niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 czerwca 2017

Co dalej ws. Polonii w Niemczech?

Dodano: 19.05.2017 [13:57]
Co dalej ws. Polonii w Niemczech? - niezalezna.pl
foto: Andrzej Hrechorowicz/prezydent.pl
Przebywający z wizytą w Polsce prezydent Niemiec pytany o kwestię opieki nad Polonią w Niemczech oraz o to, czy są postępy, w sprawie przyznania statusu mniejszości narodowej potomkom przedwojennej polskiej mniejszości w Niemczech oznajmił, że rozmowy w tej sprawie będą kontynuowane.

Prezydent Andrzej Duda wyraził przekonanie, że spotkanie ze Steinmeierem „stanowi bardzo dobre otwarcie polsko-niemieckiej współpracy na szczeblu prezydentów państw i że jest to bardzo dobra prognoza na przyszłość”.

- Prowadziliśmy rozmowę na ten temat i bardzo cieszę się, że rozmowy przy „okrągłym stole” będą na ten temat kontynuowane. Ale bez względu na to, jaki jest stan rozmów przy „okrągłym stole”, chodzi też o to, żeby wyrazić uznanie wobec tych ludzi, którzy żyją w Niemczech pochodzenia polskiego – mówił prezydent Niemiec.

Jak poinformował, z tego powodu w zeszłym roku, jeszcze pełniąc funkcję ministra spraw zagranicznych, zorganizował spotkanie z Polakami mieszkającymi w różnych regionach Niemiec.

- To mogliby powiedzieć również reprezentanci Polski, że było to bardzo udane spotkanie i ucieszę się, jeżeli ono będzie powtarzane - oświadczył Steinmeier.  

Z kolei prezydent Andrzej Duda podkreślił, iż ma nadzieję na trójstronną współpracę w ramach Trójkąta Weimarskiego.

- Liczę, że będzie ze strony prezydenta Francji Emmanuela Macrona zaproszenie do Paryża, aby spotkać się w formacie Trójkąta Weimarskiego. Mówiłem o tym w kontekście tego, co dla pana prezydenta, czy wcześniej jako ministra spraw zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec, było sprawą ważną, a mianowicie trójstronna współpraca w ramach Trójkąta Weimarskiego. Mówiłem, że pan prezydent Macron zadeklarował mi, że jest zainteresowany tą współpracą i że chciałby tutaj ją jako prezydent Francji prowadzić - powiedział prezydent Andrzej Duda na konferencji prasowej po spotkaniu z prezydentem Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem.

 
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

ten syn plemienia pastuchów, bandziorów , morderców i złodziei nic nie mówi w nowym innym od krzyżackiego oszukańczym mamiącym jezyku. Czy mam takie wrażenie,że nasz prezydent Andrzej Duda daje sie łapać jak to się dają łapać Polacy na okrągłe , pochlebstwem płynące ale podstępne i podłe słówka Niemca?
Panie prezydencie nie daj sie pan nabrac na ten krzyżacki podstępny bełkot

Jest to bezczelność i arogancja wielka buta, należy na to odpowiednio reagować i koniecznie wnieść sprawę do Parlamentu EU..

PAD nie powinien tak, bez mydła, do tego Marcona czynić awanse? Powody tego trafnie opisał P. Grajewski vel Zurawski w ostatniej "GP". Polecam, i p. prezydentowi!

"Każdy Niemiec czy Austriak miał ojca lub dziadka w SS, Wermachcie, SD, Kripo, Gestapo , Hitlerjugend lub innej niemieckiej służbie. Dodatkowo prowadzono zaciag do ochotniczych oddziałów SS, uczestniczyły w tym kraje : Holandia, Belgia, Norwegia, USA, Ukraina , Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Francja, Słowenia, muzułmanie z Bośni, Chorwacji i Hercegowiny... . Jedynie Polska nie uczestniczyła w tej gigantycznej zbrodni. Za to masowo wymordowano nam jak nigdzie więcej polską inteligencję (ok. 80%), unicestwiono na długie lata wolność."

Czyżby co niemiec to idiota?

Przypominam, że:
1- niemce w 2002 roku obchodzili uroczyście na uniwersytecie w berlinie (a więc już po obaleniu berlińskiego muru przez polską SOLIDARNOŚĆ - bezpiecznie było) 60. rocznicę przyjęcia wielkiego planu wschód, który zakładał wymordowanie 24 000 000 polskich obywateli wśród ok. 70 mln Słowian,
2- przed 1.09.1939 r. niemce uzgodnili z sowietami wspólne wymordowanie polskiej inteligencji, aby Polacy nigdy już nie stanęli im na drodze; po wojnie brakło ok. 80% polskiej inteligencji,
3- do dziś (maj 2017) u niemców bowiązuje hitlerowskie, niemieckie prawo pozbawiające POLONIĘ majątków,
4- w czasie okupacji niemce porwały i zniemczyły ok. 200 000 polskich dzieci
5- w latach 1939 - 1945 niemce ukradli z Polski dobra kultury, do ich wywiezienia użyli 1 500 000 wagonów towarowych - dane niemieckich kolei skrupulatnie rozliczających wykorzystanie taboru kolejowego.
6- do dziś niemce usiłują zniemczyć polskie dzieci mieszkające w ich kraju
7- ile to już niemce są winne Polsce za celowe, z rozmysłem niszczenie Polski? 3 - 5 bln euro (z odsetkami)??
8- niemce na swoich drogowskazach nie piszą Wrocław a Breslau
9- od ponad 1 000 lat próbują nas sobie podporządkować, stale najeżdżają.

Po zrabowaniu Europy niemcom zostało jeszcze sporo kasy.
Z samej Polski wywieźli 1 500 000 wagonów towarowych dóbr kultury (dane kolei niemieckich).
A jeszcze nie zapłacili nam odszkodowania za:
- miliony zabitych polskich obywateli w przemysłowy sposób, planowali 24 mln
zdążyli 6 mln
- porwanie i zniemczenie 200 000 polskich dzieci
- celowe z premedytacją zniszczenie polskich miast
- totalny rabunek wszystkiego.

errata:
"pkt 4 tu bym skorygował: nie 200 tyś a 240 tyś. 40 tyś odzyskaliśmy po wojnie a 200 tyś przepadło bez wieści - stąd ta liczba. ale pisać trzeba 240 tyś - bo tyle odebrano.
pkt 7 tu bym uzupełnił - 850 miliardów dzisiejszych dolarów to straty mienia publicznego infrastruktury i majątku instytucji - trzeba doliczyć co najmniej dwa razy tyle strat tzw "prywatnych" - tego co odebrali zwykłym obywatelom.

kultura spotkan z niemiecka dyplomacja jest w stylu spotkania paru obcych sobie ludzi podczas przypadkowego spotkania przy piwie w przypadkowej knajpie.Troche przechwałek,troche wsłuchania sie w drugiego,fałszywe obiecanki ze wkrótce zdzwonimy sie i zapominamy jeden drugiego.Kultura niemiecka taka jest ze nie żezarli się dotąd wzajemnie z tego powodu ze nie wiedza kto pójdzie do pracy.Fałszywy ,chciwy naród o skłonnosciach do zbrodni i podstepku.Niech ich pochłonie piekło,ale najpierw spotkaja swoich nowych arabskich i murzynskich panów .

Przepraszam ale pretensje do Niemiec sa po prostu glupie.

Czy politycy PiS nigdy o Niemczech / Niemcach nie slyszeli? Nie czytali o ich historii, zbrodniczych ideologiach, itp.?

Jesli ktos 'grzecznie prosi' o 'przysluge' a jednoczesnie jednostronnie nadal oddaje przyslugi ze swojej strony to zasluguje na to co go spotyka.

Wystarczy zrownac prawa mniejszosci niemieckiej w Polsce z prawami mniejszosci polskiej w Niemczech i tyle. Bedzie tydzien kwiku w 'merdiach' a potem szybciutko Niemcy wprowadza odpiednie regulacje.

Czy ktos bedzie mial na tyle odwagi by to zrobic? Czy czekamy az Niemcy wzaczna traktowaac mniejszosc polska jak w Generalnej Gubernii?

Hipokryzja Prezydenta Niemiec sięga zenitu. Niemcy popierają hitlerowskie prawo dotyczące Polaków mieszkających w Niemczech i nie maja zamiaru zmienić tego prawa. Jak widać Hitler jest im bliski i w dalszym ciągu korzystają z hitlerowskiego prawa. .

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl