niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Premier o współpracy Polski i Chin

Dodano: 15.05.2017 [12:16]
Premier o współpracy Polski i Chin - niezalezna.pl
foto: twitter.com/PremierRP
Polski rząd od wielu miesięcy pracuje nad wspólnymi punktami strategii rozwoju Polski i Chin. Liczę, że w niedługim czasie uda się uzgodnić i zrealizować projekty współpracy korzystne dla obu stron - oświadczyła na Forum Pasa i Szlaku premier Beata Szydło.

Szefowa polskiego rządu w swym wystąpieniu na międzynarodowym forum poświęconym chińskiej inicjatywie Nowego Jedwabnego Szlaku mówiła o Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.
 

Jest to wieloletni program unowocześnienia polskiej gospodarki, którego realizacja jest dla nas priorytetem


– powiedziała w poniedziałek Szydło. Jak podkreśliła, polską strategię w zakresie modernizacji przemysłowej można porównać do chińskiej strategii Made in China 2025.


W kontekście inicjatywy Pasa i Szlaku Polska jest zainteresowana płaszczyznami współpracy, które z jednej strony przyczynią się do realizacji naszej narodowej strategii rozwojowej, a z drugiej będą wartościowym wkładem w realizację chińskiej inicjatywy - mówiła Szydło.

Jak zaznaczyła, powinniśmy unikać sytuacji, w której realizacja promowanego projektu jest „w jakikolwiek sposób narzucona" czy nieakceptowana przez wszystkie państwa.
 

Nad poszukiwaniem wspólnych punktów odniesienia między wspomnianymi strategiami polski rząd pracuje od wielu miesięcy i liczę na to, że w niedługim czasie uda się uzgodnić i zrealizować praktyczne projekty współpracy, korzystne dla obu stron oraz państw trzecich


– mówiła polska premier.
Autor: Źródło:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Obudż się Polsko!!!!!!!
Obudż się Polko i Polaku!!!!!
Obudż się panie Prezydencie- Andrzeju Dudo!!!!!
Obudż się pani Premier-Beato Szydło!!!!
Pozdrawiam Was Wszystkich Rodacy-Polacy-Patrioci!!!!

http://www.citizengo.org/pl/37...

Chiny są bliżej Rosji niż USA.Siedzą na plecach Putina.Już Piłsudski szukał sojuszników, stanowiących przeciwwagę dla Rosji na dalekim wschodzie(wtedy była to Cesarska Japonia).Z takim mocarstwem jakim są dzisiaj Chiny, liczą się wszyscy.
Niemcy,Holendrzy patrzą na tą inwestycję złym okiem.Po rozwinięciu tego szlaku ich wielkie porty przeładunkowe utracą znaczenie w handlu z tą częścią Azji.Już raz Merkel pojechała do Putina,nakłaniając go do blokowania tej inwestycji.Niepokojące dla zachodnich gospodarek, są też inwestycje chińskie w Europie Środkowej i Wschodniej.Putin mając nóż na gardle zaryzykowały by utratę rynku chińskiego.Po spotkaniu w Pekinie widać ,że olał Niemców.Niemiecka polityka kolonialna prowadzona w naszej części Europy z kacykami typu Tusk, nie przyniosła efektów.Polska w tym układzie jest w komfortowej sytuacji.Gra z Pekinem jest warta świeczki i poglądy polityczne nie mają tu nic do gadania.Przykład, a bardzo proszę.Swego czasu Xia Ping poleciał do Waszyngtonu, tam media pokazały protestujących przed Białym Domem, w sprawie łamania praw człowieka w Chinach.Ping zadeklarował kupno Boeingów dla China Airlines.Efekt- Na drugi dzień brak protestujących przed Białym Domem.

Zachodnia Europa w postaci Unii Europejskiej, nakładając i utrzymując sankcje na Rosję, sama zgotowała sobie ten los.

Tak o siebie dodam swoja opinię dotyczącą ostatnich dni w polityce polskiej zagranicznej jaka prowadzi ten Rząd ,obecna pani Premier Beata Szydło, pan Prezes PISu-Jarosław Kaczyński i Minister Sprawa Zagranicznych pan -Witold Waszczykowski i zapewne ci co mają wpływ na politykę obecnego Rządu Polskiego wobec kogo/ ano wobec Chin i tzw. "BŁĘKITNEGO SZLAKU Z AZJI DO EUROPY"!!.Nie podoba się Poilakom i także między innymi i mnie TAKA PODDAŃCZA POLITYKA WOBEC MOSKWY,PEKINU i chyba też dyktatorskiej Korei Północnej!!!!Jest nie do przyjęcia aby taka prowadzić politykę zagraniczną i zamiast bronić Wartości Zachodnich -Kultury Chrześcijańskiej-Łacińskiej to bawi się w PODDAŃCZE NA KOLANACH POLITYKĘ I WSDZYSTKO NA TAK WOBEC WYMAGAŃ CHIN I ROSJI I TAKŻE UNII EUROPEJSKIEJ( mojego rozumowania nikt nie odbierze mnie że Unia Europejska + Chiny + Rosja = tylko jako jedna całość polityczna i koncepcja zniszczenia Wiary Chrzescijańskiej w Całym Świecie), tak, tak!~- wygląda ta zakłamana polityka i Pani Premier jak pani się nie przebudzi i nie sprzeciwi tym szantażom z Azji-Wschodu a nie przekieruje naszej Polskiej Polityki Zagranicznej na pełna współpracę ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki Północnej i jej panem Prezydentem Donaldem Trampem to niestety będzie przegrana i utrata Naszej Niepodległości Gospodarczej!!! Pochodzenie pani Premier jest z małopolski i tym bardziej powinna pani reprezentować te wartości Chrześcijańskie, Galicyjskie z przeszłości a nie poddawać się tym Warszawskim Sporzedawczykom różnego kalibru i pochodzenia!!!
Obudż się pani Premier Rządu Polskiego!
Obudż się Narodzie Polski!
Obudż się panie Prezydencie Polski!( chociaż mam już obawy że nastąpi zmiana!!)
P.s. Jak oglądałem zdjęcia z Konferencji Azjatyckiej i w pierwszym rzędzie szli Prezydent Chin ,Prezydent Rosji ,Prezydent Białorusi ze swoim następca swoim synem a panią Premier Beatę Szydlo widziałem daleko z tyłu w szóstym lub siódmym rzędzie to rozpacz mnie ogarnęła i refleksja bardzo przykra i na dziś trudno Wam obecnym rządzącym uwierzyć w jasność i skuteczność polskiej polityki a pana Posła Marka Suskiego ( jego Carycą Katarzyną???) z PIS-u, to dziś już należy da Jemu Obywatelstwo Chińskie za Jego Chińską politykę a nie Polską i tyle w temacie!!!
Szczęść Wam Boże Polacy-Rodacy!!!
Jeszcze jedno!Podpisujcie Petycję Polacy-Rodacy:http://www.citizengo.org/pl/37148-petycja-o-odebranie-koncesji-stacji-telewizyjnej-tvn-i-tvn24-zwracam-sie-do-krrit-o-odebranie

Antynarodowe i antysuwerenne zboczenie targowicy było karane szubienicą.Teraz wyszło szydło z wora jako kolejny gwarant obcych wpływów rozbiorców.W tym wypadku triad państwowych współpracujących z triadami pospolitymi (mafią chińską) czyli wstępnym narzędziem wpływów kolonizacyjnych ChRL.Sprzedajna hierarchia watykańska(w tym KEP) zapewne pobłogosławi,jak wcześniej żyrowała "pojednanie" z reżimem terrorystów państwowych putina/cyryla/kadyrowa,nie potępiła ludobójstwa wołyńskiego,dialogowała z niemieckimi ludobójcami stręcząc tzw.Reichskonkordat i z russkimi "wyzwolicielami" stręcząc "porozumienie" w 1951r.

Wyrwac kase od chinczyka to jest tak jak wyrwac sobie trzonowy zab .Beata wlasnie to robi .Powodzenia .

To jest dobre, cytat :

" Lubicie ryż ?

Prezydent Chin Xi :

" Nie narzucamy innym krajom naszej woli "

http://www.radiomaryja.pl/info...

" PAS I SZLAK MUSI ODRZUCIĆ PROTEKCJONIZM " !

http://www.radiomaryja.pl/info...

A jak nadejdzie odpowiedni czas, z wielkiej miłości połamią wszystkim kości he he

Jak wiadomo, w każdej armii min. 50 % wydatków to wynagrodzenia.
Amerykanie wydają na wojsko kilka razy więcej niż Chiny, ale trzeba
zapytać :

ILE ZARABIAJĄ WOJSKOWI i SPECJALIŚCI W CHINACH i w USA WYKONUJĄC TĘ SAMĄ PRACĘ ?

Polecamy porąbać wszystkie od piwa i wina beczki na drobne
pałeczki, aby wszyscy mogli wcinać ryż, bo to się jeszcze może
kiedyś przydać. "

Pogielo was? Przeciez to najgorsze komuchy na swiecie. To tak jakby p. Szydlo brudzia z Kiszczakiem zrobila. Przeciez Chiny to straszny kraj: zamordyzm, obozy koncentracyjne, pelna canzura, niewolnictwo, przymusowe aborcje. Co wy wyrabiacie.

Do jdec: W 100% zgadzam się z Panem/Panią. Chiny są aktualnie dla Polski takim niebezpieczeństwem jak dawno temu Krzyżacy oraz inne sępy, które rozdarły Polskę na strzępy. Tylko, że Chiny to: druga armia świata, z ambicjami do miejsca pierwszego, dwa miliardy ludzi, brak wolności - jakiejkolwiek, gęboka, brutalna komuna. Kto tego nie rozumie, jest po prostu idiota!

A ty tam byłeś , widziałeś, doświadczyłeś. Takie posty świadczą o nieuctwie i braku chęci zgłębiania wiedzy.

Nie pojedziesz, nie zobaczysz. Bo jak pojedziesz to 30 agentow dzien i noc bedzie cie sledzic. Jak wyjdziesz z pokoju w hotelu to w tym czasie otworza twoje walizki i sprawdza co jest w srodku. Wystarczy przypomniec ta publiczna hanbe jaka by tzw. "igrzyska olimpijskie" w Chinach. Jak jeden agent chinskiej bezpieki biegl z tzw. zniczem olimpijskim, a obok dla jego ochrony bieglo pietnastu innych. Z obietnic wyborow demokratycznych w Hong Kongu nic nie zostal. Rzadzi partyjny nominat. Na jakim ty swiecie zyjesz?

Mieszkałem 5 lat w Chinach, śmiem twierdzić iż wiem więcej niż Ty.

Mnie szczególnie interesuje współpraca w sektorze kosmicznym, Chiny mają wiele do zaoferowania naszemu raczkującemu potencjałowi.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl