niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

Singapur modernizuje marynarkę wojenną

Dodano: 19.05.2017 [15:04]
Singapur modernizuje marynarkę wojenną - niezalezna.pl
foto: flickr.com
Singapur zdecydował się w tym tygodniu na zakup kolejnych dwóch okrętów podwodnych typu 218SG od niemieckiego przedsiębiorstwa stoczniowego ThyssenKrupp Marine Systems (TKMS).

Szef resort obrony Singapuru Ng Eng Hen na targach IMDEX Azja 2017, jakie mają miejsce w jego kraju poinformował w tym tygodniu o planach zakupu kolejnych okrętów podwodnych, które trafią począwszy od 2024 roku do Republic of Singapore Navy (RSN). Umowa zakłada ponadto wsparcie logistyczne i szkolenie załogi. Nowe jednostki mają zastąpić używane przez RSN okręty podwodne typu Archer, które odkupiono od Szwecji w 2005 roku.

Jest to już kolejny kontrakt pomiędzy TKMS a Singapurem na dostawę okrętów podwodnych. Umowa na dwa pierwsze okręty podwodne typu 218SG, warta 1.6 mld euro, została podpisana w 2013 roku. Mają one trafić na wyposażenie RSN odpowiednio w 2021 i 2022 roku.

Okręt podwodny typu 218SG z napędem niezależnym od powietrza (AIP), o długości 70 m. i 6,3 m. szerokości ma wyporność 2,000 ton. Jego załogę stanowi 28 marynarzy i oficerów. OP mają być przystosowane do przenoszenia torped oraz pocisków manewrujących. Dzięki możliwości desantowania wojsk specjalnych możliwe będzie ponadto prowadzenia działań dywersyjnych.
Autor: Źródło:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Tyssen i Krupp produkował dla Hitlera. Pieniądz nie śmierdzi. Tylko obrzydzenie bierze, że firmy dorobiły się na takich zamówieniach.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl