niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 lipca 2017

Będą odszkodowania za powikłania po szczepieniach?

Dodano: 08.05.2017 [21:56]
Będą odszkodowania za powikłania po szczepieniach? - niezalezna.pl
foto: Edyta Nowicka/niezalezna.pl
Ministerstwo Zdrowia zastanawia się nad wprowadzeniem ewentualnego systemu rekompensowania szkód, powstałych w wyniku powikłań poszczepiennych – poinformował dzisiaj szef resortu Konstanty Radziwiłł podczas konferencji prasowej w Gdańsku. 

Minister zapewnił, że szczepionki to preparaty bezpieczne, a ciężkie powikłania zdarzają się rzadko.

- Ministerstwo widzi problem zdarzeń niepożądanych, które towarzyszą wszystkim lekom, także szczepionkom. Rzeczywiście w tej chwili pracujemy nad ewentualnym rozwiązaniem szczególnym w stosunku do szczepionek i niesłychanie rzadko zdarzającym się niepożądanym odczynom, które towarzyszą szczepionkom - powiedział.

Minister podkreślił, że trudno znaleźć drugą grupę preparatów w medycynie tak dobrze przebadaną i tak bezpieczną, jak szczepionka.

To jest pewien paradoks, że dostrzega się ryzyka, które są równie prawdopodobne, jak wygranie w totka. Na co dzień nie budzą takich emocji leki, które wywołuje działania niepożądane w tym także ciężkie, znacznie częściej i są stosowane. Jest przyzwolenie na ich stosowanie, bo przynoszą znacznie większe korzyści

- zaznaczył Konstanty Radziwiłł.

CZYTAJ WIĘCEJ: Czy szczepionka może zrobić z dziecka kalekę?

Jest bardzo niewielka grupa osób, rodziców, ale dosyć dobrze słyszalna, która neguje skuteczność a szczególnie neguje bezpieczeństwo szczepień. Apeluję o wsparcie zdrowego rozsądku. Proszę, aby promować to, co jest rzeczywistością i prawdą. A prawdą jest to, że szczepionki są bezpieczne i skuteczne

– zwrócił uwagę minister.

3 czerwca w Warszawie odbedzie się międzynarodowy protest przeciwko przymusowi szczepień. Jak podkreślają organizatorzy rodziny, często już ciężko doświadczone przez powikłania szczepień, są karane dotkliwymi grzywnami, grozi im się odebraniem dzieci a coraz częściej w domu nachodzi je policja lub pracownicy opieki społecznej czy sanepidu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Rodzice przeciw terrorowi szczepień. 

Zastanawiamy się w tej chwili nad jakimś systemem rekompensowania ewentualnych takich szkód. To nie jest tak, że będziemy skłonni finansować sytuacje, które są deklaratywnie zgłoszone przez osoby, którym zdaje się, że tak się stało w przypadku ich dzieci". "Tutaj musi być bardzo solidny, obiektywny sposób oceny, czy rzeczywiście doszło do zdarzenia niepożądanego

– podkreślił na konferencji minister.

Minister zaapelował w Gdańsku do mediów o "wsparcie zdrowego rozsądku", o promocję szczepionek jako skutecznych i bezpiecznych, o propagowanie tego, że nie szczepiąc swojego dziecka, zagrażamy mu potencjalnie ciężką chorobą.

Rodzice decydując się na nieszczepienie swoich dzieci muszą się liczyć z konsekwencją w postaci powiększania się grupy osób niezaszczepionych w społeczeństwie, co może być w jakimś momencie mechanizmem zapłonowym dla epidemii, która być może nie wystąpi dzisiaj, jutro, ale za jakiś czas wystąpi z konsekwencjami dramatycznymi dla osób niezaszczepionych z powodu choroby" – tłumaczył. "Rodzice nieszczepiący swoich dzieci muszą mieć świadomość, że biorą na siebie odpowiedzialność nie tylko za swoje dzieci, ale też za te dzieci niezaszczepione ze względów medycznych 

– podkreślił.

ZOBACZ KONFERENCJĘ PRASOWĄ MINISTRA ZDROWIA:


Konstanty Radziwiłł, minister zdrowia gościł dziś na Wybrzeżu. W południe wziął udział w uroczystości zawieszenia wiechy na budynku Centrum Medycyny Nieinwazyjnej, realizowanego przy ul. Smoluchowskiego w Gdańsku, w chwilę później odpowiadał na pytania dziennikarzy podczas briefingu zorganizowanego w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim. Po południu spotkał z dyrektorami pomorskich szpitali. Tematem rozmów była wprowadzana ustawa o sieci szpitali, która – jak podkreślał podczas konferencji minister Radziwiłł – nie zmienia systemu ochrony zdrowia a tylko go koryguje.
 
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Konstanty Radziwiłł jest w błędzie że szczepionki to preparaty bezpieczne, ciężkie powikłania zdarzają się bardzo często.

O wiele lepszym rozwiązaniem zamiast przymusu zaszczepień aby RODZICE razem z lekarzem decydowali czy i jakie szczepionki są właściwe!

Mniej immigrantów z Afryki, niższa potrzeba na szczepionki.

Aby chronić Polskie dzieci powinno się wpierw wprowadzić obowiązkową przymusową 6 scio miesięczną kwarantannę dla wszystkich emigratów, a potem zaszczepiać wszystkich immigrantów!

jesli to nieprawda to niech to ktoś wytłumaczy https://antypharma.wordpress.c...

ziołolecznictwo (np. marihuana) - nie, depopulacja - tak.

Panie ministrze a co pan powie na temat tej obowiazkowej szczepionki dla dziewczynek przeciwko brodawczakowi czegos tam podpisanej przez (ozgrozo) mojego Prezydenta. Czy jest to obnowiazkowe (wprowadzone)? W innych rozwinietych krajach byl tak silny nacisk (zeby sobie szczepili w ameryce lacinskiej (to tez o czyms swiadczy) ze uciszylo sie. Niektorzy dali zaszczepic ale co bardziej myslacy rodzice nie dali powiedzieli ze po ich trupie. Szczepionki nawet na szczurach (bo nie wolno szczurom robic krtzywdy) nie byly testowane przez pokolenia. Ciekawe czy wnuczka pana Prezydenta (jak przyjdzie taki czas) bedzie szczepiona? Na razie cisza z tym , mam nadzieje ze pan Prezydent pospieszyl sie jak ze wszystkim zreszta , troszke wolniej , zastanawiac sie brac wiecej autorytetow z roznych stron I na nich sie opierac a nie na swojej logice. W ten sposob pan Prezydent odstrasza swoich wyborcow. Ma pan taki dobry przyklad i radze brac z niego (JK) przyklad.

No coz,dokoncze pewna historie z nasz "wioski".
Jest rok 1998 zeszlego wieku.
Przychodze do Lekarza-Polaka i na dzien dobry
jest mily i lepki.Po kilku wizytach zaczynaja
mu rogi odrastac te typowo polskie.
Z tego co wiem,to nigdy nie miale nadcisnienia
ale "lekarz" powiedzial mi,ze za piec minut bedzie
i bylo bo mnie zdenerwowal.No,to w takim razie
dam panu lekarstwo za darmo a nastepne prosze
wykupic w aptece.Nazwa tego "lekarstwa" jest NORVASC.
No dobra,pierwsza dawka 2.5mg raz dziennie rano,
ale prosze wypelnic ta forme i podpisac,bedzie pan
w programie.No i bylem i zwiekszono mi dawke do 5mg.
Nastepnie do 7.5mg tylko rano prosze brac,tak zrobilem
tylko dwa razy gdyz nie moglem wstac z krzeselka
a czas ucieka.Prosze moja ZONE by zrobila mi dobrej kawy.
Pewnie kotos zapyta dlaczego,tak spadlo cisnienie,
ze wstac nie moglem a w pracy musze byc na czas.
Odsiedzialem jakies 5minut i poszedlem do auta,
jak sie czulem,to tak jakbym byl pijany pezez pol dnia.
Mowie wam to "wspaniale lekarstwo" sopwodowalo raka
ale cale szczesie,ze niegroznego.Poszedlem na wizyte
do innego LEKARZA,ten sprawdzil cisnienie i zbladl.
Teraz zaczela sie walka z czasem i wygralem ja,gdyz
2010 roku mialem operacje i usunieto mi RAKA NADNERCZA.
Chirurg,powiedzial,ze po pwenym czasie nie bede musial
tego "lekastwa" brac.I nie bire tego gowna i czuje sie
dobrze.Jak sie okazalo to polski "lekarz" szukal frajera
do proby tegoz "lekarstwa".
Przy okazji zapytam sie,czy tarczyce leczy sie
psychotropami?Tan polski "lekarz" tak robil.
No mosci Lekarze jak macie takiego "asa" to gratulacje.
A jego nie pieklo pochlonie za to co zgotowal mojej
RODZINIE i nie tylko mojej.To i tak delikatne okreslenie.
No mosci X.Konstanty z rodowym pozdrowieniem,jak wyzej.

Minister zapomina, ze w skłądzie szczepionek są materiały szkodliwe dla zdrowia i nie ma p[rawa przymuszać nikogo do ich wprowadzania w organizm.

Tu nie ma czego komentować, pan min. Radziwiłł PO-piera proceder, jaki jest realizowany w Indiach, Indonezji,...- wszędzie tam gdzie jest wielka bieda i bezkarnie można prowadzić doświadczenia ze szczepionkami. Internet aż huczy od informacji mrożących krew w żyłach, np. wg. info..., dzięki tzw. "humanitarnej pomocy" w szczepieniach właściciela Microsoftu w Indiach umarło ponad 2 tyś. dzieci i kilka tysięcy choruje, w Indonezji tysiące szczepionych dzieci choruje i umiera, w USA założono już ok. 20 tyś. spraw sądowych, itd. W internecie pojawiają się info..., jak niszczy się populację ludzką. Natomiast, jeżeli o Polskę, to:
1. Polacy generalnie niewiele wiedzą o swoich korzeniach i swojej historii, ponieważ w ostatnich 300 latach zostali poddani intensywnej zmianie tożsamości, co dzisiaj widać.
2. Polacy zostali poddani tak wielkiemu procesowi wynaradawiania i eksterminacji, jakiego nigdy nie było w historii globu. Ten plugawy proces trwa w najlepsze, bo bez wojen, plag i kryzysów, z Polski wygnano więcej Polaków, niż jest afrykańskich „emigrantów” razem wziętych. Tam są wojny, dyktatury, etniczne czystki, derby uchodźców, Al-kaidy, państwa islamskie, a w Polsce - CO? Co piąty Polak został zmuszony do wyjazdu z Ojczyzny żeby przetrwać!
3. Aby skuteczniej wynarodowić Polskę, ogranicza się polską służbę zdrowia, a leczy tzw. "szczepionkami", aby wzorem żydowskiego lekarza 1-kontaktu MENGELE wykończyć tych, którzy nie chcą z Polski wyjechać.
4.To jest bardzo ważne - szczepienia to obowiązek obywatelski, a nie obowiązek prawny. To dwa różne pojęcia niemające ze sobą nic wspólnego - Polakom o tym się nie mówi.
5. Obowiązku przymusowych szczepień NIE MA!!! Obowiązek taki może wprowadzić tylko Światowa Organizacja Zdrowia po ogłoszeniu na danym terenie epidemii. Sanepid nękający rdzennych Polaków może przymusić do szczepień wyłącznie w przypadku epidemii lub tzw. „zwiększonego ryzyka” – np. jeśli jeden z rodziców jest nosicielem choroby zakaźnej.
6. Cały szum o rzekomo obowiązkowych szczepieniach, to propagandowy bełkot mający ogłupić Polaków i zmusić ich, aby „dla świętego spokoju” dali zaszczepić swoje potomstwo. A prawda jest taka, że nie ma takiego obowiązku.
7. Nie ma - bowiem „obowiązek obywatelski”, to co innego niż "obowiązek prawny". To kruczek prawny będący zaplanowaną w legislaturze furtką dla obcokrajowców, aby mogli uniknąć „obowiązkowych” szczepień na terenie Polski. WARTO, aby o tym wiedzieli także Polacy.
8. Kolejnym dowodem jest oczywisty fakt, że Cyganie mieszkający w Polsce, nie muszą się szczepić. Nie szczepią się zatem, a czy widział ktoś chorego Cygana? Albo np. w szpitalu? Bo ja widziałem tylko raz Cygankę, na porodówce i to wszystko.
TEGO JEST O WIELE WIĘCEJ, JEDNAK TRZEBA CHCIEĆ POSZUKAĆ W INTERNECIE I POCZYTAĆ.

Skoro szczepionki są tak bezpieczne i zdrowe, firmy farmaceutyczne powinny je uwiarygadniać gigantycznymi kwotami w razie powikłań, przecież nie ma ryzyka:). Skoro są tak zdrowe i pożyteczne dlaczego mamy przymus. Tacy jesteśmy durni, że nie wiemy co dla nas dobre???
"Rodzice nieszczepiący swoich dzieci muszą mieć świadomość, że biorą na siebie odpowiedzialność nie tylko za swoje dzieci, ale też za te dzieci niezaszczepione ze względów medycznych" Mówi Pan Minister, ale nie informuje, że rodzice decydujący się na szczepienie swoich dzieci godzą się na podanie bardzo silnych neurotoksyn w postaci aluminium i rtęci, żeby organizm dziecka bezpiecznie je przyjął po zastosowaniu 16 szczepionek powinien ważyć ponad 1000 kg, kto widział takie dzieci???, nie podaje statystyk, że śmiertelność noworodków jest wprost proporcjonalna do ilości zadanych w danym kraju szczepionek (USA 36). Najgorszą epidemią jest epidemia szczepień, które uszkadzają bądź zabijają dzieci, zanim zdążą zaatakować je inne choroby. A gdzie się podziało "... po pierwsze nie szkodzić..."?

Producent powinien ręczyć i odpowiadać za swój produkt, skoro wymusza jego obowiązkowe stosowanie. A reszta tych natchnionych opowiastek z kosmosu.. do kosza.

Pierwsza z brzegu. DTaP (Infanrix)
Fenton medium containing a bovine extract, modified Latham medium derived from bovine casein, formaldehyde, modified Stainer-Scholte liquid medium, glutaraldehyde, aluminum hydroxide, sodium chloride, polysorbate 80 (Tween 80).
Nie masz żadnej wiedzy gościu, albo celowo dezinformujesz.

Jesli minister chce wypłacać odszkodowania (w domyśle: z budżetu), to chroni raczej interes koncernów farmaceutycznych niż swoich obywateli, którzy powołali go na urząd.

Niech ministrowi tylko nie przyjdzie do głowy, by te rekompensaty były wypłacane z pieniędzy podatników. Koncerny farmaceutyczne powinny płacić każdemu, kogo taka tragedia dotknie. Włącznie z dożywotnimi rentami. No i oczywiście zlikwidować obowiązek szczepień. Narzędzie wprowadzone w komunizmie do kontroli populacji. Konstytucja gwarantuje prawo odmowy przyjęcia procedur medycznych i leków. Więc jest to niezgodne z konstytucją.

Mi się bardzo podobają pomysły ministra. Sczególnie leczenie poszpitalne u specjalistów bez koniecznosci szukania ich miesiącami na wlasną rękę, oraz swiateczna pomoc dla osób nie wymagających hospitalizacji. Jesli mu sie uda poprawic trochę sluzbe zdrowia, to uwazam, ze moze to byc głównym motorem napedowym w kampanii wyborczej 2019 r.

Minister podkreślił, że trudno znaleźć drugą grupę

preparatów w medycynie tak dobrze przebadaną i tak

bezpieczną, jak szczepionka,- ....Nieprawda! szczepionki

testuja na ludziach!

Co to znaczy przymusowe szczepienia w demokratycznym

panstwie?

Szczepionki to wielki biznes!

Nie oglupiajcie ludzi.

Firmy farmaceutyczne powinny ubezpieczać wszystkich pacjentów poddawanych szczepieniom ich szczepionkami.
Zamiast wydawać niebotyczne sumy na reklamę połowę tych sum powinny płacić jako ubezpieczenie.

Oj minister to kłamczuszek. Jak wiadomo szczepionki jak każdy lek muszą przejść badania kliniczne, tylko że testowane są na osobach dorosłych lub dużo starszych dzieciach niż te, którym są później podawane te szczepionki. Badania kliniczne leków są dobrowolne, więc nie wmówi mi Pan minister że ktoś dobrowolnie zapisał niemowle na badanie kliniczne leków prawda? Przecież dobrze wiemy, że dzieciom do 6 roku życia nie można podawać większości leków dostępnych na rynku, kto ma dzieci to wie jaki to problem, szczególnie u niemowląt, a ten mi tu gada że kłócie dzieciaka dzień po porodzie jest ok? Nie wiecie nawet jak takie dziecko małe zareaguje na ten lek bo tego nie testowano na tak małych dzieciach, czy Pan minister zaprzeczy temu? Przecież dzieciak jeszcze się dobrze oddychać nie nauczył, a Ci już mu wprowadzają bakterie i wirusy, czy to jest normalne? Są kraje i wcale nie 3ciego świata gdzie szczepi się dopiero od 6 miesiąca np Niemcy i co mają jakieś epidemie czegoś? Tym bardziej że do 6 miesiąca się najmocniej rozwija mózg. Więc możnaby szczepić po 6 miesiącu.

Szczepionki nie są lekami.
Leki stosuje się na chorobę , która wystąpiła, a szczepionki stosuje się przed chorobą zapobiegawczo. Z tego powodu, że szczepionki nie sa lekami, nie ma też na nich rygorystycznych kontroli jak w przypadku leków.
Druga sprawa-nie zawieraja żywych wirusów i bakterii. To nie te wirusy i bakterie w nich sa groźne skoro sa martwe, ale dodatki konserwujące i zawiesiny , w których sa umieszczane. Zdarzają się przypadki ,że konserwantami są metale cięzkie jak rtęć ,które są silnymi neurotoksynami i to one uszkadzają zdrowie, -mózg .
Wielu szczepionek w ogóle nie powinno się podawać , a inne w wieku późniejszym, gdy dziecko jest mniej narażone na szkodliwe niepożądane działanie.

Szczepionka jak każdy produkt leczniczy w tym i leki musi mieć badania kliniczne. Jest w tym przypadku tak samo traktowany jak inne leki i MUSI mieć badania kliniczne, stąd firmy farmaceutyczne je prowadzą, niektóre nawet w Polsce możesz się na nie zapisać jeśli spełniasz kryteria badania. Dla świeżo urodzonego malucha groźne może być wiele rzeczy rownież bakterie i wirusy jak i rtęć i aluminium.

majaczysz, a znasz fenofibraty, statyny? które maja obniżac cholesterol. Mafia wynalazała sposób na zarabianie i wmawia ludziom, że cholesterol szkodzi sercu, żyłom, a to gówno prawda, cholesterol jest potrzebny, a mafia dziś zaleca podawać dzieciom statyny, bo sa grube i bedą rosły upośledzone i skarłowaciałe ludziki. Prawdziwi lekarze i naukowcy bija na alarm we wszystkich krajach - 'nie obniżajcie cholesterolu, bo to skraca człowiekowi zycie itd.

Iloma osobami, które doznały udaru z powodu oderwanej płytki cholesterolowej pomogłaś?

Nie życzę p ministrowi takiej wygranej w totka.
Bzdury o wybieraniu mniejszego zła.
Szczerze współczuję wszystkim poszkodowanym, szczególnie dzieciom i ich rodzinom.
To błąd w całym systemie, który dopuszcza ryzyko zniszczenia jednego życia, by chronić inne.
Mówię mocne NIE

To jest chyba jeden z najbardziej nie douczonych ministrów zdrowia jakiego miała Polska Nich pokaże te badania na temat bezpieczeństwa szczepionek bo mi nic o takich nie wiadomo Natomiast nie daleko szukając mój bardzo dobry znajomy ma bardzo poważnego NOPA i sąsiadka podobnie A lekarz to olewa Moze dlatego Pan minister myśli że nopy nie występują bo po prostu lekarze ich nie chcą zgłaszać A jest ich cała masa

Odzkodowania za faktyczne NOPy - TAK!
Państwo jednocześnie powinno drastycznie podnieść kary za uchylanie się o obowiązek szczepień, bo choroby zakaźne to sprawa bezpieczeństwa narodowego.
Przeróżne antyszczepionkowe organizacje w Europie mają powiązania z Rosyjskim "biznesem". Wiadomo, kto w Rosji może zajmować się handlem z zagranicą. Sporo pieniądze, które Kreml inwestuje w tą działalność, obliczone są na wywołanie groźnych epidemii i w "miękki" sposób na osłabienie zaufania ludzi do swoich państw.
Gdyby ktoś nie wierzył - przeglądałam rożne strony rozsiewające rosyjską dezinformację i antyszczepionkowe bzdury pojawiają się na nich regularnie.

Aneta Nowak,nierób ludziom wody z mózgu.Tylko dobrowolność szczepień,tak jak w Niemczech.

Bardzo proszę troszkę zebrać info na temat szczepień tylko rzetelnych i dopiero sie wypowiadać wystarczy przeglądnąć oficjalne statystyki na stronie ministerstwa zdrowia ze 90% dzieci chorych na choroby zakaźne to dzieci zaszczepione co daje do myślenia nad skutecznością

Jeżeli 10% chorych na chorobe zakaźne dzieci pochodzi z populacji jakichś 3-4% niezaszczepionych, to właśnie jest dowód, że szczepionki działają. Bo wśród chorób niezaszczepionych jest nadreprezentacja.

No nie mogę sie zgodzić bo skoro 90% chorych to dzieci zaszczepione to gdzie ta skuteczność potwierdza to fakt ze szczepionka nie chroni przed zachorowaniem i co gorsza Jeśli powstają jakieś przeciwciała to tylko na kilka lat i jeśli dziecko np. nie zachoruje w dzieciństwie na choćby odrę a zachoruję w wieku 18-30 lat to prosze poczytać jakie wtedy są powikłania ale to dopiero będzie wychodziło za kilka lat Bo prosze zwrócić uwagę ze my wszyscy chorowaliśmy na te choroby i wtedy przeciwciała wytwarzają sie na stałe
Ps. Piszę oczywiście skrótowo

Proszę sprawdzić jak liczna jest populacja dzieci szczepionych a jak mała niezaszczepionych. Proszę też sprawdzić liczbę zachorowań. Wtedy powinno Pana oświecić.
Jeśli nie to proszę policzyć jaki procent odpowiednio dzieci szczepionych i nieszczepionych choruje.

Ta rzekoma nieskuteczność, na którą się Pan powołuje, to jeden z antyszczepionkowych argumentów - do obalenia za pomocą matematyki na poziomie szkoły podstawowej.

cyt. "ryzyka, które są równie prawdopodobne, jak wygranie w totka". Gratuluję wygranej co setne dziecko z autyzmem i zespołem chorób autystycznych. Jak w totolotku.

według Pana ministra my wygraliśmy, wow, nawet bym tak nie pomyślała! mamy chłopczyka z autyzmem, do roku cudne uśmiechnięte dziecko, szybko siadające, a po roku leżące nieruchomo i wpatrujące się w autko godzinami. mamy zdjęcia dziecka przed, nie jest możliwe żeby samo z siebie nagle odmieniło się o 360 stopni, jak to wmawiają lekarze. zresztą lekarz rodzinny patrzył na mnie jak na dziwaczkę, jak prosiłam o skierowanie do neurologa. dziś dziecko ma 9 lat, chodzi do szkoły specjalnej, we wszystkich papierach od różnych specjalistów to samo rozpoznanie: AUTYZM, a pan doktor pediatra, do którego się udajemy w wypisanie wniosku o niepełnosprawność pyta co my chcemy, przecież to dziecko jest normalne i wymyślamy. brak słów. tylko to my się borykamy z tym 9 lat, i to nasze dziecko.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl