niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 lipca 2017

Spotkanie z autorką książki „Emigracja ambicji”. TRANSMISJA

Dodano: 15.05.2017 [21:52]
Spotkanie z autorką książki „Emigracja ambicji”. TRANSMISJA - niezalezna.pl
foto: Zysk i S-ka
We wtorek, 16 maja o 18.00 zapraszamy na transmisję na żywo ze spotkania z Edytą Hołdyńską, autorką książki „Emigracja ambicji”. Spotkanie poprowadzi Rafał Ziemkiewicz.

Młodzi, wykształceni i bez pieniędzy. To skoncentrowany obraz młodego pokolenia emigrantów tak zwanej nowej emigracji, która, co prawda może raz na miesiąc wrócić do Polski, bo połączenia lotnicze są tańsze i bardziej dostępne niż przed laty, ale wcale nie chce.

Wyjechali z kraju, bo nie było tu dla nich nadziei na godny byt, na dobrze płatną pracę i rozwój zawodowy. Niejednokrotnie musieli schować swoje ambicje do kieszeni, zakasać rękawy i zamiast karierą, zająć się harówką. Pracą w obcym kraju, gdzie upokorzenie i odmienne traktowanie przez rodzimych mieszkańców Zachodu zawsze kiedyś dawało o sobie znać. Jedni z tego powodu wrócili, inni mimo wszystko zostali, prawdopodobnie na zawsze. Wszyscy bezpowrotnie się zmienili.

Warto poznać prawdziwe historie ludzi, którzy emigrację poznali od podszewki. Ludzi, którzy zawsze będą tęsknić. Na obczyźnie – za domem, w Polsce – za możliwościami wielkiego świata.

Początek transmisji o 18:00: 
Autor: Źródło:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

No proszę. Jaki to obrotny i pracowity człek z tego RAZa. Sadzi i rozmnaża PIWONIE i jeszcze ma czas na prowadzenie spotkań literackich. No zuch chłopak po prostu.
Z całego serca życzę, żeby mu te "kwiatki" uschły, a RAZ niech sobie wywierci dziurkę w głowie, przez którą woda sodowa ujście znajdzie, bo coś za bardzo buzują mu te bąbelki.
Widać, że bliskie kontakty z Michnikiem i Korwinem, trwały ślad na psychice Ziemkiewicza pozostawiły. Jak to się onegdaj powiadało: to już nie ten sam człowiek.
Widać zapach PIWONII do łba uderzył i to ostro!
A Warzecha ze Stankiewiczem aprobatę wyrazili dla politykierskich zapędów RAZa?
Była "michnikowszczyzna", będzie "zRAZówka z Kukiza", albo "bitki zRAZowe w sosie Prawicowo-Wolnościowo-Narodowościowo-Antysystemowym". Istny "beszamel"
Wielki niesmak i bardzo duży zawód!
Jak to parcie na szkło i "wyższe s ranie, niż głowy manie" potrafi unicestwić wyższe ideały.
Wróć Ziemkiewicz do pisania, a politykę zostaw mądrzejszym od siebie - resztki honoru zachowasz Acan.

nie za dużo sera?

Rozumiem ,że monopol na nieomylność i zbawianie naszego bantustanu ma Janosik z Żoliborza.Na szczęście to tylko opinia niezbyt rozgarniętych bezkrytycznych wyznawców.Pozdrawiam zaimpregnowanych na wszelką propagandę :)

Piszesz o sobie? Też cię pozdrawiam światły lemingu, wyznawco TVN

Tak,piszę o sobie.Nie wszyscy,którzy nie są wyznawcami towarzysza Jarosława są wyznawcami Michnika czy TVN,pisowski lemingu :)

takich jak ty trzeba poprostu wsadzac za podatki :)

Dawno nie czytałem większej bzdury.Idiota taki jak ty nie powinien mieć praw wyborczych.Lepiej żeby głosowała małpa :)

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl