Polska w ruinie

Prawo i Sprawiedliwość konsekwentnie niszczy Polską gospodarkę. Jak się okazuje, wzrost PKB w pierwszym kwartale 2017 r. w stosunku do roku wcześniejszego wyniósł 4 proc. Co więcej, bezrobocie jest na najniższym od 27 lat poziomie 7,7 proc. Jakby tego było mało, PiS postanowił trzymać się swoich zapowiedzi programowych, zakładających obniżenie wieku emerytalnego i utrzymania programu Rodzina 500+. Wszystko to musi do furii doprowadzać biznesmenów, którzy robili złote interesy na państwie kierowanym przez koalicję PO-PSL. Zdecydowana większość żyła z państwowych, często niebotycznie przepłacanych, zleceń, które tak naprawdę wykonywał ostatecznie jakiś statystyczny Kowalski za minimalną stawkę godzinową. Dziś zaczyna być inaczej, chociaż zapewne jesteśmy na początku drogi, z której bardzo chciałaby zawrócić nas opozycja. Politycy PO, Nowoczesnej i PSL straszą nas kryzysem finansów i zrujnowanym budżetem. Znowu słyszymy ostrzeżenia, że zabraknie na 500+, chociaż zabraknąć miało już w 2016 r. Ponadto grozi nam się drugą Grecją i ogromnym zadłużeniem. Trudno powiedzieć, gdzie leży prawda, ale w tym wypadku ja i tak wolę z PiS zgubić, niż z PO znaleźć.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Zanim nadejdzie terminator

Świat przejmuje się Rosją, islamistami, Chinami, klimatem, ale nie wiem, czy najbardziej nie powinien się przejmować rozwojem technologii informatycznych. Czy któregoś dnia nie obudzimy się w świecie jak z „Odysei kosmicznej” Stanleya Kubricka czy „Terminatora” Jamesa Camerona (w obu roboty i komputery stają się autonomiczne i zaczynają pozbywać się ludzi)?

O tym, że sztuczna inteligencja kiedyś się usamodzielni i zacznie robić rzeczy groźne, mówią otwarcie najtęższe umysły Doliny Krzemowej. Cóż, może eksterminacja na razie nam nie grozi, ale już widać, że rozwój technologii generuje coraz większy chaos w sferze gospodarki, wartości czy polityki. Czas już w demokratyczny sposób, na podstawie umowy społecznej, poddać technologie informatyczne oraz cyfrowe regulacjom i kontroli tak samo jak poddawane są kontroli banki czy sektor medyczny.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl