niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 lipca 2017

Dzieci nienawiści

Dodano: 17.05.2017 [23:53]
Dzieci nienawiści - niezalezna.pl
foto: GP
Po ostatnich wydarzeniach na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie udało się uzyskać coś, czego przez siedem lat nie było: potępienie bandytów napadających na spokojnie modlących się ludzi.

Było ono solidarne jedynie w obozie szeroko pojętej prawicy, ale to moim zdaniem i tak wystarczy. Pokazanie i nazwanie zła choćby przez jedną znaczącą grupę stawia pozostałych, którzy milczą lub popierają draństwo, w dużym kłopocie. Trochę inaczej było w 2010 r. Wtedy znaczna część również „naszych” publicystów, nie wspominam o hołocie nazywanej mainstreamem, przekonywała, że winne są obydwie strony – napastnicy, bo napadają, i ofiary, bo stwarzają okazje do napaści, kiedy przychodzą na Krakowskie Przedmieście, by się pomodlić. To tak jakby mieć pretensje do zgwałconej, że wyszła na ulicę. To, co działo się pod krzyżem, było naprawdę przerażające. Modlących się bito pięściami, kopano, lżono i wyśmiewano. Bardzo często ofiarą bandytów padały leciwe kobiety, które przyszły pomodlić się za swojego prezydenta i inne ofiary tragedii smoleńskiej. Próba jakiejkolwiek obrony tych pań traktowana była przez media i władze jako agresja. W środku Europy, w XXI wieku stało się wtedy coś naprawdę strasznego: pozwolono na publiczny lincz jakiejś grupy obywateli w imię interesów politycznych władzy i tych, którzy poddali się jej propagandzie. Społeczeństwo uległo tak silnemu zaczadzeniu, że zamiast postawy zdecydowanego sprzeciwu pojawił się dominujący nurt „zdroworozsądkowy”, który potępiających zło nazywał radykałami, sektą, fanatykami. Każdy, kto miał odrobinę odwagi, by powiedzieć, co się dzieje, okazywał się politykiem bez przyszłości, niemającym politycznego wyczucia. Po wyborach prezydenckich (2010) ta fala nienawiści skupiła się na Jarosławie Kaczyńskim. Była tak silna, że omal nie doprowadziła do jego śmierci. Z zeznań Ryszarda Cyby wynika, że chciał on w październiku 2010 r. podczas miesięcznicy zabić szefa PiS. Uniemożliwiła mu to silna ochrona. Mord, którego Cyba dokonał w Łodzi, był tylko ewolucją tego planu. Kiedy Antoni Macierewicz zaczął kierować komisją smoleńską, znalazł się pod równie silnym pręgierzem. Sytuacja stała się na tyle nienormalna, że jeszcze w 2015 r. PiS musiał zdjąć z linii strzału Macierewicza, a Kaczyński dowodził z drugiego szeregu, żeby „nie drażnić opinii publicznej politykami mającymi duży negatywny elektorat”. A skąd się wziął ten negatywny elektorat? Z przyzwolenia na bezprzykładną agresję, kłamstwo, a czasem po prostu lincz.
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

"Z przyzwolenia na bezprzykładną agresję, kłamstwo, a czasem po prostu lincz."
Wiele rzeczy złych bierze się z otumanienia tłumu i odejścia od prawdy. Łatwo też jest tworzyć pozory, szczególnie wobec tych , którzy żyjąc własnym życiem nie mają bladego pojęcia o cudzym , a swoją wiedzę czerpią jedynie z mediów.
Prawda jest czymś , o co zawsze warto walczyć, i jest jedynym kryterium, w oparciu o które w sposób racjonalny można się oprzeć , gdy trzeba podejmować decyzje na przyszłość.
Tak w przypadku opisywanym przez Pana Sakiewicza , jak i w każdym innym prawda nie może być relatywizowana.
http://www.anti-defamation.org...
http://www.anti-defamation.org...

Kiedy ktoś stawia się w pozycji ofiary, trzeba być czujnym. Współczującym, ale i czujnym. Bo pozycja ofiary wielokrotnie w historii była już używana do tego, żeby uzasadnić własną agresję. I agresja po stronie PiS ewidentnie istnieje, mimo że Autor to pomija - wystarczy spojrzeć na komentarze na forum. Myślę że o wiele bardziej godną szacunku postawą byłoby powiedzieć: tak, agresja jest po obu stronach, ustalmy więc jakieś wspólne zasady które pozwolą koegzystować obu obozom bez aktów barbarzyństwa. Jedną z takich zasad mogłoby być potępianie każdego aktu agresji dokonanego przez własny elektorat, czyli to czego oczekuje wielu ludzi od PO po ostatniej miesięcznicy (czy to dlatego że są z PiS, czy to dlatego że są porządnymi ludźmi niekoniecznie z PiS). Problem w tym, jak prawica może się tego domagać, kiedy sama nie była w stanie tego zrobić? Poniżej podaję kilka przykładów dla sceptyków.

Kiedy znanego prawicowego polityka poproszono o komentarz w sprawie zniszczonego wozu TVN24, odpowiedział że widocznie TVN24 wzbudza takie emocje. To było oczywiście zanim prawica zaczęła przekonywać, że przewrócenie wozu było zamówioną prowokacją, więc poseł prawicy mówił szczerze i myślał, że broni dzielnych prawicowców. Podobna sytuacja miała miejsce, gdy posła prawicy poproszono o komentarz w sprawie tego, że uczestnicy Marszu Niepodległości zaatakowali squat. Poseł powiedział, że ze squatu leciały kamienie i że to dobrze, że zareagowali. To było zanim prawica zaczęła przekonywać, że atak był opłaconą prowokacją, i zanim ktoś przytomny zauważył lukę w rozumowaniu posła, jako że squat znajdywał się 200 metrów od marszu nic więc nie mogło z niego dolecieć do maszerujących. Jest też wspaniałe nagranie RepublikiTV, kiedy maszerujący obrzucają kamieniami prezentera republiki, a ten zamiast krzyczeć "przestańcie bydlaki" krzyczy "my swoi!". To mówi bardzo wiele.

Jeżeli domagacie się od kogoś żeby był w porządku, to sami powinniście być w porządku. Inaczej tworzy się spirala zarzutów o hipokryzję.

przyPOmnijmy sobie słowa "pana" Sikorskiwgo o odliczaniu dni do końca kadencji prezydenta Kaczyńskiego, przyPOmnijmy sobie słowa Sikorskiego o dożynaniu watahy, przyPOmnijmy sobie słowa prominenta PO o tym, że Kaczyńskiego należy obedrzec ze skóry a skórę sprzedać, przyPOmnijmy sobie słowa Tuska, że takiego prezydenta mu nie potrzeba i jak na zebraniu w parlamencie europejskim zajął fotel tak żeby prezydent nie miał gdzie usiąść. Takich przykładów są setki - i to nie z forów internetowych gdzie każdy wygaduje co chce, ale to mówili i nadal mówią znani prominenci PO (z litości pominę cytaty z tego biednego oszołoma "marszałka" z PO - Niesiołowskiego)

Poczytaj wpisy na onecie i innych szczujni to się przekonasz jakim językiem miłości posługują się przeciwnicy PiS-u, Rządu i Pana Prezydenta! Twoje wskazówki są spóżnione przynajmniej o 10 lat, kiedy to Tusk po przegranych wyborach prezydenckich przypuścił frontalny atak na Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Tę nienawiść media protuskowe wciskały obywatelom do głów! I owoce tuskowych intryg i szczucia zbieramy do dzisiaj! Politycy po radzili PiS-owi: wygrajcie se wybory, to se będziecie rządzić". Wyłażą teraz z własnych kapci,żeby odsunąć PiS od rządzenia! Dziwię się tym ludziom, którzy popierają poprzedni rząd po-psl! Ile oni jeszcze musieliby spieprzyć, żeby ci ludzie, którzy jeszcze ich popierają, przejrzeli na oczy?

A skad wiadomo, kto zaatakowal squat? Sa nagrania, swiadkowie?? Natomiast na krakowskim widac jakas chora z nienawisci dzicz, a potem poslowie opozycji sia z nia identyfikuja i popieraja przynoszac do sejmu biale roze, to chyba jest roznica, czy jej pan nie dostrzega?! Morderstwo polityczne w Polsce popelnione zostalo przez bylego dzialacza PO Ryszarda Cybe ktory oglupiony propaganda i zachecony eskalacja i tolerancja dla nienawisci wobec PISu planowal zamordowac Kaczynksiego, udalo mu sie jedynie napasc na biuro PIS, zabic Marka Rosiaka i ugodzic nozem pare innych osob. Gdzie tu jest symetria pytam sie?!
Zeby bylo jasne - nie popieram napasci na woz TVN czy kogokolwiek innego - nalezy to potepic - ale prosze cofnac sie do lat 2005-2007 i do jezyka uzywanego przez wierchuszke PO i prominentnych sympatykow (cytaty; trzeba ich (PIS)wyeliminowac z zycia publicznego, trzeba ich zepchnac na totalny margines, wyrznac watahe, walic dechami, niech wyskakuja z okien..), to moze pan zrozumie, kiedy i jak sie to zaczelo i kto jest de facto odpowiedzialny za degradacje kultury politycznej i wojne polsko-polska.

Nie jestem pewien, czy w momencie kiedy obie strony są agresywne, dowodzenie "kto zaczął" ma jakikolwiek sens. To prowadzi tylko do dalszej przepychanki. Lepszy człowiek podejdzie z otwartą przyłbicą i powie, "obaj mamy coś na sumieniu, ustalmy wspólnie zasady sprawiedliwej walki". To niesamowite dla mnie, że nikt o tym nie pomyślał, ani PO ani PiS, ani ich elektoraty. To bardzo Polskie zachowanie ze strony obu obozów, jeżeli się nad tym zastanowić. Polacy nigdy nikogo nie przeprosili, zawsze muszą być ofiarami, a jeżeli wytknie im się jakieś sprawy, to idą właśnie w rozumowanie które proponujesz: "oni zaczęli, oni poszli dalej".

To samo można powiedzieć do elektoratu PO, więc nie miej wrażenia że skupiam się tu na PiS. Po prostu tu jest pisowskie forum z pisowskimi newsami, więc do nich się odnoszę.

Co do squatu, to jest to sprawa z zeszłego Marszu, i tak, są nagrania, i prawica twierdzi że ci ludzie byli prowokatorami. Ale to nie ma żadnego znaczenia w kontekście tego, że zostali usprawiedliwieni przez prawicowego posła (Zawiszę) i o to tylko chodzi. Jeżeli usprawiedliwił prowokację, to tym gorzej to świadczy o prawicy.

Atak na squat to byl rok 2013, apogeum rzadow partii milosci i wolnosci PO. Ciekawe ze w ogole za rzadow tej partii ciagle byly jakies przepychanki i prowokacje na marszu niepodleglosci, prawda? Jesli rzucano ze squata kamieniami, to dlaczego ci rzucajacy nie zostali wylapani i ukarani? Uwaza pan za normalne rzucanie kamieniami w idacyh dolem ludzi? Ja nie. Pan proponuje typowy relatywizm - wszyscy sa troche dobrzy, troche zli, a w rzeczywistosci tutaj nie ma absolutnie ZADNEJ symetrii. Od poczatku rzadow PIS mowi: siadzmy do rozmow, dyskutujmy na argumenty, skonczmy z agresja - i co Otrzymuje w zamian? Blokade sejmu w grudniu, wlacznie z rzucaniem sie pod kola aut, marsze na ktorych opozycjonisci nawoluja do walenia dechami w rzad, napastuja poslanki wychodzace z sejmu a byly prezydent to popiera, i dziesiatki innych przykladow. Czy pan zyje w innym swiecie czy celowo nie zauwaza ewidentnych agresywnych atakow poslow opozycji i podzegania do rozruchow na ulicach? Posel Suski tez sie sam przewrocil w sejmie? Uwazam, ze wypowiedz Zawiszy byla niefortunna i nie na miejscu, ale to jak porownywac mrowke ze sloniem! Szuka pan na sile jakiejs winy pos tronie prawicy, ja akurat uwazam ze nalezy potepic chamstwo i agresje po obu stronach, ale naprawde - polecam dokument o tych sikajacych na znicze, jesli ma pan jakies resztki przyzwoitosci, to sam pan oceni. Czemu wtedy Tusk nazywal to happeningiem mlodych ludzi?! W koncu po tylu latach ludzie (elektorat)prawicy spychani na margines, opluwani, zniewazani (motloch, pizdy, pisiory (cytat z Tuska) , ciemnogrod, wasate Janusze, sekta smolenska itd.itp.) tez maja swa godnosc i w ogole dziwi mnie, ze po tylu latach w tym tlumie sie jeszcze nie zdarzyly rekoczyny! To swiadczy o wysokiej kulturze i samokontroli prawicy, nie sadzi pan? Nawet teraz, kiedy jakis cham przywalil z piesci znanemu opozycjoniscie, nikt sie na niego w odwecie nie rzucil. Pan sie nad tym zastanowi, pooglada filmy na you tube a potem komentuje.

To raczej dzieci prymitywizmu,cynizmu, przewrotności, podłości i zła prawie absolutnego.Od trzech pokoleń.Niszczyli życie i szanse naszym rodzicom, nam i naszym dzieciom.Jak dotąd bezkarnie.

W jakiej liturgii wyzywanie ludzi od zdrajców i szalone pomówienia to modlitwa? Jeśli się regularnie sieje wiatr, to potem się zbiera burzę. Dorośli ludzie powinni przewidywać konsekwencje swoich słów, szczególnie te przykre, a nie potem płakać.

;-))) Logika, która poraża. Jeśli pani "Nauczycielka" określi Kaczyńskiego lub Macierewicza oszołomem, (co pewnie zdarzyło się nieraz), można jej bez problemu obić buzię, kopnąć w zadek, albo choćby wzorem członka PO, Cyby, podciąć gardło. W końcu "kto sieje, ten zbiera", nieprawdaż? Wprawdzie ta druga strona nie robi nic takiego (patrz dobre samopoczucie n.p. Palikota, Niesiołowskiego, Tuska, Komorowskiego czy bęcwałów wychowanych na ich dyplomatycznm i łagodnym języku), ale papier zniesie każde zawołanie złodzieja na temat jego łapania.
P.S. Mam nadzieję, że ten nick nie ma nic wspólnego z wykonywanym zawodem.

A określiła?

Czy nie zauważyłeś, że każdy kto krytykuje PiS na tym forum, nawet w najbardziej kulturalny i merytoryczny sposób, jest celem agresywnych ataków i insynuacji? Nic ci to nie mówi odnośnie poziomu agresji wśród elektoratu PiS? I nie próbuj od razu ustawić dyskusji, że ja niby jestem za PO - to stary i nudny wybieg forumowych trolli.

Judasz był zdrajcą, został tak nazwany i sumienie go dręczyło, a w końcu zawisnął na osice. Święty Piotr zapłakał, gdy kur zapiał po raz trzeci, bo wyparł się Chrystusa. To wszystko jest w liturgii chrześcijańskiej. By polemizować na kanwie etyki chrześcijańskiej, wypadałoby, przynajmniej raz pójść na mszę do kościoła. Przemoc w miejscu publicznym, która nie jest skutkiem obrony koniecznej, a wyrazem agresji, to czarny happening - czyli, samosąd. Władza, która inicjuje takie zachowania, jest głupia.

Rozumiem z twoich słów, JASIO, że Kościół Katolicki oficjalnie już włączył przeciwników Jarosława Kaczyńskiego do liturgii, gdzie funkcjonują na tej samej zasadzie co Judasz? Można ich wyzywać i obrażać w ramach chrześcijańskiej modlitwy? Ciekawa koncepcja, ale przemyśl ją sobie jeszcze, na wypadek, gdybyś się po prostu błaźnił.

Czy pani nauczycielka naprawde nie widzi roznicy miedzy: sikaniem na znicze, szarpaniem starszych ludzi, popychaniem ich, walnieciem z piachy w twarz, a nazwaniem kogos zdrajca, nawet w oparciu o osobiste argumenty. Nazwanie zdrajca akurat nie jest wulgaryzmem tylko pewna opinia, mozna z nia polemizowac, ale nie stawiac na tym samym poziomie zbydlecenia co zlosliwe wycie w czasie piesni Boze cos Polske. Zlikwidujcie gimnazja i uczc ie nauczycieli kultury.

Prosze podac konkretny przyklad wyzwisk i obrazania w trakcie przemowien na krakowskim przedmiesciu, czy tylko pani nauczycielka w GW wyczytala, ale nigdy na wlasne oczy nie widziala? Polecam film dokumentalny Ewy Stankiewicz, tam zobaczy pani kto sieje, i kto zbiera...

A co robicie jak "modlący się" atakują innych?
NIC

Nie widzialam takich sytuacji, prosze o konkretne przyklady z linkami do video,wtedy mozemy podyskutowac, pozdrawiam.

A kiedy "modlący się" atakowali innych? Jakieś przykłady? Tylko proszę adekwatne do ataków innych na "modlących się".

Opisuje Pan zdarzenie ale nie wyciaga wnioskow. Tamte wydarzenia pokazaly jak nisko upadla Polska. Prosze nie dzielic na naszych i obcych. Polska jest jedna i odpowiadamy wszyscy wspolnie. To byl znak nam dany abysmy wiedzieli kim sie stalismy. Znak i przestroga. Niestety nic sie nie zmienilo. Dla tego kraju nie ma przyszlosci.

Sorry, ale zawsze byli nasi i obcy. Ci wykształceni do mordowania naszych w ZSRR i przysłani tu po wojnie, ci urodzeni przez tamtych i wychowani w nienawiści do naszych. I do Polski, która mentalnie nigdy nie była ich Ojczyzną.

Zgadzam się: nic się nie zmieniło. Nadal bandyci są bezkarni, bo PiS boi się ich tknąć. Może słusznie? Może nie... Bezkarność powoduje bezczelność i coraz większą agresję. Myślę, że spirala naciągnięta jest już do ostateczności. Coś musi niedługo pęknąć.

Czy dla Polski nie ma przyszłości? Na niemal całym świecie rośnie teraz pokolenie H jak hejt. Dzieci od najmłodszych lat patrząc na przemoc i nienawiść, uczą się jej, zaczynają stosować. To jest straszne, bo nie tyle dla Polski, co dla świata przesiąkniętego nienawiścią nie ma przyszłości. To również musi pęknąć i wtedy będzie koniec świata jaki znamy...

Idąc twoim tokiem myślenia to w tym kraju są sami lewicowcy, skrajni lewicowcy, bolszewicy, skrajni nacjonaliści, homoseksualiści, inne elementy wywrotowe, innowiercy, i inne grupy, tylko nie Polacy. Podział na naszych i obcych, to zwyczajna bzdura. Ale w Polsce oczywiście łatwiej się kłócić niż zdziałać coś sensownego, no bo zawsze jest na kogo zrzucić winę, prawda? A jeśli już o tą medialnie pompowaną nienawiść chodzi, to winne są wszystkie strony tego stanu. Nie ma gorszych i lepszych. W większości mówimy tym samym językiem, hołdujmy tym samym tradycjom a mimo to największym wrogiem nas jesteśmy my sami, tylko trzeba umieć to dostrzec, a nie winić kolejne pokolenia za to że rodziły się w takich a takich czasach i w takich a takich rodzinach. W taki sposób na kłótniach i wiecznych oskarżeniach możemy spędzić i kilka kolejnych wieków, nie zauważając że świat dookoła nas zmienił się diametralnie.

"Hołdujemy tym samym tradycjom"?! Człowieku, czy ja czytam i oglądam inną prasę i tv, niż ty?! Gdyby ktoś w moim domu wetknął polską flagę w g.wno, albo stwierdził, że "polskość to nienormalność", gdyby uderzył obcą osobę w twarz za jej poglądy, to osobiście temu komuś bym wlała. O ludziach, którzy mają ZA NIC nasze, polskie tradycje, mają ZA NIC polskie symbole narodowe i na własny naród donoszą do obcych, mówisz, że czemuś hołdują??

PS. Idąc moim tokiem myślenia w Polsce są te grupy, które wymieniłeś i Polacy.

Kompletnie nie zrozumiałaś/nie chcesz zrozumieć co napisałem.

I dlatego że tylu ludzi myśli jak Ty Anno ten kraj potrafi się zjednoczyć tylko w obliczu silnego zewnętrznego wroga.
A w przeciwnym przypadku... pożal się boże społeczeństwo. Podzielone, nienawistne ksenofobiczne.
Smutne

Panowie, przepraszam, ale czegoś nie rozumiem. Waszym zdaniem mam udawać, że pada deszcz, jak mi plują twarz i nadstawiać policzek, jak mnie trzepią po buzi? Heloł, nazywajmy po imieniu, bez politycznej poprawności hołotę, hołotą, bestie, bestiami, a ludzi, ludźmi. Ci sami, co kiedyś zakładali nam kaganiec, dziś obrzucają szambem wszystko, co mi drogie i mam się z nimi jednoczyć? W jaki sposób? Jak mam zjednoczyć się z kimś, kto sika do znicza, postawionego pod krzyżem? Rzeczywiście ja ten bydlak hołdujemy tym samym wartościom i tradycjom? Sorry, ale w mojej rodzinie nie ma tradycji sikania do zniczy. Sikania na flagę z gwiazdą Dawida, czy z półksiężycem również nie. Pokolenie AK nie jest w stanie zjednoczyć się z pokoleniem UB, bo do tego potrzebna jest wola obu stron oraz prośba o wybaczenie, że o zadośćuczynieniu nie wspomnę. Tymczasem co dostajemy w zamian za próbę normalnego życia? Jeszcze większą falę szamba, wylewaną na polskie wartości, tradycje i symbole...
Jednoczcie się panowie z obłąkanymi feministkami, które do chronionego prawem wymbolu Polski Walczącej, symbolu dla którego ginęli tysiące Patriotów, domalowują cycki. Ja pozostanę niezjednoczona.
PS. Chyba, że owe tradycje to wyrywanie paznokci więźniom z Rakowieckiej i strzelanie im w tył głowy, wtedy rozumiem wasze odpowiedzi i tym bardziej pozostanę po drugiej stronie barykady. Nie chcę mieć z kimś, kto wyznaje takie tradycje niczego wspólnego.

Chciałabym wiedzieć, czy te osoby, które zarzucają wpisującym na Niezależnej agresywne wpisy, jednocześnie próbują wpłynąć na piszących na forach niepolskich? Ich wpisom nikt nie dorówna w nienawiści ,wulgaryzmach i chamstwie!

Tamte wpisy tym zatroskanym oniektywnym obywatelom nie przeszakdzaja... Zamordowany Marek Rosiak nie byl z ich obozu politycznego, Polacy, nic sie nie stalo!

W mojej rodzinie rowniez nie ma tradycji sikania na znicze i rozniez pozostane niezjednoczona z holota. Pozdrawiam trzezwo myslacych i nazywajacych rzeczy po imieniu.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl