niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 lipca 2017

Komisarze UE pomogą Gazpromowi

Dodano: 19.05.2017 [14:54]
Komisarze UE pomogą Gazpromowi - niezalezna.pl
foto: kremlin.ru
Unijni komisarze chcą bezpośrednio z Kremlem negocjować prawne ramy Nord Stream 2. Niektórzy sugerują, że może to opóźnić budowę gazociągu. Nie brakuje jednak głosów, że Bruksela chce wziąć sprawy w swoje ręce, by zapobiec blokowaniu inwestycji przez poszczególne państwa, np. Danię czy Polskę. KE opóźni budowę np. o pół roku, ale ostatecznie wyda zgodę.

Niemiecka gazeta „Frankfurter Allgemeine Zeitung” (FAZ) informuje, że Komisja Europejska chce bezpośrednio z Kremlem negocjować prawne ramy Nord Stream 2. Według dziennika podjęcie takich rozmów oznaczałoby opóźnienie budowy gazociągu co najmniej o pół roku, a być może o kilka lat. „FAZ” sugeruje jednocześnie, że takie stanowisko Brukseli jest „gorzkim rozczarowaniem” dla Gazpromu, który miał nadzieję, iż KE „zrezygnuje z oporu wobec Nord Stream 2”. Niezadowolony z ewentualnych negocjacji UE-Rosja byłby także Berlin, mocno zaangażowany w ten projekt.

Dziennik przypomina o listach rządów Danii i Szwecji, które domagały się od Komisji Europejskiej zgodności Nord Stream 2 z unijnym prawem oraz z celami unii energetycznej. – Chcemy mieć możliwość powiedzenia tak lub nie, biorąc pod uwagę kwestie bezpieczeństwa i polityki zagranicznej – mówił Agencji Reutera duński minister ds. energetyki i klimatu Lars Christian Lilleholt.

W odpowiedzi na wspomniane listy Bruksela poinformowała, że chce uzyskać od państw członkowskich mandat, aby móc w ich imieniu rozmawiać z Rosją o budowie gazociągu. A rozmawiać jest o czym. Trzeba wyjaśnić np., czy Gazprom jako dostawca surowca może być jednocześnie operatorem gazociągu. A także, czy zgodnie z unijnym prawem zagwarantuje innym koncernom dostęp do gazociągu.

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie".

 
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Co za bezczelnosc? Bruksela chce od nas zgody na rozmowy z Rosja, zeby nas w nich wykolegowac.

unijne łapówkarskie ciule szukają głupszych od siebie?

Wszystko o nas bez nas. A moze wszystko za nas? Mamy prawo milczec.

Pytanie;
Czy Panstwa wchodzace lub bedace w Unijewropejskiej sa
Panstwami z Rzadami Suwerennymi czy tez nie?
Jak podaja wiadomosci to mozna powiedziec ze nie sa,
przemawia za tym dzialanie urzednikow brukselskoberlinskich.
Moze sie wydaje czy co?

To się nazywa SOLIDARNOŚĆ EUROPEJSKA ,prawda?

KE chce by państwa członkowskie UE podpisały się in blanco pod wszelkimi jej uzgodnieniami z Gazpromem? Może być zgoda tylko pod warunkiem, że to co wynegocjują będzie podlegało akceptacji i poprawkom przez te państwa. Inaczej nie wolno dawać zgody KE do podejmowania negocjacji w imieniu państw. Przy okazji KE chce pokazać, że jest "rządem EU" i odebrać część władzy państwom członkowskim.

jeeli ta żaydowskofaszystowsko komunistyczna popłuczyna złamie zasadę solidarności yewuropejskiej nie pozostanie nic innego jak oba gazociągi wysadzić w powietrze. Mam taką nadzieję,z ę znajda sie wreszcie tacy co to zrobią aby bolszewicki śmieć putihitler nie panował nad biedniejszymi regionami dawnych satelit. Kto wreszcie zburzy ten mur spisku przeciw środkowej i wschodniej europie. Moz ejuz teraz posłac do nieba tę rurę , a wtedy juz więcej nie rusza z żadnym podobnym interesem spiskiem okupacyjnym naszych krajów.
Przeciez Merkel realizuje wizję Hitlera czy świat tego ie widzi? czy znów świat będzie dalej patrzył na zbrodnie Niemiec i Rosji , a w zamoa zafundowali nam inną sprawe aby rura zniknęła z serwizów światowych. To spisek Merkel i Putihitlera.

"Każdy Niemiec czy Austriak miał ojca lub dziadka w SS, Wermachcie, SD, Kripo, Gestapo , Hitlerjugend lub innej niemieckiej służbie. Dodatkowo prowadzono zaciag do ochotniczych oddziałów SS, uczestniczyły w tym kraje : Holandia, Belgia, Norwegia, USA, Ukraina , Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Francja, Słowenia, muzułmanie z Bośni, Chorwacji i Hercegowiny... . Jedynie Polska nie uczestniczyła w tej gigantycznej zbrodni. Za to masowo wymordowano nam jak nigdzie więcej polską inteligencję (ok. 80%), unicestwiono na długie lata wolność."

Czyżby co niemiec to idiota?

Przypominam, że:
1- niemce w 2002 roku obchodzili uroczyście na uniwersytecie w berlinie (a więc już po obaleniu berlińskiego muru przez polską SOLIDARNOŚĆ - bezpiecznie było) 60. rocznicę przyjęcia wielkiego planu wschód, który zakładał wymordowanie 24 000 000 polskich obywateli wśród ok. 70 mln Słowian,
2- przed 1.09.1939 r. niemce uzgodnili z sowietami wspólne wymordowanie polskiej inteligencji, aby Polacy nigdy już nie stanęli im na drodze; po wojnie brakło ok. 80% polskiej inteligencji,
3- do dziś (maj 2017) u niemców bowiązuje hitlerowskie, niemieckie prawo pozbawiające POLONIĘ majątków,
4- w czasie okupacji niemce porwały i zniemczyły ok. 200 000 polskich dzieci
5- w latach 1939 - 1945 niemce ukradli z Polski dobra kultury, do ich wywiezienia użyli 1 500 000 wagonów towarowych - dane niemieckich kolei skrupulatnie rozliczających wykorzystanie taboru kolejowego.
6- do dziś niemce usiłują zniemczyć polskie dzieci mieszkające w ich kraju
7- ile to już niemce są winne Polsce za celowe, z rozmysłem niszczenie Polski? 3 - 5 bln euro (z odsetkami)??
8- niemce na swoich drogowskazach nie piszą Wrocław a Breslau
9- od ponad 1 000 lat próbują nas sobie podporządkować, stale najeżdżają.

Po zrabowaniu Europy niemcom zostało jeszcze sporo kasy.
Z samej Polski wywieźli 1 500 000 wagonów towarowych dóbr kultury (dane kolei niemieckich).
A jeszcze nie zapłacili nam odszkodowania za:
- miliony zabitych polskich obywateli w przemysłowy sposób, planowali 24 mln
zdążyli 6 mln
- porwanie i zniemczenie 200 000 polskich dzieci
- celowe z premedytacją zniszczenie polskich miast
- totalny rabunek wszystkiego.

errata:
"pkt 4 tu bym skorygował: nie 200 tyś a 240 tyś. 40 tyś odzyskaliśmy po wojnie a 200 tyś przepadło bez wieści - stąd ta liczba. ale pisać trzeba 240 tyś - bo tyle odebrano.
pkt 7 tu bym uzupełnił - 850 miliardów dzisiejszych dolarów to straty mienia publicznego infrastruktury i majątku instytucji - trzeba doliczyć co najmniej dwa razy tyle strat tzw "prywatnych" - tego co odebrali zwykłym obywatelom.

Zgadzam się.Wszystko to prawda i dodałbym że do dziś okradają nas po przez zorganizowany system bankowy który jest poza nadzorem.Władze niby nasze a idą im na rękę .Jestem dobrej nadziei ,że zbliża się czas ich rozliczenia .Do pierdla pójdzie ich masa.

Zgadzam się.Wszystko to prawda i dodałbym że do dziś okradają nas po przez zorganizowany system bankowy który jest poza nadzorem.Władze niby nasze a idą im na rękę .Jestem dobrej nadziei ,że zbliża się czas ich rozliczenia .Do pierdla pójdzie ich masa.

Kiedy Polska wystąpi o wypłatę odszkodowania za II Wojnę Światową od Niemiec?

kruk krukowi oka nie wykole komisarz komisarza wesprze na tym padole, o ja cie pi..e...sorry..

Raczej, mając na myśli naszych drogich sąsiadów: Rosję i Niemcy, należy stwierdzić, ze Qrwa Qrwie łba nie urwie.

Dokładnie !!!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl