​HGW się usidliła

Prezydent Warszawy odmówiła wydania dokumentów, których zażądał mianowany niedawno przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej ds. Reprywatyzacji min. Patryk Jaki. To oczywisty wykręt, bo przewodniczący komisji został powołany zgodnie z prawem, ma kompetencje ustawowe do jej reprezentowania, a jego obowiązkiem jest właśnie zabezpieczenie dowodów, w szczególności dokumentów, koniecznych do prawidłowego rozpoznania sprawy. Widać, że Hanna Gronkiewicz-Waltz usiłuje odwlec moment ujawnienia prawdy o skali systemowej grabieży majątku publicznego, chwilę, gdy przed Polakami zda sprawę ze swoich postępków. Taktyka przeciągania postępowania jest elementarzem kryminalistów. Bo emocje opadają, świadkowie siłą rzeczy pamiętają coraz mniej, może zdarzy się cud i na białym koniu zdąży z odsieczą sam Donald Tusk. Dodatkowo, wzorem byłej posłanki Beaty Sawickiej, można próbować ustroić się w piórka umęczonej przez „kaczystów” chodzącej niewinności. Pani prezydent wpadła jednak we własne sidła, bowiem kwestionując moment wydania dokumentów, siłą faktu uznała również kompetencje komisji i potwierdziła własne obowiązki.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Europa Wschodnia a Europa Środkowa

Kierowca autobusu w Grodnie usiłował popełnić samobójstwo. Pojazd pełen ludzi zatrzymał na moście, wyszedł i skoczył do Niemna. Choć był ciężko ranny, przeżył. Lokalne niezależne portale piszą, że nie mógł znieść fatalnych warunków pracy.

Kierowcy harują od rana do nocy, także w weekendy, a dostają marne grosze. To kolejny dowód, jak fatalna jest sytuacja gospodarcza Białorusi. Problemy ma bowiem jej główny partner i sponsor – Rosja. Wchodzi w czwarty rok kryzysu. Ostatnio odnotowano tam rekordową liczbę demonstracji, większość o podłożu socjalnym. Jaskrawo kontrastuje to z dynamicznym rozwojem Polski i innych krajów Europy Środkowej. Już nawet Rumunia wyrasta na europejskiego tygrysa.

Jak jest z Polską, dobrze wiemy: tak dobrych perspektyw nie było od wieków. Skąd ta rosnąca przepaść? Przyczyn jest wiele, choć jedno można powiedzieć na pewno – nie warto uzależniać się od jednej branży. Unikają tego kraje Europy Środkowej i to stanowi również atut Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju polskiego rządu. Gdy zaś staniała ropa i gaz, państwa zależne od ich eksportu, jak Rosja, nie mają żadnego pomysłu, co dalej.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl