Państwo cyfrowe czy analogowe? Debata - TRANSMISJA

niezależna.pl

W środę, 10 maja o 10.00 zapraszamy na transmisję debaty pt. „Państwo cyfrowe czy analogowe? Przyszłość strategicznych podmiotów infrastruktury państwa”, która odbędzie się w Domu Dziennikarza w Warszawie. Podczas spotkania zaproszeni eksperci postarają się znaleźć odpowiedź na pytanie jaka jest rola strategicznych podmiotów infrastruktury państwa i co należy zrobić, aby wzmocnić bezpieczeństwo narodowe. 

Infrastruktura w Polsce przez lata była niedofinansowana, przez co do dzisiaj borykamy się z wieloma problemami, które ograniczają rozwój społeczno-gospodarczy. Brak odpowiedniej infrastruktury może być przyczyną marginalizacji regionów i tym samym wykluczenia mieszkańców tych regionów z uczestnictwa w podziale korzyści. Istotne jest zatem, aby odpowiednio zwiększyć potencjał tych regionów, a także konkurencyjności całego kraju poprzez inwestycje w infrastrukturę, zarówno przez podmioty publiczne, jak i w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. 

Uczestnicy debaty:
Michał Dworczyk – sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej
Kazimierz Smoliński – sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa
Bogdan Rzońca – przewodniczący sejmowej Komisji Infrastruktury / Jerzy Polaczek – z-ca przewodniczącego Komisji
Sylwester Chruszcz – z-ca przewodniczącego sejmowej Komisji Infrastruktury
Przemysław Sypniewski – prezes zarządu Poczty Polskiej

Początek transmisji w środę o 10.00
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kto zyska na ustawie 447, a kto straci? Senator Mróz o niebezpiecznej formie nacisków

/ whoismargot

Izba Reprezentantów Kongresu USA przyjęła dziś ustawę o sprawiedliwości dla ofiar Holokaustu, którzy nie otrzymali zadośćuczynienia. Senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Mróz mówi w rozmowie z portalem niezalezna.pl, że jest to bardzo niebezpieczna dla Polski forma wywierania presji politycznej przez środowiska żydowskie. 

Z punktu formalno-prawnego ustawa S. 447 przyjęta przez Kongres nie wywołuje dla Polski bezpośrednio żadnych konsekwencji prawnych. Mówi jedynie o monitorowaniu restytucji mienia żydowskiego w krajach Europy środkowo-wschodniej. 

Jednak, zdaniem senatora Prawa i Sprawiedliwości Krzysztofa Mroza, jest to bardzo niebezpieczna dla Polski forma "wywierania presji politycznej przez środowiska żydowskie przy wykorzystaniu naszego największego sojusznika i supermocarstwa, jakim są Stany Zjednoczone”. 

Dlatego też, jak podkreśla senator, z tego punktu widzenia jest to ustawa dla nas mocno niekorzystna. 

Na pewno nie uciekniemy od jakiejś formy reprywatyzacji, ale reprywatyzacja musi dotyczyć wszystkich, którym zabrano mienie, a nie tylko tych, którzy są pochodzenia żydowskiego

- mówi i zaznacza, że musi być oparta na tych samych zasadach dla każdego, biorąc również pod uwagę "pewne możliwości finansowe państwa". 

Zdaniem Mroza nie może być żadnego ustępstwa w jednej sprawie: w kwestii tego, czego domagają się środowiska żydowskie, czyli zwrotu mienia żydowskich organizacji międzynarodowych.

To jest sprzeczne z zasadami prawa, zarówno w Polsce, jak i w Stanach Zjednoczonych. Polskie prawo jasno definiuje, kto jest uprawniony do dziedziczenia 

- zaznacza.

CZYTAJ WIĘCEJ: Amerykańska ustawa S.447 przyjęta, ale czy to koniec? Uwaga! Jeszcze nie wszystko jest stracone

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl