niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

​Morawiecki: Polska beneficjentem Brexitu

Dodano: 16.05.2017 [15:51]
​Morawiecki: Polska beneficjentem Brexitu - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska
Polska jest w pewnym sensie beneficjentem Brexitu, do Polski przywędrowały z Wysp inwestycje tworzące 30-40 tys. miejsc pracy, wkrótce będzie drugie tyle - powiedział w wywiadzie dla "Tygodnika Solidarność" wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Jego zdaniem pytanie do Polaków z Wielkiej Brytanii powinno brzmieć: czy wolicie pracować w banku inwestycyjnym w City, czy w tym samym banku w Polsce, blisko swojego rodzinnego domu, za nieco mniejsze lub porównywalne pieniądze po uwzględnieniu kosztów życia?

Według wicepremiera wsparcie socjalne, z którego korzysta część Polaków w Wielkiej Brytanii, na pewno będzie stopniowo ograniczane. "Oczywiście nasz rząd będzie walczył, by ci, którzy mają już prawa nabyte, byli traktowani tak samo jak inni mieszkańcy Wysp Brytyjskich" - zadeklarował Morawiecki.

Ocenił, że w Polsce mamy szczodry system zabezpieczenia socjalnego. Wskazał, że w 2012 r. średnio na jedno dziecko do 18 lat państwo polskie wydawało 2600 zł, a w 2017 r. jest to kwota 8600 zł. Dodał, że jest także program 500+, a już za rok oddane zostaną do użytku pierwsze lokale w ramach rządowego programu taniego budownictwa mieszkaniowego."Cena 1 mkw będzie oscylować wokół 2 tys. złotych netto. W Białej Podlaskiej, która będzie pierwsza, cena ta wyniesie dokładnie 1823 zł netto. A umowy na budowę takich mieszkań mamy już podpisane z 70 polskimi gminami" - powiedział.

Według Morawieckiego w Polsce mamy np. jeden z najniższych podatków dla osób, które zechcą założyć tutaj firmę, bo tylko 15 proc. W Wielkiej Brytanii oscyluje on wokół 30 proc., we Francji wynosi 35 proc., w Niemczech 33 proc.
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Z ZIEMI BRYTYJSKIEJ DO POLSKI
(DZIĘKI BREXITOWI)

JP Morgan Chase
CBRE
ABB
JonesLangLaSalle
Goldman Sachs
UBS
BNP Paribas

Oto kilka firm, które są aktualnie w trakcie rozmów z deweloperami, wynajęły już biura w Polsce w ciągu ostatnich miesięcy (Warszawa/Kraków) lub zwiększają powierzchnię i zatrudnienie.
Na kogo czekamy?
Zapraszamy Royal Bank of Scotland, HSBC, Barclays, Citibank, Credit Suisse, General Motors, Deutsche Bank, Morgan Stanley, Pimco i setkę innych. Szczególnie gorąco namawiamy na zmianę decyzji BlackRock. Nie zapominamy o instytucjach i agendach UE! (np. EBA czy EMA).

1m2 = 1 pensja miesięczna ... 70m2 = 70 lat No ale jeść też trzeba, więc wychodzi 200 lat ;)

nawet swoich durnych wyliczen nie potrafisz obliczyc matematyku..

Miejsca pracy... miejsca pracy... Panie Morawiecki za 6000 PLN brutto pracuje tylko głupek albo złodziej. I pan tez za tyle to by z łóżka nie wstał.

Puk, puk........cisza.....bo pustka :(

No to pan Morawiecki odplynal niczym grzesiu na marszu. Blizej rodziny?Ona juz jest tutaj na miejscu.Sorry ale za 2-3 tys zlotych to ja nawet z lozka nie wstane.

"brawo Ty", każdy ma jakąś "filozofię ma*y", tylko po co tyle "żółci" ;D
- zawsze mogę skontrować że "zmywak" to nie "szóstka w lo*o" ...

no to nie,nie musisz.

To jeszcze podaj kwotę wolną od podatku...w Polsce i w Anglii
i koszt ubezpieczenia w ZUS i w Angielskim systemie...
Czy w Anglii prawa emerytalne nabywa sie po 5 latach jak w Niemczech???

Mam sąsiada który 25 lat pracował i płacił ZUS potem go zwolnili i nie pracował a miał wypadek... po którym został inwalidą wtedy ZUS stwierdził ze renta mu sie nie należy bo przez ostatnie lata nie pracował - zabrakło mu kilka dni pracy!!! Takiego ZUS-u jak w Polsce to nie ma nawet w Afryce!

Teraz zasadnicze pytanie na jakiej podstawie i za co Państwo Polskie wypłaca po 100 Euro miesięcznie obywatelom innego państwa...

A Londyńskie City jest eksterytorialne i brytyjskie ani unijne prawo go nie dotyczy o czym Morawiecki powinien wiedzieć...

z tymi slowami : czy wolicie pracować w banku inwestycyjnym w City, czy w tym samym banku w Polsce, blisko swojego rodzinnego domu, za nieco mniejsze lub porównywalne pieniądze po uwzględnieniu kosztów życia?
to sie Pan M wyglupil -ilu ludzi pracuje w bankach w uk a co z resztá dla których róznica jest kolosalna ?
zalecam wyjsc na zewnátrz czasem

Jak to jest z obietnicami ulatwien dla drobnych POLSKICH i srednich przedsiebiorcow ?
Bo tylko wedlug tego bedziemy go oceniac.
Tymczasem nie naraza W OGOLE interesow miedzynarodowej finansjery.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl