​Kto chroni polskie niebo?

Instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo polskiego nieba powinny być gruntownie prześwietlone. W Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej pierwsze skrzypce gra tajny współpracownik SB o pseudonimie Foton. Jego teczka niedawno została odtajniona ze zbioru zastrzeżonego. W PAŻP, tak jak dawniej, zatrudnione są rodziny. Hasło „rodzina na swoim” pasuje do tej agencji jak ulał. Pewne zmiany (niestety kosmetyczne) nastąpiły w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego. Były już łapówki za lotnicze prawo jazdy, teraz śledczy wietrzą korupcję przy kontroli lotnisk. Jeśli to się potwierdzi, będzie niebywały skandal, a ci, którzy przyjmowali łapówki, powinni odpowiedzieć także za sprowadzenie niebezpieczeństwa dla zdrowia i życia lądujących na tym lotnisku pasażerów i załóg. Niestety podniebny „układ” trzyma się bardzo dobrze i nie poddaje się tak łatwo.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Europa Wschodnia a Europa Środkowa

Kierowca autobusu w Grodnie usiłował popełnić samobójstwo. Pojazd pełen ludzi zatrzymał na moście, wyszedł i skoczył do Niemna. Choć był ciężko ranny, przeżył. Lokalne niezależne portale piszą, że nie mógł znieść fatalnych warunków pracy.

Kierowcy harują od rana do nocy, także w weekendy, a dostają marne grosze. To kolejny dowód, jak fatalna jest sytuacja gospodarcza Białorusi. Problemy ma bowiem jej główny partner i sponsor – Rosja. Wchodzi w czwarty rok kryzysu. Ostatnio odnotowano tam rekordową liczbę demonstracji, większość o podłożu socjalnym. Jaskrawo kontrastuje to z dynamicznym rozwojem Polski i innych krajów Europy Środkowej. Już nawet Rumunia wyrasta na europejskiego tygrysa.

Jak jest z Polską, dobrze wiemy: tak dobrych perspektyw nie było od wieków. Skąd ta rosnąca przepaść? Przyczyn jest wiele, choć jedno można powiedzieć na pewno – nie warto uzależniać się od jednej branży. Unikają tego kraje Europy Środkowej i to stanowi również atut Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju polskiego rządu. Gdy zaś staniała ropa i gaz, państwa zależne od ich eksportu, jak Rosja, nie mają żadnego pomysłu, co dalej.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl