niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 lipca 2017

Polski banknot najlepszy na świecie

Dodano: 15.05.2017 [19:32]
Polski banknot najlepszy na świecie - niezalezna.pl
foto: twitter.com/Telewizja Republika
Banknot o nominale 20 złotych, "1050-lecie Chrztu Polski" wyemitowany przez Narodowy Bank Polski i wydrukowany przez PWPW S.A. został uznany za najlepszy banknot kolekcjonerski na świecie. To prestiżowe wyróżnienie przyznano podczas tegorocznej Currency Conference, która odbyła się w dniach 14-17 maja w Kuala Lumpur.

Nagrodę w imieniu Narodowego Banku Polskiego odebrał Jacek Bartkiewicz - Członek Zarządu NBP. PWPW S.A. reprezentował Dyrektor Pionu Banknotów i Druków Zabezpieczonych – Piotr Wojcieszek.

Ex aequo to samo wyróżnienie otrzymał Bank Centralny Chin za banknot 100-yuanowy. Nagroda, przyznawana przez International Association of Currency Affairs (IACA), jest jedną z najbardziej cenionych w branży producentów banknotów. 

Nagroda przyznana Narodowemu Bankowi Polskiemu jest kolejnym wyróżnieniem dla banknotów emitowanych przez NBP i wyprodukowanych przez PWPW S.A. Przed dwoma laty nagrodzony został banknot na podłożu polimerowym - "Setna rocznica utworzenia Legionów Polskich". 

W tym roku, do nagrody IACA za najlepszy banknot promocyjny nominowany został także banknot promocyjny "Szachy", prezentujący najnowsze technologie używane w PWPW S.A. 

Currency Conference to organizowane od 1992 r. coroczne wydarzenie skupiające przedstawicieli banków centralnych, instytucji finansowych i innych podmiotów zaangażowanych w politykę monetarną i przemysł związany z papierami wartościowymi na całym świecie. 
 
Autor: Źródło: , ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Król, krzyż, chrzest, korona, królowa, symbol państwa, narodowości...No to się komuś nie spodoba i nie liczcie, że usłyszycie w mediach o tej wygranej. Co do samego banknotu - zawsze mi się podobały, a jak zobaczyłem pierwszy raz Euro, to myślałem, że to z gry planszowej - takie nijakie, płytkie, nic nie przedstawiające.

na Allegro taki banknot kosztuje obecnie 220 zł

troche folklorystycznie ten banknot wyglada. Moze gdzies tam w Azji sie moze podobac ja jednak bylbym daleki od przyznania mu nagrody ale jak slysze, ze rowniez chinski banknot zostal nagrodzony to wyobrazam, jakie musialy byc pozostale eksponaty. Gratuluje NBP nagrody, choc cieszylbym sie, gdyby ten banknot byl jednak ladniejszy.

WTF? Spuść z balona. Ani nie oglądałeś tego banknotu, ani nie masz pojęcia o Chinach.

Ale oczywiście, brawo, itd, itp. Ale ja wolę zwykłe, proste 10$

W pierwszym momencie myślałem że to żart i chodzi o banknot 20 groszy z Trzaskowskim

Bul Szczynuk twierdzi , że jest to zasługa poprzedniej ekipy, A Gęsiarki nie ma ,bo puściła się z pastuchem , który pasał bydło na pastwisku w Ruskiej Budzie

A noży oraz desek do krojenia, kieliszków do wódki, krajarki do chleba, filiżanek do kawy, itd., itp., etc, to ten "Bul" Bredzisław Komorusko-Szczynukowicz .... też pewnie jeszcze do budynków prezydenckich, to do tej pory nie zwrócił !!!!

I kto mu co "morze" teraz zrobić, gdy to wszystko już PO-tłukło się, PO-pekało lub PO-wyginało ????

A japonski pawian z czerwona d_pa, dalej skacze nogami po fotelach i smieje sie wszytkim prosto w twarz :o(

"Karzdy oże jak ~ ~ ~ morze" - tak powiedział czekoladowy morzeł !!

:o(

OJPD !!!!

ENDE

A cóż to cudo takie tęczowe, ale w sumie to tylko kolekcjonerski "gadżet".

pierwsze widzę. to jest bank-knot dla Polaków czy dla zbieraczy? bo jeśli dla zbieraczy to co to za pieniądz?

Wersetem : do antysyjonisty
,,Osesek pierwszy raz bank-knot zobaczył.
I już rzecz dokumentnie obsobaczył.,,
alkoan

Na nowych szeklach izraelskich nie ma żadnej kobiety.

Kiedy
czerwony organ
towarzysza Michnika
oraz
wszystkie feministki komuńistyczne
a także
klony towarzysza Sorosa

potępią ten niebywały ciemnogród i rządową politykę wykluczenia kobiet
w Izraelu?

Wyobraź sobie na podłożu polimerowym Piterę , albo Dziadzię Kaszalot . Od razu wartość szekla spadłaby jak przy hiperinflacji .Co innego Biedroń

Do złudzenia 20 euro tam zamiast postaci są dwa witraże. Znów te krzyże i kościoły gdzie nie spojrzysz

"agnostyk"(19:53) Jesli Ci one przeszkadzywuja, to nie patrz i nie zbieraj i tu nie pisuj!

Zebrała cię cepie tęsknota za sierpem i młotem kołchozowa POkrako ?

Najważniejsze ,żeby na twoje belzebubie pyszczycho nie patrzeć , bo zeza można dostać ,poczwaro ohydna

Ciebie smuci ale większość Polaków cieszy!

Wersetem : do ~agnostyka
,,Dp okulisty idż bo gorzesz.
Na sterownik Ci POmoże.,,
alkoan

banknot na 1050 lecie Chrztu Polski a tobie debilny lewaku krzyże i kościoły przeszkadzają...

I takie powinny być banknoty we wszystkich używanych nominałach !

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl