niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 lipca 2017

Putin na Zakarpaciu

Dodano: 17.05.2017 [13:52]
Putin na Zakarpaciu - niezalezna.pl
foto: arch.
„Mój najlepszy przyjaciel to Władimir Putin” – taką piosenkę nagrali rosyjscy raperzy Sasza i Timati. W klipie imprezują z pułkownikiem KGB i przekonują że „jest jednym z nich”. Utwór jest hitem w rosyjskich dyskotekach, a Timati to prawdziwa gwiazda. Ale nie tylko w Rosji jest popularny. W ubiegłym roku byłem w pensjonacie na Zakarpaciu, kilometr od Polski, 900 km od Rosji. Jakież było moje zdziwienie, gdy z muzycznej TV popłynął jeden z utworów wspomnianego Timatiego, oczywiście po rosyjsku. Gdy spytałem barmankę, czy nie widzi nic złego w tym, że ludzie bawią się do takiej muzyki, gdy na wschodzie Ukrainy trwa wojna z Rosją, wzruszyła ramionami. By walczyć z takimi wpływami, prezydent Ukrainy podpisał właśnie dokument, na mocy którego mają być blokowane rosyjskie serwisy internetowe i media społecznościowe. Ma to ograniczyć propagandę i możliwość szpiegostwa. Wcześniej sankcjami zostały objęte duże rosyjskie kanały telewizyjne. Może to i dobre rozwiązanie? Cóż jednak z tego, jeśli wspomniany Timati nabędzie królował na… ukraińskiej liście przebojów? Walka z propagandą to także walka o umysły.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Nie ma lepszego sposobu na spopularyzowanie czegoś, niż zakazanie tego. Takimi zakazami Ukraińcy tylko pomagają Rosjanom.

@ Autor

Gdy był Pan brzdącem chodziłem trochę po zakarpackich Karpatach, mimo licznego tam wtedy pseudo-ukraińskiego wojska. Naczytawszy się wcześniej o regionie i Karpatorusinach, wcale się nie dziwiłem spotkawszy tam autochtona uważającego Ukrainę za (...) okupanta a Rosjan za spoko ludzi. I myślę że tędy też i droga dla Pana - wiecej lektur nt tzw. Zakarpacia a zdziwka tam nie będzie.
Nota bene, to Ukraina sama sobie winna - gdyby przyznała autonomie dla "Zakarpacia" (z którym historycznie nie ma nic wspólnego a etnicznie bardzo niewiele) nie byłoby takich reakcji bufetowej jaka miała przy Panu miejsce.
Mój syn był niedawno we Lwowie, odwiedził dwie lepsze dyskoteki które zapodali mu znajomi ukraińscy Ukraińcy: w obu leciały nimeal tylko kawałki... rosyjskie, a i angielskie. Był też w Białej Cerkwi i zdziwienia ciąg dalszy - ukraińskiej mowy jego znajomych miejscowi nie za bardzo kumali, sami mówili albo surżykiem albo, gdy chcieli cos technicznego objaśnić, lecieli czystym rosyjskim. T to typowe realia na "Ukrainie" i Pan powinien o tym wiedzieć, a ja nie wiem czemu udaje(?) Pan że realu "ukraińskiego" nie zna. (I to zdaje się krajan, jeśli h. Kienia...)
Panie Redaktorze, ja szczerze kibicuje Ukrainie i Ukraińcom, ale oni muszą iśc po rozum do głowy i zrozumiec że ob. Rep. Ukrainy to czysta lipa, średni kolos na glinianych nóżkach i taka mini-Federacja Rosyjska, która nigdy w tym-ob. kształcie terytorialnym nie ani bedzie ukraińską Ukrainą, ani jakims europejskim w miarę normalnym panstwem.

Co się dziwić, komunę mieli przez 70 lat, a od 350 lat z przerwami walczą z ordą moskiewską; u nas komuna była niby krócej - 45lat, ale nasz rodzimy homo sovieticus też trzyma się mocno...

To nie walka o umysły bo kto umysł ma, temu nikt go nie zawłaszczy. To jest walka o dusze bezmózgów.

@ Stipa

To fakt, bezmózgi najpierw klepią, a potem to... (...) jeszcze bardziej zamiast starać się zrozumiec przyczyne i istote danego problemu.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl