niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 lipca 2017

Pierwszy Europejski Festiwal Schumana - TRANSMISJA

Dodano: 11.05.2017 [13:23]
Pierwszy Europejski Festiwal Schumana - TRANSMISJA - niezalezna.pl
foto: Instytut Myśli Schumana
W sobotę, 13 maja o 10:00 zapraszamy na transmisje na żywo z Pierwszego Europejskiego Festiwalu Schumana, który odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie. Festiwal jest poświęcony osobie Roberta Schumana – sługi Bożego, który był jednym z ojców założycieli wspólnoty narodów Europy po II wojnie światowej, a którego proces beatyfikacyjny aktualnie prowadzony jest w Watykanie.

Hasło przewodnie festiwalu to "Europo, wróć do korzeni! Celem Schumana jest Wspólnota Narodów Europy."

Festiwal rozpocznie się koncertem uwielbieniowym o godzinie 10:00, a po nim organizatorzy zapraszają na warsztaty tematyczne. O 12:00 odbędzie się msza święta w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Roberta Schumana pod przewodnictwem ks. Biskupa Piotra Jareckiego, a po niej - sesja plenarna na temat Roberta Schumana i kolejna część warsztatów tematycznych.


Festiwal odbywa się pod patronatem Kardynała Kazimierza Nycza. Gośćmi specjalnymi będą wiceminister Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczpospolitej Polskiej Renata Szczęch oraz Ambasador Republiki Federalnej Niemiec Jego Ekscelencja Rolf Wilhelm Nikel.

Organizatorami „Pierwszego Europejskiego Festiwalu Schumana” są: Instytut Myśli Schumana i Grupy Schumana.

Otwarcie festiwalu:

Debata:

Msza Święta:

Warsztaty:

 
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Jakie to szczęście być ateistą opornym na manipulację.

No to doczekaliśmy się czasów chaosu.
Z Wiki: https://pl.wikipedia.org/wiki/...
-----
Jean Rey, znany polityk belgijski, przewodniczący Komisji Europejskiej w kadencji 1967-70, powiedział podczas jednego ze swoich publicznych wystąpień: „Przyjdzie dzień, kiedy zbudujemy Stany Zjednoczone Europy, że pójdziemy pochylić się nad grobem Schumana i zwiedzić jego dom w Scy-Chazelles, tak jak Amerykanie idą zwiedzać dom Jerzego Waszyngtona w Mount Vernon”.
-----
A tu, zdjęcie Schumana siedzącego na tle obrazu z masonem de La Fayette-m:
https://en.wikipedia.org/wiki/...
No to teraz to:
https://pl.wikipedia.org/wiki/...
A Kościół wynosi go na ołtarze!
To co, teraz mam go prosić o wstawiennictwo u Boga, czy jak?
Może jakieś relikwie się pojawią? np. palec bł. Schumana.
A ten ziggurat został chyba właśnie po to wybudowany, żeby celebrować takie postacie.

No i wszystko gra i koliduje. Przecież budowa Świątyni Opatrzności to inicjatywa oświeceniowych masonów (to tez odpowiedź na wątpliwość, jaką poniżej wyraziła jcieszkowska). Może dlatego Bóg w Trójcy jedyny pokarał straszliwie każdą próbę wzniesienia ŚO:
1. Rozbiorami
2. II wojną światową
3. 10 kwietnia 2010.
Uważajcie zatem czciciele eurocielca!

Myślę, że ta świątynia na takie cele się nadaje bo jako kościół to trudno ją odbierać ale pewnie miała być bardzo nowoczesna.

Następny festiwal poświęci Nycz Timmermansowi i Juncknersowi a kolejny już Tuskowi i Merkel potem będzie Lewandowski i Róża Thun nazwisk ośmiorga tudzież Michnik z Blumsztajnem i tak kolejno.... aż Nycz spocznie w Panteonie obok Skubiszewskiego

Co wy pokazujecie? Prounijną propagandę? Po co?

Ta warszawska świątynia sprawia wrażenie trochę przysadzistej i ponurej budowli muzułmańskiej. Być może przez sam fakt że jest niedokończona. Nie rozumiem dlaczego jest to świątynia taka globalna nazwa, prawie pogańska a nie katedra zbudowana Generalnie w porównaniu z wielkimi katedrami świata można powiedzieć że jest to nawa katedry , do tego należy dobudować resztę katedry w kształcie krzyża i może to trwać kilkaset lat, np. Katedra świętego Jana w nyc jest jeszcze nieukończona bo jest największa na świecie. Architekt potrzebny od zaraz z wizją i wiarą na miarę Michała Anioła. Ale ja nie o tym chciałabym. Wspaniała inicjatywa Stowarzyszenie Młodzi dla Polski tego samego dnia.

wielce przemyślny pomysł Kardynała Nycza. No cóż polityka wchodzi nieumyta do wiary w Boga. Nie jest to jednak zły pomysł. Szkoda jednak że nie mamy festivalu Jana Pawła, Festiwalu dwóch Wielkich Opatrznościowych Bochaterów Polskiego Koscioła Prymasa Hlonda zamordowanego przez komunistów który sam zdecydowal się pójść do obozu koncentracyjnego i wypowiedział słynne słowa "Polska nie chce umrzeć." oraz oczywiście Prymasa Wyszyńskiego. Kardybałów niezłomnych.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl