niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 lipca 2017

Państwo cyfrowe czy analogowe? Debata - TRANSMISJA

Dodano: 08.05.2017 [21:58]
 Państwo cyfrowe czy analogowe? Debata - TRANSMISJA - niezalezna.pl
foto: niezależna.pl
W środę, 10 maja o 10.00 zapraszamy na transmisję debaty pt. „Państwo cyfrowe czy analogowe? Przyszłość strategicznych podmiotów infrastruktury państwa”, która odbędzie się w Domu Dziennikarza w Warszawie. Podczas spotkania zaproszeni eksperci postarają się znaleźć odpowiedź na pytanie jaka jest rola strategicznych podmiotów infrastruktury państwa i co należy zrobić, aby wzmocnić bezpieczeństwo narodowe. 

Infrastruktura w Polsce przez lata była niedofinansowana, przez co do dzisiaj borykamy się z wieloma problemami, które ograniczają rozwój społeczno-gospodarczy. Brak odpowiedniej infrastruktury może być przyczyną marginalizacji regionów i tym samym wykluczenia mieszkańców tych regionów z uczestnictwa w podziale korzyści. Istotne jest zatem, aby odpowiednio zwiększyć potencjał tych regionów, a także konkurencyjności całego kraju poprzez inwestycje w infrastrukturę, zarówno przez podmioty publiczne, jak i w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. 

Uczestnicy debaty:
Michał Dworczyk – sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej
Kazimierz Smoliński – sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa
Bogdan Rzońca – przewodniczący sejmowej Komisji Infrastruktury / Jerzy Polaczek – z-ca przewodniczącego Komisji
Sylwester Chruszcz – z-ca przewodniczącego sejmowej Komisji Infrastruktury
Przemysław Sypniewski – prezes zarządu Poczty Polskiej

Początek transmisji w środę o 10.00
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Analogowe czy cyfrowe, jedno i drugie podatne jest na EMP.

Gdyby uczestnikiem debaty był profesor Zybertowicz, to by powiedział, ze analogowe i cyfrowe, bo jak wyłączą cyfrę, to państwo ist kaput. Tyle w temacie. A szczegółami to niech sie zajmują szczególarze. Nawet jakby się miało władzę nad cyfrą, to tez analogowe i cyfrowe, pomijając juz to ze Polska nie ma władzy nad cyfrą. Wystarczy większa burza słoneczna i dzisiejsi władcy cyfry zostaną z reką w nocniku.

Sygnał analogowy wbrew pozorom jest w wielu przypadkach lepszy. Dotyczy to np muzyki, najlepszym nośnikiem jest winyl i żadne cyfrowe cd, mp3 tego nie zastąpi

nic dziwnego jak pan slucha muzyki CD przez tani 200zl konwerter DA i do tego przez tanie (consumer grade) glosniki , to i jakosc jest nienajlepsza. Sygnal analogowy, czy elektromagnetyczny, jest lepszy poniewaz wiernie odtwarza alikwoty, co jest trudne do odtworzenia w swiecie cyfrowym bez uzywania drogich konwerterow AD/DA, ale nie jest nie mozliwy do odtworzenia. Dlatego sprzet studyjny jest taki drogi. Wszystkie studia nagran przeszly na systemy cyfrowe z prostej przyczyny; poziom szumow(tzw. noise floor) ktory w przeciwienstwie do cyfrowego w swiecie analogowym jest wysoki.

A czy stosowanie konwertera DA (nawet najdroższego) nie spowoduje tego, że w kolumnach (nawet najdroższych) będzie rozbrzmiewał sygnał analogowy?

Więc chyba ty też piszesz o wyższości analogu nad cyfrówką ;)

Nie jesteście wy mądrzy, robert_ksiązczyku.
Napisałam, expressis verbis, że dyskusja o wyższości samego SYGNAŁU CYFROWEGO NAD ANALOGOWYM to dyskusja o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy. Oba sygnały są niezbędne, chociaż mają inne zastosowania.
Przyjrzyjcie się ludzie MODELOM BIOLOGICZNYM.
Gdyby Pan Bóg uważał, że wystarczy sygnał cyfrowy - to zamiast Adama i Ewy zbudowałby komputer (swoją drogą ciekawe z jakim sygnałem zasilania?), a Świąt Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy by nie było - Pan Bóg ograniczyłby się do jednego.

"Wy mądrzy"?

O jaaaaaa, jak ja już dawno nie widziałem tej formy pseudogrzecznościowej wymyślonej przez macherów komunizmu, która jest de facto atakiem na indywidualność każdego człowieka.

Zapachniało komuszą oślizłością i wschodnim pretensjonalizmem od anonimowego bytu cyfrowego, który nie dość, że przybrał postać kobiety, to jeszcze bezczelnie używa zachodniobrzmiącego nicka.

Jednakowoż zachodnie pseudonimy nie są w stanie zamaskować ostrej woni ruskiej onucy z chłopskiej stopy.

Zgadzam się - najprostszym urządzeniem cyfrowym jest żarówka, bo albo się świeci - 1 albo nie - O.

Dyskusja o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy.

Ostatnio u Bronisława Wildsteina gościli spece od sztucznej inteligencji. Szlag mnie trafiał, że nie mogę im powiedzieć, co o tym myślę. Głowili się, czy i kiedy cyfrowy robocik będzie mądrzejszy od człowieczka.
OTÓŻ NIGDY - dopóki nie zmieni się podejście do świadomości. Świadomość nie jest zjawiskiem cyfrowym! Jest cyfrowo-analogowa. Tworzenie cyfrowego modelu sieci neuronalnych nie doprowadzi nigdy do konstrukcji SZTUCZNEGO MÓZGU!

To nie jest dyskusja o wyższości Świąt, tylko używając podobnej analogii o wyższości samochodu nad furmanką.
I jedno i drugie służy do przemieszczania się tyle, ze raczej samochód jest efektywniejszy.

Puknijcie się w kubeł, dobry gostku.
Sygnał cyfrowy jest znacznie prymitywniejszy od analogowego - oczywiście na razie stopnia skomplikowania sygnały analogowego człowiek nie ogarnia rozumkiem, jak widać na twoim przykładzie, gostek (gosc_02).

swiecaca zarowka to sygnal analogowy, wieze stereo tez moza wlaczyc lub wylaczyc

A świecąca dioda LED? :)))

Durna jesteście "wacławo kedzior" - oczywiście żarówka świecąca świeci dzięki sygnałowi analogowemu, ale jeśli rozpatrywać efekt to świecąca 1, a zgaszona 0, a zatem przełącznik może stanowić przykład systemu CYFROWEGO, podobnie jak wtyczka. Żarówka będzie świeciła po podłączeniu bezpośrednio do sieci i może się obejść bez przełącznika.
"wacławo kedzior, wy się "prundem nie bawta, bo se krzywde zrobita, jako niemundra kobita".

A niby skąd to Pani wie Ewo Giles?
Moze jakieś badania , dowody naukowe? Chętnie się dowiem.
Oficjalna nauka nie podważa tezy o uzyskaniu świadomości przez AI wręcz przeciwnie coraz więcej jest pośrednich dowodów, że jest to jak najbardziej możliwe a w kazdym razie prawdopodobne. Zachęcam do lektury poważnych czasopism i książek naukowych. Wystarczy na początek darmowy dostęp do Science i Nature.
Z drugiej strony świadomość nie jest czymś prostym i zbadanym o wiadomej naturze, o czym świadczą choćby prace biocentryczne Roberta Lanza.
Podejście typu "NIGDY" świadczy o poważnych ograniczeniach intelektualnych.

Niejaki gosc_01 to ten z gatunku "NACYTANYCH" taki "ucony-niedoucony", co i krawaty wiąże i przerywa ciąże".

Wiem, bo czytam światowe piśmiennictwo od bardzo wielu lat. Czytam, badam i myślę. Ośrodkowy układ nerwowy człowieka to moja specjalność.

Bardzo proszę o przykłady pismiennictwa naukowego na ten temat. A także wniosków opartych na tych wieloletnich przemyśleniach.
Rozumiem , ze jak Pani coś czyta to jest Pani "doucona".
Jak ktoś inny czyta to jest "nacytany" lecz "niedoucony".

Jeżeli byłaby Pani naukowcem w jakimkolwiek stopniu to nie napisałaby Pani "NIGDY". Takie słowo w nauce nie funkcjonuje.

A propos cyfrowy-analogowy z postu dot. gosc_02 powyżej: na tej samej zasadzie człowiek jest urządzeniem cyfrowym : np. albo śpi (stan 0) albo nie śpi (stan 1). Po co posługiwać się takimi nonsensami?

Niezależna to nie miejsce na dyskusje "naukawe".
Nie będę nauczać anonimowego durnia za friko.

Każde zjawisko może być cyfrowe - "śpi/nie śpi" to zły przykład, bo może udawać sen, albo być w śpiączce, albo spać z otwartymi oczami. Nota bene sam sen przebiega ANALOGOWO składa się z dwóch faz i czterech stadiów (ustalił to już w latach 50-tych Dement i Kleitman). Są także inne późniejsze, ale niekoniecznie lepsze klasyfikacje.
Idź na CAŁOŚĆ - ŻYJE (1) - NIE ŻYJE (0) lub, jak kto woli, odwrotnie, to typowe zjawisko cyfrowe w medycynie. Cała reszta w "boskich robotach biologicznych", których nie ogarniasz umysłem, to zjawiska CYFROWO-ANALOGOWE.

gosc-02 - NIEPOWAŻNY - "filozofcio" z GW, albo resortowe dziecko w nauce.
"Wiedza mówi wierzę, wiara mówi wiem".
Kto to powiedział, "naukawcu"?

Swoją drogą "Pamiętaj cholero NIGDY nie dziel przez zero" to też wynik dociekań naukowych.

Tego nie wiecie w związku z wyborami we Francji, przeczytajcie o czym były e-maile tajnych dokumentów które hakerzy wykradli Macronowi, o islamizacji Europy:

https://polskaniepodlegla.pl/k...

Należy jak najszybciej budować mur na granicy Polski, i to wysoki pod napięciem.

Cóż w tym dziwnego - przecież Macron to Maçon.

Loża Wielki Wschód Francji, obecnie rządząca Unią Europejską, to idioci pod nieformalnym przywództwem otępiałego starca - $ORO$a.
Tym głąbom (głupszym od sowieckich bolszewików z 1917 roku), wydaje się, że ZWALCZĄ CHRZEŚCIJAŃSTWO ISLAMEM, a syfa - HIVem.
Wymordują mieszkańców kontynentu, w pierwszej kolejności Żydów, zniszczą kulturę i cywilizację, zniszczą siebie i własny POmiot. Loży Wielki Wschód walczącej z kolejną, dużo bardziej niebezpieczną, RELIGIĄ, już stworzyć nie zdążą.

Należy tylko UBOLEWAĆ NAD MILCZENIEM BIAŁYCH OWIECZEK, KTÓRE STARE DURNE TRYKI WIODĄ NA RZEŹ.

No zaraz, Żydzi zniszczą Żydów i nie zostanie ani jeden żyd - no to kto będzie ten NWO dalej prowadził? :D

No oczywiście, że "Żydzi zniszczą Żydów", jako to "łokreśliłeś". Niszczą nie po raz pierwszy. Tylko, tym razem, prawdopodobnie bez premedytacji, wyłącznie z powodu głupoty i "widzi mi się" paru dementywnych staruchów.

Następna która węszy spiskowe teorie dziejów, ehhhh.

Najlepsi "węszyciele" są wśród takich jak wy, "ghost". Popatrz co w sobotę robił KODomita - PIERWSZY NOS TOTALITARNEJ OPOZYCJI - NIEJAKI KIJOWSKI

No to czemu jeszcze nie budujesz?

Przecież ta debata to totalna strata czasu. W takich debatach muszą uczestniczyć ludzie którzy na co dzień są technicznie i logistycznie tworzą tą cyfrową rzeczywistość. Politycy do tego się nie nadają. Debaty tego typu przypominają mi niekończące się dialogi technicznie w Inspektoracie Uzbrojenia z których potem niewiele wynika. Świat coraz szybciej zdąża do Rewolucji 4.0, a w Polsce nadal się debatuje. Przecież to koszmar.

No to na gwiazdkę dostanę pewnie powszechne pozwolenie na broń? Taki zero-jedynkowy GLOCK pod podusię i dwa podobne dla najbliższych. Chwilowo mam tasak i dzidę nabyte w Juli, z wklejonym kodem paskowym. Najbardziej boję się analogowej rtęci z cyfrowych świetlówek, też z tamtąd.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl