​Rząd się nie boi

Stanowisko rządu wobec kwestii imigrantów jest niezmienne – nie ma w Polsce możliwości, by ich przyjmować. Gabinet Beaty Szydło nie obawia się gróźb KE. Nadrzędną sprawą jest bezpieczeństwo polskich obywateli. Nie można się godzić na narzucanie któremukolwiek państwu UE przymusowych kwot imigrantów. To proste stwierdzenia, wypływające z woli Polaków, a jakoś ciągle do wielu nie trafiają. Trwa potężna manipulacja – politycy z Brukseli, tacy jak Donald Tusk, grożący karami, jakie mają spaść na Polskę – mówią wyłącznie o „uchodźcach”, mimo że najczęściej nie są to uciekinierzy z Syrii, tylko migranci ekonomiczni. Polska angażuje się w pomoc dla ludności faktycznie poszkodowanej w wojnie syryjskiej. To współpraca z organizacją Pomoc Kościołowi w Potrzebie i wspieranie zarówno leczenia osób poszkodowanych, jak i odbudowy domów w Syrii. To wymierna pomoc. Dobrze by było, gdyby darowano sobie zabiegi mające w Polakach wywołać poczucie winy – że odwracają się od ludzi uciekających przed wojną, ratujących swoje życie. To nie jest prawda! A solidarność europejska nie polega na ponoszeniu konsekwencji błędów polityków Berlina czy Paryża wbrew woli swoich obywateli.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Europa Wschodnia a Europa Środkowa

Kierowca autobusu w Grodnie usiłował popełnić samobójstwo. Pojazd pełen ludzi zatrzymał na moście, wyszedł i skoczył do Niemna. Choć był ciężko ranny, przeżył. Lokalne niezależne portale piszą, że nie mógł znieść fatalnych warunków pracy.

Kierowcy harują od rana do nocy, także w weekendy, a dostają marne grosze. To kolejny dowód, jak fatalna jest sytuacja gospodarcza Białorusi. Problemy ma bowiem jej główny partner i sponsor – Rosja. Wchodzi w czwarty rok kryzysu. Ostatnio odnotowano tam rekordową liczbę demonstracji, większość o podłożu socjalnym. Jaskrawo kontrastuje to z dynamicznym rozwojem Polski i innych krajów Europy Środkowej. Już nawet Rumunia wyrasta na europejskiego tygrysa.

Jak jest z Polską, dobrze wiemy: tak dobrych perspektyw nie było od wieków. Skąd ta rosnąca przepaść? Przyczyn jest wiele, choć jedno można powiedzieć na pewno – nie warto uzależniać się od jednej branży. Unikają tego kraje Europy Środkowej i to stanowi również atut Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju polskiego rządu. Gdy zaś staniała ropa i gaz, państwa zależne od ich eksportu, jak Rosja, nie mają żadnego pomysłu, co dalej.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl