niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

Tomasz Sakiewicz o konieczności przesłuchania Tuska: Ma ogromną wiedzę i musi się nią podzielić

Dodano: 16.05.2017 [21:18]
Tomasz Sakiewicz o konieczności przesłuchania Tuska: Ma ogromną wiedzę i musi się nią podzielić - niezalezna.pl
foto: ilustr. Fafik, arch GP
Spore poruszenie w szeregach Platformy Obywatelskiej wywołała informacja o ponownym wezwaniu Donalda Tuska na przesłuchanie w prokuraturze. Minister sprawiedliwości i prokurator generalny pytany o to odparł, że obowiązkiem prokuratury jest wyjaśnianie spraw, które są przedmiotem zainteresowania organów ścigania. Na antenie TVP Info redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz podkreślał, że Donald Tusk ma ogromną wiedzę, którą musi podzielić się ze śledczymi.

Szef Rady Europejskiej,został wezwany na przesłuchanie w charakterze świadka na 5 lipca. Chodzi o śledztwo dot. m.in. nieprzeprowadzenia sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej.

- To normalna, standardowa procedura. Jarosław Kaczyński, który pełnił urząd premiera około roku był później wielokrotnie przesłuchiwany w charakterze świadka i nigdy nie robił z tego powodu żadnego wydarzenia, żadnego prześladowania - mówił pytany całą sprawę Zbigniew Ziobro.

Na antenie TVP Info do kwestii ponownego wezwania Tuska na przesłuchanie odniósł się redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz.

- Myślę, że poprzednia ekipa niepoważnie traktuje fakt istnienia wymiaru sprawiedliwości. Jest oczywiste że po tak strasznej tragedii, po śmierci prezydenta, prokuratura musi prowadzić śledztwo i zadawać pytania. Należy się dziwić, że tego nie zrobiono wcześniej. Jeśli jakikolwiek polityk traktuje to w formie rozgrywki politycznej, to tak naprawdę niepoważnie traktuje Polskę, niepoważnie traktuje Polaków, niepoważnie traktuje tych, którzy zginęli i w ogóle łątpliw  potrzebę istnienia wymiaru sprawiedliwości. To nie o politykę tu chodzi. Bardzo wiele osób chce wyjaśnienia tej tragedii. Wiele osób wierzy, że to jest jeszcze możliwe. Bez przesłuchania Tuska to śledztwo byłoby kulawe i niepoważne. To on był odpowiedzialny za służby specjalne i on się umawiał z Putinem, a jego urzędnicy przygotowali to wszystko, co było efektem. Tusk ma ogromną wiedzę i musi się nią podzielić. – tłumaczył Tomasz Sakiewicz.Według redaktora naczelnego „Gazety Polskiej” wiedza Tuska jest rozległa i nikogo nie powinno dziwić, że prokuratura oczekuje od niego wyjaśnień.

- Wiemy, że nastąpiły pewne ustalenia, które były na korzyść Rosjanom. W ich wyniku na przykład rozdzielono wizyty, co bardzo ułatwiło to, co się później stało. Śledztwo na tak wysokim szczeblu, a zwłaszcza decyzja o przekazaniu go Rosjanom nie byłaby możliwa bez akceptacji premiera. Śledztwo toczyło się w trybie, który był niezwykle wygodny dla Rosjan  Dzisiaj się zastanawiamy, co wie komisja. To właśnie efekt działań Donalda Tuska. Nie byłoby tego, gdyby nie oddanie śledztwa Rosjanom – mówił w programie „Minęła 20” Tomasz Sakiewicz.

Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Przystojniak? Takie fotki króla Europy mozecie pokazywać. wygląda na nich jak wariat - nie obrażając chorych umysłowo.

Czy ten ryży POpaprany folkzdojcz znowu będzie robił szopkę ze swojego wezwania przez PROKURATURĘ !!!!!!!!!!!!!!

chamstwo i obrazanie innych wylazi z ciebie nawet przez rozporek.

Rozmowa z premierem Donaldem Tuskiem w programie wieczornym jednej ze stacji telewizyjnych 3 stycznia 2011 roku, fragmenty :
Redaktor: - Czy na posiedzeniu Rady Ministrów w kwietniu mówiono na temat tego, w jaki sposób prowadzone powinno być śledztwo?
Donald Tusk: - Nie.
R: - W ogóle państwo tego nie omawiali? A kto panu zaproponował Konwencję Chicagowską?
DT: - Ona była wynikiem... yyy...
R: - Ale ktoś musiał panu powiedzieć fizycznie, że będzie śledztwo prowadzone tak, a nie inaczej.
DT: - No, za całość tych spraw eksperckich odpowiada Komisja do Badania Wypadków Lotniczych...
R: - No, ale jak pan rozmawiał z Miedwiediewem 10 kwietnia, z Putinem, to zaproponował...
DT: - Rozmawiałem z Miedwiediewem i z Putinem. Z Miedwiediewem telefonicznie, z Putinem i telefonicznie, i później osobiście tam już po przylocie do Smoleńska i myśmy nie rozmawiali o szczegółach. Padła tylko w tej rozmowie taka...
R: - Deklaracja...
DT: - Deklaracja, że istnieje Konwencja Chicagowska.
R: - Prezydent Miedwiediew powiedział, że powinniśmy pracować wedle Konwencji Chicagowskiej?
DT: - Nie, w czasie spotkania w Smoleńsku i tych pierwszych dni ta decyzja nie miała charakteru ostatecznego i nie była wynikiem jakiejś oferty czy propozycji ze strony rosyjskiej. Edmund Klich, który jest szefem Komisji do Badania Wypadków Lotniczych nie miał też wątpliwości, że to jest optymalny wybór, jedyny możliwy.
R: - Tak, ale czy któryś z liderów rosyjskich powiedział: dobrze – ta konwencja?
DT: - Yyy... była rozmowa, ale nie w charakterze ustalenia czy zobowiązania, na gruncie jakiego prawa będziemy się poruszali. Ale trudno mi w tej chwili powiedzieć, czy w samym Smoleńsku, wtedy przy szczątkach samolotu, czy ta rozmowa miała jakiś taki precyzyjny, konkretny charakter. Szczerze powiedziawszy, akurat w tych pierwszych czterech godzinach miałem co innego na głowie.”
- Już niedługo posłuchamy co nowego ma do /powiedzenia ?
A może znowu usłuszymy - yyy... nie pamiętam

Ze zdjęcia wyraźnie wynika , że ryży już ma amnezję , podobnie jak jego synalek w sprawie olt!!.

Tusek śmierdzi strachem- już nie wywinie się od kary. Nie docenił sprawiedliwości Bożej - ma przeharatane w Polsce. UE może go przerzucać jak zgniłe jajo z miejsca na miejsce. Amen

przesłuchiwać pewnie trzeba, jakieś szczegóły nowe może wyjdą...

co nie zmienia faktu że Donald oświadczył że sprawę śledztwa smoleńskiego (decyzji różnych ) BIERZE NA SIEBIE...

i bidny chłop uwierzył redaktorowi z GW że wybory przegrają jak : na pasach zakonnice.. i tak dalej ...

tak więc Donald załatwił nam "skręcone" śledztwo w sprawie "BOMBOWEGO PRZYZIEMIENIA" samolotu rządowego z elitą narodu... fundując nam (społeczeństwu) drugi Katyń...

i nawet ślepy zobaczy że jest winien... pytanie kto jeszcze ?
jak widać PO promując Króla Jewropy Donalda na prezydenta Polski w 2020r.... też się do winy przyznaje ... ma się rozumieć...

takie to proste... proste że aż boli...
ale czy leminga może coś boleć jak mu mózg w TVN-nie wyprali ?

Panie Tomku "on" bardzo poważnie traktuje opinię publiczną i kłamie, aby właśnie tę opinię publiczną skołować i nie doprowadzić do ukarania winnych tej zbrodni.

A,kto w to wierzy, ze on się tą wiedzą podzieli? Sam na siebie bara kręcił nie będzie., Ponadto ten niemiecki sługus robił dokładnie to co mu Berlin kazał.Nie miał i nie ma żadnej samodzielności, ponieważ mu na to nie zezwalano i nie zezwala. Jest pod całkowitym wpływem sił, które do tej katastrofy doprowadziły i jest od nich zależny. W tej układance jest tylko pionkiem.

Lider MAFII i zdrajca stanu - Donald Tusk - wezwany przed oblicze prokuratury.

Sukces czy porażka ?

W świetle prawa natury to jest porażka. Sorry, mówię jak jest. W świetle prawa natury ta sprawa dawno zostałaby rozstrzygnięta. Inaczej mówiąc - czy ktoś widział lisa tak opieszałego jak polski wymiar sprawiedliwości ?

Oby nie wymarli ze starości stolarze gotowi zbić szubienice dla zdrajców.

Przesluchac go w Kiejkutach.
Zdrajca piep..ny.

ryzy bandyta ma duzo brudu za kolnierzem i łapy brudne od polskiej krwi - wystarczyloby zeby go posadzic do kryminalu do konca jego usra..go zywota.

On chory na amnezję.
Na nic te przesłuchania.
Tu trza doktora, który zna stare, chińskie metody terapii odświeżające pamięć, np. akupunktura stóp za pomocą metalowego pręta długo trzymanego w rozżarzonych węglach...
Przy okazji można profilaktycznie przebadać Balcerowicza, Lewandowskiego, Pawlaka, Bieleckiego itp. kreatury...
Po badaniach i wyrokach z pewnością będą mogli schłodzić sobie morską wodą nóżki w trakcie przekopywania łopatami kanału na Mierzei Wiślanej...

Nie zapominaj o gajowym i specjaliście od bigosowania Bulu Komoruskim i zdrajcy Polski R.Sikorskim. Ci gnoje są umoczeni po uszy i to nie tylko w katastrofie smoleńskiej, ale i wielu innych.

dla dupków wymienionych przez ciebie historia sie zakonczyla, w niesławie.Dla polityka to juz smierc .czy dzis zna ktoklwiek szara eminencje Gomółki pana Babiucha.Ale mozna posmiac sie z Tusek Tower juz dzis.Mozliwe że za pare miesiecy pan Gras zatrudni w Brukseli Tuska na etacie kamerdynera

Tusk wie o wszystkich ciemnych sprawkach, dlatego zrobił się taki suchy jak Smigoll z Hobbita. Zaciskający się pierścień władzy wysysa z niego życie.

Jeśli już dojdzie do przesłuchania Tuska a będzie się uchylał
i robił z siebie męczennika i ofiarę politycznej pisowskiej zemsty, to i tak nic nie będzie pamiętał jak przesłuchiwani w sprawie Amber Gold.

Piosenka Janka Pietrzaka pt. "Plagi Tuska" zaczyna nabierać koloru. Pojawiła się kolejna Plaga> przesłuchania w prokuraturze. Co prokuratura musi jeszcze usłuszeć, aby sięgnąć po kajdanki?

Donald Tusk ma ogromnego pietra
i
gacie pełne stachu.

Pozdrowienia Czytelnikom-Polakom i Panu Sakiewiczowi,
To pan Ziobro jest uwazany za kogos kto ma rozpedzic na cztery wiatry komunistyczne sadownictwo? Wolne zarty. W slowach pana Zobry uzasadniajacej potrzebe przesluchania p. Tuske widac postawe kogos z przetraconym kregoslupem, poprzez usprawiedliwianie sie przykladem prezesa Kaczynskiego. Co ma fakt przesluchania p. Tuske z przesluchiwaniami prezesa Kaczynskeigo w swietle prawa? Nic panie Ziobro. Zalecamy nastepne motywacje o potrzebie oddychania przez p. Tuske, bo pan prezes Kaczynski rowniez oddycha . Panie Ziobro wez pan sie w garsc.
Panu Sakiewiczowi gratulacje za odwage w wystapieniach i coraz lepsze artykuly Niezaleznej.
Z powazaniem
Czytelnik

W zabójstwie L.K. a miał zginąć i J.K. brali udział do spółki sowieci i szwaby.

Komentarz tygodnia Witolda Gadowskiego: Magdalena Żuk i co dalej...? - O śledztwie w sprawie śmierci Magdaleny Żuk, trójkącie bogatyńskim, reprywatyzacji, Starym Teatrze oraz o rozmowie z Tedem Mallochem. https://youtu.be/KHODzDHZnEo

wszyscy Polacy slyszeli jak tusk wszystko bral na swoja odpowiedzialnosc no to teraz odpowie. Myslal ze Polska bedzie zawsze kupa kamieni.

Pomijając meritum sprawy - Redaktor Rachoń to kozak kuty na cztery kopyta,mógłby Kura zaproponować np. piątki minęła 20-sta z Redaktorem M. Kolonko. Taki duet to oglądalność do jakiej żadna telewizja by się nie zbliżyła.

obawiam się, że jedyną wiadomością otrzymaną od Tuska będzie:"Nie wiem, nie widziałem, nie pamiętam"

Musi to n Rusi a w Polsce jak kto chce.

Jakiej Rusi - nie musi, no to doprowadzą! Podobnie będzie z HGW, która przekracza kompetencje, bo usiłuje rozstrzygać o konstytucyjności powołania komisji weryfikacyjnej! Po prostu przyszła kryska na Matyska i pora beknąć, gdy w swoim czasie wyobraźni delikwentom brakowało ale za to było bezgraniczne poczucie bezkarności! I jeszcze jedno, bo sołtysa z Chobielina też dopadną za kłamstwa sądowe, kwestia czasu!

Ta EuroPrezydentura to przecież taki PROGRAM OCHRONY ŚWIADKÓW w tym przypadku. Został uruchomiony przez kogo?

Poprzednio przyjechał pendolino.
tym razem przyleci samolotem
OLT Express

cza szmacie pisac po mimiecku lun polskiego ni uja szkoda ze nie przed objeciem IItury generalskiego urzedowania

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl