​Rząd się nie boi

Stanowisko rządu wobec kwestii imigrantów jest niezmienne – nie ma w Polsce możliwości, by ich przyjmować. Gabinet Beaty Szydło nie obawia się gróźb KE. Nadrzędną sprawą jest bezpieczeństwo polskich obywateli. Nie można się godzić na narzucanie któremukolwiek państwu UE przymusowych kwot imigrantów. To proste stwierdzenia, wypływające z woli Polaków, a jakoś ciągle do wielu nie trafiają. Trwa potężna manipulacja – politycy z Brukseli, tacy jak Donald Tusk, grożący karami, jakie mają spaść na Polskę – mówią wyłącznie o „uchodźcach”, mimo że najczęściej nie są to uciekinierzy z Syrii, tylko migranci ekonomiczni. Polska angażuje się w pomoc dla ludności faktycznie poszkodowanej w wojnie syryjskiej. To współpraca z organizacją Pomoc Kościołowi w Potrzebie i wspieranie zarówno leczenia osób poszkodowanych, jak i odbudowy domów w Syrii. To wymierna pomoc. Dobrze by było, gdyby darowano sobie zabiegi mające w Polakach wywołać poczucie winy – że odwracają się od ludzi uciekających przed wojną, ratujących swoje życie. To nie jest prawda! A solidarność europejska nie polega na ponoszeniu konsekwencji błędów polityków Berlina czy Paryża wbrew woli swoich obywateli.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze opinie
Prawda jest ciekawa

Prawda jest ciekawa

Satyra w spodenkach PO

Satyra w spodenkach PO

Nie opodatkowywać biedy

Nie opodatkowywać biedy

Mówmy głośno o bohaterach

Mówmy głośno o bohaterach

 Wreszcie „Niezwyciężeni”

Wreszcie „Niezwyciężeni”

Prawda jest ciekawa

Po raz kolejny potwierdza się, że prawda jest ciekawa i – trzeba także dodać – doceniana. Wzrost sprzedaży tygodnika „Gazeta Polska” pokazuje, że czytelnicy chcą czytać ciekawe, mówiące prawdę artykuły. Teksty, w których nie ma kłamstw, w których nie ma autopromocji egocentrycznych autorów, a jest rzetelna prezentacja faktów. Systematyczny spadek sprzedaży tygodników „Newsweek” czy też „Gazety Wyborczej” pokazuje, że treści nasycone ideologią lub pogardą nie są akceptowane przez czytelników. Rezygnują oni z pism, z których wieje nudą – chcą mieć rzetelny, ciekawy – i jeszcze raz podkreślę – uczciwy przekaz informacji.

Nie można karmić ludzi miałkimi treściami, a tam, gdzie wymaga tego sytuacja, trzeba jasno i zdecydowanie opowiedzieć się po którejś stronie. A to wymaga odwagi i uczciwości – co od początku istnienia „GP” zawsze cechowało jej dziennikarzy. Za kilka miesięcy minie 25 lat od powrotu „Gazety Polskiej” (po przer­wie od roku 1939) na rynek. Jesteśmy z naszymi czytelnikami mimo rozlicznych przeszkód i wieszczenia rychłego upadku, jak to bywało w całkiem niedawnej przeszłości. I to właśnie dla nich piszemy to, co jest ciekawe. Czyli prawdę.

 

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Satyra w spodenkach PO

Coraz trudniej pojąć działania opozycji tym, którzy spodziewają się po jej politykach jakiegoś intelektualnego poziomu, wiedzy, merytorycznej argumentacji. Nie mają zaś kłopotu ci, którzy dawno uznali, że mamy do czynienia z głupcami – i żadne przemyślenia z występów takiego pana Siemoniaka z innym panem Piątkiem ich nie zaskakują. Książka o Antonim Macierewiczu Tomasza Piątka, nieukrywającego, że przez lata był uzależniony od narkotyków i alkoholu, autora „Antypapieża” – w którym „walczył z bałwochwalczym kultem Wojtyły” – jest traktowana przez liderów PO jako dzieło wiarygodne i warte promocji.

I tak bzdury, które pan Piątek głosi o „globalnych powiązaniach Antoniego Macierewicza zahaczających o Węgry”, stały się przekazem PO. Pan Siemoniak, były minister obrony (sic!), uczestniczy w spotkaniu z panem Piątkiem, basując jego rewelacjom, a pan Schetyna pokazuje jego książkę z trybuny sejmowej. Wypada współczuć wyborcom PO – ich formacja stoczyła się do poziomu bojowników z „bałwochwalczym kultem Wojtyły”. Poziomu głośnej, niczym nieskrępowanej głupoty. Oszczerstwa zawsze były ulubioną metodą PO, teraz jednak są tak niemądre, że stały się satyrą o nich samych.

 

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl