą zbrodni.

Po jej zbrodni podejrzana była o nią Edyta J. - sąsiadka ofiar, niekiedy pomagająca im sprzątać mieszkanie. W końcu sąd ogłosił dziś, że skazuje P. za podwójne zabójstwo na dożywocie. Jak podkreślił, sąd nie miał żadnych wątpliwości, że to Łukasz P., a nie Edyta J., dopuścił się zabójstw.

- Sąd uważa, że sprawa należy do kategorii trudnych. (...) Zeznania wcześniej aresztowanej Edyty J. naprowadziły w końcu śledczych na trop przestępcy i sprawcy zabójstwa. Jej pobyt w areszcie wynikał w dużej mierze z przyznania się do winy, które było w dużej mierze zdeterminowane jej permanentnym w tamtym okresie upojeniem alkoholowym - powiedział, uzasadniając wyrok, sędzia Romuald Jankowski. Zdaniem sędziego wiarygodne w tej sprawie są przede wszystkim zeznania konkubiny oskarżonego. - Podejrzany naciskał na nią wielokrotnie w rozmowach telefonicznych, żeby dała mu alibi. Po co by to robił, gdyby nie był winny? Dodatkowo miał na swoich spodniach ślady, które przez nią zostały zidentyfikowane później jako ślady krwi - dodał sędzia.
 
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Niewinna kobieta, przyklejona (tak jak w PRLu) do zabójstwa "tylko" 2 osób została natychmiast aresztowana a co z Tuskiem, który ewidentnie stoi za zabójstwem aż 48 RAZY TYLE osób, w dodatku najwazniejszych w państwie?! Ten bandyta jest nie tylko ciągle wolny ale w dodatku z ogromnym apanażem i na świeczniku politycznym Europy. Tak działa wymiar sprawiedliwości i taka jest jest praworządność za czasów Prawa i Sprawiedliwości. Słowa niektórych PO-sowieckich zdrajców, między innymi pseudoposła Czerwińskiego czy grabarki stolicy - Waltzowej, mówiące o tym, że obecna Polska to bolszewizm i komunizm, wydają się być w pewnym sensie zupełnie usprawiedliwione, wszak Tusk to nie jedyny bandyta, który od długiego czasu powinien już siedzieć i to nie tylko w areszcie ale w dożywotnim więzieniu. PiS jest łaskawy dla największych przestępców, za co lud może nie być już taki łaskawy dla PiSu w kolejnych wyborach do parlamentu.

Lecz się.

A ty się nie lecz, tylko spadaj do kacapii bolszewicki parchu!
Prawdę mówi! Szczerą prawdę!!!!

To raczej ty się lecz.

Cos tu duzo ciekawostek i niescislosci najpierw wsadzili sasiadke ktora sie przyznala pozniej mieli siostrzenca ktory tez sie przyznal w sledztwie chodz w sadzie zaprzeczyl,czyzby sledczy zawsze w Polsce doprowadzali do przyznania sie?
I tak w kraju najczesciej zbrodniarze i bandyci chodza na wolnosci i szukaja nastepnej ofiary gdyz spoloeczenstwo polskie jest bezbronne jak niewolnik nie maprawa do samoobrony
Tylko powszechny dostep do broni moze to zmienic.
Kazdyzdrowy psychicznie niekarany z dobra reputacja srodowiskowa Polak po 21 roku zycia po kursie teoretycznym i praktycznym z obchodzenia sie bronia oraz kursie prawnym dotyczacym mozliwosi uzycia broni i ewentualnych konsekwencjach powinien miec mozliwosc posiadania broni.

"Po jej zbrodni podejrzana byla o nia Edyta J.-sasiadka ofiar,". Jak to rozumiec?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl