niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 lipca 2017

Podatek od... wycieraczek. Włosi mają pomysły

Dodano: 16.05.2017 [07:32]
Podatek od... wycieraczek. Włosi mają pomysły - niezalezna.pl
foto: Alexas_Fotos/pixabay.com/CC0 Public Domain
Podatek od wycieraczek, a także od serwetek w barach wprowadzono w Modenie na północy Włoch. Dziennik "Corriere della Sera" informuje, że wezwanie do zapłacenia tej należności rozesłano do kilkudziesięciu sklepów i lokali.

Jak wyjaśniono, ten nowy podatek jest "radykalną i kreatywną" interpretacją przepisów, umożliwiających pobieranie dodatkowej opłaty w przypadku reklamowania własnej działalności poza jej miejscem. A zatem, w świetle tych przepisów, umieszczenie nazwy lokalu lub sklepu na słomiance przed nim lub na serwetkach w barze stanowi taką właśnie reklamę.

"Może to mieć nawet podstawę prawną, ale nie ma nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem" - tak skomentował to sekretarz federacji usług w Modenie Fulgenzio Brevini, cytowany w artykule. Zauważył przy okazji, że handlowcy i restauratorzy już faktycznie płacą za wycieraczki w podatku od zajmowanej powierzchni.


Federacja usług domaga się uchylenia nowego podatku.

Wezwanie do jego zapłaty rozesłała prywatna firma, zajmująca się ściąganiem wszelkich opłat w mieście. Przedstawiła też warunki uregulowania należności; w przypadku natychmiastowego wniesienia opłaty zniżka wynosi 50 procent.

Podano przykład jednego z najbardziej znanych i najstarszych barów, którego właściciel musi zapłacić 1000 euro.

Dziennik zauważa, że ten najnowszy pomysł fiskusa przypomina uznany dotąd za najbardziej oryginalny podatek we Włoszech: od cienia rzucanego na ziemię przez szyldy sklepów. Wprowadzono go kilka miesięcy wcześniej w Conegliano w Wenecji Euganejskiej.
Autor: Źródło:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Ach, witajze herr tuSSkowa Jewropo :o))

OJPD !!!!

Angielskie ślimaki znow maja problem, bo juz niedługo tym razem to przestaną być ... ~~~~ RYBAMI !!!!

ENDE

Wlosi, my nie jestesmy w cale "gorsi".
Wiecie ze w naszym nieszczesliwym kraju maja "oblozyc"
abonamentem odbiorniki radiowe w samochodach.

Weźta się Italiani za robotę a nie jakies opłaty od pierdzenia...

oj tak pitolicie poniżej
podatek od oddychania itp.
beznadziejne

oj! nie fajne- takie ironiczne,sarkastyczne

W Modenie rządzi lewactwo.
Czyli specjliści od wydawania nieswoich pieniędzy.
Bo na tym polega socjalizm: na okradaniu jednych, celem przekupienia innych. I nigdy socjalistom nie starcza...

I dlatego SOCJALIZM ZAWSZE BANKRUTUJE.

Dziś upolowali mnie panowie z suszarką, to dopiero podatek... Nikt mnie nie zatrzymał, więc dalej mogę sobie jechać ile jadę i nikogo nie obchodzi. Nie jest ważne , czy przekraczam dozwoloną prędkość, bo jestem po wódzie, czy zapomniałem wyłączyć zupy... Nikogo to nie obchodzi. Kasa się liczy. Namierzony, ustrzelony, będzie kasa...

Mafia włoska zaczyna stosować nowoczesne metody ściągania haraczy.

PiS uważnie obserwuje. Wkrótce twórczo rozwinięty ten podatek pojawi się w Polsce. Z tym, że to będzie podatek od każdej wycieraczki w każdym lokalu, nawet jak jej tam nie będzie.
Od każdego wytarcia butów będzie 50 groszy, i obowiazkowa kasa fisklna, jak w toaletach publicznych

Za to w samorządach mamy całkiem nieśmieszne POdwyżki czynszów o 40%.

jak by dalej rządziło PO, to nie Polska by ewentualnie "rozwijała podatek" z Włoch, tylko włosi by kopiowali od nas, bo u nas by już wszelkie debilizmy dawno obowiązywały

PO podnosiło podatki kilkadziesiąt razy, jakoś cie to nie zrażało, prawda? Najwazniesze są twoje wróżby dotyczące pisu...Co za nieogarniety człowiek:))

całe szczęście że już nie rządzą POrąbani bo już by to obowiązywało.

Następny podatek będzie od zostawiania śladów na śniegu. Tam gdzie nie ma śniegu **też** bo ślady by były gdy by śnieg był.

W taki sposób ośmiesza się państwo włoskie. A w Polsce nie brakuje tego typu kwiatków.

Nie jesteśmy mniej pomysłowi. Ministerstwo Finansów wydało niedawno (do użytku służbowego) spis wszystkich danin wynikających ze wszystkich ustaw. Coś koszmarnego. Ojrokibuc w pełnej krasie

A jest szansa, żeby to opublikować?

I jak widzicie internauci dość często dają do zrozumienia fakt, który można ująć jak już też pisano - głupich nie sieją. lecz sami się rodzą. no chyba, że to mafia zbiera haracze.

Tam rządzi mafia, liberałowie czy socjaliści? Aha, na jedno wychodzi bo ten sam intelekt do ściągania haraczy.

A PO lepsze ? Też opodatkowali wszystko co można było. Podatek od deszczu, podatek od śmieci. W Poznaniu Goap był zadłużony po uszy mimo wzrostu opłat od mieszkańców o 50%. Dziwie się, że PiS tego durnego przepisu nie zlikwidował. W Poznaniu było czyściej i taniej, jak robili to prywatni przedsiębiorcy.

Tam rządzi mafia, w Polsce .... mało brakowało ! Już byśmy płacili POpaprańcom za oddychanie żeby było na "reprywatyzacje"

Przypominam że w Polsce obecnie rządzi mafia pod nazwą PiS. Łamanie prawa na porządku dziennym. Patrz - minister Macierewicz.

jakieś konkrety ? NIE tak myślałem puste slogany włącz "Całą prawdę całą dobę" coś cCi podpowiedzą

Czyli urzędasy bez względu na narodowość mają tak samo pomieszane w głowach i są tak samo oderwani od rzeczywistości !

Nie mają pomieszane w głowach i nie są oderwani od rzeczywistości. To społeczeństwa tych krajów mają nie równo pod deklem, dlatego ci urzędasy jak piszesz, wymyślają banialuki i strzygą te społeczeństwa jak przysłowiowe owce. Tak ogłupili ludzi, że nawet nie mają siły się postawić.

W celu dziury budżetowej zatkania, wprowadźmy podatek od oddychania!

Dobry pomysł. Projektodawcy w nagrodę powinno się ofiarować butlę z cyjanowodorem i stosowną maseczką jednorazowego użytku.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl