niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 lipca 2017

„Newsweek” przeprosi abp. Jędraszewskiego za paszkwil? Internauci łączą siły i już zbierają podpisy

Dodano: 12.05.2017 [12:49]
„Newsweek” przeprosi abp. Jędraszewskiego za paszkwil? Internauci łączą siły i już zbierają podpisy - niezalezna.pl
foto: Adam Bujak/Biały Kruk
Na łamach portalu niezalezna.pl informowaliśmy o wściekłym ataku „Newsweka” na abp. Marka Jędraszewskiego. Inicjatorzy petycji w obronie duchownego uznali, że artykuł Aleksandry Pawlickiej o abp. Marku Jędraszewskim opublikowany pod znamiennym tytułem „PiSkup” stanowi paszkwil na krakowskiego metropolitę.  Zebrano już ponad 17 tys. z wymaganych 20 tys. Podpisów.  Inicjatorzy akcji domagają się od redakcji „Newsweeka” przeprosin.
 
W związku z publikacją „Newsweeka” Fundacja Życie i Rodzina zainicjowała akcję zbierania podpisów w obronie abp Jędraszewskiego. Inicjatorzy akcji domagają się, aby redakcja pisma kierowanego przez Tomasza Lisa przeprosiła metropolitę krakowskiego.

- Abp. Jędraszewski znalazł się w ogniu krytyki od początku swojej posługi w Krakowie. Zarzucano mu m.in. wierność nauczaniu Kościoła w kwestii aborcji i homoseksualizmu. Tym razem szczególnie szokuje fakt, że argumentem przeciwko biskupowi są wypowiedzi kilkunastu „anonimowych rozmówców”.  Nie bądź bierny! Zareaguj!  - czytamy w komunikacie.


PETYCJA ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ
 
Poniżej publikujemy treść listu, który ma być wysyłany do redakcji „Newsweeka”:

Szanowni Państwo,
chcę wyrazić moje oburzenie faktem opublikowania w najnowszym wydaniu tygodnika Newsweek Polska artykułu „PiSkup” autorstwa Aleksandry Pawlickiej. Artykuł ten stanowi niemerytoryczny i nierzetelny atak na abp. Marka Jędraszewskiego – pasterza Kościoła katolickiego, który nie boi się zabierać głosu w ważnych kwestiach społecznych takich jak aborcja czy homoseksualizm.
 
Artykuł Aleksandry Pawlickiej trudno nazwać obiektywnym dziennikarstwem. Jest to raczej polityczna propaganda podparta głównie manipulacjami i wypowiedziami anonimowych rozmówców, w których faktyczne istnienie można powątpiewać. Tego typu publikacje są charakterystyczne dla brukowych tabloidów i nie powinny znajdować się w tygodnikach uznawanych za opiniotwórcze.
 
Żądam opublikowania na łamach Newsweek Polska sprostowania do artykułu Aleksandry Pawlickiej, a w następnych wydaniach zaniechania zamieszczania bezpodstawnych ataków na ludzi mówiących prawdę i trzymania się standardów etycznych obowiązujących dziennikarzy!


O publikacji „Neweeka” informowaliśmy już na łamach portalu niezalezna.pl. Od chwili nominacji abpa Marka Jędraszewskiego na nowego ordynariusza metropolii krakowskiej skowyt mediów lewicowych i tzw. głównego nurtu staje się coraz bardziej donośny. Jest on wyrazem złości, że na tronie jednej z najważniejszych na świecie diecezji zasiadł człowiek niezłomny, wierny Chrystusowej nauce, nastawiony patriotycznie i o wyrazistych poglądach.
 
Kilka tygodni temu do miał już miejsce jeden atak medialny na duchownego, o czym pisaliśmy na tych łamach. Teraz swoją cegiełką dołożył tygodnik „Newsweek”. Artykuł, który autorka niezwykle kreatywnie zatytułowała „PiSkup”, okazuje się jednak prymitywnym i kłamliwym pamfletem. Sama idea, która przebija z owego tekstu, nie jest odkrywcza. Według niej abp Marek Jędraszewski to zwolennik PiS-u (co samo w sobie jest, jak wiadomo, ciężkim grzechem), a przy tym radykał, który – o zgrozo – nie wierzy w rosyjską wersję wydarzeń odnośnie tragedii smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 r. Z tego też powodu, jak chce nas przekonać autorka, wcześniej był nielubiany w Łodzi, a teraz jest nielubiany w Krakowie, i w ogóle szkodzi Kościołowi.
 
Sęk w tym, że dla tej tezy nie ma argumentów, trzeba więc je dopiero stworzyć w sposób sztuczny. Czyli trzeba manipulować. Stąd na pierwszy plan wysuwają się w owym artykule różnej maści mówcy, oczywiście anonimowi. Naliczyłem ich aż 13 (słownie: trzynastu)! To w ich usta wkładane są różne oskarżenia czy też wielce kontrowersyjne tezy, bo sama autorka jest przecież wcieleniem obiektywizmu. Ona tylko przekazuje, co jej przekazano...
 
Oto kilka przykładów:

„Można być pisowcem, ale żeby aż tak? Dziwisz przy Jędraszewskim to liberał – mówi mi krakowski duchowny.”
Lub:
„Inny łódzki duchowny: Czas abp. Jędraszewskiego to był dla diecezji okres apodyktycznych rządów.”
Albo:
„Czy odgrywana przez Jędraszewskiego rola radykała zapewni mu w inteligenckim Krakowie osiągnięcie celu? – zastanawia się jeden z moich rozmówców.”


CZYTAJ WIĘCEJ: „Newsweek” atakuje abp. Jędraszewskiego. Powołuje się na 13 „anonimowych rozmówców”.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Aborcja i homoseksualizm jest złem i każdy biskup i kaznodzieja powinien napominać z ambon wiernym i przypominać o grzechu który prowadzi do spustoszenia i zniewolenia...

Jeszcze trochę i ta gadzinówka trafi tam, gdzie trafiło Gówno Wymiotne, tj. na gwóźdź w kiblu za stodołą bo na to się tylko nadaje !!!

Przecież Dziwisz był liberałem bardzo długo i wiernie wspierał PO.Po tragedii w Smoleńsku tak jak nycz trzymał stronę IIRP

"Po czynach, a nie po słowach ich poznacie".
Ks. Abp. Marek Jędraszewski swoja posługą i swoimi czynami prowadzi wiernych Kościoła w Polsce do Pana Boga. Takich właśnie Pasterzy Kościoła Świętego w Polsce potrzebują wierni. Gdzie tak znaczy tak, a nie znaczy nie. Mam nadzieję, że za sprawą ks. Abp. Marka Jędraszewskiego Opatrzność Boża odmieni także min. ks. Kardynała Nycza i uczyni odważnym w dziele służenia Panu Bogu i wiernym.

Byłam na ingresie na Wawelu , ludzie stali wtedy na ponad 20 stopniowym mrozie , przyjechali z Łodzi , Kochają tego wspaniałego Pasterza mówili o tym, stali ponad 3 godziny , przyjechali dla Niego!
POkomuna musi syczeć , bo tyle im POzostało!!

Poszło! Podajcie dalej. Oglądajcie i subskrybujcie na youtube, kazania abp Marka Jędraszewskiego. Na kanale Archidiecezja Krakowska.

Jeśli, jak twierdzi autorka,
"wcześniej był nielubiany w Łodzi, a teraz jest nielubiany w Krakowie",
nie może być lepszej rekomendacji dla Księdza Biskupa:)

...nic dziwnego, Urząd Miasta Krakowa pracował ostatnio pod flagą Rosji:)

Przedstawiciele Newsweeka nie są w stanie w najmniejszym stopniu dotknąć abp. Marka Jędraszewskiego. Nie wiedzą kim jest ten WSPANIAŁY CZŁOWIEK. Nie mają pojęcia o tym, że istnieje coś więcej poza ich nienawiścią. Przeprosiny są zbyteczne ponieważ są zbyteczne :):):)

Dziękować Bogu Najwyższemu za biskupa Jędraszewskiego. Ma się Jego Eminencja Nycz na kim wzorować. Żebyż tylko zechciał...

jeżeli wilki mówią,ze pasterz jest zły...należy chwalić Pasterza!

POsrańcy!

Dlaczego Polska nie zrobi tak jak Wegry za POdawanie Klamliwych i paszkwilanskich Wiadomosci nakladana jest Kara Finansowa Bardzo wysoka i bendzie PO sprawie nie zamieszczom na drugi raz takich wiadomosci

Jedna uwaga: nie "najnowszym wydaniu tygodnika" ale wydaniu tygodnika nr XX z dnia XX.XX.XXXX. W przyszłym tygodniu będzie nowe wydanie i list będzie lekko nieaktualny.

A tak poza tym to do sądu z nimi i niech przepraszają w czołowych mediach w czasie najwyższej oglądalności (tak jak to ma zrobić red. Sakiewicz).

Co to znaczy, że biskup jest wierny nauczaniu Kościoła?
Przecież w tym tygodniu, Papież Franciszek naciskał na premier Szydło by Polska przyjęła uchodźców. Kilka miesięcy temu, Papież wydał oświadczenie w sprawie homoseksualistów, iż należy ich traktować z szacunkiem. Jeszcze wcześniej powołał komisję do wyjaśnienia skandali pedofilskich sprzed lat.

Te trzy przykłady działalności głowy Kościoła stoją w jawnej sprzeczności z linią, którą obrał sobie biskup. W jakim więc sensie biskup jest "wierny nauczaniu Kościoła"? Chodzi o jakieś inne nauczanie niż prowadzi głowa Kościoła? Czy Kościół ma dwa albo więcej nauczań na raz? Jeżeli tak, to pisanie o kimś że jest wierny nauczaniom Kościoła, jest zwrotem bez znaczenia, bo nie wiadomo o które nauczania chodzi, a sam fakt istnienia wielu nauczań sprawia że wierność jednemu z nich nie jest żadną cnotą wierności, bo każdy może sobie wybrać to nauczanie, które mu odpowiada.

A teraz jakieś konkrety. Bzdecenie jak wyżje mam gó wyborczym,

Nikogo oni nie przeproszą.Ta chazarska nacja nie zna takich możliwości.
Dlaczego w Polsce jest tak mało procesów o obrazę przez pismaków w prasie?
Ich przekona tylko kara-kasa.

żadnych przeprosin!!! Proces i potężne odszkodowanie! To nie jest zniesławienie menela tylko jednego z naszych najwyższych autorytetów! Kosić faszystów!

zamknąć faszystowska szmatę!

Krótko: To nie jest Newsweek tylko Liesweek. Powinno się wystąpić do wydawcy o zmianę nazwy tygodnika na Kłamstwo i niech ludzie dalej to kupują jak lubią być okłamywani.
Lis nie jest dziennikarzem tylko zwykłym chuliganem prasowym, dziwne, że ktoś chce jeszcze takie coś zatrudniać.

co to da jak media sa gebelsa i zyda lewakow satanistow media musza byc polskie nie zydoskobolszewickie TYLE moi rodacy pracuje w niemczech mieszkam w niemczech jeszcze ani razu nie widzialem nie slyszalem zeby kosciol katolikow byl opluwany ale jest to wina 45%biskupow ulozonych z lewakami tak taka jest prawda w polsce biskupi sa lewakami i nie tylko

Taaa , przeprosi. Bolszewicka szumowina przeprosi katolickiego księdza.... jasne.

Zresztą jak można oczekiwać przeprosin od bydlęcia ,które przecież nie ma zdolności honorowych.

Od kogo chcecie przeprosin?? Jesteście świadomi??

Na litość Boską - jakich przeprosin ??!
Od tych szmatławców należy żądać milionowych odszkodowań !!
Tylko takie formy kary mogą zatrzymać ten celowy i odrażający proceder ośmieszania i oczerniania przez te antypolskie ścierwa i szmatławce !

To podłe jak można obrzucać błotem tak wspaniałego i mądrego człowieka. PRZEPROSINY to wydruk w ich gazecie, należy się kara pieniężna , a pieniądze przesłać na Caritas. Popieram kara pieniężna to konieczność , by kłamcy ocknęli się.

a po co nam jakies gebbelsowskie nocneeki w Polsce???

wspaniały z charyzmą abp Jędraszewski jest godnym następca abp Macharskiego. Kraków ma szczęście.Całym sercem jesteśmy za abp Jędraszewskim i wspieramy inicjatywę podpisów na CitizenGO

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl