niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Premier: Program 500+ wzmocnił gospodarkę

Dodano: 16.05.2017 [21:46]
Premier: Program 500+ wzmocnił gospodarkę  - niezalezna.pl
foto: twitter.com/PremierRP
Dane o gospodarce w I kwartale są niezwykle optymistyczne. Duży udział we wzroście PKB ma konsumpcja, a zwiększona konsumpcja wynika z realizacji programu 500+. - uważa premier Beata Szydło. 

PKB niewyrównany sezonowo (w cenach stałych średniorocznych roku poprzedniego) wzrósł realnie w pierwszym kwartale 2017 r. o 4,0 proc. w porównaniu z tym samym kwartałem poprzedniego roku - poinformował we w tzw. szybkim szacunku Główny Urząd Statystyczny. Ekonomiści oczekiwali, że w I kwartale gospodarka urosła o 3,9 proc. rok do roku.

"Te wyniki gospodarcze są niezwykle optymistyczne, cieszymy się z nich, to jest duży sukces - 4 proc." - powiedziała Beata Szydło po posiedzeniu rządu. Zwróciła uwagę na pozostałe wskaźniki za pierwszy kwartał np. dotyczące eksportu.

Poinformowała przy tym, że poprosi na najbliższym posiedzeniu rządu wicepremiera Mateusza Morawieckiego i wiceministra rozwoju Jerzego Kwiecińskiego, żeby przedstawili szczegółową informację na ten temat. "Bo warto to podkreślać, bo warto o tym mówić, dlatego że polska gospodarka świetnie się rozwija, są nie tylko bardzo dobre wyniki, nie tylko dobra perspektywa, ale również (...) jest duże zainteresowanie współpracą gospodarczą z Polski i to jest naprawdę bardzo, bardzo dobra wiadomość" - powiedziała.

Podziękowała przy tym całemu rządowi za pracę, zaznaczając, że "ten okręt gospodarczy" prowadzi wicepremier Morawiecki razem z ministrami, którzy zasiadają w Komitecie Ekonomicznym Rady Ministrów.

Nie zapominajmy, że duży procent w tym wzroście ma konsumpcja, a konsumpcja to jest przede wszystkim 500+; ta zwiększona konsumpcja, a więc to, na co czekaliśmy. Na początku, kiedy program 500+ został wprowadzony były obawy, czy się rzeczywiście przełoży na wzrost konsumpcji. W tej chwili już widzimy po tych wynikach i końcówki ubiegłego roku i I kw. tego roku, że te wyniki są bardzo dobre

- powiedziała.

Premier podkreśliła bardzo duży sukces Ministerstwa Finansów kierowanego przez Mateusza Morawieckiego, który polega na tym, że udało się uszczelnić system VAT. Wskazała, że dochody z tego podatku nie wypływają do szarej strefy, ale wpływają do budżetu. "To jest duża zasługa także pana ministra Ziobro (ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro - PAP), który przygotował też odpowiednie regulacje prawne, poprzedniego ministra finansów Pawła Szałamachy, pana ministra Mariana Banasia, który odpowiada za nową administrację skarbową" - mówiła szefowa rządu.

Dodała, że podziękowania należą się też przedsiębiorcom - "tym wszystkim, którzy tworzą miejsca pracy, prowadzą firmy, zakładają nową działalność, kontynuują działalność, którą już wcześniej założyli".

To jest sukces naprawdę nasz wspólny i powinniśmy się cieszyć wszyscy, wszyscy Polacy, bo dobre wyniki, wskaźniki gospodarcze przekładają się na lepsze życie wszystkich Polaków i to jest nasz cel, priorytet. Po to wprowadziliśmy zmiany w prawie, będziemy jeszcze to kontynuowali, po to realizujemy Strategię Odpowiedzialnego Rozwoju, po to wprowadzamy te zmiany, które mają ułatwiać przedsiębiorcom funkcjonowanie

- mówiła szefowa rządu.

Podkreśliła, że dziś zaczynamy odczuwać efekty zmian, które polski rząd przygotował właśnie po to, aby Polska szybciej się rozwijała. Przypomniała też rekordowo niskie bezrobocie. "Cieszmy się wszyscy, bo to jest nasz wspólny sukces. Polska gospodarka rozwija się coraz szybciej i to jest sukces wszystkich Polaków" - podsumowała premier. 
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Cytat
Nie zapominajmy, że duży procent w tym wzroście ma konsumpcja, a konsumpcja to jest przede wszystkim 500+; ta zwiększona konsumpcja, a więc to, na co czekaliśmy. Na początku, kiedy program 500+ został wprowadzony były obawy, czy się rzeczywiście przełoży na wzrost konsumpcji. W tej chwili już widzimy po tych wynikach i końcówki ubiegłego roku i I kw. tego roku, że te wyniki są bardzo dobre
Nie bardzo rozumiem z czego tu się cieszyć. Jeśli ja wezmę kredyt i przeznaczę go na konsumpcje to poprawi się i mój poziom życia i właścicieli pobliskich sklepów. I tak będzie do czasu aż przyjdzie mi zapłacić raty tego kredytu a jeszcze bardziej odsetki od niego.
Czy te 500 plus nie wygląda podobnie. Rodzinom które tą kasę dostają się poprawia, to fakt, ale ktoś za to przecież musi zapłacić. Kto.... cała reszta która 500 plus nie dostaje.

Owszem wzmocnił a raczej zwiększył zyski w sieciach handlowych tych niemieckich i francuskich.

Uważasz, ty produkcie liberałopodobny, że wzrost PKB nastąpił dlatego, że zachodnie koncerny wywiozły pieniądze z programu 500+ za granicę? Kto was nie tyle ekonomii naucza, bo tego wyraźnie nie potrafi porządnie zrobić, co zwykłej logiki z ogólniaka? Korwin z Kukizem?

Najwidoczniej ciebie nauczano ekonomii w wydaniu klasycznym skoro nie potrafisz załapać prostych rzeczy.

Odpowiesz na proste pytanie, czy dalej będziesz bredzić po neosowiecku? Jaki jest związek wyprowadzania pieniędzy z polski z notowanym obecnie PKB? Ja od dawna wiem, że liberalizm w Polsce to przedłużenie bolszewizmu, więc mnie nie przestraszysz plwocinami tego typu. Krótka piłka: znasz odpowiedź, albo nie orientujesz się w temacie.

Najlepsze jest to, że są ludzie którzy uwierzą że to jest dobra informacja. Bo przecież Państwo "daje" pieniądze.
A jak daje to jest i zwiększona konsumpcja - logiczne.

A gdyby zamiast "dawania" po prostu mniej zabierało, to dopiero konsumpcja by skoczyła i byłoby się czym chwalić w parlamencie - jaką to zieloną wyspą jest Polska.

Per saldo to jest to prawie samo. Prawie to jednak spora różnica. Gdy się rozkręci gospodarkę, to można zacząć obniżać daniny. Jak się zadołuje gospodarkę, to obniżanie danin nic nie da, prócz długotrwałej nędzy. Po prostu nie można zbudować potęgi gospodarczej tylko brakiem podatków, bo dziś Somalia, Tanzania, albo Gwinea były gospodarczo przed Polską i w G20. Zawsze tak jest, że jak startuje się z brakiem szmalu na interesy, to najczęściej kończy się z brakiem szmalu na cokolwiek - cudów nie ma i z grosza nie wydutkasz miliona, wesołku. Za to, gdy startuje się z milionem, to nic nie trzeba robić, tylko złożyć milion w banku i żyć jako rentier. Tego wy liberałowie kompletnie nie potraficie pojąć. Dla was każdy poziom energetyczny w atomie byłby prawie taki sam, a najlepszy ten o najniższej energii (podatkach). Jednak w takiej "fizyce" nie byłyby możliwe związki chemiczne, bo każdy atom dążyłby zbyt silnie do indywidualizmu. Wiązania chemiczne powstają zaś wtedy, gdy jakieś elektrony są na chętniej wyższych poziomach i inny atom może je wtedy przejąć lub przyciągnąć i dzielić z drugim. Taka subtelna różnica, a ile mówi o ekonomii, cnie?

Tylko 500+ i 500+. A co Nasz Kochany Rząd szykuje w orzecznictwie o rentach?. Teraz się śmiejemy, że bez głowy do pracy wysyłają bo ma nogi i ręce. Po Waszych projektach 100% ludzi chorych renty nie dostanie. Będą oceniane nie choroba, a stan chorego, czy może jeszcze z siebie coś wykrzesić. Znając naszych aroganckich orzeczników to chorzy, ci ciężko chorzy, o rencie tylko pomarzą. 500+ nie dla chorego. Nie potrafią pojąć, że gdy boli to skupienie się na pracy, chociażby przy komputerze jest nie możliwe. Co, wszystkich za komputer chcecie wsadzić, tych co murują domy też?. Boże, następna władza z arogancją i bezczelnością do chorych. Toż taki projekt, to jak miód na orzeczników, pozwalający im jeszcze bardziej tępić chorych ubiegających się o renty. To pomysły nowej PANi Naczelnik ZUS, nadanej z PIS-u. Co to ma być?. Niech mi tu żaden nie odpisuje i nie wyzywa chorych od pasożytów. To, jak społeczeństwo widzi rencistów, wiemy. Dlatego ten pomysł, żeby przypodobać się Polakom. Ale pieniądze na wypłaty , wielkie pieniądze dla Dyrekcji ZUS są. Gmachy do nieba, też utrzymać trzeba. Orzeczników, prawników, szkolenia, urlopy integracyjne. Więc na kimś trzeba oszczędzić. Jasne, że ma to być chory, ciężko chory. Kiedyś z respiratorem pokazali faceta, jemu też renty odmówiono, choć facet jedna nogą na drugim świecie jest. No to teraz przyzwolenie, dzięki PIS i nowej Pani Naczelnik będzie jeszcze większe. Dziękuję Kochanemu Rządowi, że tak bardzo dba i martwi o to, by za darmo, ciężko chory nie korzystał ze świadczeń. Tak czekałam na zmianę. Nie potrzebnie.

wzmocnił-ale sklepy,a dzieci jak nie miały nic dla siebie tak nie maja,

A ty ekonomysto z PRL to w ogóle znasz jakiś model ekonomii, czy po prostu brzęczysz jak katarynka nakręcana przez twórców teorii spyskowych i lyberalnych? Wiesz czym się różni obrót od zysku?

Szanowna pani Premier Beato ))))

Wygraliscie wybory przede wszystkim przez deklaracje BEZPIECZESNTWA panstwa oraz narodu polskiego !!!!

A ja obecnie widze, ze albo swiadomie oszukaliscie spoleczenstwo (swoj narod), albo zaczeliscie sie czegos bac, bo jestescie szantazowani z Watykanu, albo jestescie kolejna banda zwyklych politycznych klamcow-karierowiczow .....

Jesli z ust pani premier obecnie slysze rozwodnione, mialkie wypowiedzi w sprawie jakiegokolwiek przeplywu OBCYCH NAJEZDZCOW na Europe przez terytorium Polski, jesli pan prezez Kaczynski zaczyna cos belkotac, oraz nabiera w tej sprawie odmiennych przekonan ... ktore byly filarem zwyciestwa Prawa I Sprawiedliwosci w wyborach .... jesli Prezydent Andrzej Duda tez w tej sprawie zacznie publicznie sciemniac oraz tumanic swoj narod ..... to >>>

Jestescie w tym momencie takim samym PO-litycznym TRUPEM jak poprzednia banda zlodzieji, kretaczy, mordercow, oszustow etc. jak ta koalicja PO+PSL !!!!

W tym momencie zadne inne "CH_J wie co +" .... tez juz wam NIC nie PO-moze !!!!

Poniewaz raz straconego spolecznego ZAUFANIA oraz moralnego autentycznego poparcia .... juz NIGDY nie uda sie wam w tak spontaniczny sposob w polskim narodzie odbudowac !!!!

NOT A CHANCE !!!!

DOBRANOC !!!!

ENDE

Tu nie trzeba być ekonomistą, żeby wiedzieć, iż milion ludzi mających środki płatnicze kupi więcej towarów i usług, niż 100 czy tysiąc milionerów.
Żeby gospodarka się nakręcała to trzeba ludziom dać zarobić lub nawet to 500+, które wydadzą i inni zarobią. Tylko dlaczego układ pomagdalenkowy zabronił Polakom zarabiać płacąc im nawet 1000zł miesięcznie przez kilkanaście lat?

przede wszystkim chodziło o to żeby UE miało tu rezerwuar półdarmowej siły roboczej

Osoba A dostaje 500zł, które wpłaciła w podatku osoba B np. 200zl a 300zl pochodzi z kredytu państwowego.
Cudze pieniądze na swoje potrzeby wydaje się lekkomyslnie, w porownaniu z wlasnymi na wlasne potrzeby.

Jesli zabieranie komus pieniedzy i zadluzanie podatnikow jest dobre bo rosnie PKB, to znaczy tylko ze wolnosc jest niepotrzebna, bo ludzie wolni są zli, bo nie wydaja pieniedzy swoich tylko je oszczedzaja, a jak sie im zabierze te pieniadze i da komus by wydal, wtedy rosnie wskaznik PKB i panstwo jest zadowolone.
A wiec komuna lepsza od wolnosci.
Chwała niewoli zatem, chwała PKB!

PiS nie podniósł podatków - tylko przekierował środki. Ma to torochę sensu ale jeśli chcemy rozruszać gospodarkę potrzebujemy nie 500+ ale ulgi podatkowe dla polskich firm zwiększające możliwości akumulacji i koncentracji kapitału krajowego.

jak do tej pory ulgi podatkowe dostawały w Polsce firmy obce.

Przede wszystkim powinno powstać milion małych polskich firm. to rozwiąże masę problemów. i niech nie bedzie to milion nowych sklepów!

500+ jest potrzebne w chwili obecnej - by miliony polskich rodzin skopane przez postkomunę złapały chwilę oddechu. Co do finansowania programu - no cóż - najlepiej byłoby pozyskać na to dochody ekstra - np z gazów łupkowych które mieliśmy od wiosny 2015 eksploatować na skalę komercyjna lae nie eksploatujemy bo tusk zaarządził inaczej.

deficyt budżetowy jest obecnie najniższy od 2006-tego - ale tu masz rację - finansowanie czegokolwiek z pożyczek to ślepa droga.

To dlaczego stanac na 500 moze tak 5000 szybciej rozruszamy gospodarke i dzieci zamiast nad polskie morze pojada do grecji

Krótko - oto przykład wpisu służbowego. A tfuj żońca to obciach nad obciachy. Bredzi jak POtłuczony. Jego brednie trzymają się kupy ale "odzwierzeńcej" np koMUSZEJ.

Kolejny jęczący na 500+.

Nie chcę używać wyzwisk, ale jak widzę takie wpisy to POjawia mi się wiele na końcu języka.
Pytanie-o ile PIS podniósł POdatki aby zaspokoić potrzeby 500+?
Odpowiedź- nie podniósł żadnego POdatku.
Skąd pieniądze, skoro POdatki nie podniesione?
To POdatki , które nie trafiły w ręce złodziei hodowanych przez POwców jak świnie w chlewiku.
Zadłużanie państwa? Obecnie biorąc pod uwagę samorządy, państwo się nie zadłuża, tylko ma nadwyżkę. Z kolei budżet państwa jest w okolicach zbilansowania na zero.

500+ w wymierającym narodzie potrzebne jest jak woda dla roślin w czasie suszy, a ktoś kto narzeka na ten program przypomina osobnika chcącego suszę przedłużyć.

nigdy nie glosowalem i nie zaglosuje na PO.
panstwo wydaje wiecej niz zbiera w podatkach, stad dlugi;
dług to nie tylko oficjalne pozyczanie pieniedzy, ale np. inflacja (osłabienie wartości pieniądza jest podatkiem ukrytym);

Ja tylko stwierdzam, że Polacy to lewacy i zawsze będą biedni.
Chęć socjalizmu i kontroli ze strony państwa (krzyk i jęk na wolność wycinki drzew na wlasnej ziemi) wskazuje, że Polacy są wrogrami wolności, a w portfelu ma im grzebać państwo.
totalne lewactwo

w europie ostatnio przez pare lat nie zadluzali się tylko niemcy, a ostatnio cześi; nie wydawali wiecej niz zebrali w podatkach; wszyscy inni się zadluzaja, czy to na zewnatrz czy poprzez inflacje itp;

" Skąd pieniądze, skoro POdatki nie podniesione?"
ZUS został podniesiony dla wlasnej dzialalnosci, jak za czasów PO.

A robcie sobie co chcecie, ja uciekam z tej zlewaczałej eu-ropy waszej. I tak efektem koncowym bedzie to, ze was wyrzna w najblizszej wojnie, bo jestecie przeciwnikami dostepu do broni. Wolyn dwa bedzie kara dla waszego zlewaczenia mentalnego.

500+ nie ma nic wspólnego z lewactwem, jak tego nie rozumiesz, to przypomnij sobie kto był w Polsce przeciwko wprowadzeniu -właśnie lewactwo.
ZUS został podniesiony wg stałego mechanizmu waloryzacji, który istnieje od wielu lat, podobnie jak waloryzuje się emerytury. Rosną płace w gospodarce, rośnie z nimi ZUS.

Jeśli chcesz swobodnego dostepu do broni, to wyjedź do Chicago-życzę szczęscia, w mieście wielokrotnie mniej ludnym od Polski zabójstw jest dwa razy więcej niż w całej Polsce.
Liberalizm jest oznaką zlewaczenia. Im ktoś bardziej ma liberalne poglądy, tym większym jest lewakiem.

Zadłużanie się, ma swoje różne przyczyny i skutki, jeśli idzie na przejedzenie jak za PO, oddziałuje negatywnie, jeśli sprzyja rozmnażaniu się i wzrostowi gospodarczemu, jak w przypadku PIS-u, działa pożytecznie.

Najlepiej pieniądze podatników przez 8 lat wydawała PO = sobie równo, reszcie g...o.

Nikt w historii istnienia Polski nie wydawał dobrze pieniędzy podatników i nikt nie będzie.

Do: > ks | 16.05.2017 [22:42]

Do swojej wypowiedzi, koniecznie dodaj odwaznie slowo "LEPIEJ" ze dwa razy (ale oczywiscie w cudzyslowiu)

:o)

Zabrzmi wowczas to tak:

~~ Nikt w historii istnienia Polski nie wydawał "LEPIEJ" pieniędzy podatników niz Platforma Obywatelska i nikt "LEPIEJ" nigdy juz nie będzie !! ~~

OJPD !!!!

ENDE

Im Polakom żyje się lepiej tym środowisku Czerskiej gorzej. Stąd ta ich wściekłość. Jak naczynia połączone. Gdy dla ludzi Czerskiej nadchodzą tłuste lata, kupują sobie domy, luksusowe auta to Polacy ledwo wiążą koniec z końcem i popadają w długi. I na odwrót. Oni są jak pijawki albo wampiry naszego narodu.

A to wszystko dzięki temu że Polacy przyszli po rozum do głowy i odsunęli od władzy Patologię Obywatelską i ZSL. Gdyby oni rządzili to dzisiaj z Polski byłaby CH...J , D...PA I KAMIENI KUPA jak powiedział słynny były już minister Sienkiewicz.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl