niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 lipca 2017

Mocny głos prezydenta Dudy ws. imigrantów: Nie wyobrażam sobie przetrzymywania ludzi siłą

Dodano: 19.05.2017 [14:33]
Mocny głos prezydenta Dudy ws. imigrantów: Nie wyobrażam sobie przetrzymywania ludzi siłą - niezalezna.pl
foto: Waldemar Maszewski
Niezwykle mocna deklaracja padła z ust prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie przyjmowania przez Polskę imigrantów. „Polska jest i była otwarta na tych, którzy potrzebują pomocy, ale nie wyobrażam sobie sytuacji, że ktoś jest przywożony do Polski siłą i w Polsce siłą przetrzymywany” - oświadczył prezydent Andrzej Duda.

Na wspólnej konferencji z prezydentem Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem, prezydent Andrzej Duda odniósł się do gróźb Komisji Europejskiej, która straszy rozpoczęciem procedury o naruszenie prawa UE, jeśli Polska, Węgry i Austria do czerwca nie przystąpią do relokacji uchodźców. KE wezwała trzy państwa członkowskie do niezwłocznego rozpoczęcia relokacji.

- Polska jest otwarta na tych, którzy chcą do Polski przyjechać. Na tych, którzy będą od Polski potrzebowali pomocy, jest i była zawsze otwarta. Ale nie wyobrażam sobie sytuacji, że ktoś jest przywożony do Polski siłą i w Polsce przetrzymywany. Kto chce i potrzebuje, może do Polski przyjechać. Kto chce i potrzebuje, to pomoc w Polsce uzyska, natomiast nikt nie będzie, mam nadzieję, w Polsce nikogo siłą zatrzymywał, zwłaszcza jeżeli ten ktoś w żaden sposób nie narusza prawa. Kiedy słyszę o jakimś przymusowym przemieszczaniu ludzi, przymusowym przywożeniu ludzi do Polski, to mówię zdecydowanie nie, chociażby dlatego, że jest to zwykłe naruszenie praw człowieka

- podkreślił prezydent Duda. Jak oznajmił, cieszy się, iż polski rząd jest tego samego zdania.

- Jestem przekonany, że polski rząd gotów jest do dalszych działań, jeżeli chodzi o kwestie humanitarne, jeżeli chodzi o wsparcie dla tych, którzy dzisiaj są dotknięci tymi kryzysami, aby mogli żyć w jak najbardziej godnych warunkach. Wielokrotnie rozmawiałem na ten temat z premier Beatą Szydło. Za każdym razem słyszałem z jej ust jasną deklarację, że jesteśmy gotowi do partycypowania w niesieniu pomocy poza granicami Polski, tam, gdzie ta pomoc jest potrzebna

- powiedział Duda.

Prezydent przekonywał, że Polska jest krajem otwartym, do którego przyjeżdżają obywatele krajów spoza UE. Jak mówił, w zeszłym roku Polska wydała 1,3 mln wiz, które otrzymali m.in. obywatele Ukrainy i Białorusi. Jednocześnie zaznaczył, że Polska dzisiaj partycypuje w działaniach w zakresie zarówno niesienia bezpieczeństwa, jak i pomocy humanitarnej. Jak podkreślił, Polska jest członkiem międzynarodowej koalicji przeciwko terroryzmowi.

- Nasi żołnierze pełnią dzisiaj służbę poza granicami Polski w ramach działań, które mają doprowadzić do zakończenia konfliktów zbrojnych

– podkreślił prezydent.

Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

witam, jeden z najlepszych argumentów jaki dotąd słyszałem w tej sprawie - "brawo Ty" ;)))
- a dalej, już nie ustami Pana Prezydenta, można ten argument podrasować pisząc o rodzącym się zagrożeniu powstania kolejnych "Polskich obozów" z Niemcami w tle :( .

To tylko słowa, taraz czekamy na czyny czyli twarde NIE dla niszczenia Polski.

jak mi tu ciapaty przyjedzie to będzie miał problem:

na 102

100 m od chałupy i 2 m pod ziemią.

Nie pozwolę sobie i mojej rodzinie obciąć głowy !!!!!!!!!!

Panie Prezydencie.
Prosze nie mowic ze Polska jest otwarta. Poprostu ja nie pisze Polacy ale mysle ze jest znaczna wiekszosc nie chcemy Imigrantow.Kultury islamskiej ktora po przyjezdzie do Polski nam narzuca jak w innych krajach ktorych sa. Nie mozna powiedziec ze Polska jest otwarta i kazdy moze przyjechac kto chce. Czy Pan Panie Prezydencie zdaje sobie sprawe ze ida miliony Afrykanow na Europe i dla nich to bedzie obojetne jaki kraj. Zaleja Polske.
Dlaczego niektorzy z Politykow sa jeszcze na kolanach i straszy ich UE i Niemcy ze Polska ma wziasc . UE i Merkel zlamala podstawowe unijne akty prawne .
Zaznaczam ze moj ojciec walczyl o Polske wolna zebym ja moje dzieci i wnuki byly bezpieczne a nie jak mojego brata dzieci w Austri wsiadajac do tramwaju swprawdzaja reka miejsce siedzace czy nie jest nawbijane igiel szpilek . Wchodzac do metra zastanawia sie czy nic sie nie stanie. Jadac mysli zeby nikt nie zaatakowal nozem albo siekiera.Zadnych Imigrantow w >Polsce.
Merkel tez mowila "Wilkomemn"Rozkladala rece.
Wszyscy ktorzy ida na Europe to bylo zaplanowane zeby zniszczycx kulture Europy.

Mam! Prezydent chce udowodnic, ze jest samodzielny i mowi
inaczej niz rzad i Prezes. W takim razie przegra kolejna
kadencje z 1-szym lepszym z PiS-u, bo przeciez Ryzy juz jest skompromitowany i tylko nie ma pewnosci, czy juz bedzie siedzial, czy jeszcze tylko na lawie...oskarzonych?

To nie mocny głos to raczej głosik!

Ne pitol.Argumentacja Prezydenta jest the best.Duda wytrącił parszywemu lewactwu z krwawych łap ich miecz.Jak widać... obosieczny.Nie możemy przecież więzić ludzi w zamkniętych,otoczonych zasiekami i strażnikami z bronią obozach.Historia jasno potępiła takie praktyki.

Jak to nie wyobraża sobie obozów?

Uchodźcy z Czeczenii są w tym momencie przetrzymywani w obozach na terenie Polski. Obozy te składają się z "kontenerowców", teren jest ogrodzony drutem kolczastym, a uchodźców pilnują strażnicy. To spadek po PO, z którym PiS nie zrobił absolutnie nic.

Na dodatek minister Błaszczak w kwietniu zaczął dążyć do zmian w prawie, które pozwolą Polsce na tworzenie OBOZÓW właśnie, w których byłyby przymusowo przetrzymywane en masse osoby oczekujące na wydalenie.

Czyli nie dość że kraj którego głową Państwa jest Duda faktycznie POSIADA OBOZY, to jeszcze minister z partii z której wywodzi się Duda, dąży właśnie do rozwiązań pozwalających na tworzenie KOLEJNYCH OBOZÓW. Ja nie wiem, jako obywatel, co mam zrobić z tak nieprawdziwą wypowiedzią mojego Prezydenta. Ręce opadają.

Niedługo znów będziemy śpiewać, a właściwie już powinniśmy: "ojczyznę wolną racz nam zwrócić Panie". UE zmieniła się w quasiZSRR. Nawet pod koniec Sajuza nie było takich szantaży, nacisków i pogardy jak teraz w wykonaniu eurobolszewików brukselskich. Taka jest niestety prawda i jedyne wyzwoleniem z tego szaleństwa i dążenia do samobójstwa naszej cywilizacji jest rozpad tego czegoś,co zostało z sympatycznej skądinąd Unii, która niestety okazała się utopią kolejną nie do zrealizowania w ludzkim świecie pełnym zła i głupoty. Każdy taki twór, który nie liczy się z milionami ludzi, traktując ich w sposób przedmiotowy, a którzy to ludzie tyrają na ten system, musi skończyć tak jak Sajuz, bo jest tworem nienaturalnym. Unia się stacza i winy za to nie ponoszą Polacy czy Węgrzy, ale sprzedawczyki dziś przyjmujące EuroBreżniewa, Merkel i jej świta z Francji i innych krajów w stanie upadku,która ma gdzieś swoich obywateli!

Panie Prezydencie, czyzby Pan miekl, pod naporem chwili!!!?
Podobno wsluchujesz sie w glos, zwlaszcza tych, ktorzy Ciebie wybrali, to zwazaj na slowa i trzymaj sie przecieku
od sedziow! Podobno 70% nas nie chce ani jednego, wiec Twoj
glos powinien brzmiec, jak Pani Premier Szydlo! Ona tez nas
slucha! Zapomniales Prezydencie o repatriantach? Nimi trzeba "zapelnic" ewentualne wolne miejsca, zeby Bruksela
nie mogla na Tobie i rzadzie "wieszac psow", bo wtedy nikt
nie zmusi nas, zeby jednych klas na drugich. Wszystkie
miejsca zajete "i co nam zrobicie"? Nawet kar, nie beda mieli racjonalnego powodu nam nalozyc! Myslec, myslec i w
czyn wprowadzac. PILNE i podobno modne!

Panie Prezydencie, celem Is-lamu i Brukseli jest... "zalanie" calej UE i pozostalej czesci Europy do reszty, by Is-lam dalej pomogl Lewactwu... po-usuwac PO-litycznych przeciwnikow - typu Chrzescijanski PiS, Kukiz itp...! I dla Is-lamskich Analfabetow, wcale lub nisko wyksztalconych rowniez i Polska bedzie przejsciowo "wystarczajaca" ! Pytanie wiec, a co pozniej z Naszym 1051-letnim juz Chrzescijanstwem, ktory Is-lam tak zaciekle zwalcza i dalej zwalczal bedzie... itd...itp...??

Zamiast 1,3mln wiz dla obcych, moze czas podniesc place by POLACY wrocili do Polski???? Morawiecki, ogarnij sie i nie rob z Polski taniej sily roboczej tj. Chin Europy!

Panie Prezydencie, co to za szklenie o 1.3 mln wiz dla Ukrainców i Białorusinów, co ma piernik do wiatraka? Od czerwca juz Ukraińcy nie beda potrzebowali wiz,zeby wjechać do Polski i do Unii. Jakie "przetrzymywanie siłą" t.zw. uchodzców, jak Polska da im taki socjal,jak Niemcy, to przyjdą i do nas.Zresztą nie wyjada do Niemiec, bo tam nie dostaną socjalu. Niech Pan nie kręci, tylko powie Timmermansowi to,co Polakom.

To twój bełkot trollu,jest tandetnie tani

No właśnie to nie jest żaden mocny głos. I właściwie jestem zaniepokojona wystąpieniem Pana Prezydenta, bo w tym samym wystąpieniu Pan Prezydent powiedział, że Polska jest otwarta na tych którzy chcą tu przyjechać i że zostaną przyjęci i otrzymają pomoc etc. I tu chcę nadmienić, że większość Polaków nie chce aby przyjmować imigrantów muzułmańskich (to nie żadni uchodźcy!!!). Coraz częściej myślę o tym aby Polska opuściła UE - bo ta podąża w kierunku, który nie jest dla mnie akceptowalny. UE to dyktat a nie demokracja.

Mocna za to , twoja głupota i megalomania i mocno niepokojąca

wawa(16:00) Wyglada na to, ze dziamgasz, zamiast napisac,
jak Ty to widzisz! Wtedy mozna by podyskutowac, a tak to
byloby o czym, tylko nie ma z kim! No i zaadresuj, jesli
do kogos sie zwracasz! Widzisz od czego ja zaczalem? Co bys
nie mial watpliwosci!

ale cieszy mnie to, że są jeszcze takie mądre i skromne osoby jak Ty ;))

Wg tych zidiociałych biurew brukselskich z Tuskiem na czele , należałoby tych nachodźców przetrzymwać siłą w obozach koncentracyjnych. Zgodnie z europejskimi wartościami.

Jaja sobie robi ? Nie zgadzam się aby oni przekraczali granice Polski w jakimkolwiek celu.

Swoją zgodę razem z jajami schowaj sobie do sejfu , na strychu .I nie hałasuj tyle

Żyjemy w kraju demokratycznym , jako obywatel ma prawo, wyrazić swój pogląd na sprawę dotyczącą nas wszystkich. Trochę realizmu - trollu.

Kto ci pyta , o twe ubeckie zdanie ?

Może zacznij od siebie wcinający się pożeraczu padliny .Nie interesuje nikogo w jakim kraju żyjesz, bo co to za życie.?

Jak ci się we własnym kraju nie podoba to staraj się go zmienić, aby poprawić sobie życie. Zasiadasz trollu do klawiatury, zakazując inny wyrażać swoje poglądy , ale nie ruszysz ciężkiej spasionej dupy , aby coś samemu zmienić.
A jak życie uwiera to masz do wyboru masę różnych sposobów na rozwiązanie tego problemu.

to zaden MOCNY GLOS !!!!
mocny glos to powinien byc nie przyjmujemy innowiercow
bo jak to mowia nie kazdy muzulmanin to terrorysta
ale kazdy terrorysta to muzulmanin.
Najwyzej mozna by dokoptowac dla Kudryckiej ze 100
i paru innym co sie tak dopominaja po 100 na probe.
Inaczej nie mozna bo to bedzie przyczolek do budowy siatki.
Sparwdzic ich juz sie nie da bo nakradli paszportow
z urzedow i duzo falszywych i kto to ma sprawdzac i za czyje pieniadze a po drugie sie po prostu nie da.
Amerykanie blokuja bo nie potrafia sprawdzic ludzi
a co dopiero biedna Polska.

Państwa, które rozpętały piekło wojny w swoich dawnych koloniach powinny przyjmować i zapewniać godne życie zarówno uchodźcom jak i imigrantom z tych krajów.
Polska nikogo nie kolonizowała i w NEOKOLONIALIZMIE WEWNĘTRZNYM partycypować nie będzie.
Problem współczesnej Europy polega właśnie na tym. Europa chce islamistów kolonizować wewnątrz - jako 1.tanią siłę roboczą, 2. wewnętrzny rynek zbytu towarów, 3. przeciwwagę dla chrześcijaństwa.
Ten numer nie przejdzie. "Neokolonizowani wewnętrznie" skolonizują kolonizatorów od wewnątrz i zniszczą europejską cywilizację.
Polska nie może się godzić na UTOPIĘ proponowana przez zgrzybiałych, dementywnych starców z komunistycznej Loży Wielki Wschód Francji, z niejakim $ORO$em na czele.
Niemcy nie będą po raz drugi więzić i eksterminować swoich niechcianych semickich i chamickich przybyszów w POLSKICH OBOZACH ZAGŁADY.
Polska zapłaci kary za nieprzyjętych uchodźców dopiero po otrzymaniu NALEŻNYCH ODSZKODOWAŃ WOJENNYCH OD NIEMCÓW za straty ludzkie i utracony majątek narodowy, z których to odszkodowań, w imieniu Polaków i bez ich zgody, Związek Sowiecki onegdaj zrezygnował.

Panie Prezydencie, Pani Premier, nie cofajcie się ani o krok. Macie poparcie Polaków.

Może należałoby wszcząć w Parlamencie Europejskim postępowanie przeciwko tym państwom, które nie wywiązują się ze swojego obowiązku dotyczącego nakładów na wojsko? Zagraża to bezpieczeństwu całej UE!

Gdy składał zaprzysiężenie prezydencki, powiedziałem - Panie Boże miej Go w opiece. Teraz widzę, że jednak zawsze trzeba mówić - Panie Boże miej NAS w opiece. Wnerwia mnie brak odwagi w mówieniu prawdy. Polacy nie chcą muzułmańskiego, roszczeniowego i terrorystycznego ścierwa. Nie dość, że ciągle jesteśmy biedakami. Ciągle najmniej zarabiamy. Ciągle zdychamy. jesteśmy już tak upodleni, że nawet ten nasz prezydent, harcerz, upodla się broniąc nas przed przyjęciem bydła używając argumentu, że na siłę w biednym kraju nie można trzymać islamskiego barachła. Dlaczego nie możemy być godnym i bogatym narodem i mówić nie, bo nie. Tylko zawsze musimy się tłumaczyć i argumentować. Dlaczego zawsze tłumaczyć musi nas własna bieda?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl