niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

Reduta Dobrego Imienia o polityce historycznej Ukrainy

Dodano: 17.05.2017 [11:29]
Reduta Dobrego Imienia o polityce historycznej Ukrainy - niezalezna.pl
foto: mł
Reduta Dobrego Imienia pisze w oświadczeniu skierowanym do Kancelarii Prezydenta, Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, iż z niepokojem obserwuje politykę historyczną Ukrainy wobec Polski.

"Wzrasta gloryfikacja OUN-UPA, niechęć do skonfrontowania się z prawdą o rzezi wołyńskiej, dochodzi do ataków na polskie placówki dyplomatyczne, a manipulacje faktami historycznymi w mediach coraz częściej podburzają przeciwko Polakom" - napisano w informacji przesłanej mediom.

RDI twierdzi, że szczególnie agresywne i niebezpieczne są wypowiedzi przewodniczącego ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej Wołodymyra Wjatrowycza. 

"Polacy, którzy jasno wyrażają swój sprzeciw, dostają wieloletni zakaz wjazdu na Ukrainę. Taki zakaz otrzymał prezydent Przemyśla Robert Choma, a ostatnio także Zdzisław Koguciuk, krewny pomordowanych przez UPA na Wołyniu, zasłużony działacz społeczny, walczący od lat o godne upamiętnienie ofiar banderowskiego ludobójstwa"

- podkreślono.

W związku z tymi wszystkimi wydarzeniami Reduta Dobrego Imienia publikuje stanowisko wobec polityki historycznej, którą prowadzi obecny rząd Ukrainy.

Dokument można znaleźć tutaj

Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Moim skromnym zdaneczkiem.Doskonała robota Panie Banderkowycz doskonała,topicie własnych obywateli coraz
bardziej:na ratunek rzucimy wam kowadło. OK ???
Szanowni Państwo, proszę tego posłuchać:https://www.youtube.com/watch?v=n6bsIqo1QI4
Dobrze facet gada.
A tutaj status prawny Ukrainy:https://wirtualnapolonia.com/2015/08/20/oswiadczenie-onz-panstwa-ukraina-nie-ma-i-nigdy-nie-bylo-2/
Polecam.

Kłopot w tym, że zarówno politycy poprzedniej koalicji, jak i obecnej partii rządzącej, nie prowadzili i nie prowadzą własnej polityki wschodniej, a jedynie realizują politykę Stanów Zjednoczonych i Niemiec w tym zakresie.

W czasach II RP wojewodą wołyńskim był Henryk Józefski, który bardzo starał się, by Ukraińcy nie czuli się gorszymi obywatelami Polski. Wspierał samorządy ukraińskie, zakładał szkoły z wyłącznie ukraińskim językiem nauczania, wspierał samorządy ukraińskie. I jaki efekt? Rozmowy z duchowym przywódcą ukraińskim, metropolitą Szeptyckim wzbudziły niepokój OUN. Już wówczas zorganizowali napady na banki, poczty, dokonywali rabunków i napadów pod hasłem pogonienia Lachów w San. Bojówkarze OUN zamordowali leczącego się na serce w Truskawcu posła Tadeusza Hołówkę. wiceprezesa BBWR.
Ich obecny bohater Bandera brał udział w zamachu na ministra spraw wewnętrznych Bronisława Pierackiego. Pobłażanie skrajnym nacjonalistom doprowadziło do rzezi Polaków na niespotykaną skalę. Nasi polscy nacjonaliści(tak tępieni przez wszelkich popaprańców POlitycznych, którzy wspierają banderowców)są w porównaniu z nimi bezbronnymi, naiwnymi dziećmi.
I jeśli ktoś mówi o konieczności bezwarunkowego wpierania Ukrainy ze względu na rację stanu Polski, to doprawdy musi przetrzeć oczy! Albo nie wie czym jest interes Polski (nie chcę pisać ostrzej!)
Opublikowany dokument jest stanowiskiem naszego rządu i Prezydenta, czy nie?

Pierwszy akt terroru OUN-UWO przyprowadziło już w 1921.
Zamach na MArszałka Piłsudskiego

Sama UWO powstała w sierpniu 1920 gdy WP i Petlurowcy walczyli z AC a polityka wobec Ukraińców na ziemiach które przegrali w regualrnej wojnie, którą sami wywołali zajęciem Lwowa
nie była wykrystalizowywana.

Zamachowiec Petro Fedak dostał od okropnej Polski 6 lat wiezienia których nawet nie odsiedział.
W latach IIWŚ współpracował z Niemcami i mordował żydów w Babiym Jarze.

Temat trudny, a komentarze to raczej nie miejsce na obszerną dyskusję. Liczę, że taka rzetelna kiedyś się odbędzie. W czasie II wojny światowej w raportach sił zbrojnych pisano tak: "Narody dzielne, przydatne do walki, tylko w walce wzrastają. Jeżeli Rusini mają zostać Polakami, to trzeba ich polonizować, jeśli zaś mają zostać samoistnym, zdolnym do życia i walki narodem ruskim, trzeba im kazać zdobywać drogą ciężkich wysiłków, co chcą mieć, kazać im hartować się w ogniu walki, który jest im jeszcze potrzebniejszy, niż nam, bo są z natury o wiele jeszcze bierniejsi i leniwsi od nas. Jeżeli im będziemy dawali
bez oporu wszystko, czego chcą, nawet więcej niż chcą, to ty sposobem tylko sami się z Rusi wycofamy, ale narodu ruskiego nie stworzymy. Zaspokoiwszy ich nadmierne, dziś apetyty, pozostawimy te piękne ziemie gnuśnym, sytym próżniakom, których samoistność dopóty będzie trwała, dopóki ktoś energiczniejszy od nas swej ręki na nich nie położy" Napisane sto lat temu a wydaje się zupełnie na czasie.

W ramach równości Polska powinna wystosować listę osób pochodzenia ukraińskiego którym zabrania się wjazdu ze względu na gloryfikację morderców banderowskich. Nie ma miejsca w Polsce dla tych którzy bandziorów z upa gloryfikują. Cieszy mnie że rząd PIS podchodzi ostrożnie do stosunków z Ukrainą.

Moi przodkowie żyli w Tarnopolskim, niedaleko Buczacza. Mam pamiątkowe zdjęcie pradziada Piotra, który - choć z chłopskiej rodziny - był polskim urzędnikiem na kresach. Został zamordowany. Tak, jak Piłsudski nie chciał pamiętać o kresowiakach, tak i ten rząd ponad pamięć mojego pradziada stawia partykularny interes strony ukraińskiej. Przed wojną II zarząd sztabu generalnego (wywiad) zamiatał pod dywan raporty mówiące o sabotażowo - zbrodniczej działalności banderowców, co doprowadziło w konsekwencji do wielkiej tragedii. Dziś też nie wyciąga się wniosków z historii, choć są dostępne rzetelne opracowania historyczne Siemaszków czy dr. Lucyny Kulińskiej. A szkoda, bo historia magistra vitae est.

A co to ma do rzeczy, że z chłopskiej?! Mój dziadek ze strony ojca, chłop z dziada pradziada, był kierownikiem szkoły (w Ostrowczyku k. Trembowli), brat babci ze strony mamy, też z chłopskiej rodziny, był adwokatem i podpułkownikiem sztabowym we Wrześniu we Lwowie, grzebyk z jego nazwiskiem znaleźli w Bykowni pod Kijowem (enkawudzista, który go zamordował raczej nie był "importowany" z Rosji - to tak na marginesie, że nie tylko banderowcy mordowali Polaków na Kresach, Ukraińcy z czerwoną gwiazdą też).

Bratnią duszę widzę. Historia naszych kresów do łatwych nie należy. Obecne zacietrzewienie ludzi, którzy uwierzyli w jakąś wewnętrzną "wojnę polsko-polską" czyni niemożliwym podniesienie dialogu na ten temat, bez bycia okrzykniętym "ruskim trollem" czy jakimś mniej wybrednym epitetem. Uważam się za dojrzałego chrześcijanina. Nie szukam zemsty na nikim, a swoje relacje z innymi (narodami) chciałbym budować na prawdzie. Szanuję pamięć moich przodków, jestem dumny, że bili się o naszą niepodległość. Jako Polak nie zgodzę się, by ktokolwiek poświęcał ich pamięć na ołtarzu swoich interesów. Nie widzę powodu, dla którego nasze relacje z Ukrainą mają uciekać się do kłamstw, niedomówień i przeinaczeń.

W końcu ktoś się obudził, ale lepiej późno niż wcale, dotyczy to również głodówki w sprawie mniejszości polskiej w Niemczech. To nie może być bagatelizowane przez władze czy bez żadnych oficjalnych działań mając na uwadze tylko ekonomię, popieram Redutę.

Zatem należy ograniczyć przyjazdy Ukraińców do Polski. A tych co już są wydalić, szczególnie tych pracujących na czarno.

Ostatnio moja żona chciała załatwić coś na uczelni. Na korytarzach pełno młodych byczków rozmawiających po ukraińsku.

niebawem nie bedzie dla nich miejsca bo likwiduja cale wydzialy ;) takie to wiesci z wuceta

A ukraińscy studenci maja dotowane studia i sa faworyzowani przed polskimi. Co wy robicie zdrajcy polski? Chcecie nas skonfrontować , plan jest zeby zamiast imperiów bili sie harcownicy, Polacy z Ukrami i Białorusinami, czyli wojna polsko-Polska...
Zdrajcy

ciekawe ilu s....ów banderowców jeszcze żyje?
ci zwyrodnialcy---brakuje słów, nie da się tego wymazać żadną przyjażnią ,wybaczaniem itp.
niech plugawe szmaty bandery doznają tego samego co czynili z Polakami
won Ukraino banderowska !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
szczeźnij!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl