Państwo cyfrowe czy analogowe? Debata - TRANSMISJA

niezależna.pl

W środę, 10 maja o 10.00 zapraszamy na transmisję debaty pt. „Państwo cyfrowe czy analogowe? Przyszłość strategicznych podmiotów infrastruktury państwa”, która odbędzie się w Domu Dziennikarza w Warszawie. Podczas spotkania zaproszeni eksperci postarają się znaleźć odpowiedź na pytanie jaka jest rola strategicznych podmiotów infrastruktury państwa i co należy zrobić, aby wzmocnić bezpieczeństwo narodowe. 

Infrastruktura w Polsce przez lata była niedofinansowana, przez co do dzisiaj borykamy się z wieloma problemami, które ograniczają rozwój społeczno-gospodarczy. Brak odpowiedniej infrastruktury może być przyczyną marginalizacji regionów i tym samym wykluczenia mieszkańców tych regionów z uczestnictwa w podziale korzyści. Istotne jest zatem, aby odpowiednio zwiększyć potencjał tych regionów, a także konkurencyjności całego kraju poprzez inwestycje w infrastrukturę, zarówno przez podmioty publiczne, jak i w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. 

Uczestnicy debaty:
Michał Dworczyk – sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej
Kazimierz Smoliński – sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa
Bogdan Rzońca – przewodniczący sejmowej Komisji Infrastruktury / Jerzy Polaczek – z-ca przewodniczącego Komisji
Sylwester Chruszcz – z-ca przewodniczącego sejmowej Komisji Infrastruktury
Przemysław Sypniewski – prezes zarządu Poczty Polskiej

Początek transmisji w środę o 10.00
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Mocny głos biskupów przeciwko gender

/ fot. Etereuti/ pixabay.com

Hierarchowie z południowej Hiszpanii wyrazili swój zdecydowany sprzeciw po tym, jak rząd Andaluzji zatwierdził ustawę dotyczącą równouprawnienia osób LGBT oraz ich rodzin.

Biskupi podkreślają, że nowe rozporządzenie zagraża wolności myślenia, sumienia, edukacji i wolności religijnej. Dodają, że prawo powinno gwarantować sprawiedliwość, a nie narzucać określone idee moralne, zaś państwo, które postępuje w ten sposób, promuje totalitaryzm.

Jak informuje Radio Watykańskie, nowa ustawa narzuca konkretną i ideologiczną wizję człowieka, domaga się wyeliminowania pojęcia kobiety i mężczyzny, oddzielenia tożsamości od cielesności.

Biskupi zachęcają wszystkich – a w szczególności chrześcijan – do przyjęcia aktywnej postawy wobec zagrożeń, które stwarza rozpowszechnianie ideologii gender.

Źródło: radiovaticana.va, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl