niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 lipca 2017

Znana agencja Moody's poprawiła perspektywę dla Polski. Będzie złość w Platformie?

Dodano: 13.05.2017 [00:00]
Znana agencja Moody's poprawiła perspektywę dla Polski. Będzie złość w Platformie? - niezalezna.pl
foto: screen YouTube
Agencja Moody's potwierdziła w piątek rating Polski na poziomie A2/P-1 - podano w komunikacie. Jednocześnie podniosła jego perspektywę do stabilnej z negatywnej,

Wśród czynników, które przyczyniły się do podwyższenia perspektywy agencja zaliczyła:

- niższe ryzyko luźnej polityki fiskalnej, w tym utrzymanie deficytu sektora finansów publicznych poniżej 3 proc. PKB oraz stabilizację długu publicznego w okolicach 55 proc.

- ograniczoną niepewność wywodzącą się z prowadzonej przez rząd polityki, co doprowadzi do osłabienia wpływu czynników ryzyka dla otoczenia biznesowego i napływu inwestycji.


Wśród czynników mogących prowadzić do podwyższenia ratingu agencja podała poprawę długoterminowej stabilności systemu opieki socjalnej oraz poprawę otoczenia instytucjonalnego.

Negatywną presję na rating mogłoby wywierać trwałe pogorszenie się pozycji fiskalnej i/lub znaczne pogorszenie się klimatu inwestycyjnego, w tym możliwe duże odpływy kapitałowe, brak postępów we wdrażaniu reform strukturalnych, które ograniczą innowacje i/lub odstraszą inwestycje zagraniczne, co w konsekwencji negatywnie mogłoby wpłynąć na wzrost gospodarczy.

Do komunikatu Moody's odniósł się już wicepremier Mateusz Morawiecki.

„Dzisiejszą decyzję agencji ratingowej Moody’s o podniesieniu perspektywy polskiego ratingu należy ocenić jako racjonalną. Ryzyka, które agencja dostrzegała rok temu – obniżając perspektywę – nie zmaterializowały się, wręcz przeciwnie. Zresztą agencja sama to przyznaje, odnotowując na przykład, że sytuacja fiskalna była w 2016 r. lepsza niż oczekiwania analityków agencji. Cieszy też fakt, że opinia agencji opiera się na rzeczowej analizie danych i odnosi się do faktycznego stanu tak gospodarki, jak i finansów publicznych” – mówi wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

„Z zadowoleniem też trzeba przyjąć fakt, że agencja docenia potencjał programów gospodarczych rządu i Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, których celem jest kluczowe w naszej ocenie zwiększenie innowacyjności polskiej gospodarki. Warto także podkreślić, że jako jedną z mocnych stron Moody’s wskazuje system instytucjonalny” – dodaje wicepremier Morawiecki.

Autor: Źródło:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Kochana Niezależna, myślę, że Pan Kaczyński obraziłby się nawet , gdyby go jak jakaś świętą krowę kultem otaczać. Toteż i Wy tego nie róbcie. To , że ktoś w swoim artykule skrytykował Pana Kaczyńskiego, nie oznacza, że nie wolno takiego artykułu publikować ani podawać do niego linków. Toteż proszę: bez cenzury Panowie. Cenzura przynosi wam tylko hańbę i sprowadza Was do poziomu komunistów.

Moodys i standart and poors lichwiarskie hazardowe firmy globomafijne stworzone przez uszatokrzywojyjnych w nowym jorku i londynie . Zadnych towarow fizycznie tam sie nie produkuje POza papierowo goangsterska i atakowoboandydzka dzialalnoscia . Oni nie POsiadaja fabryk lub przemyslu jakiegokolwiek na pozomie pozytywnym . To diabalko globomeafija klika..

Nic nie nauczono się z lat 2008/09, kompletnie nic.

Typowe polaczki, Gdyby sytuacja byla odwrotna tzn platfomersi by rzadzili bardzo zmartwila by was taka wiadomosc zapewne. Widac kazdy sadzi po sobie i swoich reakcjach.A gdzie dobro Polski , dobro nas , niezaleznie od pogladow?? Prawica jest wstretna , hipokryci

Wstydem jest że pomyliłeś portale a wstydż się wstydż.

Panie/i .. wstyd .. hipokryzja przebija przez pana/panią.
A ja pamiętam to co wygadywała totalna opozycja, co wygadywali wynajęci przez totalną tzw. eksperci oraz co wygadywały i wypisywały totalnie wspierające totalną opozycje media.
Dlatego pani/pana wpis traktuję jako przejaw czystej hipokryzji .. wstyd.

Teraz wystarczy sie potknąć na ulicy i już ma się prace a za Bronka trzeba bylo pozyczki brac i uciekac z kraju.

' koniunktura w Europie ' , nawet na portalu jest analfabeta - ta koniunktura to pewnie z napływu SZARAŃCZY na DARMOWY WYPAS ::))!!!

Tylko na PRZYGŁUPA i TOTALMATOŁA działają te ratingi - jeszczew tym roku FRANIO poleci na 3zł - obserwuję tych 'młodych wykształcunych z dużych miast ' , jak się dali naciągnąć na ' PO-lisolokaty ' ' FRANIA ' - to w 80% wyborcy PO - OFIARY PODPROGOWEJ MANIPULACJI !!!

Przyznam ,że zaciekawiłeś mnie z tym franiem po 3zł.Jak dasz radę, napisz na czym oparłeś newsa,ale rzeczowo.

kurcze ja nie wiem, ale ci z tego moody's to jacyś faszyści muszą być

A jak to sygnalizuje WP? Tak:
"Agencja Moody's zmienia zdanie na temat Polski. Co na to Morawiecki?"
Geniusze manipulacji!

Nas inwesirów interesuje energia otrzymywana z GŁĘBOKIEJ GEOTERMII i z ZGAZOWYWANIA WĘGLA - 4-miliardy $ czeka na rozpoczęcie i rozruch !!!

"Na złość"? Dlaczego? Te rankingi mają charakter tylko informacyjny. Nic więcej. Koniunktura jest w Europie. Dlaczego nie miałaby być i w Polsce? Trzeba ten dobry czas wykorzystać i tyle.

Nas tylko ucieszyły te ratingowe BZDETY ANALITYCZNE , bo była okazja naładować POLSKICH AKCJI na cały 'zycher ' - KGHM 65 zł , PEKO 115 zł PKO 23zł , PZU 26zł ,PGE 8.7 zł ENERGE 6.8zł , MOSTALPŁOCK 9.5zł , JSW 9.5 zł- jak tylko zaczęli halickie i numany ' CHLAPAĆ ' o akcjach razem z ratingami - POLONIA ma siłę a nie ZŁODZIEJSKA PLATFUS MIAZGA

Hossa,Bessa,Ratingi,weksle in blaco,domy składowe,SDR-y,kontrakty,Papiery wartościowe,kapitał portfelowy,spredy,wskaźniki giełdowe,produkty bankowe,Libor.To wszystko wykończyło biednego Fidela Castor.Chłop strasznie się tym przejmował.Ha.Ha.

Na łunetach i interiałch obśmiewałem tych analityków , jak tylko PiS wygrał - 4% to w cuglach i zyski przedsiębiorstw 40% - wierzyłem że wreszcie PiS POgoni to TOTALNE ZŁODZIEJSTWO !!!

Mnie te 'ratingi ' ' lATAJĄ ' jak /MUCHA nad GUANEM /::)))!!! - caraz więcej rodzinki z KAPUCHĄ pyta się w co inwestować nawet już dają 10% z zysków .

Pan Morawieckimogl zrezygnowac z poprawnosci politycznej i powiedziec w komunikacie prawde tj.ze albo agencja ta ma analistow do d..py albo poprzednia opinia podyktowana byla motywami politycznymi a teraz sie wycofuja sromotnie bo wobec faktow stracililiby wiarygodnosc z znaczenie. Po takim komunikacie ktory poszedlby w swiat nastepny raz dlugo by sie zastanowili.

Martwi mnie tylko jedno , nie zdążyłem sprzedać wszystkiej waluty - a tym ratingiem to mogą sobie wytrzeć::))!!!

Platforma , Nowoczesna i PSL to szkodnicy Polski . To TARGOWICZANIE którzy krążą po Europie i robią wszystko aby Polsce zaszkodzić . To są zdrajcy Polski których Polska utrzymuje na swoją zgubę . Należy z tymi zdrajcami zrobić to samo co zrobił Marszałek Piłsudski z wrogą Polsce komuną. Przypomnę tylko że za rządów Tuska , jak podał NBP, wytransferowano z Polski 427 mld złotych a w najgorszym 2008 roku wytransferowano aż 85 mld złotych. Zasadnym jest pytanie : Dlaczego państwa Zachodu tak gremialnie popierają Patologię Obywatelską z pozostałymi targowiczanami ??. Ano dlatego że z Polski za rządów PO - PSL "dostawali" rokrocznie ogromne pieniądze . Polska była dla zachodnich oszustów dojną krową którą okradali bezlitośnie . Gdy złodziejstwo skończyło się to zrobił się wielki rejwach który trwa do dzisiaj.

Platforma nie odpuszcza Polsce sankcji ta odpowiedzialnosc zbiorowa dla lewej i prawej Polski za prawakow a przeciez upokorzyla i dala upokorzyc cialo polskiego prawego Prezydenta i za to ponosi odpowiedzialnosc. Platforma pluje nam w twarz jak Niemiec z ktorym jej lider spotyka sie w ambasadzie a przeciez Merkel z dominowala naszych zdrajcow i doprowadzila do upadku cala Europe. Pieniadze zgodzil sie wywiesc polski sad z malej reprywatyzacji.

Faszyści i komuniści w sumie jedność bandycka stosowali odpowiedzialność zbiorową za Ruch Oporu w Polsce. POdobnie Platforma za partie PiS i jej elektorat chce sankcji dla całego narodu. Elektorat PO powinien dostać odszkodowanie albo rente za inalidztwo intelektualne bo jest wykorzystywany do ataków na PiS i jej zwolenników.

Platforma notorycznie wprowadza spoleczenstwo wblad i bazuje na niskim IQ swego elektoratu. Ryba psuje sie od glowy a jej liderzy to kanciarze. Powinni teraz zaplacic odszkodowanie bo ilu ludzi tak poslali w maliny? Na tym bazuje ta PartiaOszustow zrobila sobie interes zycia na "malej" reprywatyzacji. I jeszcze przeszkadzal im polski patriota i jego brat ktory ratuje nas przed bredniami idiotow.

W drugiej połowie roku, po danych o PKB w pierwszych dwóch kwartałach, swój rating powinna podnieść agencja "S & P" z BBB+ na A-. To właśnie ta agencja rok temu przyczyniła się do spadków na warszawskiej giełdzie i znacznego osłabienia polskiej waluty.

Tam gdzie US Army w cywilizowanych krajach (Niemcy, Korea Płd., Japonia itp.), tam wskaźniki, hopsa, hopsa w górę ;) I o to chodzi, a parchy niech skamlają :)

od razu czuje sie lepiej....

Przy takim spadku bezrobocia szykuje się 4-5% co najmniej. Rating jest zaniżany żeby ograniczyć napływ nowych inwestorów. Ale to jest efekt kuli śniegowej. Powinno być co najmniej 4%.

Jak banksterzy podnoszą nam rankingi to zaczynam poważnie się bać.

Przez tyle lat P0dnosili to się nie bałeś?, przy tym sprzedawali firmy fabryki, huty, stocznie, ale i tak brakowało więc zadłużali kraj, to wtedy się nie bałeś?.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl