Takie rzeczy tylko u Niemców. Oto jak rozwiązali problem mieszkań dla uchodźców

Filip Błażejowski/Gazeta Polska

bm

Kontakt z autorem

W związku z niedoborem mieszkań w Hamburgu władze miasta zapowiedziały konfiskatę kilku prywatnych apartamentowców. Mieszkania zostaną wyremontowane i wynajęte wybranym przez miasto lokatorom. Ogromny rachunek za remont budynków ma zapłacić właściciel. 

Rada Hamburga znalazła prosty sposób na powiększający się – w związku z napływem uchodźców – niedobór mieszkań. Otóż zapowiedziała, że część prywatnych pomieszczeń zostanie... skonfiskowana. Jak podają lokalne media, sześć apartamentowców zostało przekazanych w miniony weekend powiernikowi, który ma zająć się ich renowacją.

Mieszkania znajdują się w centralnej części Hamburga – dzielnicy Hamm. Zostaną one teraz odremontowane i wynajęte osobom wybranym przez miasto z woli właściciela. Co ciekawe, to właśnie właściciel zostanie obciążony kosztami związanymi z odnowieniem budynków. Szacuje się, że rachunek będzie opiewał pięciocyfrową kwotę.

Hamburg miał problemy z lokalami dla 1,7 mln mieszkańców miasta jeszcze przed przyjęciem imigrantów w 2015 r., a obecnie każdego dnia do Hamburga przybywa około czterystu uchodźców. Władze miasta zaczęły więc konfiskować nieruchomości komercyjne i przekształcać je na mieszkania. Jednak przejęcie prywatnych budynków mieszkalnych nigdy wcześniej nie miało miejsca. 

Problem z niedoborem mieszkań jest na tyle poważny, że miasto ratuje się budowaniem lokali tymczasowych z kontenerów. Uruchomiono również specjalną linię, na którą mają dzwonić mieszkańcy, którzy uważają, że nieruchomość jest niezamieszkana od czterech miesięcy. Wtedy może ona zostać przejęta przez miasto.

Podobną uchwałę chciały przyjąć władze Berlina, który zmaga się z identycznym problemem. Została ona jednak uznana za niezgodną z konstytucją. Nie wiadomo zatem, dlaczego udało się ją przepchnąć w Hamburgu.

Dziennik „Die Welt” przypomina, że w ciągu ostatnich dwóch lat Niemcy przyjęły około 1,8 mln migrantów i uchodźców. Liczba ta obejmuje 300 tys. osób, których wnioski o azyl zostały przyjęte i 1,5 mln osób, których wnioski są wciąż rozpatrywane.
Źródło: niezalezna.pl,dailymail.co.uk

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Uprowadzili dla okupu. Podczas zatrzymania…

Uprowadzili dla okupu. Podczas zatrzymania…

Gowin o Morawieckim: struktury europejskie…

Gowin o Morawieckim: struktury europejskie…

Kraków: szefem PiS został senator Marek…

Kraków: szefem PiS został senator Marek…

Dopiero 50. miejsce Justyny Kowalczyk

Dopiero 50. miejsce Justyny Kowalczyk

Bp Guzdek o okrucieństwie stalinowskich…

Bp Guzdek o okrucieństwie stalinowskich…

Uprowadzili dla okupu. Podczas zatrzymania padły strzaly

/ policja.pl

Do sądu trafił wniosek o tymczasowy trzymiesięczny areszt dla sześciu osób, mających zarzuty uprowadzenia ze szczególnym udręczeniem – poinformował dziś rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie Janusz Hnatko.

Zatrzymani należą do grupy zajmującej się uprowadzeniami dla okupu. Policyjni antyterroryści ujęli podejrzanych w piątek. W trakcie zatrzymania jeden z podejrzanych zaatakował funkcjonariusza policji, usiłując wyrwać mu broń i oddać strzał w stronę innego policjanta. W odpowiedzi mundurowy postrzelił napastnika. Pomimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej podejrzany zmarł.

Podejrzani mężczyźni usłyszeli zarzuty uprowadzenia ze szczególnym udręczeniem połączone z rozbojem z niebezpiecznym narzędziem.

Jednemu z tych podejrzanych dodatkowo zarzucono posiadanie znacznej ilości kokainy. W trakcie śledztwa zatrzymano także inne osoby, których rola jest obecnie wyjaśniana.

Źródło: niezalezna.pl, PAP,

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl