niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 lipca 2017

Szef MON z wizytą we Włoszech

Dodano: 17.05.2017 [14:13]
Szef MON z wizytą we Włoszech  - niezalezna.pl
foto: Igor Smirnow \ Gazeta Polska
Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz przebywa z wizytą we Włoszech. O godz. 19.00 szef MON weźmie udział w uroczystościach w Piedimonte San Germano a następnie na Monte Cassino.

Minister Macierewicz spotka się z kombatantami oraz złoży kwiaty m.in. przed pomnikiem 6. Pułku Pancernego im. Dzieci Lwowskich, Krzyżem Virtuti Militari oraz przy grobie Generała Władysława Andersa.

W czasie ceremonii zostaną również wręczone medale Pro Patria.

Bitwa o Monte Cassino jest też nazywana "Bitwą o Rzym"; zwycięstwo w niej otwierało drogę do stolicy Włoch.  

Na przełomie 1944 i 1945 r. na zboczach Monte Cassino powstał polski cmentarz wojskowy, który jest  jednym z najważniejszych miejsc pamięci narodowej. Spoczywa na nim 1072 polskich żołnierzy. Został tam również pochowany Władysław Anders, który zmarł w Londynie w 1970 roku. Na murze wokół cmentarza umieszczono sentencję: "Przechodniu powiedz Polsce, żeśmy polegli wierni w jej służbie".

 
Autor: Źródło:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

a myślałem że Antek spotka się z władzami fabryki Leonardo i będą z tego jakieś efekty. To ważniejsze niż rocznice. Fabryka w Świdniku ma największy polski udział w produkcji śmigłowców i jakiś kontrakt jej się należy.

Dla ciebie Antkiem może być "Antek muzykant", główny bohater noweli Słowackiego vel Prusa. Natomiast minister ON, to PAN Antoni.

Pan Antoni Macierewicz - obok Morawieckiego i Waszczykowskiego to najlepszy minister

btw
Glinski tez jest super

Z tym Glińskim, to lepiej uważaj. Szyszko jest super.

Panie Ministrze dziekuję za pana wielką i trudną pracę dla Polski. Życzę dalszej wytrwałości i sił do pokonywania przeciwności.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl