niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 lipca 2017

Tajemnica okien Tu-154M

Dodano: 19.05.2017 [11:26]
Tajemnica okien Tu-154M  - niezalezna.pl
foto: foto: faktysmolensk.gov.pl
Eksperci na podstawie fotografii z miejsca zdarzenia odtwarzają metodą cyfrową samolot Tu-154M. Metoda ta i analiza zdjęć pozwala na dostrzeżenie takich wypadków, jak wbite w ziemię drzwi samolotu, ale także przeanalizowanie, jak rozpadał się tupolew.
 

Wielu komentatorów podważa hipotezę wybuchu, m.in. argumentując tym, że nie zostały zniszczone wszystkie okna samolotu Tu-154M. Na to pytanie odpowiadali eksperci podkomisji. Ich zdaniem elementy elastyczne w oknach łagodzą wstrząsy, a okna wypadają jedynie wtedy, gdy uszkodzona zostanie rama okna. Jak wyjaśniał jeden z ekspertów, na całą kwestię rozpadu kadłuba samolotu należy patrzeć całościowo.
 
– Poszycie konstrukcji samolotu rozpadało się począwszy od pasów podokiennych i nadokiennych. To zrozumiałe, bo tam konstrukcja samolotu jest najsłabsza. Były wyrwane całe pasy poszycia samolotu razem z oknami. Oczywiście zdarzały się wyrwane same okna. Jest kilkanaście takich wypadków, w których są wyrwane jako oddzielne jednostki. Mamy również panele okienne, które są rozdzielone. Trzeba jednak te wszystkie wypadki analizować w sposób kompleksowy dla całego kadłuba i wtedy otrzymujemy obraz tego, w których miejscach nastąpiło najbardziej gwałtowne rozerwanie, a w których mniejsze – mówił Tomasz Ziemski, który w podkomisji odpowiada za analizę zdjęć, tworzenie mapy rozkładu szczątków tupolewa. Kwestia okien jest ważna, gdyż to właśnie na tej podstawie lewicowe media ośmieszały eksperyment z wybuchem, który wykonała podkomisja smoleńska. Badanie wybuchu w rekonstrukcji Tu-154 pokazało, że samolot rozpadał się w podobny sposób, a odłamki były bardzo zbliżone do tych ze Smoleńska.

Przeczytaj i udostępnij swoim znajomym na facebooku oraz twitterze
#UdostępniamPrawdę #KomisjaSmoleńska


Więcej materiałów znajdziecie pod adresem: www.niezalezna.pl/komisja-smolenska
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Jedno co nowe uświadomił na ostatniej Konferencji Smoleńskiej dr Jorgensen , ze całe te zwłoki tego samolotu lezą na 3 długościach tego samolotu, co przypomina lądowanie samolotu na lotniskowcu, który hakiem zahacza o linę wyhamowująca całość, ale tam liny nie było, a samolot podchodził pod katem 3-4 stopie do ziemi.

Żadnego wybuchu czy wybuchów nie było i dlatego te ruskie robotniku tak pilnie jako pierwsze wybijali te okna łomami, co zauwazyla kamerą dziennikarka.

POzostałe były wybijane, które mogły być dowodem na eksplozję wewnątrz samolotu! Za coś takiego inny kraj POzwanoby przed trybunał międzynarodowy!

Przecież są zdjęcia w internecie, które wyraźnie pokazują jak Rosjanie wybijają szyby w bulajach. Czemu to robią? Przecież to jest oczywiste. Jeśli szyba nie wypadła miała w swojej strukturze napięcia spowodowane wewnętrzną eksplozją. Doskonale wiedział o tym ten kto wydał rozkaz o tłuczeniu całych okien.

A co z "dobijaniem" rannych? Czy pan Macierewicz w to wierzy?

wiara to nie ma tu nic do gadania, nie ogladaj chłamów w tv chłopie

jasiu a ty wierzysz w brzózkę i znikanie foteli lotniczych?

Goebbelsy maja znowu zmartwienie, bo T. May wygrała wybory, a oni w Berlin mieli takie nadzieje, że naród angielski "zmądrzeje", teraz im pozostało bić pianę z ta stuknięta w mozg Szkocją, ze może jednak sie odłączy od United Kingdom.

9 oct.1992 Boening 747 izraelskie linie El al transportowy po starcie z lotniska Amsterdam walnał w blok mieszkalny. Badacze techniczni nie wiedzieli co sie stało, zamach? bo to maszyna izraelska?, wada techniczna? , blad pilotow? itd. itd. trwalo to miesiącami mimo, ze mieli czarne skzrynki, i cały wrak i dostęp do pobojowiska. A w Smolensku po 15 minutach tow. Sikorski ps. Szpak z rodziny KBW wysyłąl już SMSy : wina , blad pilotow, pozostaje tylko kto ich do tego zmusił" Pusty śmiech i taki wszarz chodzi dalej po polskiej ziemi i szydzi dalej sobie z narodu. Gdyby to było w Izraelu, Iraku czy Afganistanie to już dawno by wąchał kwiatki od spodu.

Rosja sprawą smoleńska udowodniła, że Polska jest znowu sama i nie może liczyć na żadne sojusze. Lepiej się z nimi dogadywać niż wojować. Handlować, zarabiać. Sprawę Smoleńska oczywiście trzeba wyjaśnić. To jest już sprawa honoru Narodu. Póki co Rosja pluje nam w twarz i drwi ale niestety musimy to przyjmować, jesteśmy po prostu słabi i jak widać na zachód nie ma co liczyć, w tej sprawie nie kiwnęli palcem a co dopiero gdyby przyszło ginąć za Warszawę ? Bez własnej gospodarki nigdy nie będziemy się liczyć. Obce montownie i markety siły i poważania nam nie zapewnią.

Co to znaczy "znowu sama"? A kiedyś była nie sama? Z kim była?

@edimax ty POkacapski POmiocie kto ci palancie taka sieczke do pustego lba nawtykal,jak chcesz to stoj i niech ci kacapy pluja w twarz i niech sobie z ciebie drwia ,ale nie z nas Polakow przez duze P.I wcale nie usimy z nimi sie liczyc i handlowac jesli nie bedzie rownopratnerstwa to paszol won.

Ówczesne władze RP nie prosiły o pomoc. Trudno pomagać komuś kto nie chce pomocy.

Przecież jest film na którym widać, jak Rosjanie łomami wybijają szyby w bulajach rozbitego Tu-154. Po co to robili? Jest jedyne logiczne wytłumaczenie. Ze niewytłuczonego szkła można wyczytać, czy na pokładzie samolotu doszło do nadzwyczajnych wzrostów ciśnienia wewnętrznego.

No nie . Wojtus. Cisnienie może wzrosnąc lub spaśc w samaolocie z wielu powodów. Szyby nie wylecą. Są w gumowych uszczelkach. Chyba ze był by wybuch w poblizu okna. Ruskie wybili łomem szyby w celu wietrzenia na polecenie sledczego.

Synku tobie cos sie procesor przegrzał.

To jest podobnie jak !!! Z powodu gazu wylatuje ściana frontowa budynku!!! A pozostałe ściany korzystają z podpory prużniowej !!! Różnice są na prawdę znikome!!!! Okno jest cofnięte o kilka centymetrów !! I jest elastyczne a kadłub pomimo odporności barycznej jest stabilny!!!

Ty capie chodziłeś na wagary z bulem Komorowskim? Ty jesteś jakiś cymbał z ZMSu i masz rzeczywista próżnię we łbie.

"Powolutku i powoli, to slon mrowke ...dogoni". Antypolska frakcja moskiewska, lansujaca na sile teze o pancernej brzozie i winie pilotow, naciskanych do ladowania przez bezdusznych urzednikow na pokladzie, sklada sie z grubsza z 3 czesci: 1) To bezposredni sprawcy zamachu zbratani z wladza sowiecka w dazeniu do eliminacji swiezych elit Rzplitej na czele z prez. Kaczynskim (bezwarunkowa KS); 2) Cala paleta usluznych drani, wspomagajacych grupe 1-sza i starajacych sie uwiarygodnic te sowiecko-TuSSkowska teze - do niej nalezy oprocz Komisji Millera i Laska olbrzymie spektrum mendiow, zawodowych opluwaczy prawdy, zwyklych sukinsynow i podobnej swoloczy; 3) To najliczniejsza i najsmutniejsza grupa baranow, otumanionych rzadowa propaganda, bezkrytycznie lykajacych kazde klamstwo i scieme pomimo istniejacych od poczatku powaznych watpliwosci - duza czesc z nich uczeszcza na spedy KOD-u i Ubywateli, tymi nie warto sie zajmowac, bo oni powiedza, ze deszcz pada jak im komuna bedzie plula w durne pyski ... Reszta, znakomita wiekszosc rodakow, dokopie sie w koncu do przerazajacej prawdy o mordzie smolenskim !!!

A wszystk to tak zwane medialne bajki z tysiąca jednej nocy oby się tylko kręciło, w mendiach, wstyd wstyd wieki wstyd. PIS planuje pracę na całe 4 lata aby dokończyć a zakoczenie w następnej kadencji ale będziemy już bardzo, bardzo blisko tzk zwanej "prawdy" taki walor polityczny tragedii.

Tragedia miała miejsce 7 lat temu a PIS dopiero od roku rządzi. Nieprzytomniaku wiesz, że śledztwo prawdziwe wypadku należy prowadzić bezpośrednio po wypadku. Można stwierdzić, że śledztwa nie było za czasów Tuska i Pawlaka, bo oparli się w całości na rosyjskim bajdurzeniu. Rząd polski nie chciał nawet pomocy od Amerykanów, którzy satelitami śledzą całą przestrzeń. To świadczy pośrednio o udziale Tuska w organizacji lub zaniechaniu wyjaśnienia rzeczywistych przyczyn wybuchu w samolocie, które jest ewidentnie udowodnione przez tysiące odłamków samolotu na rozrzuconym dużym obszarze terenu oraz mechanicznych rozczłonkowań ciał pasażerów samolotu.

@jcieszkowska
Aktualna komisja po prostu usiłuję tę tragedię wyjaśnić. Czyli, nie mając dostępu do wraku stara się zweryfikować hipotezy. Między innymi: stworzyli trójwymiarowy model cyfrowy samolotu, model ten wydrukowali na drukarce 3D w pomniejszeniu. Umieścili ten model w tunelu aerodynamicznym i wykonali testy jak ten model się zachowuje. Potem porównali otrzymane wyniki z dostępnymi danymi dla samolotu w warunkach rzeczywistych. Wyniki wyszły zgodne i wtedy można było powiedzieć, że symulacje komputerowe na podstawie badan modelu w skali w tunelu będą wiarygodne. Taki sposób przeprowadzania weryfikacji hipotez budzi zaufanie. Nie to, co gołosłowne: "ano urwało mu część skrzydła i sie obrócił do góry nogami i sie rozbił". Jeśli poprzednia władza chciałaby wyjaśnić katastrofę mogła wykonać podobne badania. I udowodnić czarno na białym: tak to jest możliwe lub nie to nie jest możliwe.

Przypomnę "prawdę" poprzedniej władzy: komisja napisała raport w którym stwierdza, że w kokpicie słychać głos gen. Błasika. Gdy okazało się, że to nie jest jego głos nie udało się wskazać kto ten głos rozpoznał.

Ten głos rozpoznał tow. prof. Artymowski pochodzenia żydowskiego w kanadzie na usługach GRU i WSI. On potrafi różne rzeczy rozpoznawać, bo on jest wszechstronnie uzdolniony jak tow. Olbrychski , "który dużo lata".
Z tego znawcy galaktyk to nawet sie nabijali czytelnicy takiego angielskiego bloga, na którym ten "artysta" oczywiście próbował bronić ruskow i winić za katastrofę prez. Kaczyńskiego i PiS itd. No debili mamy pod dostatkiem.
On astronom.
O czym dalej do dzisiaj sie nie mowi, ze na południu Smolenska jest drugie lotnisko na którym jakos nie było mgły wytwozronej przez agregaty i Trupolew mogl ladowac mimo ze był wojskowy.

Rozumiem, ale nie o ty pytałem. Dlaczego aktualna komisja "robi z tego serial medialny" ? Nie dają Sobie 2- lata, pracują, a później ogłoszą oficjalny komunikat. "Dawanie" społeczeństwom spragnionemu prawdy jej "okruchy" jest ... no właśnie czym ?

W przypadki tej aktualnej komisji smoleńskiej dziwi mnie fakt, że "karmią" społeczeństwo skrawkami jakiejś (chyba) większej informacji. Dlaczego nie poczekają na finalny raport aby zamknąć "gęby" niedowiarkom ? Jest w tym jakiś sens ?

Lewackie media z całą tą oPOzycją mają krew na rękach i lepiej niech nie kombinują a stare przysłowie mówi_ "winny się tłumaczy"

Lewicowe i nie tylko są głupie, jak ten dziadek z Torunia specjalista od Marx'a i Wittgensteina, który jest "wszechstronnie uzdolniony" tak jak Michalkiewicz, który ma argument nie do zbicia, że "Rosja po 10 kwietnia 2010 roku nie miała żadnego interesu wysłać prezydenta RP i innych z rządu na tamten świat". Amen. A skąd sie wzięło 60 tys. odłamków tego samolotu? To po wybuchu tego TWA z N.Yorku co spadł po wybuchu zbiornika paliwa na 7 km i wpadł do Atlantyku nie było takiej sieczki jak z Trupolewa 154M , który spadł z od 6 metrów do 30 metrów nad gołą ziemią.

W czasie wybuchu nie powstają drgania, które mogłyby być wytłumione przez uszczelki, tylko fale uderzeniowa i wielkie ciśnienie które powinno wypchnąć okna.

Nie rozumiem dlaczego Podkomisja nie publikuje bardziej szczegółowych opisów swoich badań i eksperymentów, bo to co widzimy to przeznaczone dla absolwentów gimnazjów.
Internauci sami muszą sobie dośpiewywać szczegóły, a powinna to w miarę przystępnie /poziom politechniki/robić Komisja!
Jeśli nie potrafią niech sobie wynajmą inżyniera starej daty, który potrafi to opisać po polsku.

A jakim cudem "wyparowało" ponad 11 ton paliwa, bo taką ilość potwierdziła pilot Protasiuk na zapytanie z wieży szympansów. I na filmach widać, że strażacy na miejscu tego zdarzenia palili papierosy. I żadna komisja nie rozważa tego zniknięcia tylu ton paliwa. Przy czym na potrzeby bĄby paliwowej aż tyle nie potrzeba, bo zdmuchnęłaby całe lotnisko i pół miasta.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl