niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 lipca 2017

Hermann i Angela

Dodano: 16.05.2017 [13:18]
Hermann i Angela - niezalezna.pl
foto: arch.
Dwa dni temu trzy osoby, w tym mec. Stefan Hambura, podjęły protest głodowy, w którego ramach domagają się od Republiki Federalnej Niemiec przyznania Polakom statusu mniejszości narodowej. Co ciekawe, Polacy, których przed 1939 r. mieszkało w Niemczech około miliona, mieli wówczas taki status. Co więcej, przez pewien czas byli nawet mniejszością zdecydowanie uprzywilejowaną. Od 1937 do 1939 r. bowiem, gdy Hitler liczył, że przeciągnie Polskę na swoją stronę, Polacy w Niemczech cieszyli się poparciem III Rzeszy. Zjazd organizacji Rodło w 1938 r. odbył się w największej hali widowiskowej Berlina i był transmitowany przez państwowe niemieckie radio. Potem przyszła wojna i Polacy zostali zdegradowani rozporządzeniem Hermanna Goeringa z 1940 r. do rangi niewolników. I ten stan trwa, mimo że liczba Polaków za Odrą zbliża się już do dwóch milionów. Żadnemu niemieckiemu kanclerzowi, z Angelą Merkel włącznie, jakoś ten kompromitujący stan prawny nie przeszkadza. Kompromitujący? A może po prostu dzisiejsze Niemcy uważają, że niektóre rozwiązania prawne wprowadzone przez ich nazistowskich poprzedników nie są takie złe?
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Stefan Hambura prowadzi glodowke w Niemczech ale jakos do tej pory
zadna " ZADNA" agencja prasowa o tym nie informowala.

Wolne niemieckie media ktore swego czasu radosnie informowaly nawet jak w opolskiej szkole jakas uczennica nabazgrala w toalecie jakis paszkwil na Prezydenta Dude ...jakos dziwnie milcza w tej sprawie . Czy nie warto akcji Hambury jakos medialnie naglosnic?

U Angeli jest "wolna prasa" tak jak w Moskwie byla "prawda"

Super! 100 na 100. Rozbawiłeś mnie dzisiaj na koniec dnia. Dzięki i pozdrawiam

Twierdze od dawna , ze zwaizki polakow w niemczech sa kierowane przez ludzi agentury komunistycznej. I to sie dzieje nie od dzis.

Silna Ioficjalna pozycja Polakow w Niemczech oslabialaby polityke Niemiec,ktora z powodzeniem zmusza Polakow do asymilacji,oraz do Rozbiorow niemiecko-rosyjskich panstwa polskiego.
Zas Panstwo Polskie nie robi faktycznie nic,i w ogole temu nie przeciwdziala.
Przeciwko strajkowi glodowemu mecenasa Hambury i jego kolegow zaprotestowal oficjalny i popierany przez polskie MSZ Zwiazek Polakow w Niemczech,twierdzac,ze utrudnia on sytuacje Polakow w Niemczech.
Kierowany jest wiec przez agenture komunistyczna,i kolaborancka.

Zasadnicza sprawa jest pieniadz!
Podawano, ze Niemcy chca uniknac kosztow pomocy np portal polonijny.
Do tej kwoty straty jakie mamy z powodu utraty banku polonijnego w Niemczech sa jak koszty lizakow.

Blokada jest jednak po stronie bankow w Polsce, bo nie podoba im sie np dostep do kredytow 1,1 % budowlanych i 2,47 konsumpcyjnych - mozna wejsc na strone postbank.de i sobie poczytac.
U nas sa kilkunastoprocentowe odsetki pomimo, ze Polska ma staly wzrost te 3 % a koszty prowadzenia bankow sa znikome.

Niemcom na tym nie zalezy jakby jakis bank u nich mial dobre obroty.

Blokada przepisow o poloni i zwrotu majatku w tym banku jest po polaskiej stronie - bardz szkodliwa dla malych firm i ich rynku w Niemczech szczegolnie w kwestii reanimacji centrow miast i eksportu tych uslug.
!!!!!

Moze ktos wiec cos na ten temat.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl